Acum este Vin Mai 17, 2024 6:03 am

Ora este UTC + 2


De ce nu au succes 3rei Sud Est şi peste hotare?

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde ky_l3ru » Joi Aug 24, 2006 11:01 am

AFARA AFARA AFARA ..CU XXX-ISTIIIIIIIIIIII DIN TARA =))))))))))))))))))))))))))))))))))....GLUMEAM :d
ky_l3ru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2783
Membru din: Lun Iun 05, 2006 6:11 pm
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde xxx » Mie Aug 30, 2006 4:27 am

Lily scrie:
Nu,nu îi dau BAN.Doar îl rog pe viitor să fie puţin mai cumpătat.
Are dreptul la opinie,nu suntem tirani.S-a mai spus că ar semăna cu acea piesă.Dar nu e plagiat,iar dacă băiatul s-ar pricepe la muzică ar sti asta.Nu toate piesele ce seamănă sunt plagiate.

Ce zice DEX?!
PLAGIAT = Opera literara, artistica sau stiintifica a altcuiva, insusita (integral sau PARTIAL) si prezentata drept creatie personala.
;

Asemanarea dintre cele doua piese este.. mai mult decat IZBITOARE! Oricine poate observa asta..
Sunt foarte curios ce parere ar avea cei de la UCMR (doar .. o parere) pt ca mai mult de atat nu ar putea face, atata timp cat una dintre piese, respectiv "Montero - Captain Hook", nu este al unui solist roman.. si nu exista nici o plangere.
( Norocul lor ca nu au avut succes pe plan international :lol: )sau poate ca,acel solist international, al carui piesa Captain Hook, este "asemanatoare" cu Iubire a celor de la 3SE,pur si simplu nu se coboara la nivelul 3SE ! :)


Imi este rusine mie, de rusinea voastra .. 3SE !

PS: Cat despre priceperea mea in domeniul muzical, nu sunt eu in masura sa vb. despre asta, ci.. doar cei ce imi asculta muzica :)

Bafta!


UN DJ
Feel the music
xxx
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 24, 2006 12:31 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Mie Aug 30, 2006 8:39 am

Lily scrie:
Nu,nu îi dau BAN.Doar îl rog pe viitor să fie puţin mai cumpătat.
Are dreptul la opinie,nu suntem tirani.S-a mai spus că ar semăna cu acea piesă.Dar nu e plagiat,iar dacă băiatul s-ar pricepe la muzică ar sti asta.Nu toate piesele ce seamănă sunt plagiate.


Of, ce buna esti... :-P dar i-a facut "hotzi". In fine,e decizia ta.
Xxx, macar esti fan 3SE?
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde fan_3se » Mie Aug 30, 2006 9:23 am

3se n-au succes peste hotare pentru ca nu sunt cunoscuti asa de bine cum in Romania si Republica Moldova :(
Avatar utilizator
fan_3se
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 29, 2006 2:42 pm
Localitate: Chisinau,Moldova
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mie Aug 30, 2006 11:50 am

xxx scrie:
Lily scrie:
Nu,nu îi dau BAN.Doar îl rog pe viitor sã fie puþin mai cumpãtat.
Are dreptul la opinie,nu suntem tirani.S-a mai spus cã ar semãna cu acea piesã.Dar nu e plagiat,iar dacã bãiatul s-ar pricepe la muzicã ar sti asta.Nu toate piesele ce seamãnã sunt plagiate.

Ce zice DEX?!
PLAGIAT = Opera literara, artistica sau stiintifica a altcuiva, insusita (integral sau PARTIAL) si prezentata drept creatie personala.
;

Asemanarea dintre cele doua piese este.. mai mult decat IZBITOARE! Oricine poate observa asta..
Sunt foarte curios ce parere ar avea cei de la UCMR (doar .. o parere) pt ca mai mult de atat nu ar putea face, atata timp cat una dintre piese, respectiv "Montero - Captain Hook", nu este al unui solist roman.. si nu exista nici o plangere.
( Norocul lor ca nu au avut succes pe plan international :lol: )sau poate ca,acel solist international, al carui piesa Captain Hook, este "asemanatoare" cu Iubire a celor de la 3SE,pur si simplu nu se coboara la nivelul 3SE ! :)


Imi este rusine mie, de rusinea voastra .. 3SE !

PS: Cat despre priceperea mea in domeniul muzical, nu sunt eu in masura sa vb. despre asta, ci.. doar cei ce imi asculta muzica :)

Bafta!


UN DJ

Crede-mã,cunosc DEX-ul,ºtiu ce se spune despre plagiat.
Uite cã UCMR-ul,prin Horia Moculescu,a decis cã "De dorul tãu" nu este plagiat,deºi asta chiar semãna cu o piesã strãinã.
Am mai spus...cred cã la nivelul ãsta putem miza pe o coincidenþã,dat fiind cã asemãnãrile...sunt foarte vagi.Orice piesã seamãnã cu alta,când o sã înþelegeþi asta?
Dragã...Dj,nu ne spui ºi nouã cum te numeºti?Nu te supãra,dar cum cu siguranþã ºi tu ºtii,sunt mulþi dj ce nu au mai nimic în comun cu muzica.Simplul fapt cã eºti dj nu te face expert.Eram curioasã dacã am auzit de tine.
Te mai aºteptãm ºi cu alte opinii.
Pe curând,Lily.
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Dum Oct 01, 2006 9:37 am

N-au succes pentru ca melodiile lor nu sunt difuzate .... poate daca s-ar da macar 1 data la radio-uri sa auda lumea si apoi sa decida .... Deobicei radiourile si tv-urile dau ce vor ele si ele numesc "hit" ce vor ei. Poate sunt multi straini care asculta. Who knows :?:
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 01, 2006 9:44 am

Nu cred ca asta e motivul pt care nu sunt difuzati afara.... :-k Daca stau bine sa ma gandesc nu stiu,eu ca fan,ce piesa din cele lansate de ei pana acum ar merita sa iasa afara? N-as sti sa-mi dau un raspuns... :roll: Pt ca ceva se asculta in Romania si altceva afara.Nu stiu ce piesa de-a lor ar avea succes...si acest lucru a recunoscut si unul dintre membrii trupei.Ca ei ar vrea sa iasa afara cand vor fi pregatiti sa cante live la nivelul celor de afara si cand vor avea o piesa foarte buna. :) Deci....asteptam....poate OH,baby va starni interesul radiourilor de afara. :roll:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Dum Oct 01, 2006 9:54 am

NU poti sa spui ca lumea nu ii place. Daca nu se difuzeaza la TV lumea cum sa auda de ei ? :roll:
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 01, 2006 10:02 am

Cristi tu cand spui asta te referi la romanii de peste hotare probabil. :roll: Pt ca daca celor de la 3se nu li s-a parut ca au avut o piesa tocmai buna de scos afara...dar mie?ImagineMie din toate piesele niciuna nu mi s-a parut favorabila.Poate daca ar mai modifica ceva din orchestratie la vreo piesa gen "Clipe" sau mai stiu eu ce... :roll: Insa nu au ei parte de promovare buna in tara(dupa parerea mea) dar afara? :roll: Trebuie sa se puna bine la punct ei ca si trupa daca vor sa faca treaba si afara.Ca vedeti bine ce prost sunt organizati.Au amanat un album un an. :roll:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Dum Oct 01, 2006 10:07 am

Nu ma refer neaparat la romanii de peste hotare. Dar poate strainilor o sa le placa acest stil, mai ales daca e diferit fata de ce asculta momentan pe acolo. Poate si tu ai fi o mare fana a nu stiu ce formatii straine Dance, dar nu s-a difuzat clipul in Romania si nu sti de ei. Entiendes 8) ?
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 01, 2006 10:09 am

Si entiendo hombre...que va!ImagineDar despre promovare tinui eu o prelegere un pic mai sus....asa ca slabe sanse.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Dum Oct 01, 2006 10:10 am

Pai pana la urma tot la ce zik eu ajungem. Nu se promoveaza :-P
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 01, 2006 10:12 am

Aham...dar si la ce zic eu...NU AU CU CE. :-P
DEOCAMDATA.... :roll:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Dum Oct 01, 2006 10:13 am

Cum adica nu au cu ce ? Poate unora le place asa cum sunt. Nu poti spune sigur. :roll:
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 01, 2006 10:20 am

Mai Cristi tu nu ma intelegi.Sunt cateva exemple de trupe in Roamnia care s-au lansat afara.Si asta cu o piesa foarte buna sau cu o promovare pe masura.O-zone s-au lansat la mijto. :lol: Si a prins piesa...foarte bine. :wink: Akcent...mie mi se pare ca au piese bune si care i-au ajutat sa se lanseze.Piese facute tot pe la Win,parca. :roll: Iti trebuie o piesa buna zic eu sa te lansezi afara...asta pt inceput cel putin,ca sa atargi atentia cat de cat. :roll: Eu in momentul de fata consider ca si X de la 3se ca nu au o piesa tocmai buna pt afara si ca nici nu sunt pregatiti.Ei daca o vor face vor sa o faca intr-un mod profesionit nu sa faca playback la greu si sa se bazeze pe floricelele de pe camasi. :roll:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Dum Oct 01, 2006 10:24 am

Poate tie ti se pare ca piesa iubire nu e pregatita sa ajunga peste hotare, dar eu cred ca e pregatita. Poate ptr tine acest stil nu e unul preferat si atunci logic ca nu iti va place veci pana nu se va schimba putin :wink:
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 01, 2006 10:50 am

Nu e vorba despre ce stil prefer eu...ci de stilul care prinde afara. :wink:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Dum Oct 01, 2006 10:53 am

Atata timp cat e un stil nou si nu "a fost testat" afara, nu poti spune ce prinde si ce nu. Muzik aceea e in top ptr ca numai melodiile acelea se dau la tv si radio-uri de le inveti fara sa vrei.
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 01, 2006 11:00 am

Cristi esti culmea. :lol: Nu are rost ce spui.Pai cum naiba?Daca era asa toate trupele dadeau buzna in topurile de afara ca mai toate de la categoria dance se definesc printr-un stil muzical asemanator. :roll: In fine e ca tine ca mi-e lene sa-ti deskid ochii. :lol: O sa stai tu mai mult pe forum si o sa-ti dai seama de mai multe. :lol:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde bobokool » Dum Oct 01, 2006 11:52 am

n-au succes pt ca nu stiu cum sa se promoveze dincolo!!!
Avatar utilizator
bobokool
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 27
Membru din: Dum Oct 01, 2006 11:37 am
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Dum Oct 01, 2006 11:56 am

Aici cam ai dreptate,dar vina nu le aparþine lor,ci casei de discuri.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde bobokool » Dum Oct 01, 2006 11:58 am

asta e si secretul succesului in muzica..nu conteaza care..sa ia o casa buna de discuri si un manager ff bun...
Avatar utilizator
bobokool
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 27
Membru din: Dum Oct 01, 2006 11:37 am
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 01, 2006 12:00 pm

Pai casa de discuri e una dintre cele mai bune...manager bun au sa zicem,cat de cat...Ce lipseste oare? :-k
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde bobokool » Dum Oct 01, 2006 12:02 pm

tupeu, piese pt afara :-??
nu-mi bat capul :-j
Avatar utilizator
bobokool
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 27
Membru din: Dum Oct 01, 2006 11:37 am
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Dum Oct 01, 2006 12:04 pm

Puþin noroc,mai conteazã ºi ãsta.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Facebook [Bot] şi 35 vizitatori

Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico