Acum este Mie Mai 15, 2024 8:30 pm

Ora este UTC + 2


3rei Sud Est sau Animal X?

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde alinasudest » Mar Iun 27, 2006 1:17 pm

cred ca..nu se va ajunge niciodata la un acord..fiecare tine cu preferatii sai..si e normal sa le ia apararea..oricum..3se nu mai au nici o legaura cu animal x..problema e doar intre fani...;)
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Yrynna » Joi Iun 29, 2006 11:11 pm

Exact, Alina, problema va ramane numai intre fani, n-ati vazut k baietii chiar nu mai au nici un fel de legatura q animalutzele? Nu vad dc ne certam si noi atat, ce-a fost a fost, a trecut, nu are rost sa ne certam q prietenii nostrii, nu e vina noasra k unii oamenii sunt km nesim.
O sinucidere fara durere...si fara sange...asculta manele!
A friend in need is a friend indeed, but da best of friends is a friend with weed!
Avatar utilizator
Yrynna
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1175
Membru din: Joi Mar 31, 2005 3:02 pm
Localitate: In da club!
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Vin Iun 30, 2006 1:03 pm

8-[ Mie imi place noua piesa Animal X....si imi place si fazta lui Hiena...e mijto rau 8-[
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Vin Iun 30, 2006 1:06 pm

care piesa ade??Cea cu Corina - Ca la inceput? e misto.. dar imi place mai mult cu Anna Lesko 8)
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Vin Iun 30, 2006 1:25 pm

adela scrie:
8-[ Mie imi place noua piesa Animal X....si imi place si fazta lui Hiena...e mijto rau 8-[

Îþi place cum aratã Hienã în noul clip?ImagineLa ce clip te-ai uitat tu?Imagine
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Mie Iul 05, 2006 6:41 pm

Lily scrie:
Ce persoane am intrebat eu...nu ştiu despre acea decizie luată pe mess,da' cum am spus...chiar nici nu contează.
Pot posta şi fără să jignească 3se sau Animal x.Imagine

pe cine ai intrebat? pe andreea? pe cei kre au intrat DUPA ce a fost inchis? :roll: pe ilica?
ma rog...
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Mie Iul 05, 2006 6:59 pm

Hey....eu nu stiu nimic...n-a vb cu mine! :?
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mie Iul 05, 2006 7:07 pm

dely_3x scrie:
Lily scrie:
Ce persoane am intrebat eu...nu ºtiu despre acea decizie luatã pe mess,da' cum am spus...chiar nici nu conteazã.
Pot posta ºi fãrã sã jigneascã 3se sau Animal x.Imagine

pe cine ai intrebat? pe andreea? pe cei kre au intrat DUPA ce a fost inchis? :roll: pe ilica?
ma rog...

Din câte vãd Ilicã are vechime,ºi mesaje,aºa cã da,l-am întrebat ºi pe el.
Da' aºa din curiozitate,sã mã uimesc un pic,cu cine aþi discutat?
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Mie Iul 05, 2006 7:17 pm

pai ilica oricum, din cate vad, gandeste k tine, nu ma mir k n-a recunoscut. e km nepasator in privintza unor lucruri....
da' nu ma agit, stiu k nu va uitatzi in gura mea :roll:

deshi dak vreau... pot :wink:
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mie Iul 05, 2006 7:27 pm

ImagineAha... eu sunt nepãsãtoare,din câte înþeleg.Imagine
Da'acceptând varianta voastrã,precum cã el minte,doar cu el aþi vorbit?
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Mie Iul 05, 2006 7:31 pm

pls, nu mai vorbi la plural :oops: nu merit yo atata respect
si, oricum, sunt mai mik decat tine
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mie Iul 05, 2006 7:32 pm

Mã refeream la tine ºi Elle,pentru cã voi sunteþi singurele ce susþin cã s-a discutat pe tema asta.
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Mie Iul 05, 2006 7:42 pm

aaaa aja da
elle..... :-$
se va lamuri pe parcurs de ce am luat aceasta hotarare.
pana la urma..... chiar dak spunem cu cine am vorbit tot nu va reinchide topic-ul, asa k n-are rost, parerea mea.
cei cu kre am vorbit si-au manifestat oarecum dorintza de a fi reinchis... unii pe forum altzii pe mess. iar unul a preferat sa taca din respect pt ceilaltzi.. respect si lui ;) :!: nici lui nu i-a convenit atitudinea ta.

nu vreau sa par nu stiu ce, sau... stiu yo ce se mai subintzelege, pur si simplu spun cum stau lucrurile
nici cearta nu caut.... ar fi culmea, tocmai de asta am si inchis topicul
Ultima oară modificat de dely_3x pe Mie Iul 05, 2006 8:00 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mie Iul 05, 2006 7:50 pm

Mda..deja se lungeºte discuþia inutil,am înþeles ce era de înþeles.
Revenim la subiectul topic-ului.
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mie Iul 05, 2006 7:58 pm

Eu sunt de acord ca topic-ul sa fie redeskis...iar dak tie dely nu-ti convine...nu posta aici :wink: Oricum deciziile nu le iei tu aici.Si putina atmosfera nu strica pe acest forum...presupun ca dak se va recurge la jigniri adminul va lua masuri..nu-ti face griji! :roll:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crisutza » Mar Iul 18, 2006 10:30 pm

Animal X l-a acuzat in direct la o emisiune pe Laurentiu ,de multe chestii...Acum nu se stie kre a fost situatia,cine a fost devina,oricum cert e k:Animal X nu mai sunt la fel de buni cum erau pe vreme knd lucrau cu Laur :wink: (parerea mea :oops: )
Avatar utilizator
crisutza
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 228
Membru din: Mar Iul 18, 2006 8:47 pm
Localitate: Undeva prin ...SUD-EST;)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde skipy » Mar Iul 18, 2006 11:33 pm

ma scuzati k intervin.. dar am mai zis'o pe 20 de forumur... CE KESTIIII??? nu vezi k din cauza unor posturi total aiurea.. apar certurile dintre fani??? ce kestii a zis imi spui si mie? "multe kestii" DOAAAMNEE SFINTE :roll:
Avatar utilizator
skipy
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Ian 06, 2006 10:18 am
Localitate: Focsangeles
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mar Iul 18, 2006 11:40 pm

La acest topic nu ar tb sa se discute despre 3SE si Animal X dar strict din punct de vedere muzical?Acum nu mai conteaza ce a facut Duta sau Hiena sau mai stiu eu care......fiacare din ei au alte proiecte,sunt 2 trupe diferite,2 stiluri muzicale diferite.De ce tb sa ne aducem aminte de trecut si sa "inviem mortii degeaba"?
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Mie Iul 19, 2006 10:57 am

haidetzi sa va spun doua mici povestioare! SPER din tot sufletul sa le cititzi cu atentzie, sa le comparatzi si sa tragetzi concluzii corecte!

I. AV37 --> 3rei Sud Est
Pe vremea cand Mihai Budeanu si Viorel Sipos erau adolescentzi si-au format o trupa. O trupa de hip-hop ce ocupa primul loc in radiourile de la malul marii: AV37.
Deshi drumul acestora parea k duce spre un succes si mai mare au ales sa formeze trupa cu Laurentiu Duta, schimbandu-si total stilul...... de data aceasta nu se mai numeau AV37 ci 3rei Sud Est!


II. Animal X --> Animal X
Trei baietzi, Serban Miron Copot (Hiena), Alexandru Sebastian Salaman (Soparla) si Mihai Laurentiu Penca (Vierme) ce dansau Breack Dance, au fost descoperitzi de un compozitor: Laurentiu Duta.
De knd i-a observat, Duta a stiut ce poate realiza cu acesti 3 baietzi talentatzi; n-a stat prea mult pe ganduri si pe 15 mai '99 a format trupa Animal X!
La fel k AV37, deshi drumul lor era de invidiat, au simtzit k trebuie sa fak o schimbare majora: sa-si compuna singuri melodiile, fara ajutorul lui Duta. Probabil au crezut k primul album la kre nu a lucrat Duta a fost un eshec...... deci au cautat alta solutzie: sa-si schimbe total stilul si sa mai accepte, la fel k AV 37, altzi membrii in trupa, insa, spre deosebire de cei de mai sus, si-au pastrat numele!


so... sper k atzi intzeles unde am vrut sa bat!
knd vorbesti despre Animal X trebuie sa specifici la kre perioada te referi (in cazul in kre nu se subintzelege): cea in kre le compunea Duta sau perioada actuala.
dak vetzi lua un om la intamplare si-l vetzi intreba ce parere are despre Animal X cu sigurantza prima oara se va gandi: atunci mi-au placut mai mult, iar acum mai putzin... sau invers.
Animal X nu mai este aceeasi trupa cu cea din trecut... doar numele si l-au pastrat! de ce? pt k ii avantajeaza din mai multe puncte de vedere, dar nu are rost sa vb despre asta acum..
so... dak putem vorbi despre Animal X k au 7 ani de existentza, atunci putem vorbi si despre 3rei Sud Est k au mai mult de 10 ani! (tocmai acesta este unul din motive pt kre si l-au pastrat, da bine la imagine knd spui k ai nuj ktzi ani)

Va rog din tot sufletul, nu incercatzi sa mai punetzi paie pe foc. knd vorbitzi de actuala trupa Animal X nu mai aducetzi vorba si de 3rei Sud Est.. chiar nu are rost, nu au nicio legatura. Ei au incheiat de mult subiectul 3se, la fel k si Duta... Duta nu reactzioneaza la replicile dure, noi de ce am reactziona? singura chestie pe kre o putem "obtzine" este o pierdere de relatzie...
am auzit si yo apropourile despre Duta si 3se, dar le-am inghitzit, nu de mine au facut misto ci de 3se..... nu ma bag in ciorba lor... dak m-ash baga nu as face decat sa provoc alta cearta.

Dak mi-atzi intzeles mesajul sunt cea mai fericita
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mie Iul 19, 2006 11:34 am

skipy scrie:
ma scuzati k intervin.. dar am mai zis'o pe 20 de forumur... CE KESTIIII??? nu vezi k din cauza unor posturi total aiurea.. apar certurile dintre fani??? ce kestii a zis imi spui si mie? "multe kestii" DOAAAMNEE SFINTE :roll:
Si la emisiunea lui Marutza a inceput Hiena sa isi bata joc oarecum de 3SE. Nu imi aduc aminte cu exactitate cum si de ce, dar mi-a ramas in minte acest lucru.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Mie Iul 19, 2006 11:57 am

bravo elle...
yo-mi aduc aminte exact si dak vretzi, va spun k sa nu mai fierbetzi si altzii de curiozitate
Cand Animal X se laudau k au cea mai mare retzea de fan cluburi din Romania i-a intrebat Marutza "mai mare k 3se?" la kre serban "da' ce, 3se au?"
dupa ce au cantat playback o melodie, in stilul lor, acelasi serban "ma intreb cum ar canta 3se melodia asta"
plus alte replici din aceeasi emisiune si emisiuni anterioare... dar din cate am observat numai serban arunk sagetzi....

acum sa fim seriosi, dak ne credem superiori lor de ce ne coboram la nivelul lor?
se stie foarte bine k animal x au retzeaua de fani de pe vremea lui dutza.... dak isi schimbau numele trupei nu mai aveau aceeasi retzea, sunt sigura.
plus alte chestii kre nu merita atentzia.....

fanii 3se, dak se cred superiori lor, ar trebui sa tak asa cum fac si cei de la 3se. de asemenea si fanii animal x, dak ei cred k noi nu avem dreptate ar face bine sa le spuna idolilor (mai exact lui serban) sa nu mai bata apropouri inutile ;) singuri isi strik imaginea
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde skipy » Mie Iul 19, 2006 12:11 pm

la faza de la maruta.. serban a bagat strambele deoarece Cata le tot baga pe gat 3SE..asa a fost si cand au cantat melodia aia , a zis "a cantat pt voi 3SE" si serban a zis "as vrea sa vad pe 3SE cantand asa ceva".

Si stati linistiti k nu numai Serban a bagat strambe... si altii au bagat si au zis lucruri mult mai grave :? :roll:
Avatar utilizator
skipy
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Ian 06, 2006 10:18 am
Localitate: Focsangeles
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Mie Iul 19, 2006 12:15 pm

ma rog... yo pe el l-am auzit pe el de cele mai multe ori

deci dak stii k au vorbit urat macar recunoaste si nu te mai ascunde dupa deget
si tu stii foarte bine k dak vrei POTZI face o schimbare ;)
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde skipy » Mie Iul 19, 2006 12:19 pm

eu nu vorbeam de Animal X... si nu ma ascund dupa nici un deget :P
Avatar utilizator
skipy
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Ian 06, 2006 10:18 am
Localitate: Focsangeles
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Mie Iul 19, 2006 12:21 pm

atunci aici ce-ai facut? :) deshi stiai...

Citat:
ma scuzati k intervin.. dar am mai zis'o pe 20 de forumur... CE KESTIIII??? nu vezi k din cauza unor posturi total aiurea.. apar certurile dintre fani??? ce kestii a zis imi spui si mie? "multe kestii" DOAAAMNEE SFINTE


atunci de cine vorbeai?
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot] şi 37 vizitatori

Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico