Acum este Mie Mai 01, 2024 11:18 am

Ora este UTC + 2


MONDEN-aberăm aici despre modă,muzică,cupluri,evenimente!!!

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde elle » Vin Apr 13, 2007 5:53 pm

cam tarziu..cam tarziu..
bine ca nu vine dupa ce moare
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Kisss » Vin Apr 13, 2007 5:53 pm

In posterul ala de pe stalpi arata cam de vreo 40 de ani....asa ca... :lol:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Vin Apr 13, 2007 5:55 pm

bravo ei. sa fie sanatoasa
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Apr 15, 2007 3:17 pm

Andreea Antonescu si-a deschis sala de dans


Imagine
Andreea Antonescu si-a facut timp si pentru a se ocupa de afaceri, desi in ultima vreme a lucrat din greu la un nou album. Recent, ea si-a deschis o sala de dans in colaborare cu coregraful sau, Eugen. Aceasta e situata in cartierul Pantelimon din Bucuresti, iar acolo, pe langa repetitiile pe care le face Andreea pentru coregrafia sa, se mai predau si lectii de dansuri moderne si populare. Dintre cei care aleg sa invete sa danseze la sala ei, cantareata spune ca are de gand sa-si aleaga cativa dansatori care sa o insoteasca pe scena; asta in cazul in care se ivesc baieti talentati, bineinteles. (libertatea.ro, 13 Aprilie 2007)-->Mai veche da' merge. :lol:




In ce hal se machiaza fiinta asta! :|
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mie Apr 18, 2007 9:15 am

Ieri s-a stins din viata Gil Dobrica.


Eroul roman de la Virginia Tech care s-a stins din viata
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Apr 21, 2007 6:49 pm

Tocmai am vazut la Observator un reportaj cu Duta si Moga in America.Nu am prins stirea de la inceput asa ca nu stiu sigur subiectul si cu ce ocazie au facut acestia calatoria impreuna.Era si Piciu' (Marius,impresarul 3se) pe acolo.


A fost o imagine super haioasa cu Lau si Moga cu palarii de cowboy,in care Lau canta la muzicuta iar Moga canta country pe nas.Imagine


In rest au mai aratat cateva imagini dintr-un restaurant unde au mancat,un concert la care au fost si ceva...un joc specific cu nijte saculete aruncate de la vreo 10 m.Lau era campion...a bagat saculete in gaurica respectiva.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Sâm Apr 21, 2007 8:32 pm

Adela, s-a mai zis ca Laurentiu si cu Moga au fost chemati in America sa faca nush ce, si apoi vor merge si Viorel cu Mihai pt ca vor avea concert pt comunitatea romana.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Apr 21, 2007 8:40 pm

^Pai da :lol: la fel am zis si eu.Moga si Duta s-au dus acolo pentru nu sh ce.
Acum ca pe 29 au si 3se e altceva.Si stiam asta,chiar eu am pus prima data la Info.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Apr 30, 2007 5:54 pm

Premiile MTV Romania se muta la Sibiu

Cea de-a cincea editie a Premiilor Muzicale MTV Romania se va desfasura pe 10 mai, insa nu in parcul Izvor din Capitala, asa cum s-a anuntat initial, ci in Piata Mare din Sibiu.

Odata cu aceasta decizie, producatorii integreaza aceasta ceremonie in cel mai mare proiect cultural din Romania: Sibiu - Capitala Culturala Europeana 2007.

"Aducerea Premiilor MTV la Sibiu vine ca un lucru normal in contextul Capitalei Europene. Parteneriatul cu MTV pentru desfasurarea acestui eveniment este o confirmare a statutului onorant al Sibiului si suntem convinsi de reusita proiectului.", a declarat Klaus Werner Johannis, Primarul Municipiului Sibiu.

"Ce loc mai bun am fi putut alege pentru Premiile MTV, altul decat Capitala Culturala Europeana din 2007? Prin organizarea celui mai important eveniment al show-biz-ului autohton la Sibiu, prima televiziune muzicala din Romania se asociaza cu cel mai apreciat oras romanesc la nivel european.

Suntem onorati de ospitalitatea si sprijinul partenerilor nostri din Sibiu in organizarea acestei editii a Premiilor MTV Romania, si consideram ca o mare parte din succesul evenimentului se datoreaza colaborarii cu aceaste institutii." a declarat Giovanni Francesco, MTV Event Manager.

Astfel, in urma acestei decizii, organizatorii se asteapta ca premiile MTV sa stranga in Piata Mare circa 30.000 de spectatori. Asa cum se stie, pana acum se stie ca la Premiile Muzicale MTV 2007 va fi invitat Sean Paul, amfitrionii evenimentului fiind baietii de la Cassa Loco.
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mar Mai 08, 2007 6:09 pm

Cred ca ati aflat draga ca acum e la moda litoralul bulgaresc.Ca cica au ajuns constantenii de atatea fite sa-si bea cafeaua in Bulgaria si sa revina in tara la pranz.
Ce sa spunem?De doi bani serviciile acolo...plus ca am vazut la stiri ca s-au furat masini de zeci de mii de euro din parcarile speciale pentru cei bogati.Imagine
Li s-au cerut bani in schimbul masinilor...iar consulatul bineinteles are altceva de rezolvat.Imagine
Noah...nici litoralul nostru nu-i mai bun.Ar trebui sa fie imbunatatite conditiile,insa mie personal preturile nu mi se par chiar mari.





Apropo,a murit Octavian Paler. :?
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Mai 10, 2007 1:04 pm

Am primit azi un mass in care se zicea ca Esca a fost implicata intr-un accident in urma caruia ar fi murit.Si ca Loredana Groza ar fi fost cu ea.
Presupun ca e o gluma. :?
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Joi Mai 10, 2007 5:33 pm

^ Uita-te diseara la stirile ProTV si daca n-o vezi pe Esca prezentand poate e adevarat, dar daca era adevarat se afla pana acum. Eu sper sa nu fie adevarat, atunci cand am auzit de moartea Laurei Stoica am plans cum n-am mai plans niciodata dupa un artist.
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Vin Mai 18, 2007 12:17 pm

^A fost doar un mass tampit.Imagine

Maine incepe in Capitala
Feeria Noptii Muzeelor



Maine incepe in Capitala Muzeele din Bucuresti sarbatoresc Noaptea Muzeelor maine, cu programe speciale cu - acces gratuit - care cuprind spectacole de dans contemporan, ghidaje in costume de epoca, teatru social, concerte, proiectii de filme, trasee despre dinozauri si jocuri interactive.
Muzeul National de Arta.
Publicul va putea vizita in nocturna Galeria Nationala si expozitia �Mobilier provincial francez�, pana la orele 23.30.
Muzeul Colectiilor.
Accesul va fi permis pana la miezul noptii.
Muzeul Taranului Roman.
Se vor viziona filme �The Best of Astra Film Festival�, astazi de la 17.00 pana la 20.00, si sambata, toata noaptea. De la ora 18.00 pana spre miezul noptii, vizitatorii vor putea intra gratuit �in fascinanta lume a istoriei si povestilor trecute, dar mai ales in cea a realitatii inconjuratoare�, cu ghidaje inedite in costume de epoca, muzica, dans si teatru.
Muzeul National de Geologie.
Noaptea Muzeelor este dedicata Erei Mezozoice, in care dinozaurii dominau uscatul, spatiul aerian si acvatic. Maine seara, intre orele 19.00-24.00, vizitatorii se vor intoarce in timp, in Noaptea Mezozoica. Vizitatorii vor participa la ghidaje interactive care sa ii introduca in fascinanta era a dinozaurilor. In intervalul 19.30-20.00 va canta Alina Sorescu.
Muzeul National Cotroceni.
Va fi deschis maine, de la ora 9.30 pana la miezul noptii. In intervalul 18.00-24.00, accesul va fi gratuit si se va face pe baza unei programari prealabile la telefon.
Muzeul National de Arta Contemporana.
Nu va fi deschis in weekendul cu Noaptea muzeelor din cauza curselor auto Bucharest Challenge care se desfasoara in jurul Palatului Parlamentului.



Sursa:Cronica Romana
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Dum Mai 20, 2007 9:33 am

Am trecut ieri pe la "Muzeul National de Geologie".Sarbatorea "Noaptea Mezozoica",iar de la orele 19 intrarea era libera in muzeu.Pana sa dea drumul vizitatorilor,in fata muzeului erau o gramada de prichindei care cantau si dansau alaturi de Alina Sorescu,gazda acestei mini "petrecere" in aer.Am fost nevoita sa plec,ca altfel ramaneam si vizitam si muzeul dar asta este...poate alta data Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Mai 21, 2007 12:35 pm

Mihai Traistariu nu iese din casa fara noua lui iubita

21 Mai 2007 | Sursa: Gardianul
Mihai Proiectele muzicale il determina pe Mihai Traistariu sa petreaca mai mult timp in avion decat acasa. De multe ori, cantaretul colinda si trei tari intr-o singura saptamana, asa incat i-a fost destul de greu, pana acum, sa se angajeze intr-o relatie de durata. De mai bine de o luna insa, Mihai are o noua iubita, pe care nu vrea sa o neglijeze sub nici un chip. Tocmai de aceea, interpretul „Tornero“ a gasit cea mai buna solutie: aceea de a o lua peste tot cu el pe Ioana, cea care pare sa fi pus stapanire pe inima lui.

Mihai Traistariu este un baiat vanat de multe femei, unele care il admira pentru fizicul lui, altele dornice de celebritate sau ahtiate dupa bani. Mai ales de cand presa a tot scris despre suma care ar umple conturile cantaretului: nici mai mult, nici mai putin de doua milioane si jumatate de euro. Nici inainte ca milioanele de euro sa se afle in contul lui, Mihai nu a dus lipsa de admiratoare, dar parca si mai abitir s-au infocat fetele cand si-au dat seama ca s-ar putea plimba cu Porsche-ul sau ca si-ar putea face cumparaturile de prin cele mai fitoase magazine din lume.

V-am mai povestit despre avalansa de mesaje si telefoane primite de Mihai de la astfel de femei. Multe dintre ele, care ii trimiteau cele mai fierbinti mesaje, indragostite lulea de Mihai sau mai bine zis de promisiunea financiara care li se intrevedea, nici macar nu au dat ochii vreodata cu artistul, dar continuau sa-si imagineze ca daca primesc cale libera catre inima lui vor primi si PIN-ul cardului.

Au fost impreuna la Eurovision
Cu unele dintre fetele care veneau de la concertele lui, Mihai nu s-a dat in laturi de la cate o mica aventura, fara a-si dori insa vreodata mai mult. A preferat o relatie cat de cat serioasa, dar cand aceasta n-a mai mers, i-a pus capat fara sa regrete. Mihai a fost cateva luni cu Carmen, o fata din Constanta, cu care cantaretul mai avusese o legatura in trecut. Dar, din cauza programului sau aglomerat, cei doi se vedeau foarte rar si, pana la urma, s-au despartit. Probabil ca nici el nu a simtit prea multe pentru Carmen, de vreme ce niciodata nu a vrut ca ea sa-l insoteasca, atunci cand trebuia sa plece din tara. Nu la fel se intampla cu noua lui iubita: „Am inceput relatia cu Ioana acum o luna si jumatate, imediat ce m-am despartit definitiv de Carmen. De atunci ma simt asa de bine cu Ioana, incat am luat-o peste tot cu mine“. Prietena lui Mihai are 27 de ani, cu un an mai putin decat artistul si lucreaza la Metro, la sectia contabilitate-registre. Cei doi au fost impreuna in Finlanda, la Eurovision, in Malta, Cipru, Grecia si la Roma.

Prefera ciorba reincalzita
Interesant este ca Mihai are tendinta de a se intoarce la fostele iubite, pentru ca si cu Ioana a mai avut o relatie, mai demult: „Cu Ioana am mai avut o relatie acum sase ani, intr-o vara, de vreo trei luni. Chiar daca nu a durat atunci, am ramas buni prieteni, iar acum, am simtit amandoi ca trebuie sa mai incercam o data“. Mihai nu pare convins ca ciorba reincalzita este cea mai buna varianta, dar se bucura, pe cat posibil, de ceea ce are acum: „Nu stiu ce va fi pe viitor, dar deocamdata ma simt super cu ea si nu vreau sa schimb nimic“. Artistul ne-a mai declarat ca el si Ioana nu s-au certat pana acum: „Ne-am maturizat amandoi intre timp si pana acum nu ne-am certat niciodata. Sper sa fie un semn bun“.

«O iau cu mine peste tot»
Dandu-si seama ca ar putea sa-si nemultumeasca prietena prin desele absente, Mihai s-a gandit sa plece impreuna cu Ioana la toate concertele: „Ca sa nu ma cert cu ea, ca sa nu se simta singura si abandonata, am convenit ca atunci cand am concerte in afara tarii si stau mai multe zile, sa o iau peste tot cu mine“, ne-a declarat interpretul. Pe Ioana o asteapta o serie lunga de plimbari, in mai multe tari: „In urmatoarea luna am concerte in Moscova, Italia, Spania, Cehia si Belarus. Peste tot ma va insoti“. Iar in iunie, cand in Romania ne va topi canicula, Mihai si Ioana vor pleca la racoare, in nordul Europei: „Pe 28 iunie trebuie sa merg in Norvegia, pentru un alt spectacol. Nu-i asa ca ii ofer o viata de vis? Ce fata nu ar vrea sa mearga cu prietenul ei in zece tari in doua luni?“, se intreaba retoric Mihai. Avantajul nu este insa doar al Ioanei: „Acum drumurile astea nu mi se mai par nici macar obositoare!“, a incheiat artistul.

Corina Stoica
Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mie Mai 23, 2007 11:18 am

Imagine


Cristi Borcea, acuzat ca a distrus o familie


Un nou scandal e pe cale sa se declanseze in lumea mondena si sa completeze lista barbatilor celebri si adulterini din Romania. Cel acuzat e Cristi Borcea, director executiv la Dinamo, care a bagat zazanie in familia cantaretei Ramona Bujdoiu. Sotul acesteia, Razvan, om de afaceri si membru PNL, banuieste ca dinamovistul i-a distrus casnicia.


Ramona Bujdoiu
are 27 de ani si e o cantareata lansata la Scoala Vedetelor. Casatorita de mai bine de sapte ani cu un om de afaceri, Razvan Bujdoiu, membru PNL, tanara a devenit subiect de barfa dupa ce a parasit domiciliul conjugal impreuna cu fetita de patru ani a cuplului. Sotul ei recunoaste ca are probleme in familie si considera intemeiate zvonurile despre o posibila relatie a sotiei lui cu Cristi Borcea. 'Asa e. Eu si Ramona suntem in divort. Stiam ca ea a intrat in anturajul lui Borcea, dar nu m-am gandit initial ca ar fi mai mult decat intalniri amicale. Se intalneau cu mai multi prieteni de-ai nostri', spune afaceristul. In februarie anul acesta a plecat pentru doua zile la Londra, unde negocia pentru Ramona un contract cu MTV. Cu o cariera intr-o ascensiune usoara, dar sigura, Ramona avea sansa de a intra, cu ajutorul sotului ei, pe piata muzicala internationala.

A disparut de acasa


Cand Razvan a revenit la Brasov, unde locuia impreuna cu sotia si copilul, a constatat ca aceasta isi facuse bagajele si parasise domiciliul conjugal impreuna cu fetita lor. In aceeasi zi Ramona a introdus actiunea de divort. 'Am avut un soc. Am sunat-o, am cerut explicatii, dar ea mi-a spus ca acum schimba regulile jocului si ca vrea sa fie libera. Noi locuiam impreuna la Brasov, iar Ramona a plecat cu fetita la Constanta, la parintii ei.

Atunci am banuit prima oara ca motivul plecarii ei de acasa e un alt barbat, iar cu timpul am inceput sa imi dau seama si despre cine era vorba. Am citit prin presa ca si Borcea e bantuit de gandul divortului. Probabil ca doreste un nou mariaj cu fosta mea sotie. Am motive serioase sa banuiesc existenta unei relatii intre ei, motive pe care nu doresc sa le expun. El trebuie sa inteleaga faptul ca nu va fi niciodata tata pentru Raisa, fetita mea.

Isi vede rar fetita


L-am cunoscut asta-iarna, la Poiana Brasov. I-am cunoscut copiii, ne-am plimbat cu ATV-urile, dar atunci nu ma gandeam ca vom ajunge in situatia asta', povesteste Razvan Bujdoiu. 'Acum imi vad fetita o data pe saptamana si nu vreau ca ea sa fie afectata de ceea ce ni se intampla noua, parintilor ei', a precizat politicianul.
Pana la inchiderea editiei, Cristi Borcea nu a putut fi contactat.

S-a casatorit la 18 ani

Cristi Borcea are 36 de ani si s-a casatorit cu Mihaela imediat dupa ce a devenit major. Ei au trei copii impreuna si par ca formeaza un cuplu foarte stabil. Sunt nasi de cununie pentru mai multe cupluri, printre care: Mihai si Iulia Albu sau Claudiu Niculescu si Diana Munteanu. Cei din urma urmeaza sa se casatoreasca peste o luna.

Sursa:Libertatea
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Mai 28, 2007 11:11 am

Cristian Mungiu cistiga primul Palme d’Or pentru lungmetraj
Alexandra Olivotto, Alexandra Badicioiu, Silvia Craus


Pentru prima data in istoria cinematografiei romanesti, un regizor obtine trofeul principal la Cannes.

Jane Fonda i-a purtat noroc lui Mungiu
„Pentru mine e ca o poveste. Acum un an, nici nu ne gindeam sa lucram la acest proiect. Acum sase luni, nici nu aveam bani pentru acest proiect. Apoi, doream s-ajungem la Cannes, in orice sectiune „. Cu aceste cuvinte
si-a inceput Cristian Mungiu discursul la acceptarea trofeului „Palme d’Or“ pentru cel de-al doilea lungmetraj al sau, „4 luni, 3 saptamini si 2 zile“. „Sper ca acest premiu sa ne ajute sa ajungem la un public cit mai larg. Trofeul este o veste buna pentru filmele fara bugete prea mari si fara staruri“, a adaugat regizorul.

„Va dati seama ce au gindit ceilalti, mogulii, cind a venit un pusti si le-a luat premiul?“, a declarat, la auzul vestii, mama cineastului, Maria Mungiu. Toata familia era strinsa la Iasi, in jurul televizorului. „Nici noi nu ne asteptam, a fost o surpriza totala, si nici Cristi nu se astepta, ne-a zis noua“, a precizat doamna Mungiu. „Filmul a fost gata cu o saptamina inainte sa plece la Cannes, noi, parintii regizorului, nu l-am vazut, si nici nu cred ca cineva din Romania a apucat sa vada vreo secventa. Cristi i-a dedicat premiul fiului lui (n.r. - Vladimir, a carui aniversare de 2 ani a serbat-o la Cannes)“, a adaugat mama regizorului.

„Ne bucuram foarte mult. Confirma efortul si munca pe care am depus-o timp de multi ani alaturi de Cristi, dupa ce am terminat facultatea. Sintem extrem de emotionati. Ne este foarte greu sa realizam ce inseamna de fapt“, a declarat pentru Cotidianul Oleg Mutu, directorul de imagine al peliculei premiate. Lungmetrajul lui Mungiu a obtinut ieri si Premiul educatiei nationale, distinctie acordata anual unei pelicule pentru contributia pedagogica, potrivit AFP.

„4 luni, 3 saptamini si 2 zile“ se axeaza pe povestea a doua studente de la Iasi, colege de camera. Actiunea se petrece in 1987: Gabitei (Laura Vasiliu) si Otiliei (Anamaria Marinca, cistigatoare a unui premiu BAFTA) li se cer favoruri sexuale de catre medicul Bebe (Vlad Ivanov) in schimbul realizarii unui avort. Potrivit AFP, realizatorul evoca indirect scenele cele mai crude, cum ar fi cele cu relatii sexuale fortate sau cea a avortului, dar alege sa arate un fetus, ceea ce, potrivit „Variety“, e o manevra neinspirata.

„Hollywood Reporter“ considera lungmetrajul „intunecat, fara muzica“, dar, totodata, extrem de incarcat de suspans, cu regizorul „folosindu-si camera adesea statica pentru a echilibra cruzimea banala cu simpla generozitate“.

*
Cariera lui Mungiu, pe scurt


Nascut la Iasi in 1968, Cristian Mungiu a terminat facultatea de limbi straine (engleza) in orasul natal. A lucrat ca profesor, ca jurnalist, si a publicat proza scurta. In 1998, a absolvit UNATC-ul. E autorul citorva scurtmetraje. A cistigat premiul pentru cel mai bun regizor la festivalul DaKino in 2000, cu filmul „Zapping“. Debutul sau in lungmetraj, „Occident“, i-a adus in 2002 o selectie in sectiunea „Quinzaine des Réalisateurs“ a festivalului de la Cannes, dar si Marele premiu al Festivalului International de Film Transilvania.

„4 luni, 3 saptamini si 2 zile“ este cel de-al doilea lungmetraj realizat de Cristian Mungiu, pentru care a obtinut finantare de la CNC, si in 2005, si in 2006.

Gopo a fost primul

Primul premiu cistigat de un roman la Cannes a fost al lui Ion Popescu Gopo. In 1957, filmul sau „Scurta istorie“ a fost distins cu Palme d'Or pentru scurtmetraj. Opt ani mai tarziu, in 1965, Liviu Ciulei a obtinut premiul pentru regie, cu „Padurea Spanzuratilor“. In 1966, „Rascoala“ lui Mircea Muresan a fost distinsa cu premiul pentru debut. Peste trei ani, in 1969, Mirel Iliesiu a primit trofeul pentru scurtmetraj si mentiunea speciala a Comisiei Tehnice, cu productia „Cintecele renasterii“.

Abia dupa 35 de ani, in 2004, filmele romanesti au mai fost laureate la prestigiosul festival. Corneliu Porumboiu si pelicula sa „Calatorie la oras“ au obtinut premiul al doilea la sectiunea „Cinefondation“, in timp ce Catalin Mitulescu si „Trafic“ au primit Palme d’Or pentru scurtmetraj. In 2005, Cristi Puiu a fost distins cu premiul sectiunii „Un Certain Regard“ pentru „Moartea domnului Lazarescu“, iar in 2006, pentru Dorotheea Petre s-a inventat premiul de interpretare feminina al „Un Certain Regard“, pentru rolul din „Cum mi-am petrecut sfarsitul lumii“, regizat de Catalin Mitulescu. In acelasi an, Corneliu Porumboiu a cistigat Camera d'Or pentru „A fost sau n-a fost?“.

*
Maria Mungiu mama cineastului, in exclusivitate pentru Cotidianul: “Va dati seama ce au gindit ceilalti, mogulii, cind a venit un pusti si le-a luat premiul?”

*
Oleg MuTU co-producator si director de imagine: “Confirma efortul si munca pe care am depus-o timp de multi ani alaturi de Cristi”

Imagine

Sursa:Cotidianul
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Mai 30, 2007 7:30 pm

S-a trezit cu un leopard in pat

Un barbat de 49 de ani din Israel s-a trezit cu un leopard in pat. Du Mosch, care e ghid turistic si locuieste in satul Negev, a ramas fara suflare cand in patul in care dormea cu fiica si sotia lui a sarit un leopard. Animalul intrase pe geam si era in cautare de hrana. Barbatul a reactionat imediat si a reusit sa-l imobilizeze. Locuitorii din zona au declarat ca, din cauza foamei, leoparzii au inceput sa coboare frecvent in sat.

Sursa:Libertatea


Super tare,eu vreau sa ma trezesc cu un catel chow-chow in pat.Imagine Unul ca astaaaaa Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Iun 07, 2007 2:44 pm

Primul episod al reality-showlui „Bahmuteanu si Prigoana: povestea continua”


In aceasta seara Antena 1 va difuza primul episod al reality-show-ului „Bahmuteanu si Prigoana: povestea continua”. Debutul show-ului este plin de sotiile celor doi protagonisti. Prezenti in calitate de nasi la nunta congolezului Victor Yila de la Grupul Voua, Prigoana a glumit non-stop, s-a pozat cu bucataresele si l-a luat in brate pe seful salii spunandu-i: „daca dragostea e mare, sexul nu mai conteaza”. Intr-o alta scena telespectatorii vor putea face cunostinta cu crizele de gelozie ale Adrianei care a intrat cu o falca-n cer si una-n pamant in camera unde se afla Silviu, pentru ca-l auzise intreband la telefon: „Ce faci, frumoasa mea?”. Neconvinsa de faptul ca omul de afaceri vorbea cu menajera, acesta a fost nevoit sa o cheme pe tanti Jeni ca sa confirme convorbirea sa. Astfel miliardarul a reusit sa evite o noua despartire de cea care ii va deveni mama copilului sau.

Chiar daca se anunta o zi linistita, cei doi gasesc mereu subiecte de disputa sau motive de gelozie. Dupa ultima lor cearta serioasa in urma careia au divortat a „n”- a oara cuplul nonconformist a trimis completului de judecata o cerere prin care anuntau impacarea numai ca aceasta a fost respinsa. „Probabil din cauza ca s-au saturat de impacarile si certurile noastre”, spune Adriana. Dar cum ea este insarcinata, e posibila si o nunta, altfel bebelusul va avea parinti care traiesc in concubinaj.

Sursa:www.egirl.ro



Avem asa:Columbenii,familia lui Doroftei,Prigonitii si Laura Andresan.
Oare cin' puii mei va urma?Ca vad ca e la moda in Romania sa-ti speli rufele in public si sa vada tot omul cum te perii pe dinti.ImagineDeja se trece in alta extrema.Asta nu mai e profesionalism in ale jurnalismului.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Hordy » Joi Iun 07, 2007 11:37 pm


Mie imi plac ela culme de astia doi. Trebuie sa vad o reluare ceva orice :-:
Imagine
Armata nu te face mai barbat
Avatar utilizator
Hordy
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Mai 20, 2006 11:17 pm
Localitate: Intr-o inima nevinovata
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Iun 09, 2007 12:17 pm

Nu stiu daca ati aflat pana acum ca in clipul Muzica Antidrog apare si Ianula,sotia lui Laur.Era roscata atunci,are o alunita pe obrazul drept iar in clip apare in minutul 2/secunda 10 cand isi da parul pe spate cu mana.


Muzica Antidrog
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Sâm Iun 09, 2007 12:25 pm

ce frumoasa e Ianula :D
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Lun Iun 18, 2007 7:57 am

Barbatul perfect costa 70.000€

Imagine
Pana acum cativa ani, subiectul 'operatii estetice' era tabu in randul barbatilor.The Times a realizat un studiu la nivel european care dezvaluie ca din ce in ce mai multi masculi din Europa se bazeaza pe bisturiu pentru a deveni perfecti, chiar daca asta inseamna o 'gaura' de 70.000 de euro in portofel.

[........]

Preturi mult mai mici pentru femei
In comparatie cu preturile interventiilor asupra barbatilor, la femei, lucrurile stau mult mai bine. Ele sunt nevoite, conform medicilor, sa cheltuiasca pana la 35.000€ ca sa arate perfect. Implanturile de silicon costa pana la 5.000€, iar injectiile cu botox, cateva sute de euro.

Intregul articol il puteti vede aici Aici

Pana si la stresul de a arata bine femeile platesc mai putin :lol:

O fraza foarte interesanta din articol: The Times ca foarte multi barbati au inceput sa se preocupe - culmea! - de aspectul fundului si al pectoralilor => Adeeeeeeee,ai sa te bucuri cand ai sa iesi pe strada Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Iun 18, 2007 10:34 am

Najpa e asta.Ma impresiona mai mult de la spate. :lol:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mar Iun 19, 2007 8:48 am

Alina Plugaru vrea să termine şi clasa a XII-a

Vedeta porno Alina Plugaru s-a hotărât să-şi definitiveze studiile. Pentru că a fost nevoită să abandoneze şcoala, după ce a absolvit 11 clase, frumoasa blondă vrea să se întoarcă în bancă, pentru a termina şi clasa a XII-a. Astfel, actriţa va învăţa, din toamnă, la Liceul "Henri Coandă" din Capitală. "Am dosarul pregătit, trebuie doar să ajung să-l depun", ne-a spus Alina.

Chiar dacă până la primul clopoţel mai sunt încă trei luni, actriţa porno s-a pus deja cu burta pe carte. "Trebuie să ajung la nivelul viitorilor mei colegi. Aşa că trebuie să învăţ", povesteşte Alina, care nu s-a sfiit să ne mărturisească faptul că a plecat la târgul erotic de la Lisabona, unde este invitată, cu ghiozdanul făcut. "M-am apucat de citit Fefeleaga şi Baltagul. Învăţ la stand", ne-a spus actriţa. Aceasta lucrează, până pe 25 iunie, în acelaşi stand cu Ciociolina.


Bah ma lasi...se cultiva cu***** :roll:
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot], DotNetDotCom.org [Bot], Yandex [Bot] şi 57 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico