Acum este Mar Mai 21, 2024 2:03 am

Ora este UTC + 2


INFO

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde alinasudest » Lun Iun 26, 2006 4:59 pm

piesa apare in maxin 2 sapt..la radio..si clipul tot cam atunci..:)
la maruta..baietii nu stiau nimic..deci nu vor fi invitati prea curand...poate o sa vina odata cu lansarea piesei..;)..
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Kisss » Lun Iun 26, 2006 6:05 pm

....Iubire tu faci tot ce vrei din mine...nu am somn knd noaptea vine...si nu ma lasi deloc sa adorm...
refrenul piesei :mrgreen:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Lun Iun 26, 2006 6:07 pm

cerber.. tre' sai o bere adelei :lol:
mm.. suna nice :wink:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Iun 26, 2006 6:12 pm

Alice daca mai tii tu minte...eu ti-am mai zis o data versurile...fara precizarea ca sunt de la 3se! :wink: :lol:
CERBER...un prigat de pere te rog...un meniu de la KFC..o inghetata asortata...nijte piersici...un masaj cu ulei... :roll: ma mai gandesc si spun
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Lun Iun 26, 2006 9:17 pm

nu asa a fost intelegerea...trebe sa imi cante refrenul...ms mult adela,raman dator...si eu nu uit de datorii:)
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

info

Mesajde dia3se » Mie Iun 28, 2006 10:50 am

ce parere aveti despre acest articol:Impresarul 3 Sud-Est, noua veriga a evaziunii
26 Iunie 2006
Mihai Munteanu, Tiberiu Lovin

Evaziunea fiscala a devenit o practica obisnuita in industria showbiz din Romania.




In exclusivitate, EVZ dezvaluie metodele prin care un alt impresar fara atestat primeste bani "la negru". Numele lui real este Marius Mateas, dar in lumea muzical-artistica autohtona i se spune "Piciul". Manageriaza oficial cunoscuta formatie 3 Sud-Est si, in acelasi timp, este director artistic la clubul bucuresten Bamboo. Acesta este patronat de Giosue Castellano, nepotul primei femei devenite "nasul" unui temut clan mafiot sicilian.

Cazul "Mateas" este similar cu cel al lui Razvan Marin - "Morandi", dar si cu cel al lui Angel Tucana, reprezentantul Proconsul, trupa in care este solist Bogdan Marin "Bodo", ginerele presedintelui Basescu. Acestea din urma au fost prezentate pe larg de EVZ, iar in urma dezvaluirilor, la ANAF s-a propus cercetarea provenientei veniturilor obtinute de cei doi "impresari" si de beneficiarii contractelor.

"Piciul", manager de turneu

Intre Marius Mateas si formatia 3 Sud-Est exista o mai veche colaborare, statornicita in perioada in care trupa era produsa de firma Music&Music, controlata atunci de afaceristul Costel Bobic. In afara de calitatea de amant oficial al Cristianei Raduta, Bobic mai este cunoscut ca fiind unul dintre "oamenii de casa" ai fostului premier PSD Adrian Nastase. Implicat in mai multe scandaluri de presa, Costel Bobic s-a impus financiar, facand afaceri cot la cot cu alte personaje din acelasi grup de interese: Alexandru Bittner, Adrian Petrache, Cristian Burci etc.

3 Sud-Est a participat, in 2002, la un turneu in cadrul controversatei campanii antidrog organizate de Costel Bobic. Managerul de turneu era insusi Marius Mateas, zis "Piciul". Campania respectiva a fost finantata cu 350.000 de euro din fonduri guvernamentale si a constat intr-un sir de concerte in marile orase ale tarii, sustinute de 3 Sud-Est, Animal X si Cristiana Raduta. Adica de "produsele" scoase pe piata de Bobic, prin Music&Music.

Angajatul famigliei Castellano

Marius Mateas recunoaste ca n-are atestat de impresar artistic. "Sunt director executiv la firma celor de la 3 Sud-Est. Ma ocup de imagine si alte cele", a declarat Mateas pentru EVZ. Cu toate acestea, "Piciul" este managerul formatiei si face treaba exclusiva a impresarului. Intrebat de ce prefera contractele de mana care nu sunt inregistrate in contabilitate, Mateas a exclamat: "Este o porcarie! Am totul in contabilitate. Poate sa ne verifice oricine. Noi facem contracte, nu hartii de mana".

Mateas, managerul 3 Sud-Est, implineste un an de cand este director artistic la clubul Bamboo din Bucuresti. Se explica astfel de ce membrii trupei 3 Sud-Est presteaza in mod regulat la Bamboo. Proprietarul clubului este Giosue Castellano, un alt afacerist controversat apropiat de Nicu Gheara. Nascut in Italia, in provincia Napoli, Giosue si inca doi frati ai sai si-au extins afacerile in Romania si le conduc fie direct, fie prin interpusi (in general, rude).

Anul trecut, EVZ a dezvaluit ca fratii Castellano sunt in vizorul Directiei de Combatere a Crimei Organizate si Antidrog din Romania si a Directiei Antimafia din Italia, fiind suspectati de legaturi cu Camorra. Matusa lui Giosue Castellano este Puppeta Maresca, prima "nasa" din istoria Camorrei, iar mama lui - sora Puppetei - are afaceri in zona de vest a Romaniei. In Bucuresti, Castellano a infiintat cluburile de lux Bamboo, Bonsai, Morgana si restaurantul Zerillo’s.




--------------------------------------------------------------------------------



Stenograma

"Semnam un contract care nu e valabil"

Un grup de impresari cu atestat, nemultumiti de viciile industriei showbiz din Romania, ne-a pus la dispozitie inregistrarea discutiei dintre Marius Mateas "Piciul" si o persoana care, chipurile, avea nevoie de serviciile formatiei 3 Sud-Est. Din aceasta reiese clar cum face "Piciul" afaceri: prin contracte formale care ajung la cosul de gunoi. In prima discutie, 3 Sud Est este contractata la "pachet" cu trupa Cream.

Sursa EVZ: Va deranjez de la Caransebes si am inteles ca dumnevoastra sunteti impresarul la 3 Sud-Est.
Marius Mateas "Piciul": Da. E trupa mea. Dar ma ocup acum si de alte trupe.

Facem un eveniment pentru sfarsit de gimnaziu, sponsorizat de un abator de carne. Se poate in perioada 1-15 iulie? Si la ce pret? Sa-mi spuneti conditiile.
Pai, 1.700 (euro - n.r.) pentru 3 Sud Est, cu transport inclus. Daca este cu factura si TVA se adauga impozitul si TVA-ul. Daca-i vreti doar pe ei.

Nu ma intereseaza cu factura si TVA pentru ca noi obtinem banii dintr-o sponsorizare.
Atunci e perfect (referindu-se la lipsa unei facturi). Deci o singura trupa doriti?

Am mai vrea ceva, dar nu asa scump. Nu avem mai mult de 600 de euro, ca sa nu va mint. Am vorbit aici cu toata lumea si daca ne incadram la 2.500 ar fi foarte bine (...).
La banii astia va pot da Cream, la 600. La 2.500 ne incadram cu 3 Sud Est si Cream la pachet. Numai ca voi avea nevoie de un avans si de cazare.

Fara probleme. Vreau insa sa fie ceva sigur. Ma gandeam la...
Da. Facem o intelegere intre noi. Semnam un contract care nu e valabil.
EU una sunt dezamagita, parca sunt in piata la taraba.
Avatar utilizator
dia3se
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 45
Membru din: Mie Feb 08, 2006 6:56 pm
Localitate: Onesti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Mie Iun 28, 2006 10:58 am

chiar auzisem si eu cate ceva...daca e adevarat ce scrie acolo si 3se fac cu buna stiinta astfel de miscari sa le fie rusine..dar pana nu auzim si varianta lor,nu are rost sa ne agitam
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

info

Mesajde dia3se » Mie Iun 28, 2006 11:02 am

e clar ca nu's prosti sa recunoasca, cred ca vor ascunde subiectul,.........problema e ca nu au dat de persoanele potrivite , si de aia au avut o gramada de probleme. Consider ca si acesta este motivul principal pentru care nu au patruns si in afara.
Avatar utilizator
dia3se
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 45
Membru din: Mie Feb 08, 2006 6:56 pm
Localitate: Onesti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alinasudest » Mie Iun 28, 2006 11:26 am

oameni buni..stati calmi..asta e problema lu piciu..nu a baietilor de la 3se... :wink: nu avem de ce sa ne facem griji
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

info

Mesajde dia3se » Mie Iun 28, 2006 11:28 am

piciu are legatura cu 3se, este impresarul lor , ii afecteaza si pe ei direct sau indiorect dar ii afecteaza
Avatar utilizator
dia3se
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 45
Membru din: Mie Feb 08, 2006 6:56 pm
Localitate: Onesti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alinasudest » Mie Iun 28, 2006 11:33 am

nu ii afecteaza diana ,stai calma...si inca ceva..cred ca exagerezi cu faptul ca din kauza asta nu au ajuns ei afara... :roll: hai sa fim seriosi..
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mie Iun 28, 2006 11:37 am

daca o fac prin donatie(=sponsorizare) evident ca nu platesc TVA, duhhh
si e legal
:!:


da, eu am atestat de contabila :P


btw, la inceput, cand exista doar o intelegere, se poate face un contract pe care sa-l arunci la gunoi, unul in care doar va intelegeti, dar nu valoreaza mare lucru
Ultima oară modificat de elle pe Mie Iun 28, 2006 12:05 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alinasudest » Mie Iun 28, 2006 11:47 am

si s-au trezit toti acu sa-i sara in cap lu marius..dupa atatia ani...mai erau si altii p lista..nu numai el..dar se pare ca el e cel mai " vinovat"... :roll:
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mie Iun 28, 2006 11:49 am

asta e treaba unui ziarist: sa bage minciunele intr-o samanta de adevar, sa faca niste scandaluri
pt asta sunt platiti 8)

acum ma gandesc ce dreptate avea maruta: 'la politica, fotbal si muzica toata lumea se pricepe' :lol: :lol:
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Mie Iun 28, 2006 1:07 pm

gata...lasati problemele lor financiare ca nu asta ne intereseaza...mai spuneti de "iubire"...eu nu mai am rabdare...adela,cum se numeste a doua piesa care ai asc de pe album?imi spui si de la aia refrenul?
:lol:
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

IUBIRE

Mesajde tony » Mie Iun 28, 2006 1:15 pm

Exact , cum a spus si CERBER: spuneti de "IUBIRE".
Cand incepe sa fie difuzata piesa la radio ka nu mai am rabdare.
PLS , PLS ,PLS :)
tony
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 25
Membru din: Lun Dec 13, 2004 3:08 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alinasudest » Mie Iun 28, 2006 1:35 pm

dupa spusele baietilor..sapt asta ar trebui sa intre p radio..
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

IUBIRE

Mesajde tony » Mie Iun 28, 2006 1:43 pm

daca audi cineva piesa la radio sa ne anunte shi pe noi!!!!
:P :P :P :P
tony
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 25
Membru din: Lun Dec 13, 2004 3:08 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Mie Iun 28, 2006 2:31 pm

vreau la mare...nu am bani...care sta la mare si vrea sa ma primeasca cateva zile? :D is cuminte si nu fac dezordine...:D...

cand ne intalnim si noi astia de pe forum undeva?stabilim un loc si ne intalnim...ce ziceti?as vrea sa va cunsoc si face 2 face
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Mie Iun 28, 2006 4:01 pm

da...ar fi o idee super.. dar totusi.. nu vreti sa vb de ideea asta la Aberatzii? :wink: incepem cu off-ul si... [-X
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde muscel raluca » Mie Iun 28, 2006 7:51 pm

ce are daca postez doua mesaje unul dupa latul,e SFARSITUL LUMII???? :evil: :evil: :evil: :evil: nu stiu sa modific asa ca scriu si eu cum pot,eu stau prost cu informatica,si ce mult stau eu de vorba pe forum!! sa fimi seriosi,lucruri mai importante nu ma invatai!!!??? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
muscel raluca
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 58
Membru din: Dum Iun 26, 2005 9:56 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alinasudest » Mie Iun 28, 2006 9:33 pm

http://www.9am.ro/revistapresei/Monden/ ... a-in-iulie
Poate una din cele mai discrete iubite ale unui star autohton, Ianula (27 ani), bruneta muza a lui Laurentiu Duta pentru zeci de succese muzicale, se va casatori cu talentatul compozitor si lider al popularei trupe 3rei Sud Est, pe 23 iulie, la Mamaia.
Oficializarea relatiei lor are loc dupa 12 ani petrecuti impreuna, Ianula si Laurentiu fiind unul dintre cele mai longevive cupluri din showbizul format dupa 1989.

Relatia a rezistat in ciuda amatorilor de intrigi - nu putini, avand in vedere popularitatea trupei 3rei Sud Est si talentul lui Duta de a descoperi viitoare vedete. Evident, a fost atinsa de “usoare gelozii si certuri inevitabile in viata oricarui cuplu, pe care le-am traversat cu bine, dupa cum se vede”, ne asigura Laurentiu. Cei doi se cunosc din perioada primilor ani de gimnaziu, cand s-au intalnit, se putea altfel?, pe o scena. “Am acompaniat-o cu chitara la o serbare scolara, am cantat impreuna "Vorbeste marea", in varianta noastra, piesa lui Catalin Crisan. Primele noastre intalniri in adevaratul sens al cuvantului au avut loc la Fan Club Michael Jackson din Navodari, unde amandoi eram nelipsiti”, isi aduce aminte Laurentiu.

Relatia lor il inspira pe Laurentiu, caci in toti acesti ani petrecuti alaturi de Ianula, Duta a lansat primul sau album, “a nascut” trupa prin care a cunoscut culmile popularitatii, a lansat si “hranit” cu melodii zeci de nume artistice.

Laurentiu intampina fara mari emotii ceremonia nuntii, in schimb recunoaste ca este mai degraba nerabdator ca muncitorii sa termine lucrul la noua casa in care se va muta cu viitoarea sa sotie si care e construita tot in Navodari, la marginea orasului. De asemenea, cei doi viseaza sa plece in luna de miere, un concediu binevenit pe care-l vor petrece in Grecia, in septembrie.

“Copii? Sigur ne dorim, sa vedem...”, conchide Duta.


Articol semnat de Florian Gheorghe
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde madalina_3se » Mie Iun 28, 2006 10:52 pm

si in ziarul VIP este un articol despre despartirea lui Vio de Laura.:(
...si dak mai gasiti MTV Magazine din luna iunie sunt art. cu nominalizarile de la Premii unde apar si baietii.
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde the curse » Joi Iun 29, 2006 9:22 am

:D :D am revenit cu : the curse !!!! 100% original me ! :D :D
Avatar utilizator
the curse
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 147
Membru din: Sâm Dec 03, 2005 11:23 am
Localitate: blah blah ....brasov e bine ?
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Joi Iun 29, 2006 9:37 am

ce bine, vom vedea si nunta lui Laur \:D/
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 42 vizitatori

Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico