Acum este Joi Apr 18, 2024 8:56 am

Ora este UTC + 2


De ce nu au succes 3rei Sud Est şi peste hotare?

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde dienuk » Dum Noi 05, 2006 8:55 pm

de ce nu isi fac aparitia si pe alte scene din alte tari?? :shock: pai raspunsul e simplu, :? cum sa-si faca aparitia cand ei nu au nimic important de dat pentru aceasta formatie. :cry: se pare ca pur si simplu nu ii mai intereseaza. :evil: Laurentiu s-a ajuns pt ca are succes la compus piese :o , viorel are emisiuni si e ocupat :( iar mihai are familie :cry: si se pare ca nu prea le mai arde si de trupa 3SE. :wink: :roll:
dienuk
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Sep 05, 2006 8:30 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde cerber » Dum Noi 05, 2006 9:40 pm

ce imi plac astia mici care se razvratesc impotriva trupei....zi-le dienuk...merita :D
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Dum Noi 05, 2006 10:05 pm

Nu e vorba de cã s-a ajuns Laur,sau cã nu au timp Vio sau Mihai.Dacã vine un producãtor de afarã cu un contract serios...sã vezi cum îºi fac ei timp.N-au acel strop de noroc necesar pentru afirmarea internaþionalã.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Dum Noi 05, 2006 10:33 pm

fratele meu este stelist si in ultima vreme m-a contaminat si pe mine...nu steaua neaparat ci fotbalul,imi place sa sper si sa tin pumnii unei echipe romanesti...steaua e o echipa buna insa dupa cum ati vazut de multe ori,nu au noroc..ajung destul de sus insa nu destul incat sa se afirme definitiv....pe 3se ii compar cu steaua la capitolul asta....au cateva piese buna care ar face fata afara,desi daca e sa vorbim serios foarte putine...eu cred ca doar "iubire","clipe","cu capul in nori" si "de dorul tau" ar fi potrivite...restul au ceva lipsa...altii pot gasi alte piese bune,dar daca le analizam serios tot vro 4 raman...revenind,3se e ca steaua,ar putea dar nu are noroc cum spunea lily...daca nu au avut norocul asta pana acum,nu cred ca o sa il mai aiba....ca si romania si UE,si ei ar trebui sa se adapteze la alt stil de munca,comunicare cu fanii,turnee si etc...nush daca mai pot ei acum....oricum,in mare,totul depinde de cum o sa ii reinventeze acest nou album
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde evellyna » Lun Noi 06, 2006 2:47 pm

nush pur si simplu dc nu au succes peste hotare
3sud Est 4ever
Avatar utilizator
evellyna
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 155
Membru din: Vin Iul 28, 2006 11:30 am
Localitate: Resita
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Mie Noi 08, 2006 7:36 pm

Cu siguranta vor avea succes si peste hotare daca i-ar vedea un producator bun, eu sper sa se intample asta cat mai repede k sa le demonstreze tuturor k sunt cei mai buni :D :D :D :D :D
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Vin Noi 10, 2006 11:17 pm

Nu ma intrebati pe mine de ce nu au timp de asa ceva. Mai bine intrebati-i pe ei, poate ca va vor raspunde.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde madalina_3se » Sâm Noi 11, 2006 11:22 pm

poate ar trebui sa se ocupe si Cat Music de asta,nu depinde numai de ei.Piese slava domnului au ...unele chiar foarte bune...nici nu se compara cu Akcent care au ajuns peste hotare. :lol: ....deci eu zic ca se putea daca exista mai multa promovare din partea casei de discuri.
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Dum Noi 12, 2006 8:46 am

Dar si cati bani ar trebui sa plateasca 3SE, lui Cat Music, pentru a-si promova imaginea si in strainatate? Nu se face cu una cu doua.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Dum Noi 12, 2006 1:57 pm

de parca ar fi numai in avantajul lor sa iasa peste hotare...nu trebuie sa plateasca nimic casei de discuri...daca cei de la cat music investesc sau daca au o legatura o sa iasa si afara....casa de discuri are numai de castigat daca au succes international deci nu e vb de bani platiti de 3se catre cat music
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Dum Noi 12, 2006 3:43 pm

Doar am crezut, nu aveam de unde sa stiu daca plateau sau nu. Dar oricum, Cat Music are de regretat daca nu-i scoate pe 3SE pe-afara, pt k eu zic k ei merita.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Dum Noi 12, 2006 8:54 pm

Nu cred cã are vreun interes Cat Music sã nu îi lanseze afarã.
Ultima oară modificat de Lily pe Dum Noi 12, 2006 10:31 pm, modificat 1 dată în total.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Dum Noi 12, 2006 10:01 pm

Lily scrie:
Nu cred că are vreun interes Cat Music să nu îi laseze afară.


Si daca or sa-i lanseze, cand o s-o faca? Ca e un picut cam tarziu.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Dum Noi 12, 2006 10:31 pm

Poate asta cred ºi cei de la Cat Music.Poate ei considerã cã nu se meritã investiþia necesarã.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Joi Dec 14, 2006 9:17 am

M-am mutat in Canada de aproape 3 ani si am stat in Toronto, unde sunt foarte multi romani... sa stiti ca farte multa lume imi cerea muzik romaneasca si am fost foarte impresionata ca foarte multi au fost in romania (sau la magazinul romanesc - cd-ul 3se afla si el printre numeroasele albume;ex:holograf, muzik populara, monica anghel, pavel stratan ) si au cautat cd-ul 3se .De fiecare data cand cunosteam un roman nou si le spuneam de 3se imi raspundeau, sunt o trupa tare, nush d c nu merg si afara, ca ozone sunt stresanti de la o perioada. Cred si eu ca e putin de nenoroc, ca si la Steaua, cum zicea si Cerber... Eu tin cu Steaua, dar din pacate au avut ghinion si asa e si cu 3se... Trebuie sa apara o persoana care sa-i pese de ceva bun in adevaratul sens al cuvantului. Si OZONE au "succes" peste hotare, dar e un succes de care suntem ironizati. Am vazut un film anul trecut in care melodia de la OZONE era pe post de inlocuitor la"SEX BOMB". Toata lumea radea, insa mie imi venea sa plang... Cred ca succesul pe care il au akcent si ozone sunt un succes care ne trage in jos... Cred ca si din cauza asta e greu cu contractele, impresarii straini nu mai vor melodii de hahaleala, vor ceva mai serios, dar nu stiu ca pot gasi in Romania, pentru ca noi avem cele mai haioase melodii... :( Asta e parerea mea. Cred din tot sufletul ca 3se merita sa devina cunoscuti peste tot, pentru ca sunt o trupa de nivel inalt si nu se merita sa fie comparata cu ozone, akcent oricat de "tari" sunt acestia peste hotare... 8) :) Intrati pe youtube si cautati ozone-dragostea din tei, o sa apara cateva videoclipuri din varianta originala, cautati dupa aia mai ya hi mai ya haha si vedeti cate videoclipuri o sa va apara... O sa vedeti cat de mult rad altii de ozone... si e un succes trist. :?
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Joi Dec 14, 2006 4:51 pm

3seluver: si ce succes are akcent? sunt si eu curioasa, ca nu am auzit decat de scandinavia atunci la Callatis, si au zis ca prin Germania&co. nu au niciun succes. :?
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Vin Dec 15, 2006 1:45 am

Pai habar n-am, in Canada n-am auzit de Akcent, dar tot ii vad pe astia de prin articole, forumuri ca vb de succesul lor peste hotare... Sincer nici nu ma intereseaza de Akcent, pt ca stiu ca sunt la fel de banali ca si Ozone, poate chiar mai mult... Sorry, daca cuiva ii plac Akcent... :-P pupix
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Vin Dec 15, 2006 3:44 pm

^ in articolele din tara, nu? ca altundeva nu cred ca scrie. daca erau cunoscuti prin Germania de exemplu, as fi stiut de multa vreme.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Vin Dec 15, 2006 4:09 pm

Nu ai cum afla Elle.Pt ca nu traiesti in Germania ca sa stii.De exemplu O-zone erau foarte cunoscuti in Spania si acest lucru s-a aflat in Romania mai tarziu.De fapt nici cei de la O-zone nu si-au dat seama ca au atata succes pt ca nu au avut ca scop promovarea piesei.Pur si simplu a placut si a prins si totul a venit de la sine.Asa si cu Akcent sau alte trupe....nu ai de unde sti tu cum sunt perceputi in alte tari decat daca traiesti acolo sau daca iti zice cineva de acolo.
Oricum O-zone cat de penibili ii cred unii au ajuns in topuri si piesa a placut mult.Mie nu mi se pare rusinos pt Romania....poate ca daca ajungea un violator pe primele pagini ale ziarelor aveam de ce anume sa ne rusinam,altfel nu-mi explic.Asa e muzica din Romania si asta a prins.Sa fim seriosi acum....ca mai toti fanii isi ridica trupa de suflet in slavi iar pe ceilalti ii considera penibili.Si oricum ca roman in alta tara te bucuri mult cand auzi de un lucru din tara ta si vezi ca se bucura si strainii.Mie sincer nu mi-a placut piesa cand eram in tara insa acolo a inceput sa-mi placa pt ca era ceva din Romania.Din moment ce toti apreciau si erau STRAINI eu ca roman de ce as fi zis...ce aiurea e piesa!? :roll:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Sâm Dec 16, 2006 2:25 am

Adela, nu traiesc in Germania, dar asta nu inseamna ca nu am prietene si rude pe acolo. Sa nu mai vorbim de faptul ca si aici vorbesc aproape zilnic cu nemti , care au si ei rude&prieteni pe acoloImagine
De O-zone am aflat destul de repede ca au pe acolo succes, iar astia de vreo 1 an, ba chiar mai mult, se tot lauda ca-s mari si tari pe acolo, cand nimeni nu stie nimic de ei Imagine
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Sâm Dec 16, 2006 7:13 am

Habar n-am de Europa, dar in Canada nu s-a auzit de vreun "asa ceva" numit Akcent :)
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Dec 16, 2006 12:00 pm

elle scrie:
Adela, nu traiesc in Germania, dar asta nu inseamna ca nu am prietene si rude pe acolo. Sa nu mai vorbim de faptul ca si aici vorbesc aproape zilnic cu nemti , care au si ei rude&prieteni pe acoloImagine
De O-zone am aflat destul de repede ca au pe acolo succes, iar astia de vreo 1 an, ba chiar mai mult, se tot lauda ca-s mari si tari pe acolo, cand nimeni nu stie nimic de ei Imagine


Si daca stii d c mai intrebi? :)
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Joi Mar 22, 2007 12:15 am

toti fanii si-ar dori ca 3se sa aiba succes si afara!!!dar asta nu depinde numai de ei...ci de cei care vin cu contracte...poate k sunt unii care nu au auzit de 3se...dar care ar putea face multe care sa-i ajute...cine stie????!!!
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Joi Mar 22, 2007 7:28 pm

Pai da, dar eu sunt multumita de ei chiar dak nu au succes shi peste hotare.
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Mar 22, 2007 10:36 pm

Andreea Dinu scrie:
Pai da, dar eu sunt multumita de ei chiar dak nu au succes shi peste hotare.

Pai da,si eu as fi multumita daca nu as mai intalni posturi nejustificate si tampesti.In rest...3se sunt cei mai cei. :-P
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 41 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico