Acum este Mie Mai 01, 2024 12:32 am

Ora este UTC + 2


De ce nu au succes 3rei Sud Est şi peste hotare?

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde Violette » Vin Mar 23, 2007 1:48 pm

Andreea Dinu scrie:
Pai da, dar eu sunt multumita de ei chiar dak nu au succes shi peste hotare.


si eu sunt multumita de ei, n-am spus asta...
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Andreea Dinu » Vin Mar 23, 2007 4:34 pm

Stiu fata... Imi spusesem shi eu parerea :-P
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde al3x » Joi Apr 12, 2007 9:06 pm

nu au succes peste hotare fiindca fara suparare, si mie imi este greu sa o spun, dar nu mai sunt cei care erau odata probabil asa cum a mai spus cineva vor incerca sa se orienteze catre proiecte mai mult ca muzica nu dureaza la nesfarsit ce mai fac dupa ce 3se nu va mai fi de unde sa traiasca si ei asa k mi se pare normal sa-ti asiguri pt viitorul tau ceva la care sa tragi mai tarziu in cazul lor proiecte de a lansa noi talente...probabil o sa auzim in viitor de 3se compozitorii de succes fostul boyband al romaniei
al3x
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 42
Membru din: Mie Apr 11, 2007 2:27 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lary3reise » Lun Apr 16, 2007 5:39 pm

da d und shtie toata lumea sigur k 3se n-au succes shi peste hotare!atzi fost din usha-n usha prin toate tzarile shi atzi intrebat?????????? :lol: In primul rand 3se s-au axat intotdeauna mai mult p piatza muzikla romaneask,shi ink d l inceput ei au impus ceva nou(ceva d kre l vremea aceea nici nu s auzise in Rom),iar knd au avut concerte shi p afara au fost primitzi intotdeauna q bratzele deschise(semn,in opinia mea k se auzise d ei,nu????),shi peste tot au primit doar cuv d lauda!Eu cel putzin n-am auzit vreodata k 3se s fi fost l vreun concert in afara shi publiql s spuna k n-a fost super inkntat!Dak nu ma credetzi kutatzi informatzii despre vizita lor in Italia d aqm ktziva ani,und au kntat l Rai Uno,l emisiunea Uno Mattina,unde moderatorul Cristiano Malgioglio i-a prezentat k fiind "cel mai important grup muzikl din Europa d Est",shi und au avut foarte mare priza l public!Dovada shi faptul k dupa asta au mai fost invitatzi l acelashi Rai Uno,shi d asemenea au fost invitatzi s sustzina un mare concert l Roma!Aici nu cred k are nimeni qm s ma contrazik,pt k acestea sunt fapte,nu vorbe,shi au aparut chiar p prima pag a unui cotidian foarte cunosqt d l noi(doar k eu nu-i mai shtiu numele :lol: )
3SE-4EVER THE KINGS OF DANCE!!!!!!!
sunt q kpu'n noooooooooooori!;-DD
Avatar utilizator
lary3reise
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 55
Membru din: Sâm Apr 14, 2007 9:59 pm
Localitate: campina(PH)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde al3x » Lun Mai 14, 2007 7:12 pm

3se saracii nu mai au succes nici aici in Romania dar apoi in afara banuiesc k vati uitat la premiile MTV de anul acesta RMA 2007 SIBIU, din 3 nominalizari n-au luat niciun premiu au castigat toti babalaii mai putin cei ce merita...cum se poate mai frate cleopatra stratan sa ia 3 premii din 4 nominalizari asta e pomana pe fatza ii da unu de incurajare k e mik nu zic nik da 3 asta e pomana curata..si mai vreti sa-i mai vedeti pe 3se peste hotare..hai sda fim seriosi knd ei nici aici in tzara nu mai au succesul de altadata
Imagine
Poate-ntr-o zi-ti vei aminti
Cineva te asteapta sa vii
al3x
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 42
Membru din: Mie Apr 11, 2007 2:27 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Lun Mai 14, 2007 7:15 pm

Eu sunt de parere ca succesul nu consta in premii, consta in concertele pe care le au si chiar daca nu au luat nici un premiu la premiile MTV, cred ca atunci cand intrebi pe cineva de o trupa dance sigur iti va spune 3se :D
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde al3x » Lun Mai 14, 2007 7:42 pm

gresit mai nou in ziua de azi lumea s-a obisnuit sa zik simplu akcent si dj project sau morandi ei conduc danceul la ora actuala
Imagine
Poate-ntr-o zi-ti vei aminti
Cineva te asteapta sa vii
al3x
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 42
Membru din: Mie Apr 11, 2007 2:27 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Joi Mai 17, 2007 10:35 pm

^am facut un "chestionar" prin facultate pe la colegii mai mari despre asta(colegii mei n-au treaba decat cu manelele :lol: )....90%mi-au raspuns:3se....iar restul animalx, dj project si activ....deci tot 3se sunt cei mai cunoscuti in muzica dance!
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Vin Iun 15, 2007 8:46 pm

eu cred ca is un pic cam urati.....au pielea cam zbarcita....fundurile ...sa nu mai vb...de la atata shaorma si mititei cat baga la stomac nici nu ma mir...mihai mai facea sala odata....acuma e dublu...laurentiu se ramoleste si el iar viorel...e ca un mititel de ala pus pe gratar plin de amidon...se umfla,se face frumos...cum a fost el cativa ani....apoi se dezumfla....se zbarceste....pacat ed ei...au fost niste baieti deliciosi(dupa unele fete)
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANDR_A » Vin Dec 07, 2007 10:36 am

Muzica celor de la 3SE, desi este bine realizata pe alocuri, nu poate rivaliza cu cea internationala. Imi plac melodiile lor(doar unele) dar nu e suficient sa placa unui segment de public restrans. In plus, exista o mare problema in ceea ce priveste cantatul. Ei nu prea canta live pentru ca la noi in Romania industria muzicala este o mare inselatorie. S-au trezit toti sa puna cd-ul si sa mimeze ca canta. Asta a mers, inclusiv la 3SE, dar numai pt o vreme. I-am vazut cantand live si am fost extrem de dezamagita. Muzica lor suna foarte bine pe cd dar daca ii pui sa cante live nu mai suna la fel. Eu cred ca asta este o problema destul de importanta.In afara cerintele sunt mai stricte. Nu spun ca doar aceasta este problema. Mai este si problema prejudecatilor...ca suntem romani. In plus, sa nu uitam ca pentru a te lansa si a rezista pe plan internatinoal exista unele standarde si cerinte pe care noi nu le cunoastem. Nu mai punem la socoteala si compromisurile care trebuiesc facute pentru a intra pe piata internationala. Exista o mafie si dedesubturi pe care nici noi si probabil nici ei nu le cunosc sau daca le cunosc, nu doresc sa aiba de-a face cu ea. Nu trebuie sa uitam si ca poate ca ei nu isi doresc suficient de mult sa patrunda pe acea piata. Sau nu sunt suficient de pregatiti sa faca asta.Cam atat am avut de spus, cine nu e de acord, sa ma contrazica sau sa aduca argumente contra
Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)
ANDR_A
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 87
Membru din: Vin Dec 07, 2007 8:26 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde misu3se » Lun Dec 31, 2007 4:11 pm

Dupa parerea mea 3SE au castigat premi in Romania(cam tot ce se putea castiga: 1998 "Ai plecat" slagarul anului, 1988 cel mai bine vanduta trupa a anului 1999 premiul intai la sectiunea discografie, Festivalul Mamaia, 1999 microfonul de aur pentru cel mai bine vandut album dance, 2000 marele trofeu si cel mai bun grup dance, Festivalul Mamaia, 2000 cel mai bun grup dance OTTO AWARDS Bravo - Romania, 2001 cel mai bun grup al anului, 2002 Albumul sentimental cel mai bun album pop-dance( in 2 zile albumul sa vandut in peste 20.000 de exemplare, in plus piesa TE VOI PIERDE a stat 6 saptamani pe locul 1 in Romanian top 100).
Intradevar in ultima vreme 3SE a cam iesit de pe piata muzicala, parerea mea este k si-au demonstrat valoarea si acum scot piese mai mult pentru fani adevarati 3se
Avatar utilizator
misu3se
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Dec 03, 2007 12:07 pm
Localitate: Baia Mare
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Mar Ian 15, 2008 6:37 pm

Hordy,am vazut k la inceputul topicului tot ziceai de o-zone....ARGUMENTE:aia(picasso lalu lala lei ...)dupa ce si-au facut banii...s-au dus...fiecare pe drumul lui...s-au DESPARTIT...li s-a urcat la cap "succesul "ala de care spui tu...poi aia era muzica ce cantau ei?ce mesaj iti transmit melodiile lor??("ma inec in ochii tai lalulalalei plange lumea dupa ei lala....") 3se canta melodii de suflet...simti ceva cand ii asculti....nu au succes?da,bun...poate ca le e de ajuns cat au avut pana acu'...dar au cantat si prin alte tari(eu parca asa stiu)...dar ,in fine,....asta e parerea mea,argumente daca vrei iti mai dau cate vrei...dar nu vreau sa plictisesc lumea asa ca ma opresc aici... :wink:
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Mie Ian 16, 2008 10:07 am

ah... s-au despartit o-zone, da Dan Balan tot mai compune si ce credeti? Melodia aia noua a lui, Crazy Loop e difuzata in Canada. Ma rog ei o numesc, Mmmaieia, sau ceva de genu'!!! :evil: cred ca o gasiti pe funnyvideos.com . Sincer nuj cum le place de asta... Pe mine ma doare capu' cand ascult melodia aia... :? Ce are asta si nu are 3se? Mmm-uri si numa-uri? :o
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Desideria » Lun Mar 10, 2008 9:12 pm

cerber scrie:
eu cred ca is un pic cam urati.....au pielea cam zbarcita....fundurile ...sa nu mai vb...de la atata shaorma si mititei cat baga la stomac nici nu ma mir...mihai mai facea sala odata....acuma e dublu...laurentiu se ramoleste si el iar ***...e ca un mititel de ala pus pe gratar plin de amidon...se umfla,se face frumos...cum a fost el cativa ani....apoi se dezumfla....se zbarceste....pacat ed ei...au fost niste baieti deliciosi(dupa unele fete)


Da, n-am ce sa zic Cerber... Te-ai intrecut pe tine insuti. As vrea sa te vad pe tine peste 10 ani, cat de frumos si umflatel vei fi. Nu cred ca e ok acest atac la persoana. Si in muzica nu conteaza cum arati, conteaza cum canti.
In alta ordine de idei, i-am vazut la concertul de la CityMall si aratau f ok. Poate ma rog, ai tu alte preferinte, desi in mod normal fetele ar trebui sa se exprime. Mi se pare dubioasa analiza ta, mai ales referirea la funduri in completare cu adjectivul delicios... N-ar tb sa te intereseze.
Ei sunt "deliciosi" prin felul lor de a fi, nu prin cum arata. Daca tu atat crezi ca tb valorizat la un barbat... e grav.
Avatar utilizator
Desideria
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Noi 19, 2007 5:30 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Lun Mar 17, 2008 12:51 am

Desideria scrie:
cerber scrie:
eu cred ca is un pic cam urati.....au pielea cam zbarcita....fundurile ...sa nu mai vb...de la atata shaorma si mititei cat baga la stomac nici nu ma mir...mihai mai facea sala odata....acuma e dublu...laurentiu se ramoleste si el iar ***...e ca un mititel de ala pus pe gratar plin de amidon...se umfla,se face frumos...cum a fost el cativa ani....apoi se dezumfla....se zbarceste....pacat ed ei...au fost niste baieti deliciosi(dupa unele fete)


Da, n-am ce sa zic Cerber... Te-ai intrecut pe tine insuti. As vrea sa te vad pe tine peste 10 ani, cat de frumos si umflatel vei fi. Nu cred ca e ok acest atac la persoana. Si in muzica nu conteaza cum arati, conteaza cum canti.
In alta ordine de idei, i-am vazut la concertul de la CityMall si aratau f ok. Poate ma rog, ai tu alte preferinte, desi in mod normal fetele ar trebui sa se exprime. Mi se pare dubioasa analiza ta, mai ales referirea la funduri in completare cu adjectivul delicios... N-ar tb sa te intereseze.
Ei sunt "deliciosi" prin felul lor de a fi, nu prin cum arata. Daca tu atat crezi ca tb valorizat la un barbat... e grav.


Pentru el nu e grav ca lui ii plac fetele =))
Ma rog, nu sunt deloc de acord cu ce-a zis Cerber. In primul rand dak ar fi mici ar fi disparut de mult ca prea-s deliciosi =)). Succesul nu consta in cum arata, pakt ca unii numai la asta se uita... acu' pot sa dau exemple si de fete care au fost acceptate in muzica pentru cum arata (Laguna :O si multe altele care se cred "sexoase") si femei care intr-adevar au voce si fac tot posibilul sa ajunga la niste standarde de looks impuse de piata romaneasca (si aici sunt multe exemple, Monica Anghel, Costel Busuioc...). Asa ca zic eu sa nu ne mai uitam la standardele care sunt fictive si pretentioase; sa vedem paiul din ochiul nostru si sa nu mai judecam oamenii dupa aparente. Aparentele inseala! Noi ii iubim pe baieti oricum, si la 80 de ani cand o sa fie "zbarciti" cum zice cerber pentru ceea ce sunt, pentru ce ne-au dovedit prin muzica si comportamentul cu fanii. :roll: :wink:
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Desideria » Joi Mar 20, 2008 10:22 pm

@ 3seluver

Foarte frumos ce ai spus! Ma asteptam la Cerber la un alt tip de reactie, parea un tip mai profund dupa replicile pe care le-a dat de multe ori pe forum. Or cred ca de data asta a fost teribil de superficial. Eu ma refer la 3se si ca persoane, capitol la care sunt foarte ok. Ca astept fizic, e intotdeauna discutabil, si conteaza ce-ti place. Dar in muzica eu spun ca sunt importante 2 lucruri: cum canti / compui si omenia. In rest, vorbe in vant. Aspectul fizic e trecator. Sa vdm ce fani mai au Laguna peste 10 ani!
Mie mi se pare ca arata bine, i-am vazut la Premiile RRA si sunt foarte draguti: arata bine, canta bine, au prestanta pe scena.
Oricum, daca lui Cerber ii plac fetele, o fi gelos pe succesul 3se la fete? ;))
Avatar utilizator
Desideria
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Noi 19, 2007 5:30 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Joi Mar 20, 2008 10:42 pm

Da,Cerber este si va fii un tip profund,doar ca voi nu ii intelegeti glumele si ironia Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Desideria » Lun Mar 24, 2008 10:54 am

@Dedeea

Incep sa ma indoiesc, dupa acest post ca ar fi profund... Si, in final, nici nu-mi pasa. Cele scrise mi s-au parut de prost-gust, nu tu ironie, nu tu profunzime.
Ai grija la ortografie Dedeea :P.

Suntem offtopic. Ca sa raman in topic 3se sunt inca foarte apreciati: au o istorie de succes pe care o fructifica din plin. Eu zic ca povestea va continua.
Avatar utilizator
Desideria
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Noi 19, 2007 5:30 pm
Puncte de reputaţie: 0

< 3rei Sud Est ~ De ce nu au succes 3rei Sud Est şi pe

Mesajde Marius » Lun Mar 24, 2008 4:30 pm

ba au fost si pe acolo :D
fan 3rei Sud Est
Marius
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 47
Membru din: Mie Iun 28, 2006 9:25 am
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Lun Oct 13, 2008 2:45 pm

Au fost in America si prin Germania si Italia. Daca e s-o luam pe alta cale, ca de ce 3SE n-au succes peste hotare. Pentru ca artistii romani nu sunt bine promovati pe-afara.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Lun Oct 13, 2008 9:42 pm

Asa este... Cautati melodia Rihanna ft T.I. - Live your life, daca nu ati auzit-o deja. Credeti ca astia din afara iau vreo ceva in serios, care vine din Romania si nu numai... "pentru ca banii ii fac superiori"... si un ciuciu superiori acum ca piata economica e la pamant... Am trecut prin chestii de astea personal; si nu ma refer numai la muzica, dar si la fotbal si la genul a fi ... Si culmea e ca nu sunt Canadieni/Americani adevarati, sunt engleji, irlandezi, scotieni, mama lor ce-or mai fi... E greu sa nu ma intorc si sa le spun sa mai citeasca putina istorie si sa mai inchida gura, dar ma abtin... idiotii tot idioti raman... 8)

Scuze de putin offtopic, dar e in legatura cu ideea de succes peste hotare. :wink:
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Joi Oct 16, 2008 10:06 pm

Parerea mea e ca daca s-ar promova ceva mai bine, artistii din Romania (cei mai buni, bineinteles), ar avea succes si peste hotare. Din pacate, 3SE nu prea e cunoscuta, dar putea fi. Eu mi-as fi dorit sa aud ca 3SE vand albume si in America, Spania, Franta, Portugalia, Italia sau Germania. Ar fi ceva super. Acum e prea tarziu. Sunt 11 ani de 3SE si nu se mai face nimic. DJ Project vin tare din spate, ii vor intrece pe 3SE si merita (chiar daca nu-mi convine), dar nici ei nu vor face mare tam-tam peste hotare. Alti artisti, bun de promovat nu sunt. Dar, cei mai buni au fost (buni in Romania) si n-au fost (promovati). 3SE merita din plin.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde eu_3se » Sâm Oct 18, 2008 12:15 pm

De ce nu au succes 3rei Sud Est şi peste hotare?

pt ca sunt pre buni!!!!!
Imagine


asta-i viatza ce noua ne place si nm nu are cene face orice zi la noi e sarbatoare chiar daca avem sau n-avem bani in buzunare
Avatar utilizator
eu_3se
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Aug 29, 2006 3:57 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Sâm Oct 18, 2008 12:17 pm

Daca ar fi prea buni, Cat Music i-ar fi promovat de mult. Asa ca, in opinia celor de la Cat Music, 3SE nu sunt prea buni. Insa, pentru noi, sunt mai buni decat cei mai buni.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Dum Oct 19, 2008 10:49 am

Citat:
Daca ar fi prea buni, Cat Music i-ar fi promovat de mult. Asa ca, in opinia celor de la Cat Music, 3SE nu sunt prea buni. Insa, pentru noi, sunt mai buni decat cei mai buni.

Nu vad de ce ar crede cei de la 'Cat Music' k 3rei Sud Est nu sunt prea buni... :? :evil:
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico