Acum este Vin Mar 29, 2024 7:40 am

Ora este UTC + 2


Best Of 3se 10 ani

Moderatori: Dedeea, Dory

Sunteti multumit de Best of ?

Da
19
56%
Nu
15
44%
 
Voturi totale : 34

Mesajde Andreea Dinu » Lun Dec 24, 2007 8:22 pm

Sau Diverta... :)
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Razvan » Joi Dec 27, 2007 1:09 pm

L-am cautat si la Magazinul Muzica, si la Media Galaxy, chiar si la Diverta. Nu e de gasit :(
Avatar utilizator
Razvan
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Noi 02, 2004 9:18 am
Localitate: Campina, PH
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Joi Dec 27, 2007 4:28 pm

Inseamna k s-au vandut prea repede...
Si eu...l-am luat pe ultimul de pe raft :)
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Joi Dec 27, 2007 7:20 pm

sau poate era primul si singurul :lol:
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde olteanu dan » Vin Dec 28, 2007 1:05 am

cerber scrie:
sau poate era primul si singurul :lol:

sau poate ar fi mai bine daca te-ai putea abtine de la astfel de comentarii...;)si...nu o lua ca pe ceva personal
;)
Avatar utilizator
olteanu dan
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 156
Membru din: Vin Oct 29, 2004 8:48 am
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Vin Dec 28, 2007 9:35 am

^Fiecare are dreptul la parerea sa Imagine Daca el asta simte si crede ca trebuie sa scrie,este liber sa o faca atata timp cat nu jigneste pe nimeni...poate doar supara pe altii,ca spune adevarul Imagine

On topic:Am vazut DVD-ul aici la o ghereta in Obor,era 25 RON insa nu l-am cumparat pentru ca nu ma incanta Imagine.In rest,la magazine nu prea l-am zarit in rafturi Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Vin Dec 28, 2007 2:30 pm

si poate ar fi bine sa te abtii si tu de la comentarii :D imi pare rau nu voiai sa isi dea lumea seama ca best of-ul 3se nu se vinde si nu se cauta. nu o lua nici tu ca pe ceva personal.la magazine din cluj,iasi si bucuresti ( am intrebat personal) nu au luat mai mult de 2 exemplare...poate sunt sceptici...ca majoritatea forumului
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Sâm Dec 29, 2007 12:02 am

Dupa cum vad, lumea nu prea e incantata de best off... pai am vrut best off, totii fanii, si best off-ul asta trebuie sa aiba toate melodiile de-alungul anilor, eventual si videoclipurile... uitati-va la alti artisti internationali, nu au piese noi pe best off! celine dion, a filmat un concert, in care a cantat toate melodiile scoase de-alungul anilor... nu a avut nimic nou... asa ca nuj care e problema cu best off-ul... ca nu se gaseste e alta poveste; anul trecut cand i-am zis matusii mele sa imi cumpere albumul iubire, l-a cautat o gramada de vreme la iasi si nu l-a gasit... asa ca am apelat la cineva la bucuresti si in sfarsit la gasit... chestia a fost ca albumul iubire s-a vandut repede la inceput si dupa aia nu au mai adus, cine stie de ce... Daca o sa fie cereri, o sa-l aduca fiti siguri... Asa ca nu e asa grav, si daca asteptati un best off trebuie sa asteptati melodiile care i-au consactrat de-alungul anilor... daca vreti melodii noi, asteptati un album nou... :o Ma rog, asta e parerea mea... :roll:
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Sâm Dec 29, 2007 2:10 am

ma rog...a trecut un an de la ultimul si au scos o piesa...ma rog...e jenant....si te asigur ca mai trece cel putin un an pana la urmatrul album, care si ala va fi penibil...ma rog...si tot degeaba...
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Sâm Dec 29, 2007 9:29 am

Eu nu sunt de aceeasi parere cu voi :?


Cand afirmi ceva,incearca sa si argumentezi.Dedeea
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Sâm Dec 29, 2007 10:35 am

nu inteleg... daca e penibil atunci nu-i mai asculta... adik, nu poti sa compari cum au fost la inceput, pentru ca atunci isi permiteau sa stea 24 de ore pe zi in studio... dar gandeste-te ca acum compun si pentru altii si au si familii acasa... Laur a scos multe melodii, fie ca le-a compus pentru 3se sau pentru altii... sincer, eu nu ma mai astept sa fie ca la inceput si imi place noul stil si noua schimbare, m-am obisnuit. Nu o sa mai fie cum au fost, pur si simplu pentru ca timpul trece... 3se asa raman in inimile noastre... chiar daca scot cate o piesa pe an (una si buna)... nu-i vezi pe o-zone, non-stop, ackent... toti scot piese peste piese si de-odata auzi ca BOOM nu mai exista, fiecare isi compune melodiile singur... sa fim sincer nici unul nu au reusit pana acum si nu o sa reuseasca sa compuna la nivelul lui Laur... Inca odata, parerea mea :)
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Sâm Dec 29, 2007 11:29 am

ai si tu dreptate asa in felul tau :lol: .referitor la faptul ca nu mai au timp ca inainte, nu stiu ce sa zic, as acorda credit doar familiilor lor, ca in rest nu fac mari compozitii pentru alti artisti; plus ca fata de acesti artisti carora le mai compun piese, nu au nici o obligatie, asa cum au de a mai sta cate putin in familie, cat si de a compune pentru formatia din care fac parte...referitor la piesa care au compus-o, care zici tu ca e buna, si preferi sa ai una buna decat alte zeci proaste, este adevarat...dar piesa asta care ne place noua nu a rupt inca romania, despre afara nu mai vorbim...ei, si daca s-a scos o piesa la un an, si zici ca e bine, si acea piesa a fost compusa de lau...dar eu stiam ca mai sunt doi baieti in formatie,care cica mai au si studiouri pe deasupra, si inca bune...ei cu ce se ocupa?
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Sâm Dec 29, 2007 10:39 pm

pai da... si asta e adevarat... ce sa zic? probabil ca nu mai au energia sau curajul care-l aveau inainte... si cu lansatul afara, chiar nu inteleg!!! daca au reusit akcent... nu e chiar asa de greu... 8) aveam io o vorba cand eram in romania... greu la deal cu boii mici! :roll:
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Dum Dec 30, 2007 10:10 am

au ceva in plus akcent...mai mult curaj,mai multa atentie pentru imaginea lor,poate o echipa mai valoroasa in spate
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Dum Dec 30, 2007 10:53 am

poate da, poate nu... dar vreau sa zic ca nu neaparat melodiile i-au facut asa de cunoscuti, pentru ca sincer nu sunt cine stie ce... da' ma rog, ioti c-o prins la public... ci sa li fashi? :shock:
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Dum Dec 30, 2007 1:47 pm

Daca vorbim de succesul afara, nu e vorba neaparat de valoare. E vorba in principal de piesa. Iar "echipa valoroasa" din spatele celor de la Akcent, care i-au facut mari vedete afara, sunt chiar baietii de la Win, care le-au compus "Kylie".
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Dum Dec 30, 2007 4:18 pm

si cum face echipa de la win ca pt akcent face minuni si pt 3se nu,cum face laurentiu ca ii ajuta pe cei de la dj project sa fie cunoscuti in toata europa...poate ca daca ar canaliza inspiratia si energia mai mult pe proiectul 3se...ar iesi ceva minuni
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde evellyna » Dum Dec 30, 2007 4:35 pm

suuuuper fain albumul si eu l-am luat ultimul de pe raft...lasand la o parte k in resita nu l-am gasit si a trebuit sa merg la timisoara...
3sud Est 4ever
Avatar utilizator
evellyna
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 155
Membru din: Vin Iul 28, 2006 11:30 am
Localitate: Resita
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Lun Dec 31, 2007 10:30 am

Vedeti? Deci e clar k s-a vandut repede.... 8)
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Lun Dec 31, 2007 11:12 am

sau nu se incumeta niciun magazin sa ia mai mult de un album :lol:
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Beatrice » Dum Ian 27, 2008 6:59 pm

mda.sincer si eu m-am gandit prima oara ca or sa scoata ceva live,dar il lasa probabil pe mai tarziu! best of-ul e foarte ok,numai ca nu prea inteleg de ce nu au inclus pe cd si "N-ai avut curaj"!?!
Avatar utilizator
Beatrice
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 46
Membru din: Mie Sep 20, 2006 2:12 pm
Localitate: Covasna/Brasov
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Lun Ian 28, 2008 11:02 am

eu inca nu l-am cumparat. L-am vazut intr-un singur magazin, iar a doua zi a disparut. Nu-l mai gasesc chiar daca ma hotarasc sa-l cumpar :lol:
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Desideria » Dum Feb 03, 2008 7:17 pm

Nu am putut sa ma abtin sa nu scriu... Am vazut ceva legat de obligatii, si anume ca Laur, Vio sau Mihai nu ar avea obligatii fata de cei carora le compun! Dragii mei, in ce lume traim? Ei traiesc din compus, asta e o afacere, cu obligatii contractuale serioase, in conditiile in care Laur castiga circa 1500-2000 euro pe o piesa... 3se demult nu mai traiesc exclusiv din aceasta trupa, si daca exista inca, probabil ca pt fani se intampla asta... Cred ca ei ar putea trai f bine, fara criticile astea, fara formatie, doar compunand pentru alti artisti. Nu comentam compozitiile aici, dar clar ca macar Laur a scos hituri bune pentru solisti si formatii.
Piata muzicala s-a schimbat fata de acum 10 ani, vanzarile sunt mai mici ca urmare a pirateriei din ce in ce mai intense. Deci e si normal sa aiba alte prioritati, iar compunerea pieselor e o afacere banoasa. Concertele sunt din ce in ce mai rare, poate anul asta ca e an electoral, sa stam mai bine (sa nu uitam ca perioada de maxima glorie a fost in timpul campaniei pt PSD, de unde s-a si castigat f bine). Familia e f importanta si pt familiile lor au muncit pana acum, asa ca este normal sa se bucure de ceea ce au castigat impreuna cu sotiile sau copiii.
Nu am apucat sa iau albumul inca pt ca nu am sursa aproape de mine, dar saptamana asta ma ocup. Nu asteptam sa fie un album cu piese noi, ci un istoric al celor 10 ani. Ascult 3se mai ales pentru ca reprezinta adolescenta mea si nu pentru a astepta altceva de la ei. Si hai sa nu mai facem speculatii cu cate albume s-au vandut si de ce nu gasim, ca a fost unul, ca au fost 100... numarul de best-of-uri cumparate nu spun nimic despre trupa. Mai bine ne-am uita la acel disc de diamant la care multi dintre noi am contribuit. Asta spune ceva despre 3se!
Avatar utilizator
Desideria
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Noi 19, 2007 5:30 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mar Feb 26, 2008 10:55 am

Mi-am luat si eu albumul in final. L-am luat la jumatate de pret si nu spun cum. :lol:

Cred ca l-am ascultat de doua ori iar cd-ul cu videoclipuri nici nu l-am pus. :oops:


Sa zica MERCI in cor 3se si pe trei voci. :lol:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde madalina_3se » Dum Mar 02, 2008 10:54 pm

Nici eu nu mi-am cumparat inca albumul Best Off....nu prea obisnuiesc sa-mi cumpar best off-uri cand e vorba de trupe preferate, avand in vedere ca deja am toate piesele....si oricum in orasul Giurgiu n-au adus deloc prin magazine, (trist dar adevarat) dar as fi putut sa-l iau din Bucuresti, numai n-am fost de prea multe ori anul asta. Dar cine stie....il astept pe cel nou. :wink:
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico