Acum este Vin Apr 19, 2024 6:54 am

Ora este UTC + 2


3rei Sud Est sau Animal X?

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde black_witch » Sâm Ian 28, 2006 10:01 pm

deci...tinand cont k sunt fan animal x de la inceput si inca,continui sa fiu....nu aveti dreptate in tot ceea ce spuneti deoarece adevarati fani animal x nu au vorbit niciodata de rau formatia 3sesau de Laur iar io kred k se descurca destul de bine si pe cont propriu iar ultima melodie are destul de mult succes...kam atat asta a fost si este parerea mea :lol: :lol: :lol: :lol:
follow you"re mind and you"re ass will follow u
Avatar utilizator
black_witch
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Ian 28, 2006 9:56 pm
Localitate: bv
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Vizitator » Sâm Ian 28, 2006 10:03 pm

spune repede cu ce user intri pe garso :lol:
Vizitator
 

Mesajde ilica » Sâm Ian 28, 2006 10:51 pm

Mai...orchestratia nu mi se pare rea,dar sa nu uitam ca nu se descurca singuri.Au devenit 6 shi mai e shi Pacha.Ce au facut doar cei trei...nu a sunat prea bine. :wink:
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde madalina_3se » Sâm Ian 28, 2006 11:54 pm

e acum conteaza mai putin asta.Si-au revenit rapid si cum a spus si black_witch au un succes nebun cu noua piesa. :)
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde black_witch » Dum Ian 29, 2006 10:38 am

madalina_3se scrie:
e acum conteaza mai putin asta.Si-au revenit rapid si cum a spus si black_witch au un succes nebun cu noua piesa. :)


itit multumesk k imi dai dreptate.......aaa si ce-a zis ilica ,k akum sunt mai multi si e si pacha deci de-asta au succes....................mai conteaza....tot animal x se numeste formatia nu?? :P :P
follow you"re mind and you"re ass will follow u
Avatar utilizator
black_witch
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Ian 28, 2006 9:56 pm
Localitate: bv
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Dum Ian 29, 2006 12:01 pm

Da,aici ai dreptate,se numesc Animal X.Eu ma refeream totushi la cei 3,caci intrebarea era daca ei se vor descurca fara Duta.Pe ceilalti...nici macar nu ii cunosc,poate sunt foarte talentati...nu am idee.Plus ca animalele atunci cand au incetat colaborarea cu Duta, au zis ca vor sa faca tot singuri,ca nu vor mai apela la nimeni. :-k Acum...na decizia pe care au luat-o ,de a mai lua persoane in formatie...pare a fi foarte buna.Daca shi celelalte piese suna asha...e ok. :P
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Dum Ian 29, 2006 1:16 pm

madalina_3se scrie:
e acum conteaza mai putin asta.Si-au revenit rapid si cum a spus si black_witch au un succes nebun cu noua piesa. :)

loooooooooooooooooool foarte rapid :lol: :lol: :lol: n-am avut timp nici sa respir :lol:
melodia are succes datorita lui Pacha! si mie imi place cum canta el, ce canta...... bla bla, dar am stat sa imi imaginez melodia fara el, adik doar cu trupa.......... "varzaaaaaaaa" cu carne :lol:

si vorba lui ilica, unde e promisiunea fatza de fani (ofof... respectul asta :roll: ), de a nu pleca nimeni din trupa si a nu mai primi pe nimeni...... pt k (CIK) ei de descurk si singurei :?: stitzi de ce au mai apelat la cineva? pt k au simtzit cum cad in gol, dupa ce au lansat funraptor! nu spun k nu se descurk deloc, dar tot datorita CUIVA! nu s-au putut descurk singurei si la cat de obraznici au fost cu Dutza nu puteau sa se reintoark la el :!:
so... k sa nu fiu rea, trupa initziala An X, este PUTZIN mai sus de pamant ;) ei fara ajutorul nimanui devin anonimi!!!
Vizitator
 

Mesajde skipy » Dum Ian 29, 2006 6:35 pm

am zis doar k nu mai postez p'aici, dar vreau sa rog fanii Animal X sa nu mai intre pe acest forum sa jigneasca utilizatorii de aici. Limitati'va la forumurile Animal X, nu mai e nevoie si de alte probleme.

Si da dely piesa are succes :wink: :wink: :wink: uita'te prin topuri si pe la cerintele publicului si respira adanc :lol: :lol: si mai eeeeeeee cale lunga pana ajung anonimi :wink: :wink: :wink: :lol: :lol:

Alta treaba.. cei 3 au venit in formatie nu pentru a compune piese (dovada k 5 piese de pe urmatorul album erau facute inainte sa vina TzeTze, Martziano si Tzapu), ci au venit pt a canta LIVE (cu formatie in spate, nu cu discul). Normal k si cei 3 au aportul lor la piese, avand in vedere faptul k piesele se inregistreaza in live session-uri :wink: :wink: :wink:
Macar Animal X au recunoscut k era nevoie de o schimbare si k nu mai puteau face fatza noilor cerinte (altii se cred si acum imparati si sultani prin muzik romaneasca :? :? )

Fratzilor nu stiu de unde atata imaginatie bogata pe voi k Animal X i'ar fi facut pe 3SE nu stiu cum... sau k s'ar fi certat sau nu stiu ce treaba. Aveti vroi vreo dovada k a zis cineva ceva? eu am mai multe inregistrati cu Animal X in care vorbesc frumos de 3SE si Laur.
Dar pana la urma nu am venit sa fac morala, ci doar sa atentionez fanii AX k nu e corect sa vina pe forumurile altor formatii si sa faca panarama. Dar observand niste comentarii aiurea, sincer nu m'am putut abtine.
Avatar utilizator
skipy
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Ian 06, 2006 10:18 am
Localitate: Focsangeles
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Dum Ian 29, 2006 6:45 pm

n-am chef si nici n-are rost sa-tzi raspund la toate chestiile kre le-ai spus, m-am plictisit de cate ori am vb de chestiile astea :lol:

insa de o chestie nu ma feresc s-o repet, pt k nu avem imaginatzie bogata, pur si simplu asa se intampla! e normal sa "vorbeask frumos" la tv despre Laur, dar cei ce sunt MAI ATENTZI la ceea ce ei zic...... si-ar da seama de multe lucruri!
ce parere ai de raspunsul lor, de la Tonomatul DP2 d p vremea knd era Marutza, la intrebarea dak au prietene: "nu, la 30 de ani n-aveam :lol: " ..... bine k a fost Cata atent si i-a dat de gol "batetzi apropoul la Dutza?" ...... si n-au mai zis nik!

inregistrarea n-o am, k n-am nici un interes sa le inregistez lor emisiunile la kre au fost invitatzi :lol: ! nici macar alea cu 3se

*edit post*
bah, nu ma pot abtzine d la comentarii :lol: :oops:

Citat:
Alta treaba.. cei 3 au venit in formatie nu pentru a compune piese (dovada k 5 piese de pe urmatorul album erau facute inainte sa vina TzeTze, Martziano si Tzapu)

yeah... si cele d p fun raptor d cine erau compuse? :roll: nu tot d ei?

Citat:
(altii se cred si acum imparati si sultani prin muzik romaneasca )

batzi apropoul la cine ma gandesc yo? :lol: pai permite-mi sa te contrazic ;) ei nu se cred, ei nu s-au comparat NICIODATA cu nimeni (nu cum au facut An X, tot la tonomat "poate sunt mai buni (3se), dar premiile spun altceva" "voi avetzi mai multe premii?" si la aceasta intrebare s-au balbait....), n-au zis niciodata k sunt regi, pur si simplu asa le zice lumea! si titlul d regi nu si l-au dat singuri, ci Dan Popi ;)
Vizitator
 

Mesajde madalina_3se » Dum Ian 29, 2006 10:02 pm

dely_3x scrie:
batzi apropoul la cine ma gandesc yo? :lol: pai permite-mi sa te contrazic ;) ei nu se cred, ei nu s-au comparat NICIODATA cu nimeni (nu cum au facut An X, tot la tonomat "poate sunt mai buni (3se), dar premiile spun altceva" "voi avetzi mai multe premii?" si la aceasta intrebare s-au balbait....), n-au zis niciodata k sunt regi, pur si simplu asa le zice lumea! si titlul d regi nu si l-au dat singuri, ci Dan Popi ;)


eu nu cred ca s-a referit la asta :wink: ...ci la aceia care n-au nici o valoare,dar se dau mari artisti. :roll:
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Dum Ian 29, 2006 10:29 pm

skipy scrie:
Macar Animal X au recunoscut k era nevoie de o schimbare si k nu mai puteau face fatza noilor cerinte (altii se cred si acum imparati si sultani prin muzik romaneasca :? :? )

Pai..."se cred SHI ACUM",deci se cred de ceva timp,au o vechime.Ce alti imparati/sultani/regi cunoashtem mai cu vechime?Guta are vreo 2 ani,Cristina tot cam asha,Catalina nu a mai aparut de nu shtiu cati ani,...iar altii numiti regi/regine/imparati nu cunosc,exceptand 3se(care apropo,au vechime).Dar in fine...Skipy are dreptul la opinie,daca asta crede...ok.O sa ii dovedeasca 3se ca inca ishi merita titulatura de regii muzicii dance. :wink:
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Lun Ian 30, 2006 12:52 pm

cik si balank mai e numita regina muzicii dance :roll: in fine....... nu despre asta era vorba
Vizitator
 

Mesajde Elle » Lun Ian 30, 2006 4:31 pm

deja mi-e rau de atata ax in sus , ax in jos.
topurile astea de pe siteuri sunt pana la urma niste tampenii si nu zic deloc realitatea. daca ma prinde ambitia , le pun chiar si 3000 de voturi pe orice site romanesc. si daca eu , care nici nu sunt la mate-info pot face asta , atunci pun pariu ca multi fani ax stiu de asta(chiar si tu skipy).

sa ne arati tu o inregistrare in care s-au autointitulat regi sau macar zvonuri in care sa se fi laudat Laur , Mihai sau Viorel in fata multimii ca este rege.

topic inchis
Elle
 

Mesajde Elle » Mar Ian 31, 2006 1:09 pm

topic redeschis , deoarece simt ca unii vor avea multe de spus in legatura cu un articol din atac.
cum ziceati fanilor ax? "derbedeii"(cum suna.. kind of "baietasi de cartier" :lol: )


"Animal X le arata coltii celor de la 3rei Sud-Est
Trupa ucenica isi desconsidera maestrii, insultandu-le muzica
A ALEXANDRA NEGRITOIU
Relansata de curand intr-o formula inedita, trupa Animal X a reusit sa socheze printr-o atitudine foarte agresiva. Si nu vorbim doar de partea muzicala. In plina campanie de promovare, Serban Copot, Alexandru Salaman si Laurentiu Penca, alias Hiena, Soparla si Vierme, au sarit la „gatul“ fostilor sustinatori, trupa 3rei Sud-Est, desfiintandu-le intr-o maniera foarte dura performantele muzicale de pe cel mai recent album.
„Ultimul lor album e de kk“
Dupa ce au absentat timp indelungat de pe scena muzicala, baietii de la Animal X s-au gandit sa revina in forta cu un nou videoclip, „Baieti derbedei“, si cu trei membri noi care sa-i sustina pe partea instrumentala. Toate bune si frumoase, numai ca noua lor campanie de promovare a inceput sa faca victime nu doar printre adolescentii melomani, ci si printre colegii de breasla. „Animalele X“ i-au atacat pe cei de la 3rei Sud-Est, cu care de altfel colaborau de minune in trecut, etichetandu-le muzica in termeni greu de tradus. „Ultimul album al celor de la 3rei Sud-Est e de kk“, au raspuns Hiena, Soparla si Vierme atunci cand au fost invitati sa participe la un videochat organizat de site-ul Apropo. ro. Pe de alta parte, ca sa risipeasca orice banuiala ca si-ar plati ceva polite mai vechi, Serban, Alexandru si Laurentiu au specificat ca nu au nimic de impa rtit cu cei de la 3rei Sud-Est.
„M-a felicitat asta-vara“
Unul dintre membrii 3rei Sud-Est, dar si omul care a lansat proiectul Animal X pe piata, Laurentiu Duta, s-a declarat uimit de agresivitatea fostilor sai ucenici. „Nu stiu ce sa zic, sunt mirat intr-un fel. E drept ca nu mai vorbim de doi ani, dar tot nu inteleg aceasta atitudine a lor. Chiar nu stiu ce sa zic. Eu in astia doi ani am mai vorbit o singura data cu ei, mai exact cu Soparla, asta-vara. A fost o discutie intamplatoare, eu vorbeam cu altcineva si acea persoana mi l-a dat la telefon. Iar atunci mi-aduc aminte foarte clar ca mi-a spus: «Frate, felicitari, imi place albumul, videoclipul si mi-a placut ce ati facut la Callatis». Imi pare rau ca gandesc asa, pentru mine ranile s-au vindecat, iar asta tine de trecut. Cred ca o sa aiba mult de pierdut cu aceasta atitudine“, ne-a declarat Laurentiu."


sursa http://www.atac-online.ro/archive/2006/ ... e/31/8.php
Elle
 

Mesajde Vizitator » Mar Ian 31, 2006 1:27 pm

urat..... foarte urat....jenant.... nerecunoscatori...si nu mai continui
sper k acest articol le-a inchis gura celor ce se bat cu pumnul in piept k an x sunt nevinovatzi

si un sfat pt fanii 3se: si noi mai sarim gardul uneori, va cred.... la nervi si mai ales atunci knd esti nedreptatzit, dar pt a iesi cu fatza curata e bine sa ne oprim de la jigniri la adresa lor ;) dak vretzi sa va exprimatzi parerea facetzi-o cu bun simtz ;) (de aceea am spus mai sus k nu mai continui :P )
Vizitator
 

Mesajde ilica » Mar Ian 31, 2006 1:39 pm

Mda...shi spunea cineva ieri...parca,ca Animal x NICIODATA nu i-au vorbit de rau pe 3se. :roll:

Cred ca este inutil...orice comentariu.Sa le fie rushine!!!!!!!! :x :x :x [-X =; [-X
Oricum aici se vede cine are bun simt ,shi cine NU.

Am pus shi poza cu 3se din articol.:wink:
Imagine
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde skipy » Joi Feb 02, 2006 8:51 am

Au fost cam bulangii la faza asta :? :? orice s'ar fi intamplat intre cele 2 formatii, ar trebui sa existe mai mult respect, pentru k ei nu o sa se ciondaneasca niciodata, doar cateva articole pompoase de presa si atat. Tot fanii o sa se "busheasca" :lol: :lol:
Iata o parte din conversatia de pe apropo


kris_s: N-ati venit toti?
ba da, suntem toti sase, plus Pacha Man.

kris_s: Am si eu o curiozitate... cum v-ati inmultit asa deodata? Cine a sugerat aceasta schimbare de imagine?
Schimbarea de imagine a venit de la sine.

Laptutza: Ce planuri aveti pentru anul acesta?
Pai, 2006 se anunta un an destul de bun pentru noi, o sa fie concerte in toata tara, in curand.

Uncle: De ce va faceti freza asa ciudat?
Ce e ciudat la freza?))
Rebecuta: V-ati gandit la vreo colaborare si cu Moga &CO?
Lasa-ma cu Moga & CO!

Wolf_female: Ce parere ai de Monica Barladeanu?
Frumoasa!
k3k3: va place ultimul album 3SE?
e de kko

fanclubvaslui: de ce nu vreti sa dezvaluiti data lansarii? nu v-ati hotarat sau vreti sa fie surpriza?
inca nu ne-am hotarat.

k3k3: cu Bobic ati mai pastrat legatura?
Da' curios esti mai!

kris_s: se povesteste pe aici pe colo de rivalitatea dintre voi si trei sud est. pana si fanii au ajuns sa se certe am citit pe cateva forumuri... voi ce aveti de spus cu privire la subiectu asta?
nu avem ce imparti cu 3 sud est. sunt history.

k3k3: daca Bobic ar vrea sa va sponsorizeze un turneu cu Cristiana Raduta, veti accepta?
))))) un turneu ?

asta cu turneul a fost tare =))

dap ink o data cam bulangii la faza cu" de kk" nasol nasol nasol.. :? :?

nu stiu aum postat si kestia asta.. sa vada lumea exact pasajul ala de pe chat. :| :| :| Si nu cred eu k am zis k Animal X nu i'a vorbit niciodata de rau pe 3se, ba mai mult nu am zis nici k 3SE nu i'a vorbit niciodata de rau pe Ax :wink: :wink: :wink:
Dar kiar nu vreau sa mai aduc aminte de nici o declaratie, gasiti prin ziarele de scandal :wink: :wink: plus k am zis k nu vreau sa ma cert cu nimeni aici (mai ales k eu stiu sa vad defectele favoritilor :roll: :roll: :roll: ) si am recunoscut k au exagerat la faza aia. :roll: :roll: :roll:
Avatar utilizator
skipy
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Ian 06, 2006 10:18 am
Localitate: Focsangeles
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Joi Feb 02, 2006 11:38 am

"ei sau animal x" ... acest topic provoak cearta intre fani... tre'sa aleaga una din trupe... si cum nu suntem totzi d acord cu aceeasi chestie ies neintzelegeri
de aceea am sa-l inchid, sorry
o concluzie putem trage, cu sigurantza: ambele trupe au gresit si chiar si fanii acestora! fiecare are dreptate in felul lui, fiecare a gresit, dar nu e timpul pierdut pt a face pace... oricum nu vom castiga nik dak o vom duce asa la nesfarsit.... ba din contra, putem pierde ;) :!:

PEACE :D :wink:
Vizitator
 

Mesajde Lily » Dum Iun 25, 2006 11:29 am

Nu îmi place ideea de a interzice un subiect de discutie,aºa cã deschid topic-ul.Consider cã se poate discuta ºi civilizat pe aceastã temã.Imagine
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Dum Iun 25, 2006 1:35 pm

mda... multzumim... totzi cazuseram de acord sa inchidem topicul k sa nu mai provoace cearta si acum o luam de la capat....
stim k se poate discuta civilizat, dar nu totzi au cunostintza de asa ceva
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Dum Iun 25, 2006 10:46 pm

Nu am vãzut acea discuþie in care s-a decis asta,aºa cã...Oricum nici nu conteazã,cine nu vrea,nu scrie.Iar dacã cineva intrece mãsura...iau mãsuri.Imagine
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Dum Iun 25, 2006 10:55 pm

nu puteam face chat pe forum, s-a discutat pe mess.
si pana iei tu masuri iar ne facem de c**** pe mess..... deshi ma intzeleg super bine cu unii fani an x, dar nuj cum se face k tot ajung la conflict knd vine vorba sa comparam aceste trupe #-o

ma rog.... cui nu-i pasa de relatzie si i se pare mai important un post pe forum n-are decat sa posteze aici si sa-i jigneask pe an x sau 3se
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Lun Iun 26, 2006 12:13 am

Ce persoane am intrebat eu...nu ºtiu despre acea decizie luatã pe mess,da' cum am spus...chiar nici nu conteazã.
Pot posta ºi fãrã sã jigneascã 3se sau Animal x.Imagine
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mar Iun 27, 2006 1:54 am

^mai greu, mai greu
e un subiect delicat pt noi si pt ei
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mar Iun 27, 2006 11:35 am

Tocmai de aceea trebuie sã se discute pe tema asta.Problema trebuie rezolvatã,nu ignoratã.Imagine
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot] şi 32 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico