Acum este Joi Mai 02, 2024 2:00 am

Ora este UTC + 2


Michael Jackson.

Aici puteţi discuta despre muzică, poezie, pictură... tot ce ţine de artă şi cultură

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde Dedeea » Mie Ian 23, 2008 11:29 pm

Michael Jackson Thriller De Luxe Edition in Romania

La 25 de ani de la aparitie, cel mai de succes album Michael Jackson, Thriller, se relanseaza intr-o editie de lux.

Pachetul aniversar intra oficial in Romania pe 22 februarie, iar evenimentul va fi marcat in Bucuresti la Diverta Plaza. Vino acolo si vei gasi si singurul DVD "The Dangerous Tour" al lui Michael Jackson:

Noul Thriller contine, pe langa tracklist-ul original, 7 bonus tracks si un DVD plus un booklet de 48 de pagini.

Cele 7 bonus tracks sunt realizate in colaborare cu cei mai in voga artisti ai momentului, artisti care si-au dorit enorm sa aiba sansa de a canta alaturi de "regele pop-ului" ("Beat It 2008" cu Fergie, un super remix al celebrei "Billie Jean", facut de Kanye West , o noua versiune a piesei "Wanna Be Startin' Something" cu Akon, "The Girl Is Mine" si "P.Y.T" remixate de Will.i.am si "For All Time", un "unreleased cut" de pe sesiunile de inregistrare ale Thriller-ului din 1982, masterizata si mixata de Michael Jackson.

DVD -ul contine celebrele scurt-metraje (videoclipuri) de pe album: Thriller, Billie Jean si Beat It, precum si "breakout performance-ul" melodiei Billie Jean in cadrul legendarei gale "Motown 25: Yesterday, Today, Forever" TV special (transmisa in premiera pe NBC la data de 16 Mai 1983)
Recorduri Thriller

* Thriller (lansat in decembrie 1982) a stat 80 de saptamani consecutive in American Top 10, in 37 dintre acestea fiind # 1!
* 7 dintre cele 9 piese incluse pe album au ajuns in Top10 singles in Billboard Hot 100 iar single-ul Thriller a ocupat prima pozitie in US, UK, Franta, Italia, Australia, Danemarca, Belgia, Africa de Sud, Spania, Irlanda, Noua Zeelanda si Canada
* Thriller a facut istorie, fiind primul si singurul album "top selling" pentru 2 ani la rand in America (1983 si 1984)
* Thriller a acumulat un numar halucinant de 27 de discuri de platina, fiind premiat cu "Double Diamond Award" in US. In acelasi timp, albumul a atins rangul de "Diamond" sau "Multi-Platinum" in Argentina, Autralia, Brazilia, Belgia, Canada, Finlanda, Franta, Germania, Japonia, Mexic, Olanda, Noua Zeelanda, Portugalia, Spania, Elvetia si UK.
* In anul 1985, Thriller a intrat in Guinness Book ca cel mai bine vandut album al tuturor timpurilor, record neegalat nici pana azi
* Extraordinarul Thriller ii aduce lui Michael Jackson in 1984 un numar record de 12 nominalizari la premiile Grammy, 8 dintre acestea materializandu-se si constituind inca un record: "cele mai multe premii multe premii Grammy castigate de un artist intr-un singur an".
* In acelasi an, Michael Jackson a castigat 8 premii American Music Awards si 3 premii MTV Video Music Awards.
* Anul ce a urmat i-a adus deja celebrului pop star premiul Best Video Album pentru "The Making of Michael Jackson's Thriller", premiu acordat in cadrul celei de-a 27-a aniversare anuala Grammy Awards.

Imagine

Sursa:Best Music
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Dedeea » Mar Mar 11, 2008 6:37 pm

Michael Jackson ar putea pierde Neverland-ul daca pana pe 19 martie nu plateste suma de 12 milioane de lire sterline....pacat pentru ca din cate imi aduc aminte,era locul pe care acesta l-a creat in amintirea copilariei in care nu a avut parte de tot ceea ce isi dorea.

Se pare totusi ca doi dintre fanii sai doresc sa il ajute,si au facut o licitatie pentru cumpara proprietatea,iar apoi intentioneaza sa o inchirieze starului.

Mai multe detalii AICI
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mar Mar 11, 2008 11:49 pm

Slabe ºanse sã reuºeascã, din pãcate.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Lun Apr 21, 2008 10:03 pm

^ Se pare ca Michael a reusit sa salveze Neverlandul,platind cele 25 de milioane si ajungand la o intelegere cu investitorii Fortress Investment Group pentru a putea sa-si pastreze propietatea. Imagine



Sursa:Best Music
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde anusk » Mie Mai 28, 2008 8:52 pm

Michael mi-a marcat copilaria............Thriller este clipul meu preferat iar You are not alone ma omoara, pur si simplu..............cand a fost acel proces in direct, i-am tinut pumnii lui Michael la propriu, ma rugam continuu ca totul sa fie bine, transpirasem toata.....................mi-a fost un pic frica de sentinta, am avut emotii destul de mari, kiar dk eram la mii de km departare de el si vedeam totul doar printr-un ecran :oops: nu poti sa nu apreciezi un asemenea artist...................tatal lui il batea in culise pentru ca el sa iasa pe scena, la varsta de 10 ani............
Avatar utilizator
anusk
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Mai 27, 2008 10:57 pm
Localitate: Constanta, Cartierul Tomis Nord
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Mar Dec 16, 2008 8:27 am

Pentru cei care sunt fani MJ, ca de altfel si mine... o sa vi se para interesant articolul, mie mi s-a parut socant... Trebuie mentionat ca e complet in Engleza! :-B ;)

http://celebedge.sympatico.msn.ca/Drama ... date=False
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Vin Iun 26, 2009 4:41 am

3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Vin Iun 26, 2009 7:21 pm

Chiar imi pare rau ca a murit... chiar daca nu am fost fan, nu am ascultat nici macar o piesa de-a lui...

Dar Laur este fan, sau cel putin era...
:-[
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Daria_Desiree » Vin Iun 26, 2009 7:38 pm

^Este...

R.I.P. Michael :( :((

P.S.: Laur avea bilete la unul din concertele lui Michael la Londra.
Imagine
Laulaa mitä kallistuksen sanoa...unohtaa mitä kallistuksen pelata...
Avatar utilizator
Daria_Desiree
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1928
Membru din: Sâm Feb 10, 2007 5:44 pm
Localitate: Oradea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Mar Iun 30, 2009 7:34 pm

si mie imi pare rau ca a murit...asta este...Dumnezeu sa il odihneasca in pace!imi pare rau de laur..dar banii...s-au duuus :D ..sper sa se duca toti sa-si dea seama ce gresealaa facut atunci cand a renuntat la 3se
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Joi Iul 02, 2009 6:37 am

Imi inchipuiam eu ca Laur a avut bilete la concertul de revenire din Londra! :roll:
A fost si este in continuare o inspiratie si regele muzicii pop(dance)! Ma scoate din sarite ca inca nu-l lasa sa se odihneasca in pace, sa mai termine cu suspiciunile si blasfemiile... la ce bun acum? dupa atatia ani? oare succesul si talentul nu au fost destul? nici macar dupa ce a murit n-are pace!! Setea de bani n-o sa se termine niciodata si s-a vazut si la 3se asta (mai ales din partea ziaristilor)... si la ce ajuta ma rog? strica tot ce-i mai frumos!

Ma rog, ma scuzati, mi-am revarsat nervii aici... dar chiar mi se pare patetic! :-[
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Joi Iul 02, 2009 4:41 pm

OFF Topic:astia cu "setea de bani", nu-i nimic mai patetic decat voi. Habar n-aveti ce a fost acolo da' va dati toti cu parerea. Documentati-va si dup-aia bateti toba ca a fost asa sau altfel, ca habar n-aveti pe ce lume traiti!GET A LIFE!!!
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Joi Iul 02, 2009 8:26 pm

^:lol:... de aia imi place mie forumul asta asa tare, pentru ca toti se judeca... zic ce vreau, nu-ti place citeste altceva, nu-i nimeni mai presus..
Ma rog, hai sa revenim, aici e vorba de M.J.... Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! =((
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Vin Iul 03, 2009 11:19 am

Sincer, ma apuca plansul de ce vad aici. Am ajuns sa intru odata pe saptamana si atunci imi fac cruce cu ambele maini :lol:.

Ce treaba au banii dati de Laur pe bilete cu destramarea 3se, Dumnezeu sa ma ierte dar nu inteleg :-?? . Din contra, multi dintre fanii MJ au dovedit cat de mult l-au iubit, indiferent de tot ceea ce s-a spus despre el si a facut in viata, prin faptul ca nu au vrut inapoi sutele de dolari dati pe bilete, in acest fel aducandu-i un omagiu. Asta ar trebui sa va puna pe ganduri, sa invatati ca viata nu e asa cum doreste X si Y.

Majoritatea voastra inca sunteti copii in gandire, si nu ati dat de greutatile unei familii, a intretinerii unei case. Cand o sa va loviti cu nasul de nevoia banilor ( nu in sensul aviditatii ) si a unui trai decent, in Romania asta in care mori de foame cu zile poate veti intelege mai bine anumite decizii luate de fiecare din membrii formatieti.

Nu cred ca in scoala generala / liceu nu ati luptat pentru premiu 1. Nu cred ca ati renuntat vreunul la coronita pentru colega de banca, doar pentru ca vai domne ma inteleg super bine cu ea. Asa ganditi-va si acum, baietii poate ca sunt, poate ca nu mai sunt prieteni, dar si in formula de 3 exista o competitie intre ei cu siguranta.

La noi viata a devenit o jungla, iar legea junglei e doar una " lupta pentru supravietuire ", pe care toti o ducem zi de zi. Inainte sa aruncati cu pietre, uitati-va in ograda voastra si vedeti daca sunteti macar pe jumatate indreptatiti sa aratati cu degetul ;) .

Michael Jackson a fost un om de geniu si va ramane o legenda in sufletul tuturor. Personal am crescut cu muzica lui, il ascult foarte des, si cred ca e una din cele mai mari pierderi ale muzicii.
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Vin Iul 03, 2009 4:51 pm

OFF Topic:3seluver, nu e vorba ca-mi place sau nu ce se scrie aici, e vorba ca, intamplator, stiu cam care a fost treaba in 3SE. Si ma deranjeaza sa vad cum copii(ca probabil n-ai mai mult de 15-16 ani) ca tine arunca vorbe in stanga si in dreapta referitor la Laurentiu in special. Daca nu stii despre ce a fost vorba, nu mai bate toba cum ca banii nu stiu ce au destramat. M-am facut inteles,sper!
ON Topic:Michael Jackson a fost, fara indoiala, mai mare decat Elvis Presley. Recent, cel care a declarat in 1993 ca a fost molestat de Jackson, a recunoscut ca a mintit, obligat fiind de tatal sau, pentru ca familia sa scape de saracie. Cum mai pot dormi noaptea cei care l-au acuzat mereu de pedofilie? Asa suntem noi,oamenii...cat timp era in viata faceam misto de el ca ii cade nasul, ca arata nu stiu cum...iar acum o planeta intreaga il plange! Ipocrita planeta... :)
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Sâm Iul 04, 2009 3:57 am

off: imi pare rau ca asta ai crezut... m-am referit la bani in general, n-am aratat cu degetul pe nimeni... chiar tu ai zis-o asa sunt oamenii si mie nu-mi place sa judec pe nimeni... ce-a fost intre baieti numai ei stiu adevarul si n-am de ce sa "le dau in cap"... trebuie sa recunosti ca a fost o cearta intre ei care s-a accentuat cand a intrat in vizorul publicului... ca Laurentiu a facut milioane sau ca Mihai si-a cumparat nuj ce masina, astea sunt speculatii (vrajeli ca sa isi faca sange rau) si chiar nu cred in ele... nu asta am incercat sa spun. Pana la urma fiecare are opinia lui despre situatia asta, dar totusi nu arat cu degetul. In plus, ce-a fost a fost si nu mai e! 3SE mi-au ramas in inima pentru cum erau sau cum au fost in 11 ani; acum ascult melodiile lor separat, dar nu ma mai topesc, nu mai simt aceasi incantare pe care o simteam odinioara. Ma scuz ca m-am exprimat gresit si merci, ce tanara ma faci sa ma simt! :-[[ Nu mai judeca oamenii dupa aparente totusi. ;))



Michael: A fost, este si va fi mereu un idol, o suprematie, oarecum nu moare niciodata. Stiam de chestia cu copii; eu am simtit si am crezut in el, desi foarte multi il acuzau. Cum poti sa nu fii suparat cand moare o legenda (cantaretul sau formatia cu care ai crescut, prima caseta M.J. si prima caseta 3se sunt ceva care nu pot fi inlocuite) si toti inca il tradeaza si nu-l lasa sa se odihneasca in pace. Da sunt de acord sa ne arate imagini de la ultima repetitie, care a fost superba by the way, dar de ce trebuie sa scurme in testament, ca ce bani i-a lasat cui? Mi se pare normal ca Michael sa lese toti banii copiilor, de ce ar trebui contestat lucrurl asta? Michael a facut ce nu multi au reusit cu adevarat: muzica de calitate care a ramas in istorie; si-a dat sufletul pentru fiecare melodie!

Mi-am incheiat discursul! O:-)

Una din melodiile mele preferate.
Michael Jackson - Th Earth Song
http://www.youtube.com/watch?v=4FZcAzZOyOg
[Rest In Peace Michael!]
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANNYBLONDY » Sâm Iul 04, 2009 10:43 am

Andytzu scrie:
OFF Topic:3seluver, nu e vorba ca-mi place sau nu ce se scrie aici, e vorba ca, intamplator, stiu cam care a fost treaba in 3SE. Si ma deranjeaza sa vad cum copii(ca probabil n-ai mai mult de 15-16 ani) ca tine arunca vorbe in stanga si in dreapta referitor la Laurentiu in special. Daca nu stii despre ce a fost vorba, nu mai bate toba cum ca banii nu stiu ce au destramat. M-am facut inteles,sper!
ON Topic:Michael Jackson a fost, fara indoiala, mai mare decat Elvis Presley. Recent, cel care a declarat in 1993 ca a fost molestat de Jackson, a recunoscut ca a mintit, obligat fiind de tatal sau, pentru ca familia sa scape de saracie. Cum mai pot dormi noaptea cei care l-au acuzat mereu de pedofilie? Asa suntem noi,oamenii...cat timp era in viata faceam misto de el ca ii cade nasul, ca arata nu stiu cum...iar acum o planeta intreaga il plange! Ipocrita planeta... :)
ASTA E.. NOI APRECIEM OAMENII ATUNCI CAND DEJA ESTE PREA TARZIU... am fost fana MJ imi pare extraordinar d rau k a murit...macar el a vrut sa ofere fanilor un turneu de adio... insa...a fost prea tarziu :-[
Another day has gone
I'm still all alone
How could this be
You're not here with me
You never said goodbye
Avatar utilizator
ANNYBLONDY
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 661
Membru din: Vin Iul 22, 2005 8:21 pm
Localitate: CALARASI...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Mie Iul 08, 2009 8:45 pm

Mi s-a rupt inima... nici nu-mi imaginez cat de greu e sa treci prin ce trece ea... :-[ , dar sunt sigura ca MJ a ajuns intr-un loc mai bun, unde nu-l mai judeca nimeni! :hug: Rest In Peace!

http://www.youtube.com/watch?v=NzHJyKkEOHQ&feature=popular
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Vin Iul 10, 2009 6:39 pm

Ar fi stupid să îl laud acum, îmi place la fel de mult ca înainte, şi încă nu pot să realizez că nu mai este. Nu o să învăţăm niciodată să ne apreciem valorile cât timp trăiesc, doar după moarte realizăm ce am pierdut. Păcat, mare păcat! :(
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Sâm Iul 11, 2009 7:10 pm

Lily, asa e... numai dupa ce moare cineva, sau pleaca isi dau seama cat de mult valoreaza. Aseara am cumparat dvd-ul cu concertul lui Michael Jackson de la Bucuresti din 92 si m-am uitat... cel mai tare concert care l-am vazut. Am fost la Beyonce cu cateva saptamani inainte si mai bine de jumatate din concertul ei a fost inspirat din a lui Michael! :) Bineinteles ca am plans... e imposibil sa nu plangi. :-[
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Mie Iul 29, 2009 5:30 am

Mi-a placut raspunsul. :)
http://celebedge.ca/Galleries/Mab/pg_index2_Mab072709?feedname=photo_gallery_auntmabdeath27

The world was shocked when it was announced on June 25, 2009 that Michael Jackson had died. A $4 million memorial at LA's Staples Center was held for the King of Pop which included performances by Mariah Carey, Stevie Wonder and Usher. Cardiac arrest is to blame for his untimely death, although details surrounding what caused it remain to be seen. (credit: Dr. Billy Ingram/WireImage)
Aunt Mab says -
Dear sad about celebs,

You're correct in recognizing that a number of stars have passed away in the last month or so, most notably Michael Jackson. Although we may not have personal relationships with celebrities, it’s very normal to be touched by their deaths. It's entirely possible to develop a connection with an artist because of their work which can make their passing difficult to digest. If an entertainner had a great influence on your life, their death may take a larger emotional toll on you.



Howver, we must accept that this type of loss is beyond our control, and when it happens, we need to deal with our grief. We all deal with grief differently but it's important that we actually deal with our feelings, because unresolved emotions can grow in a negative way. When Michael Jackson passed away a number of memorial sites were created all around the globe. Honouring a life and legacy is a wonderful way to deal with your depression.



Unfortunately, some fans weren't able to deal with their grief and took their own lives; possibly due to unresolved mental issues, deep sadness and an urge to be closer to the star. Their life had revolved so much around the 'King of Pop' that they couldn't imagine their life going on without him. That is extremely troubling. It's quite reasonable to be affected by an artist's work, but to become so obsessed that you can't imagine a world without them is unhealthy to say the least.



Give yourself some time to be affected by someone's death but don't allow it to have a lasting impact upon your daily life. Try your best to focus on the great things you have going on in your life and keep moving forward. In the end, the only thing we can do is carry on with our lives. In the event that you are overcome by the sadness of losing someone, even someone outside of your own social circle, you should try and speak with a trusted friend or family member or seek grief counseling.
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Anterior

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico