Acum este Dum Apr 28, 2024 8:41 pm

Ora este UTC + 2


Cum credetzi, cit vor mai rezista 3se pe piata muzicala?

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde Alexandru » Lun Noi 06, 2006 10:51 pm

Nu cred ca vor mai rezista chiar asa de mult. Dar eu totusi imi doresc sa reziste cat mai mult, fiindca sunt preferatii mei.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde mady_u45 » Mie Noi 08, 2006 7:29 pm

Eu cred ca vor mai rezista pt k mai au multe de zis in lumea muzicala :D
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Mie Noi 08, 2006 8:02 pm

Intr-adevar mai au mult de zis in lumea muzicala internationala sau romaneasca, sau de ce nu chiar pe amandoua. Dar stii ce varsta au ei 3rei? Laur are 32 de ani, Mihai are 34 de ani si Vio tot 34. Fara suparare dar varsta cred ca-i cam impiedica. Daca as putea, as lua cate 5 ani de la fiecare ca sa mai stea ei pe piata muzicala mai mult, si ca sa fiu si eu de varsta lor, ca ei.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Vin Noi 10, 2006 8:02 pm

Scuza-ma ca-ti zic dar Laurentiu are 30 si Viorel si Mihai au 32
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Sâm Noi 11, 2006 2:46 pm

Da, ai dreptate. Laurentiu are 30, si Viorel si Mihai au cate 32 fiecare.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Sâm Noi 11, 2006 7:36 pm

Ma bucur k ti-ai dat seama k am dreptate :lol:
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde yonut » Sâm Noi 11, 2006 8:05 pm

Greu de spus cat vor mai rezista deoarece nimeni nu poate stii....dar sper sa reziste cat mai mult :D
Imagine
Avatar utilizator
yonut
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1349
Membru din: Joi Aug 10, 2006 1:23 pm
Localitate: Botosani
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Sâm Noi 11, 2006 8:18 pm

daca vreti neaparat ma uit maine in ceasca de cafea si va spun apoi cand se despart....
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Sâm Noi 11, 2006 8:26 pm

cerber scrie:
daca vreti neaparat ma uit maine in ceasca de cafea si va spun apoi cand se despart....

Vezi,sa nu dai un termen scurt,ca se apuca lumea de bocit :mrgreen:

ON :arrow: Vor rezista cat vor considera ei de cuvinta....oricum parerea noastra nu coneaza :wink:
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Sâm Noi 11, 2006 8:40 pm

Sa ne spui maine rezultatul,sper sa ne dai vesti bune. :D
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Sâm Noi 11, 2006 8:48 pm

sa cumpar cafea intai :lol: cat despre despartirea celor 3....au revenit mai mult decat spectaculos anul asta cu iubire....nic nu mai stiu de cand nu au mai avut asa un succes...poate de la "clipe"...oricum,merita felicitari,peste tot is ei....pot foarte bine sa continue in felul asta ori sa se retraga in glorie...miercuri,in concert am vazut 3 oameni maturi,diferiti de cei care i-am vaz in 2002 sau 2000....is oameni casatoriti cu familie....e posibil sa le ajunga 10 ani de cariera....oricum,stiti ca eu nu ma hazardez de la chestiile astea si ca indiferent de ce o sa faca sper sa le fie bine...numa sa scoata albumu asta ca prea mult au amanat si is curios
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde roxi » Sâm Noi 11, 2006 8:54 pm

de foarte multe ori s-a pus problema despartirii lor,dar nu este neaparat nevoie sa se desparta.odata si odata n-o sa mai cante,dar nu trebuie neaparat sa se certe sau alte chestii de genul.pot sa ajunga la un acord si sa nu mai cante. exista formatii precum iris sau holograf care au rezistat in timp.de ce n-ar face-o si 3se?
Imagine
Avatar utilizator
roxi
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2614
Membru din: Mie Iul 12, 2006 12:01 am
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Sâm Noi 11, 2006 8:57 pm

Iti dau dreptate Roxi!!!!!!!!!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Sâm Noi 11, 2006 9:01 pm

Din câte ºtiu eu ,Holograf nu au fost în formula asta de la început.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde roxi » Sâm Noi 11, 2006 9:03 pm

ma rog....nu le-am urmarit activitatea indeaproape,dar oricum canta si canta destul de bine.
3se inca sunt tineri,asa ca mai au un drum lung in fata.
Imagine
Avatar utilizator
roxi
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2614
Membru din: Mie Iul 12, 2006 12:01 am
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Sâm Noi 11, 2006 9:04 pm

Nope.. Holograf au fost altii la inceput... dar in forma actuala au.... 20 ani :mrgreen: iar Iris au 30ani si sunt in formula asta de la inceput... dar... mm... nu sh.. ca sa reziste atat ar trebui sa ne asteptam la albume din ce in ce mai rare, la fel ca si clipurile.. capisci?
da Roxi... dar uite.. Holograf lanseaza un album la 2 ani.. si atunci cand apare.. merita toti banii.... eu cred ca TAINA e un album excelent

off: pe 18 holograf vin in Gl si ma duc la conceeeert Imagine
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Dum Noi 12, 2006 12:26 pm

Sper sa reziste cat mai mult. Pentru ca nu vreau sa se desparta prea curand, inca vreo 15 ani sa mai reziste.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lary3reise » Vin Apr 20, 2007 8:28 pm

hey,qm s nu reziste!ei au fost,sunt shi vor fi REGII MUZICII DANCE!!!!!!!shi indiferent kte trupe au mai aparut shi vor mai aparea,nimeni nu va avea farmecul&talentul lor!d-asta sunt speciali!
3SE-4EVER THE KINGS OF DANCE!!!!!!!
sunt q kpu'n noooooooooooori!;-DD
Avatar utilizator
lary3reise
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 55
Membru din: Sâm Apr 14, 2007 9:59 pm
Localitate: campina(PH)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Mirela 3SE » Joi Noi 22, 2007 9:04 pm

sper sa mai reziste mult timp de-acum incolo :)
Avatar utilizator
Mirela 3SE
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1894
Membru din: Mie Iun 20, 2007 10:24 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Joi Dec 06, 2007 11:55 am

3se vor mai rezista mult timp de acum inainte ...pentru ca au talent,multi fani care ii iubesc si ii sprijina si pentru ca sunt UNICII 3SE!!!
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANDR_A » Sâm Dec 08, 2007 4:05 pm

Cred ca ar trebui mai intai sa intelegem ce inseamna a rezista pe piata muzicala. Trebuie facuta o distinctie intre a exista pur si simplu, adica a nu disparea ci din cand in cand a mai scoate cate o melodie buna care mai trezeste din amorteala fanii, sau a scoate mereu melodii foarte bune, care sunt in top si care fac senzatie, care sunt succese rasunatoare. In ceea ce priveste strict 3SE, cred ca prima varianta este foarte corecta. In aceasta impostaza(scot din cand in cand cate un album din care 1-2 piese beneficiaza de un videoclip si de o oarecare promovare)vor rezista foarte mult timp. Deja este vizibil acest tip de existenta. In legatura cu succesele rasunatoare, ma indoiesc sincer ca vor mai avea vreodata un succes fulminant cum au fost cazurile melodiilor Ai plecat si Amintirile.
Cred ca in show bizz nu exista un loc constant pentru o perioada lunga de timp. Exista intotdeauna un varf care odata atins nu se mai atinge vreodata. O trupa muzicala poate atinge acestvarf la inceput(cum au fost 3SE), la jumatate(cum au fost HI-Q)sau la sfarsit(O-ZONE). Dar niciodata nu se mai pot intoarce de unde au plecat.Varful nu se mai atinge niciodata in acea formula(in cel mai bun caz in alta)
3SE coboara lin, dar sigur. Panta lor a atins punctul culminant.
Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)
ANDR_A
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:26 am
Puncte de reputaţie: 0

suisuri si coborasuri

Mesajde Desideria » Dum Dec 09, 2007 8:08 pm

Citesc si ma amuz... Cum se da cu presupusul. E adevarat ca e greu sa atingi un record: iar 3se au avut destule! Dar nu imposibil. Cred ca totul tine de prioritatile din viata. Sa analizam putin situatia de acum 7-10 ani si prezent:
1. la nivel strict de formatie: compuneau doar pt ei - acum compun si pt altii
2. la nivelul vietii de familie: niciunul nu avea o familie - acum 2 dintre ei au
3. la nivelul pietei externe: nu prea erau formatii de succes in Romania in zona dance, acum sunt f multe.
4. fanii, toti eram niste pusti, acum suntem si noi oameni maturi si avem alt mod de gandire si de manifestare.
Deci 4 elemente s-au schimbat major! Si ei au schimbat prioritatile, si noi! Succesul aduce si elemente bune, dar si rele. Succesul a condus la orientarea lor catre activitatea de compozitori. Succesul le-a spus ca pot sa se aseze la casele lor intrucat si-au castigat un loc in muzica romaneasca si in inimile fanilor, deci nu mai e nevoie de sacrificii pe plan personal (sa nu ajunga acasa pt concerte, sa nu afle fanele ca au prietene, etc).
Si pe post de cireasa de pe tort: oare noi mai suntem la fel? Zic NU. La inceput nu am fi acceptat nicio critica pt ei, eram impatimiti, fanatici... Cel putin daca citesc lucruri scrise mai in trecut.
Asa ca, eu cred ca vor avea succese atat timp cat nu ii comparam cu trecutul, cat ii vedem prin prisma schimbarilor lor si ale noastre. Vor exista cat vrem sa-i vedem si ascultam noi fanii. Vorba lui Koto, "vor canta pana vor rade de ei copiii", deci pana nu vor mai avea fani!
Avatar utilizator
Desideria
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Noi 19, 2007 5:30 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANDR_A » Joi Dec 13, 2007 3:55 pm

Este foarte interesant punctul tau de vedere. Imi place sa vad ce au scris altii , mai ales cand nu sunt de acord cu mine. Asa imi dau seama ca poate gresesc si stii probabil ideea " DIN CONTRAZICERI IES MARILE ADEVARURI"
Numai ca mai exista un aspect in legatura cu publicul, nu cu ei. Nu am spus ca aspectele mentionate de mine au legatura cu ceea ce fac ei, cu cu modul in care sunt priviti de ceilalti. In general, publicul este deschis la nou, asa cum am fost si noi cand am devenit fani 3se. Dar publicul se plictiseste repede de ceea ce deja cunoaste. Ceva ce azi este nou, maine este cunoscut si nu mai intereseaza aproape pe nimeni. Asta este o lege a economiei, daca vrei.De asta se si foloseste expresia PIATA MUZICALA, pentru ca piata este un termen ce are legatura cu economia. Si ca sa continui ideea, am invatat despre legea cererii si a ofertei prin liceu(cine a facut). Nu poti fi cel mai bun, deci nu poti rezista(decat o perioada scurta de timp)daca nu aduci mereu ceva nou, care sa stimuleze, care sa socheze(daca vrei), sa fie adus mereu in centrul atentiei dpdv calitativ daca nu respecti legea concurentei
Nu am de gand sa tin o lectie despre economie, caci nu mi-a placut deloc, dar trebuie sa vedem realitatea care ne inconjoara. Ieri au fost 3se cei mai buni, azi sunt altii iar maine acestia vor fi depasiti de cei care vor veni. Nu renunt la ideea pe care am scris-o anterior pentru ca nu am nicio dovada ca lucrurile ar sta altfel.
Si stii ceva? URASC SA AM DREPTATE SI IMI DORESC SA GRESESC IN CEEA CE AM SCRIS PE ZECI DE RANDURI.
Dar TIMPUL va arata daca am dreptate sau daca ma insel.
Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)
ANDR_A
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:26 am
Puncte de reputaţie: 0

piata muzicala si 3se

Mesajde Desideria » Sâm Dec 15, 2007 2:43 pm

Interesanta argumentatia. Daca imi permiti, iti dau un contra-argument. Stiu de ce lege spui. Tradus pt toata lumea legea spune asa: daca mancam o ciocolata prima bucatica ne va aduce satisfactia cea mai mare, toate celelate oferindu-ne o satisfactie din ce in ce mai mica, pana daca mancam prea multa ni se face rau... Asta e?
Dar, produsele culturale nu se incadreaza neaparat la legea asta. Si-ti zic de ce. Ai ascultat vreodata o melodie de "n" ori? Eu da. Si uneori nu am vrut s-o mai aud vreodata, alteori nu m-am plictisit. Cum altfel ar ajunge piesele hit-uri? Daca nu prin repetare...
Al doilea argument: daca era asa cum zici cel mai mare succes l-ar fi avut cu "Ai plecat" (prima piesa). Ceea ce stim ca nu este adevarat. Marele succes a fost cu Amintirile, Te astept sa vii, Te voi pierde, De dorul tau. (adica fix zona de mijloc a carierei lor, raportandu-ne la cei 10 ani).
Pe piata muzicala sunt f multe contra-exemple in afara. Saturatia tine f mult de capacitatea de adaptare. Am sa dau nume celebre (nu am de gand sa le compar cu 3SE, pt ca vrem nu vrem e o diferenta ce tine de spatiul in care se manifesta): Madona, Mariah Carey, Celine Dion. A reusit de "n" ori sa redevina no1 pe parcursul unei lungi cariere. Cum? S-au adaptat stilului prezent, s-au reinventat cu mult curaj si inspiratie. Asta cred ca le trebuie baietilor! Sa incerce ceva f nou. Si atunci o luam de la capat cu ciocolata :D
Avatar utilizator
Desideria
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Noi 19, 2007 5:30 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANDR_A » Sâm Dec 15, 2007 6:29 pm

Apreciez foarte mult ca gandesti.
Cert este ca subiectul pe care trebuia sa il abordam tinea de rezistenta 3se pe piata muzicala.Cred ca ar fi excelent daca chiar ei ar citi ceea ce ne zbatem noi sa scriem pe aici. Poate le-ar folosi la ceva. Oricum, rezistenta pe piata depinde,asa cum spuneam amandoua, de ei(in primul rand)si de fani(dar rolul lor e mic in comparatie cu ceea ce trebuie sa faca 3se). Asa ca, ii lasam pe ei sa arate cat de mult isi doresc sa existe in continuare.
Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)
ANDR_A
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:26 am
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico