Acum este Lun Mai 13, 2024 6:05 pm

Ora este UTC + 2


Bad Side of 3SE

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Bad Side of 3SE

Mesajde 3SudEstBoys » Mie Ian 12, 2005 8:46 pm

Cu riscul de a primi avertisment, am deschis acest topic si cred ca e necesar, cu siguranta exista si asa ceva si trebuie sa avem puterea sa si recunoastem, nu? :?
Be Happy
Avatar utilizator
3SudEstBoys
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 322
Membru din: Dum Noi 07, 2004 8:42 pm
Localitate: Bucuresti--Salajan
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde 3SudEstBoys » Mie Ian 12, 2005 9:17 pm

Ma gandesc ca tot eu ar trebuii sa raspund primul, doarece oricum membrii acestui forum sunt "foarte" activi; deci:
1. implicarea lor in promovoarea pe NET, sprea mare lor rusine, zic eu, (promovad Internetul cu "Generatia Internet", da nu si implicandu-se, avand un site mai mult "mostra".
2. implicare lor (in special a lui Laurentiu) in alte proiecte (Animal X, Candy, Blondy, etc.), si mai nou proiecte solo, care a dus la o aparitie din ce in ce mai scazuta a nr. de albume pe an, ajungand la MAXIM 1.
3. legatura lor cu fanii este DESTUL DE DISTANTA; (NICI CHIAR PRESEDINTII de fan cluburi neputand lua legatura cu ei (sau invers), pt. a intra in posesia de noi informatii (despre viitoarele concerte,etc), n-am vazut la 3SE facand sesiune de autografe, sau intalnire cu fanii, ceva, macar un mail une sa le scrii personal, ce sa mai zic si de ceva raspunsuri
4. slaba promovare a lor, prin concerte, turnee (afara aproape, sau chiar deloc), si decizia de a nu mai participa la concursuri.
Be Happy
Avatar utilizator
3SudEstBoys
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 322
Membru din: Dum Noi 07, 2004 8:42 pm
Localitate: Bucuresti--Salajan
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Roxana si Alexandra » Joi Ian 13, 2005 8:38 am

eu nu sunt deloc de accord cu unele din punctele tale de vedere....In primul rand iti spun ca eu sunt vicepresedinta fan clubului 3se iasi si te asigur ca baietii au avut numai cu noi vreo 7 intalnii anul asta..Intalniri la care s-au purtat super si au stat in jur de o ora cu noi,uneori simai mult...Apoi,nu odata ni s-a intamplat sa avem nevoie de o informatie pt fanii in fan club iar baietii ne-au raspus imediat la nelamuririle noastre.Si chiar avem o legatura stransa cu ei in ceea ce priveste comunicarea,chiar si la distanta....
Cu celelalte trupe produse de ei..Baietii,si in speta Laur pt ca pe el l-ai mentionat sunt atat solisti cat si compozitori..Mi se pare firesc sa isi doreasca sa compuna diverse genuri de piese pt artisti cu stiluri diferite de interpretare...
Si eu cred ca mai bine un super album pe an,asa cum ne-am obisnuit deja ,decat mai multe dar mai slabe cum fac majoritetea artistilor romani...3SE sunt printre singurii daca nu chiar singurii care ar putea scoate dintru-un album cu 6 piese 6 singeluri..O calitate mai mare necesita un timp de lucru mai lung....
Asta nu inseamna ca eu nu am nimic care sa spun asa ,ma deranjeaza...Faptul ca uneori promit unele lucruri inainte e a sti sigur daca se vor materializa..Si de multe ori au schimbat planurile si toate s-au dat peste cap...
Oki..sper ca nu v-am plictisit si aveti grija de voi k..VINE FRIGUL>>>!!!!
Avatar utilizator
Roxana si Alexandra
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 49
Membru din: Vin Oct 29, 2004 12:21 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Mirabella » Joi Ian 13, 2005 1:44 pm

Draga 3rei Sud-EstBoy...poate ca ai dreptate,poate ca NU..! Gandeste-te ca NIMNI NU ESTE PERFECT!! si ca in fond si pana la urma urmei si Laur,Vio & Mihai sunt si ei OAMENI..! Si nu pot sa le faca pe toate,sa impace pe toata lumea,sa fie pe placul tuturor!! Asta ca sa nu mai luam in considerare ca au si ei propriile vieti, familii, prieteni...etc...etc...!
Poate ca site-ul acesta nu este chiar asa cum ne dorim noi fanii, adica sa ne ofere posibilitatea sa vorbim cu REGII,SI ALTE CHESTII...,DAR, totusi sa nu uitam ca AICI avem posibilitatea sa comunicam NOI (fanii) intre noi si acesta este un lucru DEOSEBIT!(DUPA PAREREA MEA!)
Ce sa spun...mie imi place acest site (ca daca nu-mi placea nu aveam ce cauta pe aici, va asigur!) mai cu seama ca prin intermediul acestuia,am legat o noua prietenie, (si sper sa nu fie singura! )...nu-i asa Alexa??
Si-apoi...eu cred ca daca intr-adevar iubesti ceva/cineva...admiri...respecti...etc...FACI ASTA NECONDITIONAT!!! orice ar fi, orice s-ar intampla,oriunde ai fi, orice ai face,....FARA SA ASTEPTI CEVA IN SCHIMB!!!

Si-n ceea ce-i priveste pe 3rei Sud-Est,eu cred ca fac tot ce le sta in putinta sa ne multumeasca pe noi, fanii!!! si pt. acest lucru ii admir si ii respect!

Punct(.)
Ultima oară modificat de Mirabella pe Joi Ian 13, 2005 2:02 pm, modificat 1 dată în total.
Sunt "Cu capu-n nori", simt ca "M-am indragostit", si cum "Marea" imi curge prin vene si "Doar tu" ma inalti "Alaturi de ingeri", facandu-ma sa uit ce-i "Ieri si azi"!..."Nu te las sa pleci".. "Marea" mea iubire...
Avatar utilizator
Mirabella
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 225
Membru din: Joi Noi 18, 2004 8:35 pm
Localitate: targoviste
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SudEstBoys » Joi Ian 13, 2005 1:57 pm

Eu am spun doar ce ma nemultumeste pe mine la ei. Dar tot sunt cei mai buni, in tara nu au rival. Sper sa reuseacsa si afara, acum fiind oarecum si ceva mai usor dupa succesul inregistrat de O-Zone. MULT SUCCES BAIETILOR, si sper sa ma ajung sa nu mai am nici o nemultumikre la adresa lor, si numai LAUDE :D. Oricum albumele 3SE sunt si vor continua sa fie singurele albume ORIGINALE (asa sper sa fie la Diverta din Mall)
Be Happy
Avatar utilizator
3SudEstBoys
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 322
Membru din: Dum Noi 07, 2004 8:42 pm
Localitate: Bucuresti--Salajan
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Joi Ian 13, 2005 2:50 pm

sunt total deacord cu 3SudEstBoys.. poate , voi , presedintele din iasi , piatra neamt si oradea puteti lua legatura cu ei insa alte presedinte nu... poate la voi in orase tin intalniri cu fanii insa in alte orase nu...
Elle
 

Mesajde 3SudEstBoys » Sâm Ian 15, 2005 4:29 pm

Roxana si Alexandra scrie:
...... Si eu cred ca mai bine un super album pe an,asa cum ne-am obisnuit deja ,decat mai multe dar mai slabe ......
:oops:
Si cand scoteau baietii cate 2 albume pe an erau mai "nereusite"?, de zici ca e mai bine doar 1 ?Eu zic ca nu, ca erau la fel de cautate.
Be Happy
Avatar utilizator
3SudEstBoys
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 322
Membru din: Dum Noi 07, 2004 8:42 pm
Localitate: Bucuresti--Salajan
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alexrefflex » Vin Ian 21, 2005 8:33 pm

bai 3seboys...scoate tu mai mult de un album... si bun!! pe an...nu cred!uite-te la multe formatii care scot album la 2-3 ani...

au si cate ceva rau...dar asta e :) nu suntem toti perfecti
Win Production rullz!
Avatar utilizator
alexrefflex
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:42 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SudEstGirl » Sâm Ian 22, 2005 10:16 am

mai mai Alex..... Cristi se referea la faptul ca 3SE pot scoate mai multe albume pe an la fel de bune...dar adevarul e ca foarte mult timp si-l dedica si pt alte trupe..la asta batea apropo ..Fa bine mai intra si tuh pe net :D
Avatar utilizator
3SudEstGirl
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 101
Membru din: Mie Noi 03, 2004 9:55 pm
Localitate: Zalau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SudEstBoys » Sâm Ian 22, 2005 9:46 pm

Mersi mult Diana, se vede ca ma cunosti bine. Asa e, vrea sa zica, ca atunci cand scoteau 2 albume pe an nu erau asa reusite? :wink:
Be Happy
Avatar utilizator
3SudEstBoys
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 322
Membru din: Dum Noi 07, 2004 8:42 pm
Localitate: Bucuresti--Salajan
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SudEstGirl » Mie Ian 26, 2005 10:58 pm

Eeeee Cristi.. dupa atata timp e normal sa te cunosc :D.....
Da, vad ca ei ashea cred , ca daca scot mai multe albume intr-un an nu sunt la fel de bune...uite aici se cam inseala...baietii fac piese la fel de reusite.
Avatar utilizator
3SudEstGirl
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 101
Membru din: Mie Noi 03, 2004 9:55 pm
Localitate: Zalau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Vin Mar 25, 2005 12:40 pm

bad side??? va zic yo!!! nu vor sa zik cine......... :lol: cred k stitzi unde vreau sa bat
Vizitator
 

numarul de piese

Mesajde cerber » Lun Mar 28, 2005 2:40 pm

in primul rand nu sunt promovati la fel ca inainte,dar asta nu depinde doar de ei.apoi,cred ca cel mai suparator e numarul mic de piese scoase la un album."visul meu"este ultimul album de 10 piese scos de ei.sa nu spuneti ca e vb de calitatea care cere timp si scot albume de 6 piese din lipsa de timp.din pacate ei sunt printre cei care au inventat genul asta de albume cu rmx-uri.eu asa cred.ar trebui scoase albume intregi la care cu tot cu inca vreo 2 rmx-uri sa se ajunga la 13-14 piese.
va saluta,cerber!
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SudEstBoys » Lun Mar 28, 2005 4:38 pm

Eu zic ca partea cea mai "proasta" la ei esti relatii care o au cu fanii. Promovati n-au fost din cauza scandalrilor cu M&M care se stie pe ce baza.
Be Happy
Avatar utilizator
3SudEstBoys
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 322
Membru din: Dum Noi 07, 2004 8:42 pm
Localitate: Bucuresti--Salajan
Puncte de reputaţie: 0

nu se poate!

Mesajde Vizitator » Lun Mar 28, 2005 6:07 pm

mai stiu yo una!!! NU SE TZIN DE TOATE PROMISIUNILE FACUTE!
sa va dau un exemplu, dar pt asta tre'sa apelez la memoria voastra; dak mai stitzi, acum catziva anisori, au spus la tv (nu mai stiu sigur unde) k fanii ii vor putea urmarii pe net, pe propriul site, adik isi vor pune camera web. au facut asa ceva?! yo nu aveam net pe vremea aia (deci au spus-o de mai bine de 3-4 ani :lol: ) dar nici nu-mi aduc aminte sa fii auzit pe cineva k i-a vazut :!:

stitzi cum mi-am adus aminte? din intamplare treceam prin fatza tv-ului, si la Teo era invitat Adi de la Valcea (park asa ii spune :roll: ) kre acelasi lucru l-a spus: "pe propriul site voi face un web-chat, si-mi voi face timp, macar o zi pt fani k sa ma vada" ; ma oftic!

"Fericit este Doamne, fericit,
Iar un manelist i-au umilit" :evil:
Vizitator
 

Mesajde Mirabella » Mie Mar 30, 2005 4:31 pm

Ba nu i-a umilit! poa' sa aiba si 10 web-chat-uri manelistii astia nesuferiti!...nu vor ajunge nici la degetul mic al celor de la 3reiSudEst!!!
Asa...pentru ca zic yo! :x
Sunt "Cu capu-n nori", simt ca "M-am indragostit", si cum "Marea" imi curge prin vene si "Doar tu" ma inalti "Alaturi de ingeri", facandu-ma sa uit ce-i "Ieri si azi"!..."Nu te las sa pleci".. "Marea" mea iubire...
Avatar utilizator
Mirabella
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 225
Membru din: Joi Noi 18, 2004 8:35 pm
Localitate: targoviste
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SudEstBoys » Mie Mar 30, 2005 11:57 pm

Eu zic ca n-are nici un fel de sens sa comparam manelistii (toti la un loc) cu 3se.
Be Happy
Avatar utilizator
3SudEstBoys
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 322
Membru din: Dum Noi 07, 2004 8:42 pm
Localitate: Bucuresti--Salajan
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Mirabella » Joi Mar 31, 2005 1:07 pm

...pai, nu-i asa??
Sunt "Cu capu-n nori", simt ca "M-am indragostit", si cum "Marea" imi curge prin vene si "Doar tu" ma inalti "Alaturi de ingeri", facandu-ma sa uit ce-i "Ieri si azi"!..."Nu te las sa pleci".. "Marea" mea iubire...
Avatar utilizator
Mirabella
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 225
Membru din: Joi Noi 18, 2004 8:35 pm
Localitate: targoviste
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Joi Mar 31, 2005 3:45 pm

e bine bine nu am dat cu paru' [-o< da' ce zicetzi de faptu' k au promis si nici in ziua de azi n-au realizat?!?! p mine k fan ma deranjeaza
Vizitator
 

Mesajde Mirabella » Vin Apr 01, 2005 5:53 pm

Bineinteles ca-mi doresc sa vb cu baietii pe acest forum! ...si imi pare nespus de rau ca nu sunt activi pe acest forum, care le este "inchinat" lor si mai ales ca fanii isi doresc sa vb cu ei si ei nu le da aceasta posibilitate! :cry: :x
Am auzit la Tonomatul DP2 ca Andreea Balan spunea (acum 2 zile) ca intra saptamanal pe site-ul /forum-ul ei si vorbeste cu fanii!...si intra pe forum chir ea...nu pune alte persoane sa faca acest lucru!...asta e dovada ca-si respecta enorm fanii! nu-mi ramane decat sa zic: BRAVO EI!


Si in legatura cu Tonomatul DP2 (scriu aici ca nu am gasit topicul destinat acestui subiet!).... dragii mei, am sa va dau o veste proasta! Astazi am vazut ULTIMA EMISIUNE a lui Catalin Maruta, spre disperarea mea si a milioanelor de telespectatori fideli care si-au exprimat regretul/revolta/uimirea si intristarea vizavi de aceasta "schimbare"!
Cu toate acestea, Catalin a tinut sa fie sincer cu noi telespectatorii(asa cum a fost dintotdeauna) si a spus in direct anumite cauze din pricina carora se intrerupe ciclul de emisiuni "Tonomatul DP2"! E groaznic si totodata inadmisibil ce se intampla! Am auzit si m-am cutremurat de ceea ce am auzit! Nu se poate asa ceva...nu se poate sa spulberi ani de munca,vise,si atata truda de care a dat dovada echipa acestei emisiuni de-a lungul timpului!Nu se poate(ma refer la cei responsabili de acesta morbida schimbare)... sa scoti din grila de programe, o emisiune care nu numai ca NU a fost sub limita ratting-ului (si a altor categorii de clasare),ci a avut dublu, sau chiar triplu, audienta pe care ar fi trebuit s-o aiba o emisiune de acest gen(asa a zis Maruta!)....si totusi....se-ntampla si lucruri din acestea...care se observa de la o posta ca sunt fortate!
Dar...ce sa mai zic..in Romania, unde nedreptatea este la ea acasa, n-ar trebui sa ma mai mire un astfel de eveiment!
Nu-mi ramane decat sa spun ca ...steaua care a luminat pana acum TVR2-ul si care l-a ridicat cu mult de la nivelul la care era inainte....A INCETAT SA MAI EXISTE!
In rest...NO COMMENT! :-#
Sunt "Cu capu-n nori", simt ca "M-am indragostit", si cum "Marea" imi curge prin vene si "Doar tu" ma inalti "Alaturi de ingeri", facandu-ma sa uit ce-i "Ieri si azi"!..."Nu te las sa pleci".. "Marea" mea iubire...
Avatar utilizator
Mirabella
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 225
Membru din: Joi Noi 18, 2004 8:35 pm
Localitate: targoviste
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dea » Vin Apr 01, 2005 7:59 pm

HELOO!!!WAKE UP!!!....AZI E 1 APRILIE.
Avatar utilizator
dea
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 62
Membru din: Mar Mar 29, 2005 5:35 pm
Localitate: est
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Yrynna » Sâm Apr 02, 2005 9:17 pm

Ceea ce ma km deranjeaza pe mine este COMUNIKREA Q FANII, kre se face prea RAR.Ii inteleg k sunt ocupati&au multe pe cap,dar dak ne_ar acorda si noua un picutz mai multa atentie, ar fi OK
O sinucidere fara durere...si fara sange...asculta manele!
A friend in need is a friend indeed, but da best of friends is a friend with weed!
Avatar utilizator
Yrynna
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1175
Membru din: Joi Mar 31, 2005 3:02 pm
Localitate: In da club!
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Mirabella » Dum Apr 03, 2005 10:56 am

Din pacate nu este o pacaleala de 1 aprilie! As fi vrut din tot sufletul sa fie, dar NU ESTE! :cry:
Ca sa te convingi, (Dea) poti verifica in grila de programe de la TVR2 !...chiar te rog!
..de fapt, din cate am inteles de la Maruta, in viitorul apropiat va mai fi Tonomatul DP2, dar prezentatorul va fii altul si echipa de emisie...la fel!
Se vede clar ca Tonomatul a cam "deranjat" pe cineva...si aceasta persoana ia "dat peste labuta" ca sa-l invete minte!...asa cred eu!
O telespectatoare furioasa la auzirea vestii ca n-o sa-l mai vedem pe Maruta pe le Tonomat, a rabufnit...si-a zis ceva de genul:.."..doar n-o sa te cenzureze acum...Catalin!"
Asta este!...e trist, intradevar!
...si eu care speram sa-i vad pe 3se la Tonomat (ca data trecuta nu i-am vazut ca eram la scoala!)...s-au spulburat toate sperantele mele de ai vedea pe cei 3rei la Tonomat...odata cu prabusirea ireversibila a acestei emisiuni!
...si spun prabusirea ireversibila...pt. ca Tonomatul nu va mai fii la fel niciodata! el a murit odata cu plecarea lui Maruta! :cry: :x
Sunt "Cu capu-n nori", simt ca "M-am indragostit", si cum "Marea" imi curge prin vene si "Doar tu" ma inalti "Alaturi de ingeri", facandu-ma sa uit ce-i "Ieri si azi"!..."Nu te las sa pleci".. "Marea" mea iubire...
Avatar utilizator
Mirabella
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 225
Membru din: Joi Noi 18, 2004 8:35 pm
Localitate: targoviste
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde daniel » Dum Apr 03, 2005 4:32 pm

Mirabella scrie:
Din pacate nu este o pacaleala de 1 aprilie! As fi vrut din tot sufletul sa fie, dar NU ESTE! :cry:
Ca sa te convingi, (Dea) poti verifica in grila de programe de la TVR2 !...chiar te rog!
..de fapt, din cate am inteles de la Maruta, in viitorul apropiat va mai fi Tonomatul DP2, dar prezentatorul va fii altul si echipa de emisie...la fel!
Se vede clar ca Tonomatul a cam "deranjat" pe cineva...si aceasta persoana ia "dat peste labuta" ca sa-l invete minte!...asa cred eu!
O telespectatoare furioasa la auzirea vestii ca n-o sa-l mai vedem pe Maruta pe le Tonomat, a rabufnit...si-a zis ceva de genul:.."..doar n-o sa te cenzureze acum...Catalin!"
Asta este!...e trist, intradevar!
...si eu care speram sa-i vad pe 3se la Tonomat (ca data trecuta nu i-am vazut ca eram la scoala!)...s-au spulburat toate sperantele mele de ai vedea pe cei 3rei la Tonomat...odata cu prabusirea ireversibila a acestei emisiuni!
...si spun prabusirea ireversibila...pt. ca Tonomatul nu va mai fii la fel niciodata! el a murit odata cu plecarea lui Maruta! :cry: :x


Va fi sigur TDP 2 caci e in grila de programe...dar nu stiu daca va fi si Maruta!
daniel
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Ian 18, 2005 11:37 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde daniel » Dum Apr 03, 2005 4:45 pm

TONOMATUL DP 2
Emisiune de divertisment cu ştiri din lumea muzicală, invitaţi în platou, dedicaţii şi mesaje în direct prin SMS.
Prezentator şi Realizator:Cătălin Măruţă

&laquo;WEBCAST&raquo;


INFO EMISIUNE
Email: tonomatuldp2@tvr.ro



Marti, 05 aprilie 2005
Ora: 10:00

Miercuri, 06 aprilie 2005
Ora: 10:00

Joi, 07 aprilie 2005
Ora: 10:00

Vineri, 08 aprilie 2005
Ora: 10:00
daniel
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Ian 18, 2005 11:37 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot] şi 23 vizitatori

Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico