Acum este Dum Mai 19, 2024 10:42 pm

Ora este UTC + 2


Telenovelele...te pasioneaza sau nu???

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Telenovelele...te pasioneaza sau nu???

Mesajde Dory » Mie Ian 23, 2008 9:39 pm

Telenovelele...urmariti/ati urmarit vreo telenovela??va place/v-a placut vreo telenovela?credeti ca sunt educative???cat acordati din timpul vostru liber telenovelelor???spuneti-va aici parerea...(si spuneti si de ce :wink:)
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Daria_Desiree » Mie Ian 23, 2008 9:53 pm

Acum ma uit la Pagini de viata, dar doar atunci cand nu am somn. M-am uitat la Montecristo tot pentru ca nu aveam somn. Mai urmaream din cand in cand si Rebelde. Si m-am mai uitat mai demult la vreo 5 cu Gaby Spanic si la vreo 3 cu Norkys Batista. Dar nu sunt "telenovelista" obsedata care nu pierde nici un episod :lol: . Ma uit la telenovele doar cand nu gasesc altceva mai interesant la TV sau cand ma plictisesc :-P .
Imagine
Laulaa mitä kallistuksen sanoa...unohtaa mitä kallistuksen pelata...
Avatar utilizator
Daria_Desiree
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1928
Membru din: Sâm Feb 10, 2007 5:44 pm
Localitate: Oradea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Ian 23, 2008 11:03 pm

He,he...am vazut multe telenovele la viata mea si nu am sa ascund asta niciodata.Ma uitam des atunci cand eram mai mica Imagine

In prezent revad cu placere "Ingerashul" sambata si duminica dimineatza pentru ca scumpetea aia de copil ma topeste de tot Imagine,si seara urmaresc "Patito feo" cu un scenariu inspirat dupa "Ratusca cea urata" a lui Hans Christian Andersen si telenoveaua romaneasca cu tiganii de pe acasa...ma amuza teribil unele fraze Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alex`andra » Joi Ian 24, 2008 7:19 am

^ m`a cheamt inr`o seara mama si pe mine sa vad ce face Nicoleta Luciu la tv...mai bine zis,ce rol de mahalagioaica are....in filmul ala cu tiganii precizat mai sus de Dedeea :wink:


era faza in care "X"[tipul acela ce a iesit din satra si a ajuns mare medic] era primit in echipa nuj carui chirurg fff vestit...si Luciu se apuca de facut "fara numar fara numarrrrrrrrrrr" si dadea cu euroii in stanga si`n dreapta de fata cu toti medicii renumiti si bogatasii ce mai erau acolo


a fost zupper comica expresiae fetelor acelor personalitati in contact cu tzigania lui Luciu :lol:


in rest,nu urmaresc nicio telenovela pt k mi se pare o mare pierdere de timp :-P
Avatar utilizator
Alex`andra
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3159
Membru din: Mar Aug 14, 2007 7:26 pm
Localitate: Orasul Ingerilor Demonizati >:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Joi Ian 24, 2008 10:31 am

Acum ma uit la Accoralada & Anita, no te rajes :-P
Imi plac telenovelele, dar nu si cele cu cai :lol: Nu stiu de ce, ma plictisesc alea...
Dar cea mai frumoasa telenovela a fost si va ramane mereu pt mine Mi Gorda bella (Valentina, grasutza mea frumoasa) Imagine
Pe locul 2: Extravaganta Anastasia
Pe 3: Anita...
4: Mireasa lui Iuda Imagine
[Cam asta e topul telenovelelor mele preferate] :-P
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Vin Ian 25, 2008 1:50 pm

Imi place sa urmaresc telenovele pentru ca asa am invatat spaniola si acum am nevoie s-o aud, k sa pot sa vorbesc and stuff. :oops: Aum ma uit la Accoralada si Destilando Amor
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Ian 26, 2008 6:42 pm

^Spaniola din Spania e diferita de aia din Latino-America. Imagine



In prezent nu urmaresc nicio telenovela, nu am mai urmarit de foarte mult timp.

Cand eram mica ma mai uitam( Rubi preferata mea).



Cat am fost plecata la ai mei m-au innebunit cu telenovela aia cu tiganii de pe Acasa. Toti urmareau si erau innebuniti. Imagine

Si in fiecare dimineata fratele meu isi omora timpul cu telenovele date la maxim. M-a si trezit cu una care urla:

Carmencitaaaa, no te mueras! Imagine


Am ramas cu chestia asta in cap si la tot pasul o ziceam prin casa facand misto de fratior. Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Sâm Ian 26, 2008 7:14 pm

Mai bn ma uit la case bantuite singurik decat la telenovele... :roll:
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alex`andra » Sâm Ian 26, 2008 7:49 pm

^ bv :wink:


tin minte k,atunci cand eram si eu in clasele "mici" [=generala...pana in cls a 5 a] aveam o colega ce se uita la 7 telenovele pe zi :shock: OGM :shock:
Avatar utilizator
Alex`andra
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3159
Membru din: Mar Aug 14, 2007 7:26 pm
Localitate: Orasul Ingerilor Demonizati >:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Sâm Ian 26, 2008 8:01 pm

Uitati-va mai bn p Zone Reality la Creepy ,p Discovery sau p Jetix ,Minimax sau Cartoon Network... :lol:
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Sâm Ian 26, 2008 9:29 pm

Fiecare cu gusturile lui.... :roll:
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Dum Ian 27, 2008 3:42 am

stiu ade =) dar tot spaniola e... si in canada nu prea sunt oameni din spania, asa ca nu conteaza... Imi place mai mult dialectul spaniol din spania, dar nu am avut ocazia sa-l folosesc... il mai aud din cand in cand la filme :wink: am si inchiriat cateva filme cu accentul adevarat... e super tare :lol:
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Dum Ian 27, 2008 7:39 am

Eu ma uitam asta vara la una de pe Acasa TV, " La usurpadora"...in rest, nu ma uit la niciuna, tv-ul ori e inchis, ori e pe U sau Kiss, ori e pe Cartoon( asa invata sora mea :lol: ).
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Dum Ian 27, 2008 5:55 pm

Trebuie sa recunosc... si eu ma uit la telenovele :oops:, dar cel mai mult se uita mama :lol: . Cu drag ma uit si eu la "Ingerasul", la telenovela de la ora 3 jumatate numai k nu stiu cum se numeste :lol: si ma mai uit la telenovela romaneasca.
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Dum Feb 10, 2008 11:25 pm

prima telenovela pe care am urmarit-o a fost "Salome"mi-a placut enorm,dar cred ca eram prin clasa a4a...eram micuta..apoi "Clona" de acolo am invatat sa dansez (arabian)...iar de vreo 2 saptamani (de cand am racit si am stat numai si numai in casa)urmaresc "Accoralada"...astea sunt singurele telenovele din viata mea...desi recunosc ca am pierdut multe episoade :oops:
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 


Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 48 vizitatori

Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico