Acum este Mie Mai 01, 2024 4:35 am

Ora este UTC + 2


Manelele

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde Peter Zaad » Mie Apr 12, 2006 9:49 am

Si ce daca? Suntem mai diferiti fata d restu' populatiei Pamantului???? Ba din contra...pt ca am fost exemplu atatia ani pt Europa fiind cunoscuti ca niste mari luptatori si oameni care au grija d tara lor.....ne-am trezit noi in Mileniu 3 sa inventam maneaua!!!!!!!! Si acum aparem pe afisele d meciuri d fotbal ca fiind o tara d tigani care stau toata ziua si canta manele!!! Imi cer scuze: nu sunt rasist si n-am nimic cu tiganii sau rromii....respect orice cultura, specie si religie a Pamantului!!!! Consider ca maneaua ne-a tras pe noi in jos.....d aia ne "respecta" Europa pe noi asa mult!!!!!!!
Peter Zaad
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 106
Membru din: Lun Mar 20, 2006 11:24 am
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Vizitator » Mie Apr 12, 2006 2:10 pm

nu cred k maneaua este singura vinovata pt kre am ajuns de rasu' lumii ;)
nush dc, dar tzarile din estul europei, in general, sunt privite prost...
Vizitator
 

Mesajde Peter Zaad » Mie Apr 12, 2006 2:52 pm

Hmmmm....culmea....imi aduc aminte ca Zdob si Zdub care sunt din REPUBLICA MOLDOVA....au cantat la deschiderea unui concert d-al trupei Red Hot Chilli Peppers....stau si ma intreb acum....oare tarile din estul Europei sunt privite asa?....sau doar Romania!!!!
Peter Zaad
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 106
Membru din: Lun Mar 20, 2006 11:24 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Mie Apr 12, 2006 3:55 pm

nush, yo cunosc cateva persoane din vest si knd i-am intrebat ce au scris in ziare k i-am batut la fotbal au spus k marea lor oftik este faptul k i-au invins o echipa din est ;)
Vizitator
 

Mesajde Peter Zaad » Mie Apr 12, 2006 6:45 pm

Asa si?.........nu vad legatura!!!!!!! Ce vb noi aici si ce zici tu? :shock:
Peter Zaad
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 106
Membru din: Lun Mar 20, 2006 11:24 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Mie Apr 12, 2006 7:01 pm

offff ziceam k nu numai manelele ne-au tras in jos! sunt si alte chestii, din trecut mai ales..... (studiaza istoria)
lumea nu ne vede cu ochi rai doar pe noi, romanii, ci pe totzi din estul Europei ...
apoi tu m-ai contrazis prin exemplul cu Zdob si Zdub.... iar eu.. offf reciteste mai bine discutziile :lol:

ideea era k nu manelele ne-au tras asa jos.... toate tzarile au "manelele" lor... adik in fiecare tzara exista cate un gen de muzik ce este considerata de alte persoane de proasta calitate .... nu-mi spune k in afara sunt acceptate toate genurile de totzi oamenii
Vizitator
 

Mesajde Peter Zaad » Mie Apr 12, 2006 7:19 pm

In afara toate genurile de muzica sunt acolo unde le e locul!!!! Si in plus cand incepi un subiect despre manele nu incepi si vb d fotbal....ca banuiesc , ca nici tu nu mananci supa cu toporu'!!! NU???
Peter Zaad
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 106
Membru din: Lun Mar 20, 2006 11:24 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Mie Apr 12, 2006 7:53 pm

PAI.... nu am zis k suntem mai prejos de alte tari doar pt k suntem romani! (eu sunt extreeem de mandra k sunt romanca!)
suntem mai prejos d alte tari pt k asa vrem noi, pt k am permis k manelele sa ajunga unde au ajuns acum... nu degeaba isi batea gura Pruteanu! si cata dreptate are omul asta!!! :wink:


poate k era mai bine pe vremea lui Ceasca! :roll: asa cum era el, mai "exigent", dar ganditi-va cate bogatii avea Romania inatinte si ce avem acum! :wink:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Peter Zaad » Joi Apr 13, 2006 1:29 am

Aha...deci tot din cauza noastra s-a intamplat asta....Si stai tu linistita ca o duceau mai bine parintii nostri pe vremea lu' Ceasca decat acum....ca macar atunci aveau bani carca (in vremurile bune a lu' Ceasca)!!! Si acuma?....cersetori d lux!!!!!! Am facut niste greseli dupa '89 pe care le regretam inca....manele sunt o MARE greseala...va zic io....si io-s mandru' ca-s roman....dar sunt mandru ca-s roman cu cap!!!! Si sincer o sa fac exact ce face orice roman cu cap din tara asta....o sa plec afara sa-mi caut locul in viata!!!!!
Peter Zaad
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 106
Membru din: Lun Mar 20, 2006 11:24 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Joi Apr 13, 2006 11:34 am

Doar persoana cu cap nu poate fi cineva care zice ca era mai bine pe vremea lui Ceasca.
Peter Zaad , tu incepi sa te abati de la subiect si neavand ce raspunde celor care iti inchid gura , dai vina pe ei. :-s

Daca mai vreti sa vorbiti despre comunism , faceti un topic sau mergeti la aberatii. Vorbeam de manele. Nu?
Elle
 

Mesajde Peter Zaad » Joi Apr 13, 2006 12:16 pm

MANELE??? OK!!! Am un cuvant...nu e inventat d mine....dar cine l-a inventat e un geniu!!!!! Ii zice : HUUUUUUOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Peter Zaad
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 106
Membru din: Lun Mar 20, 2006 11:24 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Joi Apr 13, 2006 12:32 pm

peter .... nu-tzi mai vezi lungul nasului? te crezi asa perfect? dupa ce imi faci observatzie k nu se manank supa cu toporul incepi sa-mi vorbesti de comunism si pe deasupra te lauzi de mama focului.... park ne-ar interesa pe vreunul de soarta ta, anyway..... nu potzi vorbi despre un anumit subiect fara sa te abatzi nici macar un pic de la el ;) tzi-ai demonstrat-o singur. si knd am vb despre fotbal am facut legatura cu acest topic....... dar ashtia cu cap n-au invatzat sa citeask cu atentzie
Vizitator
 

Mesajde BaRoNu` » Joi Apr 13, 2006 3:35 pm

mai peter...tin sa te anunt...asa ca fapt divers...ca florin salam stie foarte multa muzica...si chiar mai multa decat tine...asa ca mai lasa-ma cu parerile aste despre manele...parca esti copchil...esti ca unu de ala caruia i s-a furat o masinuta,si care crede ca vinovat e ala care i-a furat masinuta...da vinovat esti tu ca nu i-ai rupt capu la timp ca sa stie de frica...cam asa esti tu...
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Peter Zaad » Joi Apr 13, 2006 4:40 pm

Sincer...am "deraiat" aman2 d la subiect si cand ai zis tu d fotbal si cand am zis io d comunism..Si Baroane.....pe mine nu ma intereseaza ce stie Salam pe mine ma intereseaza ce muzica , canta!!!! In rest probabil e baiat d milioane...

crezi k nu ma simtzeam bine dak nu-mi dadeai concluzia asta? :lol: tzi-am spus foarte clar: nu se poate vb despre ceva fara sa te abatzi deloc de la subiect #-o . dely
Peter Zaad
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 106
Membru din: Lun Mar 20, 2006 11:24 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Joi Apr 13, 2006 5:54 pm

Peter Zaad scrie:
.....pe mine nu ma intereseaza ce stie Salam pe mine ma intereseaza ce muzica , canta!!!!

deci e muzica...asta am vrut sa aud :lol:
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Peter Zaad » Joi Apr 13, 2006 7:15 pm

Omule....baroane....nu am zis ca e muzica....nu am zis...FRATE MANEAUA E MUZICA!!!!!!!!! Am zis ca ma intereseaza ce muzica , canta ala acolo... e o destul d mare diferenta!!!!
Peter Zaad
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 106
Membru din: Lun Mar 20, 2006 11:24 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Yrynna » Vin Apr 14, 2006 4:36 pm

Topicul meu preferat!!!!!!! [img]C:\Documents and Settings\Dragan\Desktop\TOP SECRET\Z Avatare\Avatare Em[/img]
O sinucidere fara durere...si fara sange...asculta manele!
A friend in need is a friend indeed, but da best of friends is a friend with weed!
Avatar utilizator
Yrynna
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1175
Membru din: Joi Mar 31, 2005 3:02 pm
Localitate: In da club!
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde [M.L.V.] » Joi Apr 20, 2006 8:06 pm

acum pe bune ca ar trebui sa dispara topicu asta..fara suparare :wink:
Imagine
Avatar utilizator
[M.L.V.]
Music Knower
Music Knower
 
Mesaje: 777
Membru din: Joi Iun 23, 2005 9:27 am
Localitate: BRASOV
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Joi Apr 20, 2006 9:48 pm

ma faci sa rad...zi un motiv macar si sigur cred ca se va sterge... :?
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Joi Apr 20, 2006 10:09 pm

adevaru' e k ne spurk forumul, da' ce sa facem.... lumea vrea sa-si exteriorizeze "bunele" sentimente fatza de manele :lol: #-o
Vizitator
 

Mesajde BaRoNu` » Joi Apr 20, 2006 10:22 pm

sunteti de-a dreptu penali in plm... Imagine

avertizare. dely
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Vin Apr 21, 2006 11:46 am

dely_3x` scrie:
este o diferentza k de la cer la pamant intre "penal" si "penibil" :wink: (probabil asta ai vrut sa spui)

da...asa-i...da mai probabil e faptu ca tu nu prea iesi din casa...cred ca asta ar fi mai bine zis...asa ca ia si te abtine ca rade lumea de tine Imagine
si care e regula avertizarilor...nu ca m-ar interesa...dar asa ca fapt divers... :lol: LOL...vorba irinei :lol:

alta avertizare pt off. dely
esti cam plictisitoare de-acu'... Imagine
somn usor ;) . dely
ia nu va mai certati. elle
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Yrynna » Vin Apr 21, 2006 9:10 pm

Merci mlt, baronu! :lol: Nsh d c ne consideri penali pt k u esti manelistu, tie iti place sa asc zgomot&tie iti place prostia!
O sinucidere fara durere...si fara sange...asculta manele!
A friend in need is a friend indeed, but da best of friends is a friend with weed!
Avatar utilizator
Yrynna
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1175
Membru din: Joi Mar 31, 2005 3:02 pm
Localitate: In da club!
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Vin Apr 21, 2006 9:50 pm

de ce...pt ca aveti niste idei preconcepute despre un gen de muzica pe care nici macar nu l-ati studiat.ma refer la ascultat...sunteti ca aia carora nu le place o mancare,pt ca pur si simplu nu le place cum arata...dar ei nici macar nu au gustat-o...dar stiu sigur ca nu le place,si ca are chiar gust rau...
si pt ce mi-ai multumit irina? :?
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Dum Apr 23, 2006 12:51 pm

tzi-a multzumit pt jignire....

nu stiu cum sunt ceilaltzi, da' yo una "studiez" zilnic manelele de la vecini ;) si chiar si de la mine, din casa, de la mama........................................ si puii mei, nicio melodie nu m-a "cucerit"
nu stau sa detaliez acum, in ziua Invierii, de ce nu-mi place, mi-e sila... deshi am spus-o de multe ori, insa te rog sa nu mai provoci discutzii aprinse aiurea k dupa aceea tot pe mine ma iei peste picior, k vezi Doamne, mi s-a urcat shefia la cap (pt simplul fapt k imi fac datoria de moderator)
noi nu te-am jignit pe tine k ascultzi manele sau ai alte obiceiuri diferite de ale noastre ;)
Vizitator
 

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot], DotNetDotCom.org [Bot], Yandex [Bot] şi 54 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico