Acum este Vin Mar 29, 2024 1:12 pm

Ora este UTC + 2


Modele in viata

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Modele in viata

Mesajde dely_3x » Lun Mar 12, 2007 8:39 am

m-a inspirat un post de-al lui cerber :)
ce modele aveti? dupa ce persoane va ghidati in viata? sunt publice sau nu? descrieti-le. etc
oh 3SE, when you sing you drive me crazy
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde elle » Lun Mar 12, 2007 9:25 pm

am mai zis intr-un post despre 3SE(cred ca tot un topic de-al tau era) , ca si persoane..

am sa scriu altadata si despre alte persoane(bunica, tati, fratele...) care m-au influentat. acum nu sunt in stare.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Mar Mar 13, 2007 2:56 pm

Daaaaaaaa...dupa 3rei Sud Est Imagine shi dupa Norkys Batista (vreau sa fiu k ea) Imagine
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mar Mar 13, 2007 10:11 pm

Hmmmmm,parintii mei sunt modele pentru mine,pentru toata daruirea,iubirea,grija,sacrificiile facute pentru mine,pentru famile si pentru a avea o viata frumoasa Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mar Mar 13, 2007 10:25 pm

Eu nu pot spune ca am un model in viata.Cert e ca stiu sa iau lucrurile bune de la cei din jurul meu si sa invat tot timpul de la ei.Cred ca de la orice om ai cate ceva de invatat.Concret,de la bunicul meu de exemplu,care este un om foarte calm si care judeca drept si corect de fiecare data lucrurile,am invatat multe.De la bunica mea am invatat sa las de la mine in ceea ce-i priveste pe cei din jurul meu.De la fratele meu am invatat ca prietenii inseamna mult in viata si am mai invatat sa ma bucur si sa ma distrez(cu doza :lol: ).Uf...de la parintii mei am invatat cele mai multe lucruri.Am invatat ce mult inseamna sacrificiul...stapanirea,puterea de a te abtine atunci cand ai cea mai mare nevoie de o imbratisare,dar de a sti sa daruiesti in acelasi timp cea mai calda imbratisare dupa o absenta de un an.Am invatat ca aprecierea aduce fericire,multumirea poate insemna mult,un cuvant si un zambet pot face minuni.Ei au fost cei care m-au invatat cele mai multe lucruri si in general familia.Invat de la prietenii mei,invat din carti...si acest lucru foarte mult.Cititul iti deschide multe cai,poti reusi multe,poti depasi limite,poti invata sa explici iubirea,existenta,motivul,sensul vietii.Am invatat multe din Biblie,am invatat multe de la Dumnezeu.In concluzie nu pot spune ca am un singur model in viata sau mai multe pentru ca expresia mi se pare un pic depasita sau cuvintele nu sunt atat de expresive.Esenta e mai puternica.Pot spune doar ca am invatat si ca invat in fiecare zi.Orice om are ceva bun in el si de la oricine poti invata ceva.
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Vin Iun 15, 2007 4:53 pm

un model in viata?...hmm...nu am asa ceva...eu incerc sa invat de la fiecare persoana ceva...incerc sa invat sa fiu comunicativa de la colega mea de facultate, incerc sa invat sa-mi dau seama care sunt greselile ce trebuie evitate..

de la parinti si bunici am incercat sa nu asimilez prea multe, ma refer la modul lor de a gandi...park traiesc in alta lume ei, nu pe Pamant..au niste conceptii mai ciudate...

deseori urmaresc persoanele din jurul meu, fiecare gest si fiecare cuvant il prelucrez sa-mi dau seama dak e bine sau nu!

din orele de religie am asimilat foarte multe si din orele de dirigentie...si totodata din carti...cartile mi se par foarte importante, te ajuta sa vezi viata cu alti ochi..uneori, dupa ce citesc o carte ma gandesc zile in sir la ceea ce am citit si incerc sa-mi dau seama ce as putea sa fac intr-o situatie asemanatoare!
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Vin Iun 15, 2007 5:30 pm

Pt mine Laur este un model in viata pt k imi place cum se comporta, e discret cand e vorba de viata lui personala si nu cauta sa se certe cu lumea (ma refer la Animal X). Am uitat sa spun ca pe langa Laur, mai e si Teo Trandafir, intotdeauna am stimat-o si inca o stimez, imi place de ea ca este o persoana foarte optimista si imi doresc sa ajung la performantele ei. :D
Ultima oară modificat de mady_u45 pe Vin Iun 15, 2007 5:50 pm, modificat 1 dată în total.
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Vin Iun 15, 2007 5:32 pm

pe Laur il stimez si eu pentru ceea ce este...dar nu pot sa zic ca ma influenteaza in vreun mod decat cel sentimental..prin piesele lui!
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Joi Mar 20, 2008 5:29 pm

Bunicii mei reprezinta un model pentru mine,ei m-au invatat sa fiu buna,generoasa,sincera,credincioasa...si nu in ultimul rand ,m-au invatat sa iubesc si sa respect pe toata lumea,chiar si pe cei care nu merita...s-au iubit mereu ca la 20 de ani ,pana la sfarsit ,au luptat cinstit si au muncit ca sa aiba o viata buna atat ei,cat si copii lor si nepotii si nu s-au certat niciodata cu nimeni! :oops: ca ei as vrea sa fiu!
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Joi Mar 20, 2008 7:21 pm

Modelul perfect e Laur... :D
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Joi Mar 20, 2008 7:54 pm

^De ce?Argumenteaza-ti si tu raspunsurile Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Joi Mar 20, 2008 8:05 pm

Pai...pt k e inteligent ,creativ ,nu e la fel k maj oamenilor ...importanti...adik nu-si face publica viata sa vada toti oamneii cati bani are...sunt mai multe... :roll:
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Joi Mar 20, 2008 8:36 pm

Degeaba dai ochii aiurea peste cap,cand te bagi intr-o discutie tre sa fii capabila sa o duci pana la capat....si te-as ruga pe unde mai postezi sa procedezi la fel ca aici :wink:
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mar Mar 25, 2008 11:43 pm

Martin Luther King Jr.
De ce? A luptat pânã în ultima secundã pentru ceea ce a considerat cã e corect. Sigur cã nu este singurul motiv, însã ar trebui sã fac un adevãrat referat pentru a explica în detaliu de ce este un model pentru mine.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Mie Mar 26, 2008 8:55 pm

Hitler...as rade ungurii din tara precum Hitler evreii :lol: :lol:
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde night_ady89 » Vin Apr 10, 2009 1:54 pm

Am un singur model in viata "Dennis Ferrer" prin care ma regasesc cam 60 % ca si eu produc muzica house ... iar intr-o relatie nu am un anume model.
Avatar utilizator
night_ady89
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1819
Membru din: Lun Feb 09, 2009 1:34 pm
Localitate: Searching 4 An Angel
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Vin Noi 20, 2009 11:19 pm

Diego Fainello
... deoarece canta extraordinar de bine la chitara si vreau sa invat si eu... :xx :xx :xx si sa spun ca, chitara este singura mea iubire (din timp ce o sa fiu toata viata o singuratica), la fel ca el. Si mai vreau si un lantisor cu chitara :xx , asemanator cu al lui. :xx :xx :xx O sa renunt la lămuţa de la gat in favoarea chitarii.
:xx

Imagine
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Mar Noi 24, 2009 5:19 pm

Dory scrie:
Bunicii mei reprezinta un model pentru mine,ei m-au invatat sa fiu buna,generoasa,sincera,credincioasa...si nu in ultimul rand ,m-au invatat sa iubesc si sa respect pe toata lumea,chiar si pe cei care nu merita...s-au iubit mereu ca la 20 de ani ,pana la sfarsit ,au luptat cinstit si au muncit ca sa aiba o viata buna atat ei,cat si copii lor si nepotii si nu s-au certat niciodata cu nimeni! :oops: ca ei as vrea sa fiu!


Cat de frumooooos 8-] Imi doresc si eu sa fiu la fel k ei... Au avut o viata exemplara si linistita... 8-]
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 


Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Yandex [Bot] şi 60 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico