Acum este Vin Apr 19, 2024 11:42 pm

Ora este UTC + 2


..:: Love Is Not A Feeling ::..

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

..:: Love Is Not A Feeling ::..

Mesajde DianaRO » Vin Noi 19, 2004 12:57 pm

Cineva spunea ca dragostea nu este un sentiment , atunci ce este ? Exista vreo definitie clara asupra ei ..hm...dictionarul are una :
* Dragoste , s.f. Sentiment de afectiune pentru cineva sau pentru ceva.
Spec. Sentiment de afectiune fata de o persoana de sex
opus; iubire,amor.
Eu una nu sunt de acord cu aceea persoana,este imposibil sa nu iubesti,ar insemna sa fii de gheata...dragostea exista fie ca ne place sau nu si cu siguranta este un sentiment. Ea se poata clasifica in 3 mari categorii :
1 ) aros - dragostea dintre un baiat si o fata
2) fileo - dragostea ptr un frate/ o sora / prieten
3 ) agape - dragostea cea mai puternica si cea mai adevarata .
Si de ce sa nu recunoastem DRAGOSTEA ARE O LIMBA ..cuvinte incurajatoare, atingeri fizice, timp acordat , mici ajutoare, sa daruiesti si sa primesti cadouri,etc...Voi ce parere aveti ?
" Daruieste oamenilor mai mult decat se asteapta si fa.o cu gust. "
Avatar utilizator
DianaRO
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 29
Membru din: Mie Noi 17, 2004 5:06 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Decron » Vin Noi 19, 2004 3:28 pm

OMG, limba dragostei, eehehehe, dragii mosului cate va pot spune eu despre limbile dragostei pe care le-am intalnit, un adevarat Turnul Babel.

Slurppp ... vremuri taica, vremuri ...
Decron
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Oct 28, 2004 4:17 pm
Puncte de reputaţie: 0

hmm

Mesajde Vizitator » Vin Noi 19, 2004 6:27 pm

hmmm e cu dus shi intors, pt unii inseamna ceva, pt altzii alceva, iar.... shi mai rau.... pt altzi nimik :cry: fiecare cum intzelege, fiecare prin ce experienzte a trecut, shi depinde de conshtiintza fiecaruia ....... wow :roll: ce fraza mi-a ieshit :P
pt mine una, dak nu ar exista dragostea ar fi cea mai mare nenorocire de pe lumea asta, nimik nu ar mai avea sens, folos; n-ash mai vedea lumea asha colorata, ci alb-negru :( mdeah sa nu ma intzelegetzi greshit, dar imaginatziva ce s-ar intampla dak nu am avea nici un strop al dragostei in noi :idea: :!:
Vizitator
 

Mesajde alexrefflex » Sâm Noi 20, 2004 9:34 am

hi hi hi :lol: dap... dragostea... eu nu iubesc pe niiiimeeeeeeeeeni!!!sau?nu shtiu , nu-mi pot da seama... in afara de familie...prieteni...pe care ii iubesc intr-un fel sau altul am iubit o singura fata care mi-a tras tzeapa...nu se mai merita sa iubesti pe cineva!love yourself si atat!
Win Production rullz!
Avatar utilizator
alexrefflex
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:42 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alexa » Joi Dec 09, 2004 5:04 pm

alexrefflex...esti cam egoist...:) daca o tipa ti-a tras teapa asta nu inseamna ca toate o sa-ti traga...mai gandeste-te...poate sunt alte tipe care tin la tine si poate sufera pt neatentia ta asupra lor :) cred ca si tu la randul tau ai tras tepe fetelor, nu?1 :)

daca n-ar fi dragoste as prefera sa mor...in special as muri dak nu m-ar iubi dusmanii :))))))))) ar fi de'a dreptu' trist.....:P
imi plac 3SE ... deci imi plac si de cei carora le plac 3SE...so: would u be my friend?! kiss
Avatar utilizator
alexa
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 198
Membru din: Dum Dec 05, 2004 11:39 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

I Love Cip ! }{

Mesajde DianaRO » Sâm Dec 11, 2004 5:37 pm

Eu,una, nu pot trai fara iubire si fara iubi meu ,Cip...daca cineva m.a ranit candva, n.am renuntat sa sper si sa iubesc, iar azi sunt super indragostita si fericita pana la extreme si toate acestea datorita unui baiat minunat : Cip }}}}}}}}}}}}}}}{{{{{{{{{{{{{{{{{{{
" Daruieste oamenilor mai mult decat se asteapta si fa.o cu gust. "
Avatar utilizator
DianaRO
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 29
Membru din: Mie Noi 17, 2004 5:06 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lorri » Lun Apr 04, 2005 1:22 pm

Eu cred ca sunt doua modalitati de a iubii: cu mintea si cu sufletul.
Adica, "iubesti" din interes sau IUBESTI pentru ca asa simti, pentru ca persoana care e in sufletul tau te face sa visezi, sa simti ca zbori, sa vrei sa il/o ai tot timpul langa tine si sa il/o faci cat mai fericit/a cu putinta.
Eu ma regasesc in a doua categorie.
Am avut si eu parte de cateva dezamagiri dar nu m-am descurajat, iar acum iubesc un barbat minunat care ma face in fiecare zi constienta de mine si de faptul ca viata merita si trebuie traita cu tot ceea ce aduce ea, fie bune, fie rele.
Si il iubesc nu pentru ceea ce e, nu pentru ceea ce ar putea sa devina. Il iubesc pentru ceea ce am devenit eu de cand a intrat in viata mea. Sunt convinsa ca stiti povestea cu bobocul de rata cel urat. Metaforic vorbind, eu sunt acel boboc care nu isi gasea locul nicaieri iar in final a ajuns o lebada superba.
Alaturi de omul asta trec si prin bune si prin rele, dar stiu ca e mereu langa mine sa ma ajute atunci cand am nevoie.
Ce e dragostea?
Dupa mine e zambet, fericire, vis, tandrete, daruire, uitare de sine. Dar mai e si suferinta, si durere, si lacrimi. E viata.
Ramane doar o intrebare: Ai curajul sa traiesti?

Pi eS:
Poate e ciudat ca raspund la un subiect pe a carui tema nu s-a mai discutat de cateva luni.
Am simtit doar nevoia sa imi spun parerea.
Sunt "Clipe" in viata mea cand "Se asterne toamna" si "Am nevoie de tine" pentru "O alta zi in paradis".
lorri
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Apr 01, 2005 11:44 am
Localitate: Acolo unde e nevoie de mine.
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Lun Apr 04, 2005 1:47 pm

lorri scrie:
Ramane doar o intrebare: Ai curajul sa traiesti?

Pi eS:
Poate e ciudat ca raspund la un subiect pe a carui tema nu s-a mai discutat de cateva luni.
Am simtit doar nevoia sa imi spun parerea.


cred k ai vrut sa spui altceva, ceva de genu "traiestetzi viatza k si cum ar fii ultima!"..... de trait, vrei nu vrei, tot tre'sa traiesti :lol: :wink: !

ps: dak nu ne mai interesa parerea altora subiectul era inchis..... bv tzie k ai raspuns ;)
Vizitator
 

Mesajde lorri » Mar Apr 05, 2005 1:18 pm

Dely, de fapt spuneam ca dragostea e viata iar viata o traiesti, asa cum ai spus si tu, fie ca vrei sau nu.
Asa ca ultima parte a mesajului meu cred ca prin analogie s-ar traduce ceva de genul: "ramane ca tu insuti sa stabilesti daca ai sau nu curajul de a te arunca in acest vartej si de a iubi".
Dar cred ca e corecta si varianta ta. Chiar foarte corecta.
Multumesc pentru completare. :D
Pupici.
Sunt "Clipe" in viata mea cand "Se asterne toamna" si "Am nevoie de tine" pentru "O alta zi in paradis".
lorri
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Apr 01, 2005 11:44 am
Localitate: Acolo unde e nevoie de mine.
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Mar Apr 05, 2005 2:17 pm

lorri scrie:
Dely, de fapt spuneam ca dragostea e viata iar viata o traiesti, asa cum ai spus si tu, fie ca vrei sau nu.
Asa ca ultima parte a mesajului meu cred ca prin analogie s-ar traduce ceva de genul: "ramane ca tu insuti sa stabilesti daca ai sau nu curajul de a te arunca in acest vartej si de a iubi".
Dar cred ca e corecta si varianta ta. Chiar foarte corecta.
Multumesc pentru completare. :D
Pupici.


sorry, trebuia sa fiu mai atenta la msj, nu l-am intzeles asa cum trebuie
ai dreptate :wink:
Vizitator
 

Love is precious, let's cherish it

Mesajde KYM » Lun Iun 20, 2005 11:40 pm

* Traim ca sa putem invata sa iubim, iubim pentru a putea invata sa traim. Nu ni se cere o alta lectie :wink:

*Love what you can
KYM
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Iun 19, 2005 11:39 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

dragostea este cel mai frumos SENTIMENT!

Mesajde erika » Joi Iun 23, 2005 5:23 pm

Sunt de acord cu tine, dragostea este un sentiment, este cel mai frumos sentiment din lumea aceasta si nu numai.Dragostea nu va pieri niciodata!A iubi inseamna sa te daruiesti pe deplin acelei persoane fara a cere nimic in schimb,nu poti spune cuiva:"te iubesc ca sa ma iubesti!" ci "te iubesc pt ca existi, te iubesc pt ca te iubesc", aceasta este adevarata dragoste!
In lumea noastra totul este imanent, totul este intr-o continua manifestare,iar singurul lucru trascendent este dragostea, caci fara dragoste nimic nu e...
erika
erika
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iun 23, 2005 5:01 pm
Localitate: deva
Puncte de reputaţie: 0

aaaa....iubire...uite c zic eu;

Mesajde crazy_girl » Vin Iul 01, 2005 6:25 pm

iubirea nu este apreciata, ca este maltratata si chiar supusa unor acte de violenta de catre multi indragostiti - altfel spus, de catre oameni, asa ca tine si ca mine! Totul se petrece ca si cum fortele raului si ale violentei au coplesit pe cele ale binelui. De asemenea, am sentimentul ca iubirii i-a fost atribuita o misiune imposibila, respectiv aceea de a suplini toate pierderile, a umple toate golurile, a vindeca toate ranile, a compensa toate lipsurile si de a ne face sa uitam toate micile inconveniente ale vietii de zi cu zi - viata care consta atat in reusite, cat si in esecuri!
Sunt constienta de faptul ca, prin asemenea afirmatii, voi surprinde cu siguranta pe multi, ii voi irita pe cei a caror viziune despre iubire este una idilica si romanesca si voi intari conceptia celor care considera ca dragostea este ceva cat se poate de banal, mult mai putin complicat decat ceea ce intentionez sa descriu in randurile urmatoare.
In primul rand, consider ca se impune realizarea unei distinctii intre iubire si alte versiuni ale acestui sentiment, acele pseudo-iubiri propuse de unii si, de asemenea, trebuie sa invatam ce inseamna respectul reciproc. In dragoste, a-l respecta pe celalalt inseamna a accepta ca-l iubesti, dar nu este vorba de iubirea aceea narcisista sau egocentrica, ci despre o dragoste caracterizata de bunavointa, incredere in sentimentele celuilalt si acceptarea defectelor inerente. Astfel, celor doi le va fi mult mai simplu sa se accepte si sa se respecte reciproc.

Atunci cand spun "dragostea fata de celalalt", vreau sa vorbesc de fapt despre daruirea dragostei catre cineva care impartaseste pentru noi acelasi sentiment. Nu ma refer la dragostea pe care o cautam in zadar la altii, nici la sentimentul acela pe care il confundam cu iubirea - cand de fapt incercam sa ne impunem unei anumite persoane - nici la cea pe care o primim, dar pentru care simtim ca ar trebui sa fim doar recunoscatori! Si cu atat mai putin, la acea situatie in care noi iubim si speram in reciprocitatea sentimentelor - "pentru ca eu te iubesc, trebuie sa ma iubesti si tu".
Acea impartasire a dragostei despre care vreau sa vorbesc mi se pare ca este din ce in ce mai greu de gasit. Pentru a iubi sau pentru a-ti fi impartasite sentimentele nu este suficient nici sa te multumesti sa fii iubit, nici sa-ti impui sa accepti faptul ca cineva te iubeste. Dragostea trebuie sa fie caracterizata de respectul de sine, incredere in capacitatile si aptitudinile tale, bunavointa si dragoste fata de viata - care este autorul divinului ce se afla in fiecare dintre noi.
Aceasta sa insemne oare ca barbatii si femeile din ziua de azi nu se mai iubesc suficient? Asa as inclina sa cred... Atunci cand esti prea dependent de celalalt, cand incerci sa gasesti in el resursele unui echilibru altminteri precar, este dificil sa iubesti, sa ai suficienta siguranta de sine si sa gandesti pozitiv astfel incat sa poti oferi celuilalt ceea ce ai mai bun. Este ceea ce se intampla astazi cu multi tineri, pentru care un aparent confort material ascunde cu dificultate angoasele, interogatiile si suferintele.
Bineinteles ca nu este totul pierdut si nici atat de grav cum ar putea parea in urma afirmatiilor mele, daca acceptam ideea ca trebuie sa invatam sa iubim. Pentru ca iubirea reprezinta un ansamblu de sentimente complexe care sunt dominate de irational, de imprevizibil, de creativitatea sau de suferinta, ratacire si disperare. Din fericire, exista si iubiri posibile si perfect reale, vii si care ne umplu de fericire si energie. Dar, pentru a ajunge la capacitatea de a iubi astfel, de a iubi total, trebuie sa crestem, sa ne marim (nu indraznesc sa spun sa murim). Iar aceasta se invata, cateodata prin suferinta, dezvoltarea capacitatii de a te implica, de a-ti putea imagina o viata traita impreuna, de a-ti imagina chiar ca-ti dai viata pentru celalalt - totul pentru a conferi un sens mai profund unei asemenea iubiri...
Asadar, este important sa ne intrebam pe noi insine despre ce fel de iubire dam si primim si, pe de alta parte, sa oferim acestei iubiri sansa durabilitatii. Aceasta implica sa acceptam sa ne intrebam daca avem posibilitatea de a hrani aceasta iubire cu o relatie de calitate, in care ambii parteneri au incredere unul in celalalt si se respecta reciproc.

Si acum intrebare d baraj:Iubirea, un sentiment gresit inteles?
Eu zic k nu si sper ca nu am descurajat pe nimeni si sper ca am fost intelesa de catre toti cei care isi doresc sa transforme o intalnire amoroasa in ceva magnific si, eventual, sa o prelungeasca pentru toata viata.

:)
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Vin Iul 01, 2005 7:51 pm

uufffff da' mult ai mai scris ... :shock:

vreau sa fac o precizare: ori n-am inteles eu bine ori tu ai accentuat faptul k dak respectzi inseamna k iubesti :-# .. eu nu sunt de acord .... eu imi respect si dusmanii :!: (si va spun pe propria experientza k merita sa-i respectzi :!: , este ff greu dar MERITA )

si vreau sa-tzi raspund la intrebarea "Iubirea, un sentiment gresit inteles?" ; depinde din al cui punct de vedere intrebi: unii privesc dintr-un unghi iubirea, iar altzii din alt unghi, unii o intzeleg bine, iar altzii gresit ... printre care si tu (asta am dedus din ce ai scris tu) pt k ai lasat de intzeles, asa cum am mai scris, k dak respectzi inseamna k iubesti hmmm , probabil ai vrut sa spui k dak iubesti inseamna k si respectzi ... asa da! .. dar ... si aici e cu dus si intors, din cauza mandriei uitzi k mai ai de oferit un respect fatza de o persoana destul d importanta :!: :idea:
Vizitator
 

Mesajde ilica » Lun Oct 10, 2005 10:51 pm

Eu...cred ca dragostea este cel mai frumos shi important lucru din viata.Dragostea ne "coloreaza" viata.Cum ar fi viata fara iubire?! :roll: Pentru ce traim?!Pentru a manca ,a bea ,a muncii?Nu cred,cel putin eu nu.Dragostea iti da forte nemarginite,poti merge pana la capatul pamantului pentru persoana iubita . Sentimentele pe care le traieshti chiar nu merita pentru nimic in lume sa nu le traieshti macar o data in viata. O:)
:twisted: :twisted: :twisted:
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Sâm Oct 29, 2005 5:23 pm

dak dragostea n-ar exista nici 3se n-ar exista!!! dak vetzi asculta melodiile vetzi intzelege de ce 8) :wink:
Vizitator
 

Mesajde Elle » Joi Apr 13, 2006 2:11 pm

Ce am citit zilele astea despre dragoste

"DRAGOSTEA, CA FOAMEA SAU SETEA
Autor: (S.S.)


Dragostea actioneaza ca un drog asupra psihicului, este concluzia cercetatorilor americani din New Jersey. Ei au studiat fenomenul pe 2.500 de imagini ale creierului a 17 studenti, implicati intr-o noua relatie parteneriala. Au constatat ca sentimentul dragostei activeaza creierul si produce aceleasi senzatii ca foamea sau setea acuta, iar pe masura ce relatia dintre parteneri devine mai serioasa provoaca si reactii emotionale primitive. Cercetatorii au observat modificari ale fluxului sanguin cerebral in anumite zone din creier, care produc sau opresc dopaminele, substante care circula prin creier cand o persoana doreste sau asteapta sa primeasca o recompensa."

sursa: http://www.ziarulcn.com/article/aid/184 ... SAU-SETEA/
Elle
 

Mesajde Veronyka » Dum Iun 25, 2006 2:42 am

Dragostea este cel mai divin sentiment, iti da aripi, te face sa zbori. Dak nu ar exista dragostea nu-mi imaginez cum ar fi aceasta lume. Fiecare din noie nascut din iubire. Nu cred ca exista suficiente cuvinte pentru a defini acest sentiment, el se simte.....Dragostea nu se zice , se arata prin fapte.... Cred ca nu degeaba sunt adorati poetii si ce care canta dragostea , printre care si cei de la 3 sud est :wink:
Veronyka
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Iun 12, 2006 11:53 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ky_l3ru » Lun Iul 17, 2006 9:06 pm

dragostea trece prin stomac ..ca daca nu ai cu ce sa intretii pe cineva nu mai conteaza ca e dragoste mare ..:)))))))))))))..te lasa :D
ky_l3ru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2783
Membru din: Lun Iun 05, 2006 6:11 pm
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Vin Iul 21, 2006 12:31 am

Dragostea este unul din cele mai complexe si mirifice stari pe care le poate avea o persoana.Dragostea este atunci cand ai "fluturi" in stomac,cand il/o privesti si incepi sa tremuri de emotie,cand iti vorbeste si te face sa iti creasca tensiunea de bucurie,cand simti ca toata lumea e a ta.......dar asa cum dragostea te inalta in Rai,pe culmile fericrii,te coboara si in Iad unde simti ca totul nu mai are rost,si vrei sa renunti........Dragostea este un sentiment care nutreste in fiecare din noi.......si va fii descopoerita de cel/cea care va reusi sa ne patrunda in suflet si sa puna stapanire pe el.VA DORESC MULTA IUBIRE!!!!
ImagineImagineImagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Vin Iul 21, 2006 8:43 am

Dedeea scrie:
Dragostea este atunci cand ai "fluturi" in stomac


Imagine inseamna k yo nu-l iubesc pe tata .... din moment ce n-am "fluturi" in stomac..... :roll:

senzatzia fluturashilor se numeste mai degraba emotzie...
dak stai, de exemplu, 2 ani cu un baiat/o fata n-ai cum sa mai simtzi fluturashii aceia knd te priveste ;) iar asta nu inseamna k dupa 2 ani nu-l mai iubesti :idea:
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Vin Iul 21, 2006 9:12 am

dely_3x scrie:
Dedeea scrie:
Dragostea este atunci cand ai "fluturi" in stomac


Imagine inseamna k yo nu-l iubesc pe tata .... din moment ce n-am "fluturi" in stomac..... :roll:

senzatzia fluturashilor se numeste mai degraba emotzie...
dak stai, de exemplu, 2 ani cu un baiat/o fata n-ai cum sa mai simtzi fluturashii aceia knd te priveste ;) iar asta nu inseamna k dupa 2 ani nu-l mai iubesti :idea:


"draga mea" nu toti iubim la fel :roll: ......una e dragostea la anii tai si alta ce inteleg eu..........ce iubesc eu comentariile astea Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crisutza » Vin Iul 21, 2006 9:16 am

Yup,u're right... :wink:
Ceea ce trebuie specificat sunt tipurile de dragoste existente in lumea asta si dupa aceea ''studiate'' starile si comportamentul fiecarui tip in parte...
In opinia mea,dragostea poate fi un sentiment groaznic atunci cand nu iti este impartasita... :cry: ...Degeaba sunt altii in jurul tau;nu ii poti vedea din moment ce ai ochi doar ptr UNUL. :( ...
Nu e bine asa,sa iti limitezi ''orizonturile'' in dragoste dar dak se intampla...cu greu iti revii...eu nici cu sfaturile nu sunt de accord...te pot calma pe moment,dar rar aud sa schimbi o persoana in bine,prin sfaturi;nu e posibil;dak persoana respectiva nu are vointa necesara...nu se poate!!!
''Cu greu vei gasi dragostea in gesturi extravagante...Ea se ascunde de obicei intr-o soapta sau intr-un...zambet cald!!!''
Avatar utilizator
crisutza
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 228
Membru din: Mar Iul 18, 2006 8:47 pm
Localitate: Undeva prin ...SUD-EST;)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Vin Iul 21, 2006 9:33 am

Dedeea, si atunci cine te pune sa raspunzi? :lol:
si stai k nu intzeleg, catzi ani ai tu de-mi spui "la varsta ta"? lol
cu toate k nu anii conteaza, ci experientza ;)
mai vorbim dupa ce vei avea o relatzie - doua ADEVARATE, nu d'astea.... de sezon :wink:
pana atunci....... TE PUPIC, stiu k itzi doreai de mult :roll:
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ky_l3ru » Vin Iul 21, 2006 10:46 am

moamaaaaaaaaa..cat ati scris despre iubire ..nu mai scrieti atat pt ca ....iubirea nu se poate defini nici intr-un milion de cuvinte ..iubirea doar se simte :P:P:P:P:P:P:P:P..comentariile sunt de prisos ;))..sper ca nu vam suparat fetelorrrrr:P
ky_l3ru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2783
Membru din: Lun Iun 05, 2006 6:11 pm
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot], CommonCrawl [Bot], DotNetDotCom.org [Bot], Google [Bot] şi 52 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico