Acum este Vin Mar 29, 2024 7:21 am

Ora este UTC + 2


duta compozitor?

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

duta compozitor?

Mesajde carlos » Lun Aug 25, 2008 3:52 pm

sint nitel nelamurit cu privire la duta.aud ca urmeaza sa se lanseze solo,sa faca o cariera solo si sa isi compuna singur.dar nu cred ca el a terminat conservatorul,oare chiar e normal ca orice individ care se plictiseste pe acasa sa se puna pe compus?nu zic ca duta se plictiseste pe acasa dar oare nu ar trebui sa existe o anumita clasa de persoane ce sa aibe dreptul sa compuna?nu ar trebui cernuti cumva?
carlos
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Aug 25, 2008 3:46 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Andytzu » Lun Aug 25, 2008 6:11 pm

Pai se cern!:))) Dovada ca Laurentiu compune si canta de peste 17 ani (sper sa nu ma insel),iar altii scot o piesa si nu mai auzi de ei. Iar ca sa compui iti trebuie talent, dragoste pentru ceea ce faci, iti trebuie un suflet aparte,nu neaparat nu stiu cate scoli in domeniu. Muzica se face cu sufletul...Daca tu consideri ca Duta "se plictiseste pe acasa",arunci cea mai valoroasa parte a muzicii romanesti la gunoi.Ceea ce nu cred ca e cazul...Numai bine!:)
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carlos » Lun Aug 25, 2008 7:11 pm

cred ca el a scos bani de la inceput.deci motivul poate ramane banii,chiar ar fi continuat atat timp daca nu castiga bine din asta.ca face asta de mult timp nu mi se pare f important cat timp scopul ramane acelasi
carlos
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Aug 25, 2008 3:46 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ana_beyonce_2008 » Lun Aug 25, 2008 7:20 pm

Buna nu stiu dac sty ca laurentiu a compus melodile care sant cantate acu de 3se , acu mult timp cand nici nu era 3se!!! DECI TE CHEM ACU/ SAU AMINTIRELE SAU NAI A AVUT CURAJ /SANT COMPUSE DE UN BAETEL DE 14-16 ANY !!!! VOI DACA SANTETY GENERATIA "CIFRE" CRED CA MAI VA DUCETY AMINTE DE " FRUMOASA JAPONEZA" :p SUPER TARE SI MULTE MELODI CANTATE DOAR DE LAU SI 3SE NU ERA MELODIELE CARE ERAU CANTATE DE 3SE IN 1997-1998 ERAU COMPUSE DE MULT TIMP SI CANTATE DE MULT :) :D
jos rasismul "respecta si esty respectat"
Avatar utilizator
ana_beyonce_2008
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 127
Membru din: Joi Apr 10, 2008 6:56 pm
Localitate: pe o insula insoritaa :) :)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vlady » Lun Aug 25, 2008 7:42 pm

Ana, o parte din piesele din generatia "Cifre" au fost compuse de tatal sau, Titi Duta :wink:

On Topic: Da, Laurentiu Duta este compozitor. Este chiar unul dintre fondatorii Asociaţiei Române a Tinerilor Interpreţi şi Compozitori, alaturi de Marius Moga, Florin Grozea (daca nu ma insel) si altii..nu-i mai stiu :lol:
Avatar utilizator
Vlady
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1646
Membru din: Sâm Dec 10, 2005 6:36 pm
Localitate: 3seFAN.net
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mar Aug 26, 2008 3:28 pm

In primul rand... bine ai venit printre noi, Carlos.
Nu cred ca doar o anumita categorie de persoane ar trebui sa aiba dreptul sa compuna. Adevaratii compozitori sunt binecuvantati cu talent, talent pe care nu ti-l poate da nicio scoala din lumea asta. Oricum din cate stiu, Laurentiu are ceva scoala in domeniu, insa nu cred ca asta ii da dreptul sa compuna. Ma gandesc la Timbaland, unul dintre cei mai buni compozitori din lume... chiar nu cred ca a facut vreo scoala in domeniu, este doar pasiune si talent. Sa ii interzicem unui asemenea compozitor sa mai compuna?
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carlos » Mar Aug 26, 2008 6:31 pm

poate ca s-ar pierde 2-3 talente dar scapam de teribilisti,ramanem cu cei care chiar merita sa fie compozitori
carlos
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Aug 25, 2008 3:46 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ana_beyonce_2008 » Mar Aug 26, 2008 6:38 pm

NU AI DREPTATE EU SANT SIGURA CA PIESA "CIFRE" E COMPUSA DE DOAMNA MARINA VOICA!!! INTERESAZETE SI O SA VEZY CA PRIMA PIESA CANTATA DE LAUR E COMPUSA DE MARINA VOICA DANSA IA COMPUS PIESA "CIFRE"
jos rasismul "respecta si esty respectat"
Avatar utilizator
ana_beyonce_2008
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 127
Membru din: Joi Apr 10, 2008 6:56 pm
Localitate: pe o insula insoritaa :) :)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carlos » Mar Aug 26, 2008 6:40 pm

deci nici macar nu isi compunea singur,voce extraordinara nu are.atunci de ce canta?nu pentru bani?atunci pentru ce?
carlos
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Aug 25, 2008 3:46 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vlady » Mar Aug 26, 2008 6:43 pm

Vlady scrie:
Ana, o parte din piesele din generatia "Cifre" au fost compuse de tatal sau, Titi Duta

am zis o parte din piesele din acea perioada, nu am zis ca Cifre e compusa de x sau y. Nu mai citi printre randuri!
Avatar utilizator
Vlady
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1646
Membru din: Sâm Dec 10, 2005 6:36 pm
Localitate: 3seFAN.net
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ana_beyonce_2008 » Mar Aug 26, 2008 6:57 pm

DA DAR SI LAUR COMPUNEA DE MIC DE LA 14-16 ANY INPREUNA CU TATAL LUI !! NU STIU DACA ATY AUZIT MELODY CANTATE DE LAUR LA 14-15 ANY SANT SUBERBE SI SANT SI ACU CANTATE DE 3SE AMINTIRILE// SAU NAI AVUT CURJ// TE PLAC ASA CUM ESTY// SI MULTE ALTE DAR SA AUZITY PRIMELE MELODI " DANSEZ DOAR CU EA" SAU " O ZI FERICITA" SAU "ESTY LIBER" SY MULTE ALTE :D :D :D :D :D
jos rasismul "respecta si esty respectat"
Avatar utilizator
ana_beyonce_2008
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 127
Membru din: Joi Apr 10, 2008 6:56 pm
Localitate: pe o insula insoritaa :) :)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Mar Aug 26, 2008 10:06 pm

carlos scrie:
deci nici macar nu isi compunea singur,voce extraordinara nu are.atunci de ce canta?nu pentru bani?atunci pentru ce?


De cate ori l-ai ascultat ca sa poti afirma asta? :)
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carlos » Mar Aug 26, 2008 10:49 pm

de foarte multe ori,mai ales ca recent canta mai mult live
carlos
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Aug 25, 2008 3:46 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Mie Aug 27, 2008 7:33 am

Ai fost in fata scenei la vreun concert si ai auzit tu ca n-are voce? Sau doar ai privit transmisiile tv? E o foarte mare diferenta intre astea doua.
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ana_beyonce_2008 » Mie Aug 27, 2008 7:25 pm

Asa e si in plus laur ,vio si mihay canta live de 10 any si mai ales negrutu a cantat in corul biesrici de mic ! :roll:
jos rasismul "respecta si esty respectat"
Avatar utilizator
ana_beyonce_2008
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 127
Membru din: Joi Apr 10, 2008 6:56 pm
Localitate: pe o insula insoritaa :) :)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Joi Aug 28, 2008 4:35 pm

carlos scrie:
poate ca s-ar pierde 2-3 talente dar scapam de teribilisti,ramanem cu cei care chiar merita sa fie compozitori

Culmea este ca majoritatea compozitorilor de mare succes nu au studii in domeniu, chiar se merita sa renuntam la ei? Cred ca trebuie sa profitam de toate persoanele talentate, sa nu le lasam sa se piarda, iar daca asta inseamna sa toleram 7 mii de teribilisti... asta e.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carlos » Joi Aug 28, 2008 11:13 pm

si cu un talent in plus si cu unu in minus,mare paguba.mai bine scapam de plictisiti.asa raman doar valorile.
carlos
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Aug 25, 2008 3:46 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Vin Aug 29, 2008 8:29 am

Laur e plictisit? :lol: ...ai stat 24 de ore cu el si ai vazut tu ca s-a plictisit compunand? :lol:
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Vin Aug 29, 2008 4:26 pm

carlos scrie:
si cu un talent in plus si cu unu in minus,mare paguba.mai bine scapam de plictisiti.asa raman doar valorile.

Dupa logica ta Timbaland e doar un plictisit, iar daca am renunta la el... renuntam doar la vreo 90% din piesele ce se afla acum prin topuri.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carlos » Vin Aug 29, 2008 5:40 pm

bine cu exceptia lui,dar restul sint umpluturi.
carlos
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Aug 25, 2008 3:46 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde eu_3se » Vin Aug 29, 2008 10:23 pm

mie imi plac melodiile compuse de laurentiu
Imagine


asta-i viatza ce noua ne place si nm nu are cene face orice zi la noi e sarbatoare chiar daca avem sau n-avem bani in buzunare
Avatar utilizator
eu_3se
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Aug 29, 2006 3:57 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ana_beyonce_2008 » Sâm Aug 30, 2008 1:05 am

[color=violet][/color]sSI MIE FFF MULT :wink:
jos rasismul "respecta si esty respectat"
Avatar utilizator
ana_beyonce_2008
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 127
Membru din: Joi Apr 10, 2008 6:56 pm
Localitate: pe o insula insoritaa :) :)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Sâm Aug 30, 2008 3:20 pm

Carlos...daca tie nu-ti place cum canta Laurentiu sau nu-ti place cum compune nu te pune nimeni sa-l asculti.
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde eu_3se » Sâm Aug 30, 2008 9:16 pm

defapt lui nu cred ca ii place 3se ca mereu comenteaza ceva la adresa lor
Imagine


asta-i viatza ce noua ne place si nm nu are cene face orice zi la noi e sarbatoare chiar daca avem sau n-avem bani in buzunare
Avatar utilizator
eu_3se
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Aug 29, 2006 3:57 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde madalina_3se » Mie Sep 03, 2008 8:12 pm

carlos scrie:
poate ca s-ar pierde 2-3 talente dar scapam de teribilisti,ramanem cu cei care chiar merita sa fie compozitori


Teribilisti... nici nu cunoastem bine definitia acestui cuvant si ne trezim scriind ca nu avem ce face. Da-mi exemple de compozitori pe care ii consideri teribilisti.... desi nu-mi dau seama la ce te referi, muzica sau versuri?
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 53 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico