Acum este Joi Mai 02, 2024 12:54 am

Ora este UTC + 2


E copiată melodia ''Iubire''?

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde Kisss » Mie Sep 12, 2007 12:52 pm

Nu e bine papuse sa traiesti cu/in impresii. Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde ANDR_A » Mar Dec 11, 2007 11:21 am

Desi a trecut ceva timp de cand au fost lansate melodiile "Iubire" si "Alaturi de ingeri"parerea mea cea mai sincera este ca ambele sunt copiate si modificate.
As vrea sa-mi argumentez parerea aducand in discutie tocmai ceea ce este admis si acceptat de toti: UNICITATEA. Fiecare dintre noi suntem unici, simtim in mod unic, gandim in mod unic(chiar daca uneori gandurile noastre sunt asemanatoare cu ale altora). UNICITATEA ne insoteste pe parcursul intregii noastre vieti, indiferent ca acceptam sau nu asta. ESTE IMPOSIBIL ca o melodie se semene izbitor de mult cu o alta, si ambele sa fie compozitii idependente(persoanele care le-au compus sa nu se cunoasca niciodata, nici creatiile proprii)
Daca vreti un exemplu,ganditi-va ca fiecare compunere sau eseu pe care-l scrieti la limba roamana nu se poate asemana cu un altul decat in cazul in care este copiat. Este imposibil sa se foloseasca aceleasi cuvinte, aceeasi structura gramaticala, aceeasi asezare in pagina, aceleasi alineate, aceleasi idei principale ordonate. Asta doar in cazul in care, repet, SE COPIAZA.
Ei au copiat si au modificat, exact asa cum se intampla cu cei pe care-i duce mai mult capul, care la un eseu prind ideea esentiala si o modifica exprimand-o prin propriile cuvinte.
Cine nu e de acord cu aceasta opinie, sa aduca argumente convingatoare.
Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)
ANDR_A
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:26 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Mar Dec 11, 2007 4:28 pm

Argument convingator:esti prea filosoafa si ma plictisesti! Ai analizat vreodata piesele de care vorbim? La "Iubire" avem de-a face cu o linie de bass asemanatoare, insa la piesele de afara asa ceva se intalneste frecvent. (Mai asculti altceva in afara de 3SE?) Cat despre "Alaturi de ingeri" si piesa celor de la RHCP despre care se zice ca seamana, la prima auditie se simte o influenta, dar acordurile si notele de pe chitara nu sunt aceleasi. Si te rog, lasa-ne cu idei filosofice ca m-a imbolnavit destul Lucian Blaga cu ale lui!
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Mar Dec 11, 2007 6:58 pm

ca un mic amanunt, laurentiu a zis ca i-a placut chitara din rhcp si a pus-o acolo :wink:
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANDR_A » Mie Dec 12, 2007 6:43 am

In prezent nu mai sunt fana 3SE, deci nu ii mai ascult decat rarisim.Mi-am spus parerea si daca nu sunteti de acord nu inseamna ca eu sunt prea filozoafa. Mai era si mel " De dorul tau" care seamana extrem de mult cu Deja Vu.Mie imi place sa spun adevarul, cui nu-i place, sa se minta in continuare.
Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)
ANDR_A
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:26 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Mie Dec 12, 2007 6:49 pm

ANDR_A scrie:
Mie imi place sa spun adevarul, cui nu-i place, sa se minta in continuare.

tie iti place sa spui ce crezi, nu cred ca adevarul il stii tu...

si cu "Deja vu"...seamana chitara, piesa n-are nici o treaba...si stiu ca piesa a fost ascultata de cei din ucmr si de moculescu...si s-a zis clar ca n-au legatura piesele :wink:
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANDR_A » Joi Dec 13, 2007 8:21 am

E demn de apreciat ca ai o parere foarte clara. Continua sa crezi cu tarie in convingerile tale, chiar daca sunt gresite. Cel putin, vei fi un om plin de caracter!
Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)
ANDR_A
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:26 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Joi Dec 13, 2007 8:36 pm

Baroane, las-o, tata, ca ea stie, doar ea a facut piesa :lol: Sau explica-i tu ce e aia formula de chitara, ca deh "convingerile tale sunt gresite"...
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANDR_A » Lun Dec 17, 2007 1:35 pm

Asa ca idee, as vrea sa stiu si eu ce intelegi tu prin melodie originala?
Si mai vreau sa-mi spui ce pararere ai despre melodiile lui Laurentiu Duta De ziua ta, Te chem, Amintiri?Le-ai ascultat vreodata ca sa vezi cat de mult se aseamana cuvintele, linia melodica, unele elemente ale melodiei? Si ce poti spune despre melodiile pe care le-au lansat? Adica Amintirile, De ziua ta? Hai sa fim seriosi, daca ei au luat melodii de la ei si le-au modificat inca de la inceputul carierei lor, de ce nu am putea crede ca nu au facut acelasi lucru cu alte melodii straine? Doar au demonstrat ca se pricep, nu vad ce i-ar impiedica! Sa fim seriosi, au copiat si au modificat de la ei, d-aramite de la altii.
Ce mai spuneti acum? Tot filosoafa sunt?
Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)
ANDR_A
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:26 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Lun Dec 17, 2007 2:47 pm

nu se numesc modificari...se numesc reorchestrari...si s-a specificat lucrul asta la timpul potrivit...
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Lun Dec 17, 2007 2:52 pm

In primul rand, ai repetat de 2 ori "Sa fim seriosi!", e un forum de oameni seriosi. In al doilea rand, "daramite" se scrie asa cum vezi intre virgulele alea de le zice ghilimele, adica fara cratima. Si in al treilea rand, iti aduc n melodii de afara care seamana intre ele, datorita faptului ca sunt scrise in aceleasi armonii. Armoniile astea sunt universale, si nu pot fi combinate intr-un numar nelimitat de feluri, datorita progresiilor de acorduri(cauta pe Google, daca ai impresia ca bat campii!). Iar referitor la piesele pe care le numesti tu, "Amintiri" a lui Laurentiu Duta nu are nicio legatura cu "Amintirile" din 99, cantata de 3SE(nici textul si nici linia melodica).Probabil nici n-ai ascultat cu atentie. Iar despre "Te chem acum" si "De ziua ta", se stie de cand lumea ca sunt preluate de pe vremea aceea. Insa nu vad care e problema in a actualiza ceva ce le apartine, pentru ca piesele alea nu apartineau altor artisti...Concluzia mea:tot filosoafa esti! Mii de scuze forumistilor plictisiti de Shogun-u' scris aici!
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alex`andra » Lun Dec 17, 2007 2:58 pm

^ eu consider k atat Andytzu, cat si BaRoNu` au dreptate in tot ceea ce au afirmat mai sus...


am reascultat si eu piesele indicate de ANDRA_A si totusi,baietii au mare dreptate....chiar dak acest lucru e greu de recunoscut de "unii" sau "altii" :roll:


sa lasam sentimentalismele si "filozofatul" [asa cum zice Andytzu :wink: ] si sa fim realisti.... :lol:
Avatar utilizator
Alex`andra
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3159
Membru din: Mar Aug 14, 2007 7:26 pm
Localitate: Orasul Ingerilor Demonizati >:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANDR_A » Mar Dec 18, 2007 4:31 pm

Chiar daca piesele despre care discutam le apartin tot lor(mai concret lui Laur), eu le-am adus in discutie nu pentru a mi se reprosa ca se stia de cand lumea ca au fost reeditate, ci pentru a demonstra ca nu este absolut nicio problema pentru ei sa reediteze o melodie(adica a o copia si a o modifica). Au demonstrat ca stiu sa faca asta inca de la inceput. Si probabil stiti proverbul: "Este greu inceputul" sau" azi furi un ou, maine un bou". E adevarat, ca unii se mai schimba. Dar oare ei s-au schimbat?
Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)
ANDR_A
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:26 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alex`andra » Mar Dec 18, 2007 6:14 pm

^ deja intram in filozofie....mai ales dak ne legam si de interpretarea proverbelor....aceste intr retorice pot dura la nesfarsit :roll: si putem dezbate romane pe baza lor...nu cred k are rost sa tot intrigam lumea mai mult dek este deja :wink: parerea mea proprie si personala... :twisted:
Avatar utilizator
Alex`andra
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3159
Membru din: Mar Aug 14, 2007 7:26 pm
Localitate: Orasul Ingerilor Demonizati >:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Mar Dec 18, 2007 10:24 pm

Piesa iubire e inspirata, partial :)
Nu te las sa pleci
Nu stiu ce m-as face de maine
In brate te strang
Te simt tremurand
Nu te las sa pleci ...
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANDR_A » Mie Dec 19, 2007 1:53 pm

Faptul ca apelez la proverbe nu inseamna ca intram in filosofie, pentru ca daca tinem cont de definitia stricata a cuvantului"proverb"vom vedea ca el inseamna, pe scurt, "expresie populara concisa, deseori figurata, care contine o generalizare a experientei de viatasub forma de povata sau de gand intelept"(Dex on-line). Asadar, proverbele nu sunt relative sau interpretabile, ci sunt adevaruri universal valabile. Nu intru acum sa demonstrez ca proverbele mentionate anterior de mine sunt adevarate.
In primul rand, nu sunt o filosoafa, asa cum spun unii. Domeniul meu de interes si de activitate are foarte putina legatura cu literatura, ca sa nu spun niciuna.Pentru cultura generala, un filosof incearca sa faca din negru si alb o culoare intermediara, adica gri. Ori en nu incerc sa fac asta deoarece eu am afirmat un lucru clar(ca melodia este copiata si modificata)si am adus argumente precise in acest sens. O alta dovada ca nu sunt filosoafa este presupusa greseala pe care a " identificat-o Baronu, " ai repetat de doua ori". Filosofic vorbind, o repetitie inseamna a spune acelasi lucru de cel putin doua ori. Asadar, aici ai facut o greseala, numita prin cartile de roamana din generala, PLEONASM. Si daca ar fi asa cum spui tu(ca sunt filosoafa)nu ar trebui sa gresesc, pentru ca un filosof, prin natura meseriei lui, a citit pana i-au iesit peri albi. Inca ceva: in filosofie pot exista mai multe pareri adevarate. Ori daca as fi o filosoafa ar trebui sa admit ca ai dreptate. Cum insa adevarul nu este relativ(sa nu scrieti aici o armata de argumente ca este relativ pentru ca de curand teoria relativitatii a picat), nu exista decat un adevar, iar cealalta parte este o minciuna sau un fals. Nu este posibil ca o melodie sa fie copiata si in acelasi timp sa nu fie. Asa cum nici nu e posibil ca 1+1=2 si in acelasi timp 1+1=3. Adevarul este ori unul, ori altul.
Am sa-i raspund si Alexandrei. Scopul cu care scriem aici pe forum nu este acela de a face filosofie, nici de a intriga sau a duce un razboi al ideilor. Scopul este concret: ne spunem parerea. Problema intervine atunci cand sentimentele intuneca ratiunea si nu mai vrem sa acceptam realitatea asa cum este(ex: 3se nu ar face asa ceva!). Adica de ce nu ar copia si modifica? Doar pentru ca sunt favoritii nostri?Sa iti mai spun ceva: dorm linistita noaptea si daca melodiile 3se sunt copiate si daca nu sunt. Pt mine aceasta problema nu este una existentiala. Si admitand ca ar fi copiata, la urma urmei fanii adevarati sunt cei care lauda atunci cand trebuie, dar si critica atunci cand situatia o cere. Asta inseamna a-i sustine cu adevarat
Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)
ANDR_A
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:26 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Dec 19, 2007 2:26 pm

ANDR_A scrie:
Am sa-i raspund si Alexandrei. Scopul cu care scriem aici pe forum nu este acela de a face filosofie

Una spui si alta faci :lol:

Parerea mea ca ai cam deviat de la subiect.Din toata polologhia aia de ai insirat-o tu mai sus cred ca doar 3 fraze au legatura cu subiectul topicului,si anume daca e copiata melodia Iubire sau nu.
Lectii de filosofie am luat in clasa a 12-a si daca vreau pot sa fac meditatii....dar nu,ca pe mine ma pasioneaza finantele.
Cred ca ar trebui sa te limitezi la argumente concrete nu sa scrii intreaga teorie a lui Einstein :?

Apropo,Alex'andra nu e deloc fana 3SE,deci e una din persoanele cu pareri din afara acestei probleme.....si surpriza,are un stil caracteristic de a scrie, obiectiv si tot odata "caterincos" la fel ca a celor cu care tu duci o disputa aici,si serios de ma plictisesc sa le citesc posturile.
Ultima oară modificat de Dedeea pe Mie Dec 19, 2007 4:03 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Mie Dec 19, 2007 2:26 pm

Eu cred ca aici vorbim de 3se nu de moga...nu cred ca e copiata piesa "iubire" ..ca seamana cat de cat,asta e alta poveste..dra nu e copiata...
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Mie Dec 19, 2007 5:23 pm

OFF:Androoooo, daca am zis "ai repetat de doua ori" nu e pleonasm. Asta pentru ca puteai repeta si de 3, de 19, sau chiar de 1576 daca aveai rabdare.
ON:NU!Nu e copiata melodia "Iubire" :)
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alex`andra » Mie Dec 19, 2007 8:33 pm

ANDR_A draga mea...asa cum a afirmat si Dedeea [ms :* pt lamuririle suplimentare pe care le`ai postat pe unii asupra personalitatii mele :wink: ] eu NU sunt fana..asa cum se cred unii si altii de pe aici :roll: ...nu ma bag in POLEMICI cu fanii....fiecare cu parerea lor....traim intr`o tara democratica in care avem dreptu` sa ne exprimam liberi pct`ul de vedere[hai k ma bagai si eu in istorie...cu toate k nu suport lucru` asta...si de asemenea si in politica...numai pt a continua ROMANELE tale...care sincera sa fiu...sunt km niste aberatii cu care si eu jonglez destul de mult :wink: ]


mai sus mi`ai prezentat principiul tertului exclus...tin sa te anunt k desi nu am eu anii tai...nu`s eu asa "blonda" :twisted: si app...un dict toata lumea stie sa fol in zilele noastre..si eu una personal te anunt k`l konsult app zilnic deoarece nu`mi place sa ma "aflu in treaba" numai undeva unde se discuta despre un anumit lucru si eu sa stau si sa privesc k "vitica la poarta noua" [expr popolara]...mereu sunt in tema cu ceea ce afirm...nu vb asa numai...fara mine [-X


si ink un lucru....eu am zs k "filozofezi" metaforic vb...acum mi`e lene sa`ti explic def metaforei..asa cum ai facut u pe culta in speranta de a`mi da o "lectie" cik citand din dict....cine e curios sa kute....amnnnn dak nu =))


dar mai bine...propoun eu altcv...hai sa nu mai despicam firu`n patru.....k si asa off topicul e mare kt casa in ultima vreme.....dak ai cv sa`mi zici...am id....skraosky_devilish_madonna.....un add micutz si continuam povestile pe mess dak mai doresti :wink:
Avatar utilizator
Alex`andra
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3159
Membru din: Mar Aug 14, 2007 7:26 pm
Localitate: Orasul Ingerilor Demonizati >:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANDR_A » Joi Dec 20, 2007 8:38 am

In primul rnad, nu sunt foarte mare, dar nici o pustoaica, nu am facut niciodata filosofie (nici macar in clasa a 12-a)si nici nu am citit prea mult la viata mea(nu cred ca e un punct forte). Nu am urmarit sa dau lectii, sa fac pe desteapta sau pe filosoafa(pana la urma ar trebui sa fiu multumita pentru ca mi se putea face o caracterizare mult mai rea). Si NU sunt fan 3se.
In al doilea rand, cand am vorbit despre pareri subiective nu am vizat o persoana anumie, ci pe toti cei care fac parte din aceasta categorie. Mi-am exprimat parerea si vad ca multi dintre cei ce posteaza aici sunt impotriva a ceea ce scriu. Este problema voastra.
In al treilea rand, nu cunosc pe NIMENI de pe acest forum si nimeni nu ma cunoaste. Prin urmare, nu am scris pentru a lovi in cineva, ci pentru a-mi argumenta raspunsurile(asta era o cerinta esentiala a forumului din cate mi s-a spus). Iar din punctul meu de vedere, ceea ce am scris la acest subiect nu e paralel cu cerinta, nici nu e filosofie. As fi in stare sa merg pana in panzele albe pentru a demonstra ca ceea ce aberez pe aici este adevarat. Dar nu am sa o mai fac din simplul motiv ca pe unii i-am enervat iar pe altii i-am plictisit cu seriozitatea mea. De aici trag concluzia ca pe acest forum nu se doresc parerei serioase(fapt aflat in contradictie totala cu ceea ce spunea Adela la un moment dat). Si cum omul trebuie sa se adapteze, am sa incerc sa scriu mai putin.
PS: IMI CER SCUZE tuturor celor pe care i-am enervat sau stresat supunandu-i la zeci de minute de citit(si la alte subiecte am scris mai mult)si moderatorilor forumului pentru umplerea inutile a paginilor cu aberatiile mele.
Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)
ANDR_A
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:26 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Joi Dec 20, 2007 8:50 am

Andra,daca nu esti fan 3se atunci ce cauti aici????si mai lasa-ne cu filozofiile tale despre viata bla bla bla k plictisesti lumea.... :evil: :x
ON : NU E COPIATA MELODIA IUBIRE! :shock:
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Joi Dec 20, 2007 9:40 am

^1.Argumenteaza-ti parerea.
2.Pe acest forum nu poposesc doar fani 3SE Imagine E dreptul fiecaruia sa spuna ce crede.

Andra,eu doar voiam sa-ti sugerez ca iei totul prea personal si dramatic,dar nah....fiecare cum ii place.

Toate mesajele off topic de aici,vor fii sterse in continuare.
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Dec 20, 2007 10:37 am

ANDR_A scrie:
In primul rnad, nu sunt foarte mare, dar nici o pustoaica, nu am facut niciodata filosofie (nici macar in clasa a 12-a)si nici nu am citit prea mult la viata mea(nu cred ca e un punct forte). Nu am urmarit sa dau lectii, sa fac pe desteapta sau pe filosoafa(pana la urma ar trebui sa fiu multumita pentru ca mi se putea face o caracterizare mult mai rea). Si NU sunt fan 3se.
In al doilea rand, cand am vorbit despre pareri subiective nu am vizat o persoana anumie, ci pe toti cei care fac parte din aceasta categorie. Mi-am exprimat parerea si vad ca multi dintre cei ce posteaza aici sunt impotriva a ceea ce scriu. Este problema voastra.
In al treilea rand, nu cunosc pe NIMENI de pe acest forum si nimeni nu ma cunoaste. Prin urmare, nu am scris pentru a lovi in cineva, ci pentru a-mi argumenta raspunsurile(asta era o cerinta esentiala a forumului din cate mi s-a spus). Iar din punctul meu de vedere, ceea ce am scris la acest subiect nu e paralel cu cerinta, nici nu e filosofie. As fi in stare sa merg pana in panzele albe pentru a demonstra ca ceea ce aberez pe aici este adevarat. Dar nu am sa o mai fac din simplul motiv ca pe unii i-am enervat iar pe altii i-am plictisit cu seriozitatea mea. De aici trag concluzia ca pe acest forum nu se doresc parerei serioase(fapt aflat in contradictie totala cu ceea ce spunea Adela la un moment dat). Si cum omul trebuie sa se adapteze, am sa incerc sa scriu mai putin.
PS: IMI CER SCUZE tuturor celor pe care i-am enervat sau stresat supunandu-i la zeci de minute de citit(si la alte subiecte am scris mai mult)si moderatorilor forumului pentru umplerea inutile a paginilor cu aberatiile mele.


Andra, suntem multumiti de raspunsurile tale(cel putin eu) . Tu ai zis la un moment dat lucruri simple si adevarate.

Dar unii de pe aici ori sunt bauti in cap, ori i-a cuprins Spiritul Craciunului prea mult si au inceput s-o dea in diverse.
Eu am inteles ca nu ii pupi in fund pe 3se( si asta ma bucura), ca tu crezi ca ei sunt in stare sa copieze melodii, deci nu sunt sfinti ( alti fani scot flacari cand citesc asta), am inteles ca esti de acord si cu ce am zis eu despre neseriozitatea lor.

Eh, multi de pe aci sunt si ei de acord, numai ca se exprima ori gresit, ori se fac ca nu inteleg, ori cum ti-am spus i-a cuprins Spiritul Craciunului.
Asa ca in continuare parerile tale sunt bine venite. Sunt serioase cum ai zis si tu (poate exagerezi un pic in argumente care nu au cine stie ce legatura cu muzica) si de aceea apreciez asta.

Asa ca nu ai de ce sa iti ceri scuze, nu sunt nici astia de pe aici sfinti.
Te asteptam sa-ti spui parerile in continuare.



Ia gata turma, fara certuri ca suntem in perioada Sarbatorilor!
:evil:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Anterior

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico