Acum este Vin Apr 19, 2024 5:30 am

Ora este UTC + 2


Poveste...

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Poveste...

Mesajde Elle » Joi Mai 05, 2005 8:29 pm

Reguli noi(tot ce este in citat):

daFlea scrie:
Jocul e foarte simplu si amuzant in acelasi timp. Insa cel mai mult ne vom amuza pe tema aceasta la sfarsitul fiecarei povesti.

Totusi ar trebui sa va spun despre ce e vb:
Fiecare user trebuie sa posteze 4 cuvinte cu niste conditii:
- sa aiba cat de cat logica, chiar daca produsul final nu va avea nici o legatura cu acest cuvant
- sa nu foloseasca cuvinte/expresii obscene. In cazul in care trebuie sa faceti asta cenzurati'va cu **
- sa nu posteze de mai multe ori consecutiv. Doar dupa ce a postat un alt user poate acesta sa continue
- cuvintele legate de cratima (zgarie-nori, middle-earth) se calculeaza ca un singur cuvant
- daca trebuie sa spuneti ceva care nu tine de poveste folositi paranteze. Tot ce este offtopic va fi incadrat de ( si )
- si cea mai importanta conditie, 4 cuvinte pe post. Doar 4! Nu 3, nu 5! Nici mai mult nici mai putin de 4!

Acum ca stiti cum sta treaba, bafta la povestiri adevarate





A fost odata ca niciodata un sobolan mic si urat pe nume Cookie. Acest sobolan a hotarat sa___________
Ultima oară modificat de Elle pe Mie Ian 04, 2006 3:13 pm, modificat de 3 ori în total.
Elle
 

Reclame

Re: Poveste...

Mesajde olteanu dan » Vin Mai 06, 2005 8:28 am

A fost odata ca niciodata un sobolan mic si urat pe nume Cookie. Acest sobolan a hotarat sa...
plece in lume pentru k viata lui nu era tocmai fericita printre numeroasele pisici din cartier.
;)
Avatar utilizator
olteanu dan
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 156
Membru din: Vin Oct 29, 2004 8:48 am
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Vin Mai 06, 2005 1:50 pm

..Plecand spre gara si-a dat seama ca.....
Elle
 

Mesajde Vizitator » Vin Mai 06, 2005 5:02 pm

Elle scrie:
..Plecand spre gara si-a dat seama ca.....


...n-are bani de bilet ...

imi place ideea ta :)
Vizitator
 

Mesajde alexa » Vin Mai 06, 2005 8:38 pm

(in minte ii venisera versurile "minunatului cantec" ....si n-am bani de bilet..... :P ) ....se gandea cum ar putea si de unde sa faca rost d ei ....
imi plac 3SE ... deci imi plac si de cei carora le plac 3SE...so: would u be my friend?! kiss
Avatar utilizator
alexa
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 198
Membru din: Dum Dec 05, 2004 11:39 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Vin Mai 06, 2005 8:48 pm

...si s-a gandit sa faca frate cu dracu' pana trece puntea (adik in lume)...
Vizitator
 

Mesajde Elle » Vin Mai 06, 2005 11:28 pm

...dar dracu l-a refuzat pt ca soricelul era chiar mai urat decat el si in plus i-a aparut de curand si un cos pe nas. Nestiind cum sa faca rost de bilet a hotarat sa....
Elle
 

Mesajde Vizitator » Sâm Mai 07, 2005 10:31 am

Elle scrie:
...dar dracu l-a refuzat pt ca soricelul era chiar mai urat decat el si in plus i-a aparut de curand si un cos pe nas. Nestiind cum sa faca rost de bilet a hotarat sa....


...se ocupe mai intai de cosul de pe nas pt al place dracu' prin urmatoarea metoda: ...
Vizitator
 

Mesajde Elle » Mar Mai 17, 2005 2:05 pm

.... a luat 3 litri de motorina , o lamaie , 3 gandaci , panza de paianjen si o aripa de albina. Le pune intr-o oala si .....
Elle
 

Mesajde 3SudEstGirl » Joi Mai 19, 2005 10:25 am

a inceput pregatirea pt fabricarea biletului
Avatar utilizator
3SudEstGirl
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 101
Membru din: Mie Noi 03, 2004 9:55 pm
Localitate: Zalau
Puncte de reputaţie: 0

implicit a reusit sa faca rost de bilet

Mesajde muscel raluca » Sâm Iul 09, 2005 10:51 am

si a ajuns la 3se si ne-a parat ca am facut misto de el pe formuul lor
si baietiii l-au crezut......
muscel raluca
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 58
Membru din: Dum Iun 26, 2005 9:56 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Lun Iul 11, 2005 4:50 pm

... si baietzii s-au hotarat sa-si faca aparitzia pe forum certand-ne: "....

:lol: 8)
Vizitator
 

Mesajde Yrynna » Mie Aug 03, 2005 9:16 pm

Mai, ce-aveti cu bietul Cookie, e un sobolan asa de dragut
O sinucidere fara durere...si fara sange...asculta manele!
A friend in need is a friend indeed, but da best of friends is a friend with weed!
Avatar utilizator
Yrynna
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1175
Membru din: Joi Mar 31, 2005 3:02 pm
Localitate: In da club!
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Mie Aug 03, 2005 10:40 pm

si asa de scump. El ne-a invatat sa__________
Elle
 

Mesajde crysulyna » Joi Aug 04, 2005 9:32 am

.....cantam-asta ar fi un final interesant, nu-i asa? insa mie mi s-ar parea urmatorul final mai interesant:....sa iubim viata si muzica si nu in ultimul rand fanii!!!
3se are the best
Avatar utilizator
crysulyna
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iul 13, 2005 1:55 pm
Localitate: constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Sâm Oct 29, 2005 4:55 pm

da' de ce sa fie asta finalul?! [-(

"....deci ar trebui sa-l respectatzi si pe el k si pe noi, sa-l iubitzi si sa-i facetzi si lui cadouri!
imediat a doua zi sobolanul s-a trezit cu un cadou... o cutie in kre se afla ................ "
Vizitator
 

Mesajde Elle » Sâm Oct 29, 2005 5:52 pm

...se afla un inel mare din plastic. el s-a gandit ca.......
Elle
 

Mesajde ilica » Mie Ian 04, 2006 2:59 pm

nu ar strica sa ofere inelul unei pisici ce il tot fugarea,sa incerce astfel sa faca pace cu ea.S-a dus la ea shi i-a oferit inelul...dar ea...ea...ne mai mancand de o luna... :cry: :cry: :cry: ...cel putin acum pisica e satula.Dumnezeu sa-l odihneasca pe Cookie!O sa ramana in sufletele noastre ca ...minunatul shobolan ce era.
:cry: :cry: :cry:
THE END. :cry:
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Mie Ian 04, 2006 3:03 pm

Acum puteti citi povestea:

A fost odata ca niciodata un sobolan mic si urat pe nume Cookie. Acest sobolan a hotarat sa plece in lume pentru k viata lui nu era tocmai fericita printre numeroasele pisici din cartier. Plecand spre gara si-a dat seama ca n-are bani de bilet (in minte ii venisera versurile "minunatului cantec" ....si n-am bani de bilet..... ). Se gandea cum ar putea si de unde sa faca rost d ei .... S-a gandit sa se faca frate cu dracu' pana trece puntea (adik in lume) , dar dracu l-a refuzat pt ca soricelul era chiar mai urat decat el si in plus i-a aparut de curand si un cos pe nas. Nestiind cum sa faca rost de bilet a hotarat sa se ocupe mai intai de cosul de pe nas, pt a-l place dracu', prin urmatoarea metoda: a luat 3 litri de motorina , o lamaie , 3 gandaci , panza de paianjen si o aripa de albina. Le pune intr-o oala si a inceput pregatirea pt fabricarea biletului si a ajuns la 3se si ne-a parat ca am facut misto de el pe forumul lor .Baietii l-au crezut si au hotarat sa-si faca aparitzia pe forum certand-ne: "Mai, ce aveti cu bietul Cookie, e un sobolan asa de dragut si asa de scump. El ne-a invatat sa iubim viata si muzica si nu in ultimul rand fanii!!! Deci ar trebui sa-l respectatzi si pe el k si pe noi, sa-l iubitzi si sa-i facetzi si lui cadouri! “
Imediat a doua zi sobolanul s-a trezit cu un cadou: o cutie in kre se afla un inel mare din plastic. El s-a gandit ca nu ar strica sa ofere inelul unei pisici ce il tot fugarea,sa incerce astfel sa faca pace cu ea.S-a dus la ea shi i-a oferit inelul...dar ea...ea...ne mai mancand de o luna... :cry: :cry: :cry: ...cel putin acum pisica e satula.Dumnezeu sa-l odihneasca pe Cookie!O sa ramana in sufletele noastre ca ...minunatul shobolan ce era.

THE END. :cry:

protagonisti:3SudEstGirl, alexa, crysulyna, dely_3x, elle, muscel raluca, Yrynna, Ilica, olteanu dan

Nu incepeti o alta poveste pana nu scriu regulile noi. :D
Elle
 

Mesajde Elle » Mie Ian 04, 2006 3:15 pm

regulile suna cam asa(le puteti vedea si pe primul post de la acest subiect , dar pt orice eventualitate le scriu si aici):
daFlea scrie:
Jocul e foarte simplu si amuzant in acelasi timp. Insa cel mai mult ne vom amuza pe tema aceasta la sfarsitul fiecarei povesti.

Totusi ar trebui sa va spun despre ce e vb:
Fiecare user trebuie sa posteze 4 cuvinte cu niste conditii:
- sa aiba cat de cat logica, chiar daca produsul final nu va avea nici o legatura cu acest cuvant
- sa nu foloseasca cuvinte/expresii obscene. In cazul in care trebuie sa faceti asta cenzurati'va cu **
- sa nu posteze de mai multe ori consecutiv. Doar dupa ce a postat un alt user poate acesta sa continue
- cuvintele legate de cratima (zgarie-nori, middle-earth) se calculeaza ca un singur cuvant
- daca trebuie sa spuneti ceva care nu tine de poveste folositi paranteze. Tot ce este offtopic va fi incadrat de ( si )
- si cea mai importanta conditie, 4 cuvinte pe post. Doar 4! Nu 3, nu 5! Nici mai mult nici mai putin de 4!

Acum ca stiti cum sta treaba, bafta la povestiri adevarate

___________________________________________________________

Incep eu:

A trait odata o ...
Elle
 

Mesajde ilica » Mie Ian 04, 2006 3:22 pm

pisica.Ea avea o...
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Mie Ian 04, 2006 3:28 pm

fatză de broască si ..
Elle
 

Mesajde ilica » Mie Ian 04, 2006 3:33 pm

sotul ei era un....
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Mie Ian 04, 2006 6:19 pm

hipopotam isteric. Intr-o zi ...
Elle
 

Mesajde ilica » Mie Ian 04, 2006 9:30 pm

pisica s-a dat la...
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Yandex [Bot] şi 76 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico