Acum este Vin Apr 19, 2024 5:47 am

Ora este UTC + 2


Filme & actori & coloane sonore.

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Filme & actori & coloane sonore.

Mesajde Elle. » Dum Ian 09, 2005 2:26 am

Care este filmul preferat, actorii preferati, cea mai tare coloana sonora a unui film?
Elle.
 

Reclame

Mesajde alexa » Dum Ian 09, 2005 10:40 am

filmul meu preferat...defapt sunt 3 : Veronica...si l-a vazut a2a zi d Craciun...Da mai departe! ... si Titanic...a carei conolana sonora e adorata mai d tot poporul actori...nu prea imi bat capul..imp e sa fie bun filmul ...
imi plac 3SE ... deci imi plac si de cei carora le plac 3SE...so: would u be my friend?! kiss
Avatar utilizator
alexa
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 198
Membru din: Dum Dec 05, 2004 11:39 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

mmm

Mesajde lulu » Mar Ian 18, 2005 9:13 pm

imi place titanicul f mult , dar sunt filme si mai bune... desi l-am vazut de 12 ori , dintre care de vreo 8 ori am plans :-)
insa....pasiunea mea..my big love.. e teatrul. si aici intra actorii mei preferati : Valentin Mihali, Angel Rababoc , Constantin Cicort, Catalin Rotaru , Catalin Baicus, Nicolae Poghirc , Adrian Andone, Arsene ... Eh...Lista e lunga... Stefan Iordache ... Majoritatea sunt la Teatrul National Craiova, si este bine k am avut sansa sa i cunosc...bine de tot1 Adica, iesiri in oras, la inghetzata, filme, chestii...And that-s good!
http://movies.groups.yahoo.com/group/tn_c/
ptr mai multe inf :-)
Zambetul celui care sufera este mai dureros decat lacrimile celui care plange!
Avatar utilizator
lulu
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 80
Membru din: Vin Oct 29, 2004 9:59 am
Localitate: Craiova
Puncte de reputaţie: 0

hi

Mesajde Vizitator » Dum Ian 23, 2005 7:44 pm

filmul preferat al meu este defapt un desene; se difuzeaza pe posturile tv de muzik; se numeste se asterne toamna a carui coloana sonora imi place cel mai mult; personajele semanand f bine cu cei 3 a caror melodie de pe fundal le apartzine

uhh ce serioana am fost :) mai, nu prea stiu ce sa zic, aproape toate filmele care sunt apreciate de majoritatea imi plac; incepand cu Titanic si terminand cu Patimile lui Hristos si Povestea unui rechin sunt filme care imi plac, dar inca n-am ajuns la varsta la care sa apreciez un film asa cum trebuie; dar in general ma atrag comediile (nu toate pt k unele se numesc comedii, dar totushi nu gasesc nimik amuzant pe tot parcursul lor), cele gen Titanic (inspirate dupa un caz real si unic in lume) si cele despre Mantuitorul ... defapt se incadreaza la cele gen Titanic :)

la actori.... ma pricep cum se pricepe bunica la computer; nici aici nu prea stiu ce sa zic, ar fi Leo di Caprio, John Travolta (sau cum se scrie), Jeane Claude van Damme, etc etc; dar nush sa zic care din ei este mai bun
Vizitator
 

Mesajde Mirabella » Joi Ian 27, 2005 3:54 pm

Filmele mele preferate sunt:"TITANIC" "PRETTY WOMAN"( pe care l-am vazut de nu stui cate ori si nu ratez nici o data sa-l revad..!), "AVOCATUL DIAVOLULUI", "HACKERS", si mai sunt...dar nu mai am timp sa stau sa-i scriu..! uff..! :x
...asa.si actorii pe care-i ador sunt:Richard Gere,Tom Cruise, John Travolta,Eduard Northon,Angelina Jolie,Julia Roberts,Kate Winslet,Demi Moore,Meg Ryan..!
...SI-MI MAI PLAC SI FILMELE ROMANESTI PE CARE LE VEDEAM CAND ERAM MICA!..."Veronica"."Margelatu' "...etc

Pupici!
Sunt "Cu capu-n nori", simt ca "M-am indragostit", si cum "Marea" imi curge prin vene si "Doar tu" ma inalti "Alaturi de ingeri", facandu-ma sa uit ce-i "Ieri si azi"!..."Nu te las sa pleci".. "Marea" mea iubire...
Avatar utilizator
Mirabella
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 225
Membru din: Joi Noi 18, 2004 8:35 pm
Localitate: targoviste
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lavinik.52 » Mar Feb 01, 2005 4:55 pm

intotdeauna plang in hohote cand vad titanic ul,iar coloana sonora este o minunatie!
lavinik.52
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Feb 01, 2005 3:02 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Mie Feb 02, 2005 9:40 pm

Mie imi place NOAPTEA MORTILOR VII!!!Si nu stiu de unde sa il fac rost pentru k ultima data l-am vazut acum vreo 6 ani!Oricum,e bestial filmul!Vi-l recomand tuturor!
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alexandra3se » Dum Mar 27, 2005 2:20 pm

Filmul meu preferat? Pe primul loc este Gone With The Wind, dar sunt atat de multe filme pe care le-as viziona oricand. In genaral, imi plac foarte mult filmele anilor 30-40. Ma fascineaza epoca de aur a Hollywood-ului. Dar nici filmele din ziua de azi nu imi sunt indiferente. Defapt, nu cred ca am vazut vreun film care sa ma lase complet rece, care sa imi displaca total. La fel si cu piesele de teatru. Ce pot sa zic, sunt dependenta de tot ceea ce inseamna actorie.
Lista actorilor preferati este atat de lunga! De la Vivien Leigh, Audrey Hepburn, Katherine Hepburn, Clark Gable, Fred Astaire, Humphrey Bogart, pana la Jennifer Gardner, Michael Vartan, Edward Norton.
Actorul care ma fascineaza in acest moment este Richard Balint, de la Teatrul de stat Oradea. Nu stiu daca vi s-a intamplat sa vedeti un actor stralucind atat de tare pe scena.
Of, sunt atat de multi actorii care imi plac, Marial Ralea, Maia Morgenstern(daca ati fi vazut-o in "Parcheaza masina la Harvard), Constantin Dinulescu...
Hai ca v-am plictisit cu pasiunea mea pentru actorie. Va pup!!
Buzz off! Can't you see I'm living happily ever after?
alexandra3se
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Oct 31, 2004 3:41 pm
Localitate: Oradea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Mirabella » Mie Mar 30, 2005 3:45 pm

Nici vorba! tot ce este legat de noi fanii, ne intereseaza, asa ca sa nu te gandesti ca ne plictisesti! da??...si-apoi cum sa ne plictisesti,tu, nu esti surioara cu noi??
:D
Sunt "Cu capu-n nori", simt ca "M-am indragostit", si cum "Marea" imi curge prin vene si "Doar tu" ma inalti "Alaturi de ingeri", facandu-ma sa uit ce-i "Ieri si azi"!..."Nu te las sa pleci".. "Marea" mea iubire...
Avatar utilizator
Mirabella
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 225
Membru din: Joi Noi 18, 2004 8:35 pm
Localitate: targoviste
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde denyssa » Vin Apr 01, 2005 3:09 pm

coloana sonora a filmului 'save the last dance' ....mai multe nu sh din pakte :(
filmul...'cel mai bun dintre cei buni'...toate partile..I,II,III,IV si crek este si V
actori...jackie chan.si dragon..;) iar printre actritze se numara tia carrere
v'am pupacit
Zambetul celor care sufera e mai dureros decat lacrimile celui care plange...!
denyssa
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 34
Membru din: Vin Apr 01, 2005 2:18 pm
Localitate: Alba - Iulia
Puncte de reputaţie: 0

uite si rasp meu

Mesajde [M.L.V.] » Mie Iun 29, 2005 4:55 pm

cel mai important e sa zic
1.actrita preferata,si aceea este frumoasa ANGELINA JOLIE,ar mai fii cateva dar ea este jolie deci ma intelegeti.....
2.film sau filme preferate: lara croft:tomb raider si restul filmelor cu jolie
dar mai sunt si cele de comedie si horror[care ma amuza :shock: ]
3.coloana sonora: .hmmm...piesa lui will smith - man in black din filmul man in black....si piesa korn - did my time zic ca se potriveste cu partea a 2a din tomp raider
Imagine
Avatar utilizator
[M.L.V.]
Music Knower
Music Knower
 
Mesaje: 777
Membru din: Joi Iun 23, 2005 9:27 am
Localitate: BRASOV
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Yrynna » Vin Iul 22, 2005 6:15 pm

Actorii mei preferati sunt Brad Pitt&Orlando Bloom, iar coloana sonara kre-mi place cel mai mult este cea a filmului 8Mile, interpretata de Eminem :P
O sinucidere fara durere...si fara sange...asculta manele!
A friend in need is a friend indeed, but da best of friends is a friend with weed!
Avatar utilizator
Yrynna
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1175
Membru din: Joi Mar 31, 2005 3:02 pm
Localitate: In da club!
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Lun Oct 10, 2005 10:38 pm

actorul preferat este Jim Carey,filmul Titanic,piesa 9pm-ATB.
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alexa » Lun Oct 10, 2005 11:14 pm

mijto gusturi ai ilica :P si mie imi plac atb :P
imi plac 3SE ... deci imi plac si de cei carora le plac 3SE...so: would u be my friend?! kiss
Avatar utilizator
alexa
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 198
Membru din: Dum Dec 05, 2004 11:39 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde olga » Mar Oct 11, 2005 9:10 am

denyssa scrie:
coloana sonora a filmului 'save the last dance' ....mai multe nu sh din pakte :(
filmul...'cel mai bun dintre cei buni'...toate partile..I,II,III,IV si crek este si V
actori...jackie chan.si dragon..;) iar printre actritze se numara tia carrere
v'am pupacit

Coloana sonora de la "save the last dance" este "live your dreams"dar nu stiu sa`ti zic cine canta :D am piesa daca o vrei ;)
Mie imi place PEARL HARBOUR,Titanic,A Walk To Remember...etc :)
Avatar utilizator
olga
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 89
Membru din: Vin Noi 26, 2004 10:31 am
Localitate: Cluj
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Mar Oct 11, 2005 2:08 pm

Idiot mai sunt...nu shtiu sa citesc :(
Nu piesa preferata ci coloana sonora preferata,imi place coloana sonora de la TITANIC,piesa cantata de Celine Dion.
:twisted: :twisted: :twisted:
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Joi Feb 16, 2006 6:47 pm

ador coloana sonora de la Dirty Dancing 2: Christina Aguilera - El beso del final Imagine
Elle
 

Mesajde crazy_girl » Lun Apr 03, 2006 8:54 pm

yummmy imi place mult :Mandy More - Only hope, coloana sonora de la A Walk To Remember :D
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Mai 22, 2006 1:38 pm

Film preferat:SCARY MOVIE...(1,2,3...si pe 4 urmeaza sa-l vad :shock: )sper k am scris bine k nu fac engleza :cry:
Actori:Ben Afflec,Jackie Chan(actor de suflet),Antonio Banderas,Lindsay Lohan,Kirsten Dunst,Giulia Roberts si multi altii. :roll:
Coloana sonora:toate piesele de la Dirty Dancing 2.... \:D/

....scuzati engleza... :oops:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Joi Mar 29, 2007 4:07 pm

Tocmai imi aminteam cu cineva de Titanic.E un film pe care l-am vazut de 20 de ori cred,si tot nu m-as satura.Este foarte bine regizat si realizat si isi merita cu desavarsire cele 11 Oscaruri.Melodia "My heart will go on" a lui Celine Dion mi se pare foarte potrivita,si dupa mine e una din cele mai frumoase coloane sonore din aria asta a filmelor.Despre actori voi reveni in curand Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Mar 29, 2007 4:13 pm

Care a vazut Troia?
Eu am citit si Iliada si fata de carte cred ca s-au omis mai multe scene cand s-a facut scenariul.
Din carte ai ce invata dar si filmul e bunicel.Stiti ca de obicei cand se face un film dupa o carte intotdeauna este nesatisficator.
Eh mi s-a parut ca filmul asta a fost destul de bine realizat.
Cred ca e singurul film (dupa Ocean's 11 si 12) in care mi-a placut si mie de celebrul Brad Pitt.
Plus ca personajul lui mi-a placut mult si in carte.Odiseu mi se pare ca nu este expus atat de bine in film dupa cum e in carte.
In rest l-am vazut de 3 ori cu sufletul la gura. :mrgreen:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Joi Mar 29, 2007 6:25 pm

filmul meu preferat in momentul asta e A Cinderela story cu Hilary Duff...
dar imi mai plac si placintele americane....toate :D
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Mar 29, 2007 6:26 pm

^Am vazut si eu filmul acela.Intr-adevar e super.
Hilary in majoritatea filmelor a jucat foarte bine.Am vazut cred ca vreo 5 filme cu ea.
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Mady_fan 3SE_4ever » Joi Mar 29, 2007 7:49 pm

filmul meu..defapt filmele mele preferate sunt Titanic..si Fantoma de la opera..amandoua au coloane sonore super tari..iar actorii chiar stiu sa interpreteze..Imagine
Mady_fan 3SE_4ever
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3200
Membru din: Joi Noi 02, 2006 8:18 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Vin Mar 30, 2007 11:48 am

Azi am revazut Scary Movie 2 si am murit de ras.Imagine
Mai tarziu o sa ma uit la "Moartea Domnului Lazarescu" de care in sfarsit am facut rost.Sunt foarte curioasa sa-l vad desi mi s-a zis ca nu e impresionant.
Si pe lista mea urmeaza Basic Instinct.Am facut rost de toate si trebuie sa le revad.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot], Yandex [Bot] şi 79 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico