Acum este Vin Mar 29, 2024 1:11 am

Ora este UTC + 2


de ce cantati?

Foloseste acest forum pentru a lua legatura cu membrii formaţiei

Moderatori: Dedeea, Dory

de ce cantati?

Mesajde carlos » Lun Aug 25, 2008 4:03 pm

cantati din pasiune,pt ca iubiti muzica sau pentru bani?daca nu ati mai castiga nici un leu ati mai canta?va modificati stilul de muzica in functie de ceea ce va aduce mai multi bani.in ce masura banii va influenteaza modul in care cantati sau compuneti?
carlos
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Aug 25, 2008 3:46 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Vlady » Lun Aug 25, 2008 7:53 pm

canta din pasiune! dar degeba e pasiune daca nu sunt si bani! mori de foame doar cu pasiunea...
PS: banii nu le mai vin de mult doar din cantat (studiouri, restaurante, afaceri imobiliare)
Avatar utilizator
Vlady
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1646
Membru din: Sâm Dec 10, 2005 6:36 pm
Localitate: 3seFAN.net
Puncte de reputaţie: 0

Re: de ce cantati?

Mesajde eu_3se » Lun Aug 25, 2008 10:28 pm

carlos scrie:
cantati din pasiune,pt ca iubiti muzica sau pentru bani?daca nu ati mai castiga nici un leu ati mai canta?va modificati stilul de muzica in functie de ceea ce va aduce mai multi bani.in ce masura banii va influenteaza modul in care cantati sau compuneti?


poi nu ai ce face canta din pasiune si pt ca iubesc muzica da u nu stiai cum sa scapi de plictiseala si gai sa facem un topic aja la intamplare
Imagine


asta-i viatza ce noua ne place si nm nu are cene face orice zi la noi e sarbatoare chiar daca avem sau n-avem bani in buzunare
Avatar utilizator
eu_3se
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Aug 29, 2006 3:57 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mar Aug 26, 2008 4:12 pm

Toti trei canta de foarte mult timp, iar acum mult timp... nu era ca acum, romanii avea si alte scopuri in viata, exceptand banii. Pe vremea lui Ceausescu daca aveai prea multi bani riscai sa te aresteze. Toti aveau cam la fel de multi bani, bine exceptand cativa apropiati ai partidului, iar oamenii nu prea aveau nevoie de bani. Totul era destul de ieftin iar gama de produse... era foarte redusa, gaseai cam acelasi lucru peste tot. Chiar nu prea cred ca se apuca pe atunci cineva de muzica pentru bani, pentru faima poate, da' sigur nu pentru bani. Ei din cate stiu au inceput sa cante la foarte putin timp dupa revolutie, cand inca romanii nu o luasera razna. Plus ca pe vremea aceea copii de 14-15 ani chiar nu se gandeau cum sa obtina bani. In concluzie nu cred ca banii au fost un factor determinat in decizia lor de a canta.
E firesc ca muzica lor sa fie influentata de cerere, daca ei vor sa canta despre lalele iar publicul nu vrea sa auda de lalele... cred ca se vor multumi la a canta de lalele in baie. Pana la urma este o industrie, daca nu aduc bani, daca nu se vand, nimeni nu va mai investi in ei. Cu siguranta incearca sa gaseasca o cale de mijloc intre ceea ce doresc ei sa cante si ceea ce le cere publicul.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carlos » Mar Aug 26, 2008 6:38 pm

un artist adevarat ar trebui sa cante deinteresat.si ce daca nimeni nu baga bani in el,nu asta conteaza,important este sa nu isi altereze talentul artistic
carlos
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Aug 25, 2008 3:46 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Mar Aug 26, 2008 8:11 pm

Atunci hai sa ne facem fiecare meseria exclusiv de placere si sa murim de foame :wink:
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Mar Aug 26, 2008 10:08 pm

carlos scrie:
un artist adevarat ar trebui sa cante deinteresat.si ce daca nimeni nu baga bani in el,nu asta conteaza,important este sa nu isi altereze talentul artistic


Arata-mi tu pe cineva care canta dezinteresat, fara sa-i pese de onorariu. NIMENI nu canta doar asa, ca vrea el sa cante degeaba...exceptie fac cei ce canta in baie. :wink:
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carlos » Mar Aug 26, 2008 10:54 pm

muzica pentru bani?cam murdar.sint multi care nu fac asta pentru bani,mai mult chiar investesc foarte mult pentru a se intretine in muzica.incepand de la copii mici ce merg prin tot felul de festivaluri pana la acei artisti ce canta pe plaja in vama veche.nu o fac pentru bani ci din pasiune.
carlos
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Aug 25, 2008 3:46 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Mie Aug 27, 2008 7:29 am

Atunci ar trebui sa se lase toti de scos albume si filmat clipuri si ar trebui sa se duca pe o plaja sa cante pentru oamenii de acolo...gratuit! Si ei ar trebui sa traiasca cu aer si alge din mare...

Vorbesti de lucruri diferite, daca ar disparea cantaretii "pe bani" nu cred ca ar fi lumea mai fericita. In definitiv e si asta un fel de meserie...
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Joi Aug 28, 2008 4:47 pm

Pe plaja canti pentru 10-20 de persoane, hai 100, da' prin televizor ai acces la milioane de oameni. Iar ca sa ajungi la televizor ai nevoie de bani, de sustinere, si tot asa.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carlos » Joi Aug 28, 2008 11:09 pm

pe naiba,sint o multime de debutanti faliti invitati prin emisiuni.iar daca n-ar exista industria,atunci nimeni n-ar avea clipuri si tot asa,deci ar trebui sa fie promovati cei fara bani.pana la urma nu cred ca ar dispare muzica fara clipuri,muzica exista de cand lumea.
carlos
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Aug 25, 2008 3:46 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Vin Aug 29, 2008 8:27 am

Atunci ar renunta casele de discuri si producatorii care n-ar face nimic fara bani. Chiar crezi ca in situatia asta va fi mai bine?
Stii ce sfat iti dau? Du-te tu pe plaja si asculta-i pe aia care canta gratis si lasa-ne pe noi sa dam bani pentru muzica pe care vrem s-o ascultam :wink:
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ana_beyonce_2008 » Vin Aug 29, 2008 10:20 am

:D BINE ZIS!! :lol: :lol: :lol:
jos rasismul "respecta si esty respectat"
Avatar utilizator
ana_beyonce_2008
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 127
Membru din: Joi Apr 10, 2008 6:56 pm
Localitate: pe o insula insoritaa :) :)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Vin Aug 29, 2008 4:40 pm

Este adevarat ca deja muzica si-a cam pierdut din esenta din cauza dorintei unora de a scoate cat mai multi bani, indiferent de mijloace. Astfel foarte multe nonvalori ajung sa fie promovate intens, iar adevaratele talente sunt ingropate. Insa nu putem separa total muzica de bani, oamenii acestia trebuie sa traiasca din ceva, si pana la urma aceste interese ascunse aduc si beneficii, se investeste mai mult in muzica. Exista o presiune constanta pentru a aduce publicului ceva nou, pentru a prezenta publicului intr-un mod cat mai inedit noile piese/albume. Cred ca inca mai exista un echilibru in ceea ce se intampla la ora actuala in muzica.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carlos » Vin Aug 29, 2008 5:34 pm

ce echilibru?majoritatea sint gagici cu tatele pe afara,mari talente.cand ai deschis ultima oara televizorul?
carlos
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Aug 25, 2008 3:46 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde eu_3se » Vin Aug 29, 2008 10:21 pm

mey carlos nu ai ce face? ca la toate topicurile tu ai ce va de comentat sau faci topicuri aiurea si ne iei pe noi cu chesti dastea cand ai deschis ultima oara tv-ul? hai nu mai lua lumea la mijto
(ji asta ti-o zic aja u faci ce vrei io zic sa va potoliti)
Imagine


asta-i viatza ce noua ne place si nm nu are cene face orice zi la noi e sarbatoare chiar daca avem sau n-avem bani in buzunare
Avatar utilizator
eu_3se
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Aug 29, 2006 3:57 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde madalina_3se » Mie Sep 03, 2008 8:30 pm

Cred ca intrebarea ne era adresata :lol: -De ce cantati?- baietii oricum nu intra pe forum sa-i raspunda lui Carlos la aceasta intrebare. Altfel trebuia sa te adresezi daca era vorba despre 3se.
Deci va rog, cei care cantati spuneti-i lui Carlos.... de ce cantati? :wink:
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Mie Sep 03, 2008 10:10 pm

eu zic ca ma intreba pe mine...si pe andy...asa zic eu :oops:
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde carlos » Joi Sep 04, 2008 8:13 pm

pe 3se ii intrebam,dar va intreb si pe voi,sint curios,voi de ce cantati?
carlos
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Aug 25, 2008 3:46 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Joi Sep 04, 2008 11:02 pm

din pasiune...dar sa astepti mai bine pana o sa iti raspunda baietii ca o sa creasca BOZUL MAAARE MARE :wink:
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Vin Sep 05, 2008 9:06 pm

cristy_caz06 k m'a sunat directoru de la liceu sa ma duc la nujt ce intrunire q primaru shi q mai multzi shi sa sustin trupa care vreau sa vina....shi am zis k vreau sa vina 3se...shi or sa vina......shi itzi zic shi pretzu:D
Bursucel_94 spune
cristy_caz06 9100 lei
Bursucel_94 merita
Bursucel_94 :D
Bursucel_94 atata au cerut pt concert nu?
cristy_caz06 da
cristy_caz06 si tocmai de aia am zis sa vina ei.....fiindca nu erau chiar scumpi si merita banii


Asta cred k demonstreaza k desi sunt cei mai buni din Romania nu canta doar pt bani...
In unele tari din Europa sunt f cunoscuti...si concerte nu au doar in Romania...
Si nu s-au despartit si nu o sa se desparta din cauza banilor la fel k
O-zone !!! Pt k ei nu sunt oamenii pe care banii si succesul sa-i schimbe!
Atat am avut de spus... :!:
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANNYBLONDY » Joi Oct 02, 2008 10:26 am

din placere! :)
Another day has gone
I'm still all alone
How could this be
You're not here with me
You never said goodbye
Avatar utilizator
ANNYBLONDY
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 661
Membru din: Vin Iul 22, 2005 8:21 pm
Localitate: CALARASI...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Joi Oct 02, 2008 1:12 pm

Din suflet! :)
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANNYBLONDY » Joi Oct 02, 2008 2:49 pm

Andreea Dinu scrie:
Din suflet! :)
si din inima! :D
Another day has gone
I'm still all alone
How could this be
You're not here with me
You never said goodbye
Avatar utilizator
ANNYBLONDY
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 661
Membru din: Vin Iul 22, 2005 8:21 pm
Localitate: CALARASI...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Oct 02, 2008 4:00 pm

Eu din pipota!
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico