Acum este Vin Apr 19, 2024 2:38 am

Ora este UTC + 2


Michael Jackson.

Aici puteţi discuta despre muzică, poezie, pictură... tot ce ţine de artă şi cultură

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde Lily » Mie Sep 20, 2006 3:06 pm

Bag mâna în foc cã e þeapã. :^o
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde axismundi » Mie Sep 20, 2006 7:14 pm

ce motiv ar avea sa fie teapa
axismundi
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Sep 19, 2006 10:12 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mie Sep 20, 2006 8:35 pm

Credit,presupun.Nu vãd de ce nu s-ar putea ca cei ce doresc nr. sã poatã trimite un mp.Mi se pare cam ciudãþicã faza cu sms-ul.Poate cã mã înºel,dar...
Sã revenim la topic.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde axismundi » Mie Sep 20, 2006 9:07 pm

hai sati mai zic o kestie.daca ma sunati va costa mai mult.asa daca dati sms va ia mai putin.nu pot sal dau pe forum.
axismundi
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Sep 19, 2006 10:12 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mie Sep 20, 2006 9:12 pm

Tu ce naibii vinzi gogosi pe aici?Ca astia de 14 ani poate kiar te cred.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde axismundi » Mie Sep 20, 2006 9:14 pm

faza e ca nu sufar gogosile asa ca...
mie indiferent cine ma crede si cine nu
axismundi
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Sep 19, 2006 10:12 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mie Sep 20, 2006 9:17 pm

Eu una am vreo 2 nr de mobil ale lui Laur si fix-ul.Treci pe prv sa le skimbam.Imagine


Mda...omu' are dreptate.Stie multe. :wink:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Vin Oct 20, 2006 12:21 pm

JACKSON ISI DA IN JUDECATA AVOCATII

JACKSON ISI DA IN JUDECATA AVOCATIIMichael Jackson si-a angajat o noua echipa de avocati ca sa se judece cu juristul care l-a reprezentat pana acum in instanta. Megastarul sustine ca fostul lui avocat, Brent Ayscough, a complotat cu rivalii lui pentru a-i aduce prejudicii financiare si de imagine. Jackson a intentat procesul dupa ce Ayscough l-a chemat la tribunal pe motiv ca nu i-a platit onorariul in valoare de aproape ***.000 de dolari.
Imagine
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Vin Oct 20, 2006 1:39 pm

Oh,ms pt poza,Lily!Stirea o stiam,dar poza nu. :D
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Vin Oct 20, 2006 1:43 pm

Cu plãcere.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Lun Noi 06, 2006 2:37 pm

În actualul numãr al revistei BRAVO este un articol cu Michael Jackson.Cred cã e vorba despre acea preconizatã nuntã.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Noi 06, 2006 4:58 pm

Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mie Noi 08, 2006 3:34 pm

JACKO SCOATE THRILLER 2

Cantaretul american Michael Jackson a declarat ca ar vrea sa faca o continuare a celebrului album "Thriller", care a avut cele mai mari vanzari pe plan mondial din toate timpurile, informeaza celebritywonder.com.

Michael Jackson, in varsta de 48 de ani, a declarat acest lucru in cadrul unui interviu pentru o emisiune a US TV pe care l-a dat la un studio de inregistrari din Dublin. Vedeta lucreaza in prezent la un nou album impreuna cu starul trupei Black Eyed Peas, Will.i.am. Acest album va fi lansat in 2007, la sase ani de la ultima piesa lansata de Jackson.
In cadrul aceleiasi emisiuni, autorul hitului "Bad" i-a laudat pe Justin Timberlake si Usher pentru ca fac muzica inspirata din creatiile sale.
Imagine

PRIMA APARITIE

Pe 15 noiembrie, Jackson va primi un premiu pentru intreaga cariera in cadrul ceremoniei de decernare a World Music Awards, aceasta urmand sa fie prima lui aparitie publica in Marea Britanie din ultimii noua ani. Premiul onoreaza artistii care au vandut mai mult de 100 de milioane de albume in cariera.
Dupa procesul in care a fost achitat, intentat pentru abuz asupra unui minor, Jackson a trait o perioada in Bahrain. Vedeta a anuntat in urma cu cateva luni ca doreste sa se mute in Europa si in prezent locuieste in Irlanda impreuna cu cei trei copii ai lui, Prince Michael, Paris si Prince Michael II. (A.I.)
http://www.ziarulcn.com/article/aid/422 ... HRILLER-2/
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Mie Noi 08, 2006 4:03 pm

Conform ziarului USA Today, Michael Jackson va cinta live la World Music Awards, pe 15 noiembrie 2006. Jackson va primi cu aceasta ocazie Diamond Award, un premiu care se acorda artistilor care au vindut peste 200 de milioane de albume in intreaga lume.

Costumul lui Michael la aceasta festivitate va fi creat de Roberto Cavalli, care l-a vizitat pe Jackson ieri.

Michael Jackson apare de asemenea pe lista celor care vor cinta la World Music Awards, publicata pe site-ul WMA.

In afara de Michael Jackson, vor mai cinta la World Music Awards: Andrea Bocelli, Beyonce, Mary J. Blige, Nelly Furtado, Faithless. Enya, Bob Sinclair.

Gazda show-ului va fi actrita Lindsay Lohan. Printre prezentarori se vor afla: Nicole Richie, Denise Richards, Pamela Anderson, Natalie Imbruglia, Sean Lennon, Sugababes.
Sursa: http://www.michaeljackson.ro/news/1137
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Mie Noi 08, 2006 4:05 pm

Akon si-a dezvaluit saptamana aceasta planurile de a inregistra un duet cu Michael Jackson.

Vedeta nascuta in St.Lois si crescuta in Dakar, a lansat un hit in 2004 cu "Lonely" si se intoarce luna aceasta cu hit-ul "Smack That", impreuna cu Eminem, care pare sa ajunga numarul 1 in SUA saptamana aceasta.

Oricum, in cadrul unui interviu in exclusivitate, vedeta de 25 de ani a confirmat ca va adauga inca un nume impresionant pe lista lui de colaborari – aparand pe noul album al lui Jackson, care este produs de Will.I.Am.

"Piesa cu Eminem a fost chiar buna, asa ca acum Michael Jackson este urmatorul", a spus el. "Va fi un duet minunat, deja-l planuiesc, se va intampla cat mai curand posibil".

"Sunt un mare fan a lui Michael, stiu ca vom face lucruri mari in studio, va fi un sunet unic".
Sursa: http://www.michaeljackson.ro/news/1134
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Lun Noi 13, 2006 6:24 pm

THRILLER,REMIXAT PENTRU WORLD MUSIC AWARDS

Miercuri, 15 noiembrie, va fi un adevarat spectacol cind Michael Jackson va aparea pe scena World Music Awards din Londra.

A fost rar vazut – ultima aparitie publica fiind la o alta decernare de premii din Japonia in iunie – dar de data aceasta va canta. Va fi primul spectacol din ultimii noua ani din Marea Britanie.

Ni s-a promis ca e gata sa interpreteze o noua versiune a piesei sale Thriller, melodial care a vandut 100 milioane de albume. Piesa a fost remixata intr-un studio din Westmeath, Irlanda, cu ajutorul lui Will.I.Am de la Black Eyed Peas.
Sursa:http://www.michaeljackson.ro/news
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Alexandru » Lun Noi 13, 2006 6:45 pm

In copilarie, el era preferatul meu. Acum l-am cam dat la o parte.
PS: Sper sa nu jignesc pe cineva.
Imagine
Avatar utilizator
Alexandru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2792
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 3:27 pm
Localitate: Trimmelkam (St. Pantaleon), Austria Superioara
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Lun Noi 13, 2006 9:57 pm

Priveºte câteva concerte de ale lui,ºi iar o sã îþi placã.I-ai uitat prestaþiile.


Imagine

Se pare ca vedeta americana Michael Jackson nu se lasa asa de usor batut! Zilele trecute in cadrul unei emisiuni a declarat ca ar vrea sa faca o continuare a celebrului album Thriller, care a avut cele mai mari vanzari pe plan mondial din toate timpurile. Vedeta lucreaza in prezent la un nou album impreuna cu starul trupei Black Eyed Peas, Will.i.am. Cu siguranta va fii o surpriza pentru noi toti.
http://www.bravonet.ro/categorie.asp?id=689
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Vin Noi 17, 2006 12:53 am

Aratã super bine Michael.Am vãzut imagini de la concertul de ieri,ºi...wow.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Vin Noi 17, 2006 3:46 pm

Dap.Se zvoneste ca acel costumul purtat de el a fost facut de Roberto Cavalli. :D
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Vin Noi 17, 2006 8:48 pm

Era super ºi costumul,da' mie mi-a plãcut mai mult cum arâta Michael.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde roxi » Vin Noi 17, 2006 8:53 pm

de michael jackson imi placea cand aveam 3 ani.stiu ca toata ziua vorbeam numai despre el(ma mir cum de nu primul cuv pe care l-am spus n-a fost michaelImagine)in ultima vreme n-am ascultat muzica lui,dar azi am auzit o melodie la radio si acum imi scot clipuri cu el de pe odc.in amintirea vremurilor trecute(pt mine).orice s-ar zice despre,are o voce si danseaza cum nimeni nu va reusi(chiar daca incearca atatia sa-l copieze :wink: )
Ultima oară modificat de roxi pe Vin Iul 27, 2007 1:47 am, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
roxi
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2614
Membru din: Mie Iul 12, 2006 12:01 am
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mar Noi 28, 2006 9:52 pm

Cata imaginatie au unii :lol:
Imagine
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde andr3utza » Lun Ian 08, 2007 4:30 pm

de ceva vreme imi place si mie de Michael ...cel mai mult imi place cum danseaza...videoclipurile si pe urma piesele. :lol:
Avatar utilizator
andr3utza
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3893
Membru din: Dum Sep 24, 2006 3:11 pm
Localitate: Peste tot si nicaieri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Mar Apr 03, 2007 8:09 pm

Michael Jackson face ultimele retusuri pentru noul sau album mult asteptat, si se va apuca in curand de repetitii pentru un turneu mondial, a declarat pentru michaeljacksoninsider.com publicistul Raymone K. Bain.

"Domnul Jackson este in studiou finalizand lucru pentru album; apoi va incepe repetitile pentru turneu. Inca nu sunt stabilite date", a confirmat Bain intr-un e-mail trimis reportelului Aaron Barrow de la michaeljacksoninsider.com, pe 2 aprilie.

In ciuda tuturor zvonurilor si speculatiilor se pare ca Michael Jackson va face un turneu mondial!

Sursa: www.michaeljackson.ro
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico