Acum este Mar Mar 19, 2024 4:19 am

Ora este UTC + 2


Discutii despre articolele aparute la INFO: orice off-topic

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde 3seluver » Mar Dec 09, 2008 9:30 pm

N-am gasit emisiunea nicaieri pe net... cel putin nu deocamdata... :roll:
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde 3seluver » Mie Dec 10, 2008 6:01 am

Insanatosire grabnica Viorel, nu te da batut! Doamne Ajuta sa fie totul bine si sa se razgandeasca Laur... :wink:
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Dec 10, 2008 10:46 pm

Referitor la declaratiile scrise de Anna.

Este evident ca trupa 3SE a fost unica, si niciun alt proiect solo al orcarui membru nu va substitui lipsa in inima fanilor.

Totodata, spre deosebire de alte formatii care s-au despartit si nu s-a mai auzit absolut nimic de componenti, in cazul acesta Laur ramane pe scena, Mihai poate va avea si el un alt proiect, iar Vio cine stie, poate ne mai incanta privirea la tv ;) .

Pentru Vio imi pare foarte rau, boala sa nu este una usor de dus inainte, viata lui s-a schimbat practic la 180 de grade, si poate ca aceasta pauza este benefica intr-un fel. Un lucru este cert, fie pentru bani, fie pentru fani pana acum a dat totul din punct de vedere profesional, dar din pacate oboseala,stresul si viata haotica de artist au fost factori determinanti ai bolii.

Am fost o fana extrem de infocata, la fel ca multi dintre voi si va inteleg perfect. Pe parcurs am inceput sa vad cum stau lucrurile cu adevarat si ma asteptam din moment in moment la acesta veste. Nu pot sa mint, sunt nostaligica si imi e dor de vremea cand eram in primul rand la concerte, cu boxele in stomac, dar imi doresc doar ce e bine pentru persoanele pe care le-am indragit atatia ani.
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde SZILAGYI CRISTIAN » Lun Ian 12, 2009 4:55 pm

In legatura cu articolul "Laurentiu Duta, in asteptarea concertelor" ce sa zic eu ma asteptam la faze de genu asta niciunul dintre ei nu vor avea succes cantand singur..Doar impreuna le merge bine poate mai tarziu isi vor da seama ca au gresit dar va fi prea tarziu inca mai este timp eu sper din tot sufletul sa auzim la stiri 3se reevine...Inca sunt foarte dezamagit de baieti nu-i credeam in stare de asa ceva.... :( :( :(
33333333sssssssssseeeeeeeeeeee
SZILAGYI CRISTIAN
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 297
Membru din: Sâm Oct 30, 2004 12:21 pm
Localitate: LUPENI
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Mar Ian 13, 2009 9:55 am

^total de acord cu tine...abea astept ca Laur sa dea cu capul de sus si sa-si dea seama de gresala pe care a facut-o...stiiu ca [par rautacioasa,poate chiar egoista,dar...asta e parerea mea si nimeni si nimic nu ma poate face sa o schimb :D eu tot cred ca cel mai bine pt toata lumea ar fi ca ei sa se impace,insa asta depinde doar de Laur...desi e incapatanat,sunt sifura ca se va mai gandi..daca nu acum,mai tarziu,insa niciodata nu e prea tarziu... :(
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mar Ian 13, 2009 1:58 pm

Multe persoane speculeaza acest subiect si cu siguranta adevarul nu sta intr-un articol din ziar ;). La inceput se spune ca a fost ignorat de organizatori, mai apoi ca acestia au insistat sa vina sa cante melodiile 3SE....cam contradictorie treaba.

Este un lucru demn de apreciat ca Laur nu mai doreste sa cante vechile melodii si mi se pare mai mult decat normal sa-si doreasca promovarea pieselor noi. Daca facea invers avea ce sari tot romanul disperat ca Duta e nu stiu cum, ca de ce a cantat fara baieti si alte vrajeli. Incep sa ma satur din ce in ce mai mult de articolele bazate pe surse "carcotase" si imi pare foarte rau ca manipuleaza multimea cu succes.

Personal nu m-as mai intoarce din locul de unde am plecat chiar daca as realiza ca e o greseala, din repect pentru mine, cu atat mai mult cu cat despartirea a avut ceva tam-tam prin ziare. Sunt de principiul " nu te mai intorci sa lingi unde ai scuipat".

Ar trebui sa judecam dincolo de interesele personale, aparente si sa lasam spiritul de turma la o parte ;).
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Mar Ian 13, 2009 8:42 pm

da...sau daca scrie, sa citesc cat de cat...
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Dum Ian 18, 2009 7:30 pm

Dedeea scrie:
Personal nu m-as mai intoarce din locul de unde am plecat chiar daca as realiza ca e o greseala, din repect pentru mine, cu atat mai mult cu cat despartirea a avut ceva tam-tam prin ziare. Sunt de principiul " nu te mai intorci sa lingi unde ai scuipat".


Daca realizezi ca ai gresit, nu vad de ce nu ai remedia problema. Nu conteaza ce au scris ziarele sau ce a spus vecinu' de la 3. E viata ta, o traiesti asa cum doresti. Pana la urma daca mori de foame, crezi ca o sa vina vecinu' sa-ti dea ceva?! Daca realizez ca am facut o greseala scuipand, indubitabil am sa ling de 50 de ori, indiferent ce spun ceilalti.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Dum Ian 18, 2009 10:40 pm

Lily scrie:
Dedeea scrie:
Personal nu m-as mai intoarce din locul de unde am plecat chiar daca as realiza ca e o greseala, din repect pentru mine, cu atat mai mult cu cat despartirea a avut ceva tam-tam prin ziare. Sunt de principiul " nu te mai intorci sa lingi unde ai scuipat".


Daca realizezi ca ai gresit, nu vad de ce nu ai remedia problema. Nu conteaza ce au scris ziarele sau ce a spus vecinu' de la 3. E viata ta, o traiesti asa cum doresti. Pana la urma daca mori de foame, crezi ca o sa vina vecinu' sa-ti dea ceva?! Daca realizez ca am facut o greseala scuipand, indubitabil am sa ling de 50 de ori, indiferent ce spun ceilalti.


Sunt total de acord cu Lily.
Eu cand gresesc, trebuie sa ma intorc inapoi sa rectific... sau n-am invatat nimic, si merg asa tot inainte cu regrete ca am lasat ceva neterminat in urma.
In viata trebuie sa stii sa ierti, sa repari greseli, sa te mai si umilesti pe ici pe colo pentru ca nu poti trai tot timpul cu nasul sus, fara sa ai constiinta si sa-i tratezi pe ceilalti ca pe nimicuri... mai ales daca intr-o zi tu o sa fii ala care are nevoie de putin ajutor. Egoismul e bun si el la ceva, dar cateodata trebuie sa-l mai lasi deoparte si sa te intorci...
Am avut multe experiente de genul asta, si prima data nu am stiut sa iert, nu am stiut sa uit si, dar iar ma intorc la ideea ca asta depinde de fiecare. Cel putin eu sunt o fire mai pasiva si incerc sa impac pe toata lumea. Nu-mi place sa fiu la mila celorlalti, dar nici sa imi creez faima de bloc de gheata...
Pentru fani: Pana la urma urmei, ziarele oricum nu stiu decat barfe si nu cred ca ajuta la vreo ceva sa stai sa-i crezi. :-[
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Ann@ » Mar Ian 27, 2009 6:32 pm

Viorel se apuca de cantat... Eu una abia astept sa vad cum o sa sune sii ii urez multa bafta.
Avatar utilizator
Ann@
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Dec 04, 2008 1:07 am
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Mar Ian 27, 2009 8:15 pm

Si eu astept...dar niciunul dintre ei 3rei nu va avea acelasi succes...impreuna sunt cei mai buni...:)...
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Mar Ian 27, 2009 8:30 pm

The best they were, the best they are & the best they will ever be Nota => M-am luat dupa sloganul lui Bret Hart. Cred ca si in cazul 3SE e la fel. Impreuna sunt the best, separat = nimic (cel putin pentru mine).
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Mar Ian 27, 2009 8:49 pm

nici pentru mine nu inseamna nimic "solo"...fiecare cu a lui..eu am fost,sunt si voi ramane fana 3se,nu fana laurentiu duta,fana viorel sipos,fana mihai budeanu...pentru mine singuri =ca toti ceilalti cantareti care nu ma prea pasioneaza asa mult...impreuna???cei mai buni..cea mai tare formatie.. =((
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANNYBLONDY » Mie Ian 28, 2009 10:38 am

Dory scrie:
nici pentru mine nu inseamna nimic "solo"...fiecare cu a lui..eu am fost,sunt si voi ramane fana 3se,nu fana laurentiu duta,fana viorel sipos,fana mihai budeanu...pentru mine singuri =ca toti ceilalti cantareti care nu ma prea pasioneaza asa mult...impreuna???cei mai buni..cea mai tare formatie.. =((
total de acord cu tine... :( :roll:
Another day has gone
I'm still all alone
How could this be
You're not here with me
You never said goodbye
Avatar utilizator
ANNYBLONDY
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 661
Membru din: Vin Iul 22, 2005 8:21 pm
Localitate: CALARASI...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Ian 28, 2009 12:04 pm

Serios de va inteleg gandirea...sunteti inca niste mistere pentru mine :lol: . Care e baiul fratilor? Si-au pierdut cumva talentul sau vocea daca s-au despartit sau de ce ii considerati nimeni, separat? :-??

Daca stam acum sa despicam firul in 4, si i-am privi pe baieti ca pe o fosta familie care s-a despartit, asta inseamna ca daca din nefericire parintii vostri nu ar mai fi impreuna nu ia-ti mai iubi sau ce? Faptul ca au avut grija de voi si v-au iubit, nu mai conteaza? Nu au si ei nevoie la randul lor de sprijinul si afectiunea voastra pentru a merge mai departe? In cazul asta sunteti niste egoisti si nerecunoscatori.

Cam asa si in cazul baietilor, au oferit ce au avut de oferit timp de 11 ani, acum daca ei au considerat ca trebuie sa aleaga drumuri diferite nu ar trebui condamnati ci sprijiniti,exact ca un copil atunci cand se desprinde de mainile mamei si incerca sa faca primul pas singur. Nu mai priviti viata asa in tragic, ca nu e totul cum vi se nazare voua. Nu asta e cea mai grava problema, incercati sa va maturizati si sa priviti obiectiv, nu din punctul de vedere al copilasului razgaiat careia toate dorintele i se indeplinesc peste noapte pentru ca mami si tati au aceasta posibilitate.

Stiti cati copii nici nu au auzit de internet sau calculator, dar savureaza din plin orice aparitie a baietilor la tv fie ei impreuna (reluari) sau separat? Si e fericit, zambeste, tresare la orice acord al melodiilor preferatilor lui. De ce? Pentru ca el nu are alta posibilitate de a-i vedea ( Youtube si alte site-uri de gen), si se bucura ca totusi apar din cand in cand. Acea este fericirea adevarata, sincera, neinfluentata de x si y, fericirea obiectiva din sufletul sau.

Va mai amintiti de cazul baiatului ( sau fetitei nu mai stiu sigur) care era pe patul de spital, cu o boala nu tocmai placuta, si isi dorea foarte mult un autograf de la baieti? Ei bine ei au mers acolo si au adus fericirea. Sau cazul pentru care Mihai a dansat la " Dansez pentru tine " in care o fetita de 3 ani risca sa isi piarda parintii pentru ca erau foarte bolnavi? Credeti ca acesti copii mai stau sa analizeze cine e de vina pentru desparitea trupei? Ei au probleme mult mai grave decat asta,si se bucura din orice.

Invatati sa pretuiti ceea ce cu adevarat merita......VIATA ;) .
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Mie Ian 28, 2009 12:46 pm

mie nu imi poate schimba nimeni gandurile si sentimentele in ceea ce priveste 3se(impreuna)si fiecare membru cantand solo..o sa ii ascult cu mare drag,dar...in fine..nu mai conteaza :-j nu vreau sa ma cert cu nimeni...e opinia mea ,mi-o sustin si nu o voi schimba =(( =((
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde SZILAGYI CRISTIAN » Mie Ian 28, 2009 2:54 pm

Normal ca ii vom asculta in continuare albumele fiecaruia daca vor fi dar totusi nu mai are farmecul ala cand stiam ca luam albumul 3se nu stiu asta este parerea mea si mult timp nu vor rezista cu albumele solo..Pacat ca s-au despartit... :((
33333333sssssssssseeeeeeeeeeee
SZILAGYI CRISTIAN
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 297
Membru din: Sâm Oct 30, 2004 12:21 pm
Localitate: LUPENI
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Mie Ian 28, 2009 8:12 pm

SZILAGYI CRISTIAN scrie:
Normal ca ii vom asculta in continuare albumele fiecaruia daca vor fi dar totusi nu mai are farmecul ala cand stiam ca luam albumul 3se nu stiu asta este parerea mea si mult timp nu vor rezista cu albumele solo..Pacat ca s-au despartit... :((
Eu am jurat si jur ca n-am sa cumpar albumul lui Laur Duta...le cumpar doar pe-al lui Mihai & Viorel :D E parerea mea si e doar a mea:D
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Sâm Ian 31, 2009 11:14 am

Eu pe toate 3rei...dak vor fi :xx Nu pot sa nu fiu alaturi de toti 3.
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANNYBLONDY » Sâm Ian 31, 2009 6:05 pm

si eu voi fii alaturi de ei chiar daca s-au despartit. dedeea sunt de acord cu tine pe de-o parte si pe de alta nu! ptr k noi ne-am obisnuit cu ei 3rei.....noi divinizam trupa 3rei sud est! nu pe laurentiu ,mihai sau viorel in mod special! ii iubeam pe toti 3! imi pare rau k nu ma pot face inteleasa...in fine...oricum nu intelegeti prea bine ce vreau sa spun! :-[
Another day has gone
I'm still all alone
How could this be
You're not here with me
You never said goodbye
Avatar utilizator
ANNYBLONDY
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 661
Membru din: Vin Iul 22, 2005 8:21 pm
Localitate: CALARASI...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Sâm Ian 31, 2009 9:27 pm

Ba da crede-ma ca intelegem... fiecare in felul lui, dar te intelegem... Toti suntem fani si toti le simtim lipsa... Pentru mine nu conteaza daca fac albume solo sau nu, tot o sa-i ascult... daca decizia lor e sa cante separat, asa sa fie... desi nu ma consoleaza. S-a schimbat doar numele, nu mai e 3SE... acum sunt Laur, Mihai si Vio. :-[
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Sâm Ian 31, 2009 10:16 pm

Te intelegem ANNYBLONDY... :-[quote="3seluver"]ot;]S-a schimbat doar numele, nu mai e 3SE... acum sunt Laur, Mihai si Vio. :-[[/quote]
Parerea mea e ca s-au schimbat mai multe...piesele (ma refer la voci), la concerte nu vor fi 3rei, va fi doar unul, pana si autografele...acum, de exemplu, nu mai e Imagine
e doar Laur... :-[
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Sâm Ian 31, 2009 11:11 pm

Uite de asta ”nu a mai castigat” el preselectia pentru Eurovision :lol: . In anii trecuti erati lesinati pe aici sustinand piesele baietilor la Eurovision.

Anul asta cand Elena a avut o piesa scrisa de Laur ati adoptat stilul mute. Halal fani....bine ca va e gandul numai la zarvratire si campanii pro impacarea 3SE.

Si apoi va mai mirati de ce are forumul asa putini vizitatori. Pai daca voi stiti doar sa bociti ca s-au despartit si nu socializati cat de putin la celelalte sectiuni ale forumului la ce va asteptati?
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Ann@ » Dum Feb 01, 2009 1:08 am

Subscriu celor scrise mult mai sus de Dedeea. Cat despre Eurovision ii felicit pe Laur si pe Elena pentru succesul de seara trecuta si le urez multa bafta la Maoscova.
Avatar utilizator
Ann@
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Dec 04, 2008 1:07 am
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANNYBLONDY » Dum Feb 01, 2009 4:10 pm

[quote="3SE_LariSa_3SE"]Te intelegem ANNYBLONDY... :-[quote="3seluver"]ot;]S-a schimbat doar numele, nu mai e 3SE... acum sunt Laur, Mihai si Vio. :-[[/quote]
Parerea mea e ca s-au schimbat mai multe...piesele (ma refer la voci), la concerte nu vor fi 3rei, va fi doar unul, pana si autografele...acum, de exemplu, nu mai e Imagine
e doar Laur... :-[[/quote] hehe eu cand i-am cerut lui laur autograf ...a scris de 3 ori la rand laur 3se :)) se tot scuza k este de vina obisnuinta ;)) si de atunci cred k nu a mai gresit :) ..poate k in adancul sufletul sau tot 3se se afla! :roll:
Another day has gone
I'm still all alone
How could this be
You're not here with me
You never said goodbye
Avatar utilizator
ANNYBLONDY
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 661
Membru din: Vin Iul 22, 2005 8:21 pm
Localitate: CALARASI...
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico