Acum este Dum Mai 19, 2024 10:51 pm

Ora este UTC + 2


Politica

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Sunteti de acord cu demiterea lui Traian Basescu?

Da
3
25%
Nu
4
33%
Nu ma intereseaza politica
5
42%
 
Voturi totale : 12

Politica

Mesajde Kisss » Joi Mai 10, 2007 1:10 pm

Hai sa vorbim un pic si despre politica daca va tine! :lol:
Ce parere aveti despre ceea ce se intampla in politica din tara noastra in ultima vreme?
Pe cine ati vrea ca presedinte al acestei tari?
Puteti scrie aici ce legi au mai aparut,informatii,noi taxe(ca slava Domnului in fiecare luna se introduc),comentarii si tot ce va trece prin cap.
Aaa...plus ca ultimul subiect bomba este reforma in justitie. :lol:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde mady_u45 » Joi Mai 10, 2007 5:26 pm

Sincer pe mine nu ma intereseaza politica, nu-mi place sa ma uit la emisiuni politice. In legatura cu suspendarea lui Basescu, eu nu sunt de acord, mie mi s-a parut ca Basescu a facut mai multe pt Romania fata de alti presedinti, bine asta e parerea mea, poate altii nu-l sustin pe Basescu (unul dintre ei este si tatal meu :lol: )
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Vin Mai 11, 2007 7:55 pm

politica..of doamne si aici dau de ea...la facultate discutam tot ce se poate mai ales k sunt pe profil...
personal, nu sunt de acord cu demiterea lui Basescu...ink nu am inteles cu ce anume a gresit..tot aud faza cum k ar fi incalcat Constitutia..dar nu se specifica clar ce anume a incalcat...sau poate nu sunt eu bine informata...(dar nici proful nu e? :lol: )
sa gandim realist acum..ce presedinte nu a abuzat de puterile sale???...care din toti cei din guvern este complet cinstit???
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Lun Mai 14, 2007 10:45 am

^ Ai dreptate Vyio, nimeni nu e cinstit si fiecare abuzeaza de functia pe care o are
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Mai 17, 2007 7:27 pm

De ce puii mei sa votez cu Base?Ca sa-i ia si la fiica aia mica a lui o masina de 100 de mii?
De ce sa votez cu acel ipocrit care acuza oligarhii si mogulii din Romania cand el are conturile full,case,masini,vacante?
Cred ca o sa votez doar atunci cand voi fi ferm convinsa ca cineva merita intr-adevar votul meu.
Nici nu vreau sa-mi imaginez cum ar fi fost daca l-as fi votat de exemplu pe Ceausescu sau pe Stalin(daca as fi fost in postura de a vota)!Cred ca ar fi fost groaznic sa imi dau seama ca am votat nijte criminali.


Cat despre teatrul lui Base...il mai joaca si prost.Lacrima din coltul ochiului sau stang ma face practic sa rad,la fel ca si declaratia lui de iubire fata de popor.Pe naiba,daca iubea poprul nu existau cersetori la metrouri,drogati sub poduri,furt in plina zi,atatia licentiati fara locuri de munca etc.

E simplu,de 2 ani si jumatate ma uit in jurul meu si imi dau seama ca nu traiesc bine asa cum mi-a promis.Din cauza conducatorilor ca Basescu am stat departe de ai mei 8 ani si mi-am trait viata singura.Pentru ca posibilitatile in aceasta tara sunt nule.Ai bafta doar daca esti ipocrit ca el,doar daca dai spaga.

In ultima vreme tot ma interesam de scoala de soferi in Bucuresti...cat mai costa,care mai sunt lucrurile.Si mi s-a spus ca fara spaga e imposibil sa iei un carnet.Si daca scoala ar costa 6 milioane,spaga costa tot cam atat.
Traiesc bine!




O sa continui.
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Joi Mai 17, 2007 7:38 pm

^de acord in mare parte...dar ma gandesc acum( :oops: )...si inainte de Base era rau, chiar mai rau dupa parerea mea...si atunci se dadeau spagi peste tot,si atunci se promitea marea cu sarea si nu primea poporul nimik..doar vorbe-n vant si promisiuni electorale....

si eu am crescut singura...am pierdut ani buni incercand sa pot supravietui fara parintii care sunt plecati acum in afara pentru un trai mai bun...lucru pe care in tara nu l-au gasit si nici nu cred ca-l vor gasi vreodata!!!

eu ma intreb acum daca exista cineva demn sa conduca tara asta, sa ajute intradevar poporul, sa ne putem prezenta si noi in lume cu capul sus, nu sa creada Europa ca suntem niste incapabili!!!

intre timp m-am mai informat si m-am hotarat...nu ma mai duc la vot!!!!
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Iun 07, 2007 3:17 pm

Mda...eram sigura ca Base nu putea demis.Vorba lui Badea,e prea smecher. :lol:
Mai nou vrea sa-l dea jos pe Tariceanu.Huh...il incurca,nu?Imagine

In legatura cu noua tema...stabilirea unui fond pentru pensionari.Bineinteles ca guvernul a respins proiectul ca doar nu stau ei acum de donatii gen 1% din castigul lor.Sa fie ciolanul doar pentru ei.ImagineBatranii si asa nu mai au ce face ei cu banii.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Joi Iun 07, 2007 6:02 pm

^Am auzit si eu ca vrea sa-l dea jos pe Tariceanu :lol: , acum fac cu schimbul, ce sa-i faci doar traim in Romania :?
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Hordy » Vin Iun 08, 2007 12:06 am



Politica frateee : Tineti minte 3 cuvinte NENEA HORDY PRESEDINTE !! Jur sa fur mai putin decat restu si sa fur cu masura ... Imagine
Imagine
Armata nu te face mai barbat
Avatar utilizator
Hordy
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Mai 20, 2006 11:17 pm
Localitate: Intr-o inima nevinovata
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Vin Iun 08, 2007 10:18 am

Frumos principiu.Oricum mai cu bun simt decat al politicienilor de acum. :lol:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Hordy » Vin Iun 08, 2007 10:25 am

Adela scrie:
Frumos principiu.Oricum mai cu bun simt decat al politicienilor de acum. :lol:



AAAaa si o sa renunt la un etaj din casa mea .. sa pun cate 10 mii la pensii Imagine

Imagine
Armata nu te face mai barbat
Avatar utilizator
Hordy
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Mai 20, 2006 11:17 pm
Localitate: Intr-o inima nevinovata
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Vin Iun 08, 2007 8:35 pm

Citat:
Politica frateee : Tineti minte 3 cuvinte NENEA HORDY PRESEDINTE !! Jur sa fur mai putin decat restu si sa fur cu masura ...

E bine ca ne anunti de inainte ca vrei sa furi, eu te votez :lol:
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Sâm Iun 09, 2007 11:54 am

si eu te votez Hordy...si ma pui pe mine expert in Diplomatie...(cik asta ies de la Relatii Internationale)..si imi dai si vreo 4000 de euro pe luna..mai mult nu cer..imi e de ajuns atat :oops: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Mar 26, 2008 8:40 pm

Apropo de politica....apropo de summit-ul NATO care implicit afecteaza circulatia Bucurestiului....oricum e vai de mama ei,dar acum v-a fii si mai rau Imagine Un lucru bun in toata chestia asta e ca nu ma duc saptamana viitoare la facultate deloc....3 zile de la stat,2 de la soare Imagine

Sa revenim....au inceput deja sa simuleze pe la metrou atentate cu bombe de a bagat lumea in sperieti,de maine incep fortele de ordine sa se obisnuiasca sa patruleze pe strada,iar de sambata se inchid cateva artere importante din Bucuresti Imagine

Am auzit ca pentru cei 4 presedinti care sunt considerati ca fiind cei mai puternici ( George Bush-America,Nicolas Sarkozy-Franta,Horst Köhler-Germania si Vladimir Putin-Rusia) s-au inchiriat 4 hoteluri de 5 stelute :lol:

Un lucru m-a uimit la inteligenta demnitarilor nostrii.....au vrut sa inchirieze 1000 de toalete ecologice sa le puna in Casa poporului,sa nu cumva sa faca vreunul pe el.Asta nu e nimic,dar costa cate 6000 de euro bucata,si Slava Domnului se punea problema ca nu mai au bani Imagine Sa dai 6 milioane de euro pe asa ceva,mi se pare aberant,dar nah,ii recupereaza apoi de la fraieri Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Joi Mar 27, 2008 7:47 pm

^politicienii romani habar nu au ce e bine pentru tara noastra sunt niste jigodii care nu valoreaza nimic,ti-ar lua si pielea dupa tine...exemple de idiotenii:
-au vrut sa nu mai dea alocatie majorilor(noroc ca au facut elevii
greva si ne dau si noua asa din mila;)) ; :shock:
-o sticla de ulei de 1 litru costa 6,5 lei :evil:
-impozite,taxe cat maimulte si cat mai mari :x
-scumpiri in draci si in prostie,k doar deh,ei au bani,nu se uita la
100lei ca noi :wink: ceilalti...ei se uita de la 1 milion de euro in
sus :evil:
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Re: Politica

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Dum Mar 30, 2008 7:21 pm

Presedintele perfect ar fi ...tatal lui Laur... :!:
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Dum Mar 30, 2008 7:48 pm

Si restul demnitarilor ce a mai ramas din rudele lui Laur,nu? Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Dum Mar 30, 2008 7:57 pm

^Da ...de ce nu?Eu chiar vb serios...
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mar Apr 01, 2008 8:28 pm

Vaaaaaai,azi a ajuns Domnul Bush in Romania.Am vazut pe la televizor cum se chinuiau reporterii sa patrunda cu privirea prin coloana oficiala si masinile care treceau pe langa ei sa vada unde se afla presedintele SUA Imagine

Sunt si cateva cuvinte interzise,pe care Bucurestenii nu trebuie sa le pronunte de azi pana sambata...cam tot ceea ce tine legat de arme& co.

Desigur,unele drumuri sunt inchise...oare presedintii vor crede ca Romania e o tara fara populatie odata ce vad strazile pustii?Imagine

Sa vedem ce urmeaza...
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Sâm Apr 05, 2008 9:36 am

M-am uitat la stiri tocmai ca sa vad care e treaba cu Summit-ul asta. Cam multa agitatie in jurul lui, zic eu...
Agitatie multa a fost si la mine la Universitate cand, saptamana trecuta, a fost invitat D-l Ion Iliescu pentru a i se inmana titlul de Doctor Honoris Causa de catre rectorul universitatii...Cred ca a fost prima oara cand a venit fostul presedinte in Galati( sau poate nu), dar lumea era asa de entuziasmata de parca ar fi venit cine stie ce star international :lol:
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alex`andra » Sâm Apr 05, 2008 2:12 pm

eu sunt de parere ca unii politicieni romani [ 99 % ] isi acorda SINGURI mai multa importanta decat ar trebui in mod normal :x
Avatar utilizator
Alex`andra
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3159
Membru din: Mar Aug 14, 2007 7:26 pm
Localitate: Orasul Ingerilor Demonizati >:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Sâm Apr 05, 2008 2:47 pm

S-a terminat in sfarsit summit-ul....pot sa circul linistita pe strada fara zeci de jandarmi care imi sufla in ceafa si mai ca m-ar cauta si in paharul cu suc :roll:
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 


Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 51 vizitatori

Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico