Acum este Sâm Apr 20, 2024 9:17 am

Ora este UTC + 2


3se ia locul O-zone in strainatate

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde ramonik19 » Dum Aug 28, 2005 4:49 pm

:roll: nu, sigur ca 3se nu vor avea succesul celor de la o-zone!!
la nemtzii le-o plakut ''dragostea din tei'' ca ziceau:''mai yahiiiiiiiiiii, mai yahoooooooooooooo'', si sa fim serioshi nu i-as vedea pe 3se sa se injoseasca cu astfel de melodii k cei de la o-zone!! au avut si astia succes o vara si gata, nu mai o auzit nici dreaqu' de ei... :lol:
:wink: daca 3se ar muncii mai mult la promovare ar fi primii(nu ca aku'n-ar fi.da sunt numa pt. fani!) :D
Avatar utilizator
ramonik19
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Aug 28, 2005 4:41 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde ilica » Dum Aug 28, 2005 5:46 pm

Copilash???Iti place tie sa-ti bati joc de mine.Shtiu ca nu vor avea succes pentru ca sunt o persoana deosebit de analitica care urmareshte fenomenul muzical de foarte multi ani.3se nu se incadreaza in cerintele internationale(din pacate).Mai vorbim peste 15-20ani ,shi vedem atunci cine a avut dreptate,adica EU.Eu nu dau cu" presupusul in cap" omului,ci ma bazez pe cunoshtintele acumulate.Daca nu suporti opiniile diferite de ale tale nu am ce sa iti fac,imi rezerv dreptul de a spune ceea ce cred. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Dum Aug 28, 2005 6:33 pm

:roll: nu imi place cand cineva zice un lucru despre care nu are de unde sti: daca e adevarat sau nu... nu ai de unde sti ce va fi la moda maine sau peste un an in muzica :x
Elle
 

Mesajde Vizitator » Dum Aug 28, 2005 7:10 pm

deobicei ADEVARATZII compozitori simt, oarecum, ce va fi la moda... sau nu neaparat ce va fi la moda, dar ceva ce va prinde la public :wink:
ilica, te afli printre ei? 8)
Vizitator
 

Mesajde ilica » Lun Aug 29, 2005 11:11 am

Deobicei in muzica,ca shi in moda de altfel,lucrurile nu se schimba mai niciodata radical.Moda revine dupa o anumita perioada.Nu sunt compozitor...inca,dar am "stofa"de compozitor. :twisted: :twisted: :twisted: Da,simt cand o piesa are shanse sa ajunga hit sau nu.Dar cum am mai spus-o, nu tine tot de piesa,sunt foarte multe alte lucruri care conteaza. :evil: :evil: :evil: Pacat ca nu sunteti putin mai realishti,va inteleg ca-i iubiti,shi eu tin la ei, dar este obligatoriu sa fiti orbi?! :evil: :evil: :evil:
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

salutare(un mare fan 3seeeeeeee)

Mesajde SZILAGYI CRISTIAN » Vin Oct 28, 2005 9:20 pm

vreau sa va spun ca pentru mine 3se sunt cei mai buni si intotdeauna vor fi si cred ca fanii adevarati stiu ca in inimiile noastre sunt nr 1 in lume..........3sud est vor fi si vor ramane numberr 1.............si in orice caz muzica de la 0-zone nu se compara cu cea a baietiilor de la 3se ...........3sudest the best :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
33333333sssssssssseeeeeeeeeeee
SZILAGYI CRISTIAN
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 297
Membru din: Sâm Oct 30, 2004 12:21 pm
Localitate: LUPENI
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Ayumi » Vin Iul 07, 2006 9:15 pm

Mirabella scrie:
Oaw...vrei sa spui...Ayumi...ca se aude 3se pana acolo in Japonia???? :o

Ar fii un lucru excelent...dar ....CHIAR SE AUDE PANA ACOLO??...ca mie NU imi vine sa cred ......
Nu...inca nu "se aude" pana aici...din pacate. :cry:
Ayumi
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Oct 31, 2004 4:20 am
Localitate: Japonia
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Vin Iul 07, 2006 9:41 pm

Hm...poate cã se va auzii cândva.
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde madalina_3se » Joi Oct 05, 2006 10:10 pm

ca tot e vb de O-zone pe aici ...am auzit si am citit intr-un ziar ca Akcent canta piesele celor de la O-zone prin concertele din strainatate.....cred ei ca asa vor obtine succesul mai repede :lol: :lol: :roll:
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Joi Oct 05, 2006 10:12 pm

Cam...penibiluþ,dacã mi se permite a spune. 8-[
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Vin Oct 06, 2006 1:35 pm

madalina_3se scrie:
ca tot e vb de O-zone pe aici ...am auzit si am citit intr-un ziar ca Akcent canta piesele celor de la O-zone prin concertele din strainatate.....cred ei ca asa vor obtine succesul mai repede :lol: :lol: :roll:


Ce tareee Imagine Shi cei de la O-zone stiu?
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Vin Oct 06, 2006 2:15 pm

Nu cred.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Vin Oct 06, 2006 2:20 pm

Poate oh baby va fi un hit. Cine stie ? :-P
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Vin Oct 06, 2006 2:34 pm

Eu zic ca are sanse sa devina.Suna mijto. :)
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Vin Oct 06, 2006 3:13 pm

Suna super misto :D
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Marius » Vin Oct 06, 2006 4:49 pm

pai da ca 3se au piesa Aminitirile in varinata Italiana ,,I Ricordi"
fan 3rei Sud Est
Marius
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 47
Membru din: Mie Iun 28, 2006 9:25 am
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Vin Oct 06, 2006 5:02 pm

Shi Remember me :-P
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Vin Oct 06, 2006 6:32 pm

Remember me e in ENGLEZA :lol: Nu Italiana :-P
Mie mi-a placut ca, atunci, cu I Ricordi au fost si la emisiunea aceea :mrgreen:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Sâm Oct 07, 2006 5:40 pm

Pai da, dar e in alta limba, la asta m-am referit :wink:
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Georgiana_M » Dum Oct 08, 2006 12:58 am

uite aici sunt de aceesi parere cu ilica... de ce? pt k eram in barcelona cand a fost si febra o-zone... (si inca se mai canta de fiekre data cand zic k is romanca incep sa imi cante melodia d la o-zone) pana akum nu am auzit nici o piesa de'a lu 3 sud est ... pe cand o.zone oriunde dar ABSOLUT oriunde mergeai o auzeai... si dak 3SE are o melodie in italiana asta nu inseamna k va ajunge in topurile internationale...ahh deci reveniti pe pamant...si nu va mai facetzi iluzii de aiurea...
uite luna viitoare ma duc in italia cateva sapt cand vin va zic dak se aude vreo melodie pe akolo deshi ....ma km indoiesc...
Avatar utilizator
Georgiana_M
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Oct 08, 2006 12:26 am
Localitate: Barcelona
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde bella simonika » Dum Oct 08, 2006 9:41 am

sigur k vor ajunge mai sus decat ozon pt ca sunt mai buni.eu cred k ozon a avut noroc ca intr-o perioada asa de scurta sa ajunga in topurile straine parerea mea nu zic k nu au muncit dar ani de munk pe care 3se ii are in spate sunt mult mai multi asa k merita sa ajunga mult mai departe.le urez succes =D>
bella simonika
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 96
Membru din: Vin Aug 25, 2006 3:27 pm
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 08, 2006 10:03 am

Georgiana_M scrie:
uite aici sunt de aceesi parere cu ilica... de ce? pt k eram in barcelona cand a fost si febra o-zone... (si inca se mai canta de fiekre data cand zic k is romanca incep sa imi cante melodia d la o-zone) pana akum nu am auzit nici o piesa de'a lu 3 sud est ... pe cand o.zone oriunde dar ABSOLUT oriunde mergeai o auzeai... si dak 3SE are o melodie in italiana asta nu inseamna k va ajunge in topurile internationale...ahh deci reveniti pe pamant...si nu va mai facetzi iluzii de aiurea...
uite luna viitoare ma duc in italia cateva sapt cand vin va zic dak se aude vreo melodie pe akolo deshi ....ma km indoiesc...


Asa,si?ImagineDe ce ti se pare ca suntem noi aia cu capul in nori si tu aia realista?Si eu am fost in Madrid cand se canta O-zone vis-a-vis de blocul meu.Culmea e ca am crezut ca s-au mutat romani in zona...pt ca in tot cartierul eram doar noi si inca o familie de romani.Insa nu....era febra O-zone.Nu stiu daca faptul ca 3se au cateva piese in alte limbi este un argument pro pt lansarea lor pe piata internationala.Si nici nu cred ca asta conteaza in mare parte...ci mai mult piesa.O-zone de exemplu s-a lansat cu o piesa in limba romana. :roll: De ce 3se n-ar face la fel?In fine,ca asta le-ar aduce un anumit avantaj e altceva....da,ar fi spre interesul lor sa faca o piesa in engleza,ar da mai bine dupa parerea mea.Cat despre faptul ca ei se vor lansa afara...mi se pare ca esti sceptica rau. :roll: Adica nimeni nu a zis...bah maine 3se se lanseaza in Europa,insa nici de faptul ca nu se vor lansa niciodata nu poti sti ceva cert.Asa cum O-zone s-a lansat peste noapte cu acea piesa(pt ca nimeni nu se gandea ca o astfel de piesa va avea succes afara)la fel si 3se ar putea face acelasi lucru.Pt ca....la fel ca si in moda,n-ai de unde sti tu ca peste 4 sezoane se va purta iar fusta scurta.Poate se decide asta cu un sezon inaine....si o sa ai surprize.Asa ca nu le arunca!Pastreaza-le in dulap.Poate in Italia o sa ai nevoie.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Georgiana_M » Dum Oct 08, 2006 11:34 am

Melodia d la o-zone era un kkt de melodie dar din motivul X a fost tare placuta in afara ...cei de la o zone au avut mult noroc si pt asta nu trebuie versuri in italiana sau in engleza (nush dak dragostea din tei ave avreo versiune in alta limba dar stiu k se asculta in versiunea originala ) k sa ajunga in afara le trebuie un ritm k-lumea,noroc ,mult interes lucru kre dupa parerea mea 3SE nu il mai are de mult ... ce fac ei? scot un album o data pe an un videoclip si gata neam terminat treaba pe anu asta ... is multe lucruri kre fac k o melodie sa ajunga in topurile internationale....si sunt multe lucruri kre cei de la 3SE nu le au...si eu cred k le e bine asha cu succesul kre il au in Romania...si tind sa cred k nu ii intereseaza sa aiba mai mult......
Avatar utilizator
Georgiana_M
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Oct 08, 2006 12:26 am
Localitate: Barcelona
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Oct 08, 2006 11:47 am

Te insheli atunci cand afirmi ca ei nu au interesul sa apara afara. :wink:
Si in alta oridine de idei ce te face sa crezi ca 3se nu vor avea acelasi noroc ca si O-zone?Cum O-zone nu se asteptau sa aiba atata succes cu piesa aia...poate la fel se va intampla si cu o piesa 3se. :wink: Tu stii cum e cand esti in alta tara...nu sh de ce vorbesti asa de O-zone?! :oops: Eu cand eram acolo eram foarte mandra de faptul ca O-zone se asculta si ca spaniolii sunt interesati de piesa,ba chiar de versuri.Pt ca au aparut in ziare si se intrebau toti ce inseamna. :) Eu ca romanca am fost mandra de asta. :) Poate ca o sa ziceti...ia uite ce prostii mai spune si Ade.Dar cand o sa plecati din tara asta....asa cum e ea,cu bune si rele,o sa-mi las telefonul deschis non stop.Pt ca sunt sigura ca ma veti suna sa-mi dati dreptate.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Dum Oct 08, 2006 1:03 pm

intr-adevar... te simti super mandru cand ajungi in alta tara si auzi o piesa romaneasca (indiferent care ar fi ea :!: )

Si nu , Ade, nu spui prostii.. In orasul in care am fost in Spania, se auzea O-Zone.. si Akcent... Akcent mai putin.. dar O-Zone.. nu era zi in care sa nu aud Dragostea din tei.... era un sentiment. nu stiu.. placut.. mereu zambeam cand auzeam o piesa DIN ROMANIA


Si acum 2ani.. cand am fost.. si ferba O-Zone (ca sa te citez, Ade) abia incepuse... o auzeam la radio cel putin de 3ori pe zi! si nu zic asta degeaba.. petreceam mult timp in masina ... (aveam pregatiri pt o nunta si eram mereu pe drumuri) si toti prietenii spanioli cand la ziceam ca sunt din Ro.. ziceau.. wow.. tre sa fii mandra ca o piesa de-a voastra se aude pana aici.. si ma simteam.. ba mai mult... unii vroiau sa auda si traducerea :lol: era funny.. dar placut... :) :)



Si cred ca esti prea pesimista Georgiana.. de unde stii tu ca ei nu vor sa iasa in afara? POate ca OH BABY va prinde afara!!! E o piesa super, dansanta, cu versuri USOR de retinut... :wink:

Putina incredere nu strica... :wink:
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 35 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico