Acum este Joi Apr 18, 2024 11:32 pm

Ora este UTC + 2


Michael Jackson.

Aici puteţi discuta despre muzică, poezie, pictură... tot ce ţine de artă şi cultură

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde ilica » Mie Noi 02, 2005 5:57 pm

Din pacate la el ,publicitatea nu cred ca a facut decat rau. :(
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Vizitator » Sâm Noi 05, 2005 8:18 pm

pai nu a fost ceruta de el... tre'sa-si faca el publicitate

" Jacko se muta in Europa?

Dureros sau nu, Michael Jackson este hotarat sa-si vanda ranch-ul Neverland si sa se stabileasca in Europa…


Vestea a facut inconjurul lumii iar fanii din Europa sunt in extaz de la aflarea vestii. Prestigioasa publicatie germana “Berliner Morgenpost” a publicat recent un interviu cu tatal artistului care a declarat ca familia Jackson cauta un domeniu in apropiere de Berlin.
Joe Jackson a declarat presei ca Michael este indragostit de Europa si in special de Germania, amintind si faptul ca fanii din aceasta tara au fost alaturi de Michael pe toata perioada procesului. “Suportul lor general a insemnat foarte mult pentru noi si nu vom uita multa vreme de acum inainte acest lucru. Le multumim foarte mult…” a spus Joe Jackson.
Intentia megastarului de isi muta locuinta, a fost confirmata si catre purtatorul sau cuvant, care a declarat:” Michael nu se mai simte ca acasa in SUA, cu toate ca procesul a fost un succes si i-a dovedit nevinovatia. In acest sens el este mai hotarat ca niciodata sa paraseasca America pentru Europa, dar nu s-a decis care va fi locatia - Elvetia sau Germania."

http://www.popcorn.ro/index.php?c=4&a=2184


" Jacko revine

Dupa nefasta perioada a procesului, Michael isi face curaj si abordeaza piata muzicala din nou…


“Come-back-ul” nu este unul materializat intr-un produs muzical nou ci va fi un al saselea album “Greatest hits”. “The Essential Michael Jackson” va fi lansat pe data de 18 Iulie si va cuprinde piese ale perioadei Jackson 5 (anul 1969) dar si piese de pe albumul Invincible, lansat in anul 2001.
In contextul evenimentelor destul de neplacute, din viata megastarului, majoritatea comentariilor criticilor muzicali vad cariera lui Michael la final iar daca se pune in discutie problema unui “real come-back”, Jacko va trebui sa-si puna la munca geniul creativ."


http://www.popcorn.ro/index.php?c=21&a=2158
Vizitator
 

Mesajde ilica » Sâm Noi 05, 2005 10:56 pm

http://www.ziarulcn.com/article/aid/253 ... JORATULUI/
MICHAEL JACKSON A FOST BATUT DE PARINTI PANA LA VARSTA MAJORATULUI
Autor: (C.O.)


Joe Jackson, tatal cantaretului Michael Jackson a recunoscut intr-o emisiune televizata ca obisnuia sa isi pedepseasca copiii pentru cele mai mici greseli, mai ales pe baietii care formau trupa Jackson 5. El spune ca l-a palmuit pe Michael, chiar daca era major, pentru ca si-a dat seama ca este cel mai talentat si voia sa-l disciplineze. Michael Jackson a afirmat de multe ori ca a fost un copil abuzat psihic si fizic si ca tatal sau era un tiran in familie. Unul dintre prietenii familiei a povestit ca starul era batut de tatal sau pana cand lesina.



CIUCA BATAILOR

Cand nu era in turnee cu Jackson 5, Michael Jackson lua bataie de la mama lui. Joe a spus ca sotia lui, Katherine, era cea care il batea mai des pe Michael, pentru ca ea avea mai mult timp. "Eu aveam doua slujbe si lucram toata ziua ca sa intretin o familie cu noua copii. Katherine statea acasa si se ocupa de educatia lor", a povestit Joe Jackson.
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Mie Noi 16, 2005 6:04 pm

" CIUDATENIILE SEXUALE ALE LUI MICHAEL
JACKSON A DESTAINUIT PRIETENELOR CA PANA LA 34 DE ANI A FOST VIRGIN

CIUDATENIILE SEXUALE ALE LUI MICHAEL
Michael Jackson a fost surprins imbracat in araboaica in toaleta unui hotel din Dubai. Recent, au mai fost descoperite inregistrari audio in care megastarul se plangea ca pana la 34 de ani nu facuse sex.

Michael si-a cumparat o intreaga insula in statul arab Bahrein. El a cumparat terenul cu 2 milioane $ pe care va construi un nou Neverland , o ferma in genul celei din California. Taramul pe care a locuit pana in prezent in Statele Unite include un parc de distractii, gradina zoologica, teatre si chiar o linie ferata particulara.
Viata sexuala a lui Michael Jackson a reprezentat dintotdeauna un lucru ciudat pentru multi oameni. Zilele trecute, vedeta a declansat o alerta de securitate intr-un centru comercial din Dubai dupa ce a fost vazut pudrandu-si nasul in toaleta pentru femei. Michael, care purta o esarfa specifica femeilor arabe, a intrat din greseala in toaleta pentru femei, si-a scos voalul si a inceput sa isi refaca machiajul. O femeie i-a facut poze cu telefonul mobil si l-a amenintat ca le va trimite politiei. Paznicii centrului comercial au incercat sa ii ia acesteia telefonul, insa politia a intervenit si a pus capat disputei.


ESECURI AMOROASE

Recent, au fost descoperite inregistrari audio ce contin o conferinta telefonica de acum 12 ani dintre Michael, sora lui, Janet, si cateva prietene. Megastarul se plangea ca pana la 34 de ani nu reusise sa aiba un contact sexual si nici o relatie amoroasa stabila. "Nu vreau sa mor inainte sa am una. Toti fratii mei s-au insurat, numai eu nu. Am fost cu Kathy (n.r. o fosta iubita), dar nu am facut nimic, desi imi doream. Kathy stia ca vreau sa o fac doar dupa ce ma insor. Nu regret ca nu m-am culcat cu ea pentru ca nu ma iubea oricum", se destainuia cantaretul prietenelor.


SEX, DUPA NUNTA

Michael a fost crescut in spiritul Martorilor lui Iehova. Aceasta secta interzicea sexul premarital, iar actul sexual in sine este un subiect tabu.
Michael s-a casatorit pentru prima oara la 36 de ani cu Lisa Marie Presley cu care nu a avut nici un copil. "
http://www3.ziare.ro/articol.php/1132122356

:shock: :shock: :shock:
Vizitator
 

Mesajde ilica » Joi Noi 24, 2005 9:40 pm

:shock: :shock: :shock:
Virgin pana la 34 de ani???
Acum chiar ca incep sa il cred un pic ciudat. :?
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Yrynna » Vin Iun 30, 2006 11:08 pm

Deh, aq se mai intaplma. Ce vrei Ilica, nu toti sunt k tne :twisted:
O sinucidere fara durere...si fara sange...asculta manele!
A friend in need is a friend indeed, but da best of friends is a friend with weed!
Avatar utilizator
Yrynna
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1175
Membru din: Joi Mar 31, 2005 3:02 pm
Localitate: In da club!
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Sâm Iul 01, 2006 9:10 am

Aha..ce uimit e bietul ilica! Nu pot sa cred nici eu...dar nici chiar asa...
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Yrynna » Sâm Iul 01, 2006 11:00 pm

Si mie mi se pare putin km...ciudat, dar de mlte ori, stiti fb, presa exagereaza peste masura
O sinucidere fara durere...si fara sange...asculta manele!
A friend in need is a friend indeed, but da best of friends is a friend with weed!
Avatar utilizator
Yrynna
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1175
Membru din: Joi Mar 31, 2005 3:02 pm
Localitate: In da club!
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Sâm Iul 01, 2006 11:13 pm

Da,ºi cred cã la fel au fãcut ºi acum.
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Dum Iul 02, 2006 1:45 am

Fratilor, haideti mai bine sa vb despre piesele mai vechi ale lui Jacko...Care va plac?Mie imi place super mult "Heal The World" de pe albumul "Dangerous" din 1991.Ah...era sa uit de "Black Or White" :)
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Dum Iul 02, 2006 11:24 am

Black or White si mie-mi place.. si imi mai place foarte mult They don`t care about us
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde SuperRoxy » Mie Iul 05, 2006 12:38 am

Michael Jackson este vinocat si punct!!!!!

numi spune mie ca nam voie sami dau opinia
daca nuti place nu citi

:x byeee
Imagine
Avatar utilizator
SuperRoxy
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 84
Membru din: Joi Mar 31, 2005 5:46 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mie Iul 05, 2006 10:42 am

Poþi sã îþi dai cu pãrerea,da' e mai frumos sã îþi ºi argumentezi opiniile.
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde SuperRoxy » Joi Iul 06, 2006 2:15 am

Lily scrie:
Poţi să îţi dai cu părerea,da' e mai frumos să îţi şi argumentezi opiniile.



este frumos daca iti vine chef..

daca zicea.. de ce sau unde ,. cum .. cine.. atunci imi dateam cu opinia

doar nu era sa fac un essay
Imagine
Avatar utilizator
SuperRoxy
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 84
Membru din: Joi Mar 31, 2005 5:46 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Dum Iul 16, 2006 8:16 pm

SuperRoxy scrie:
Michael Jackson este vinocat si punct!!!!!

numi spune mie ca nam voie sami dau opinia
daca nuti place nu citi

:x byeee

Eu nu pot sa zic decat ca esti una din multele persoane care vb in necunostinta de cauza,doar de dragul de a o face.Fiind fan devotat Michael Jackson de mai bine de 12 ani,studiindu-l si ascultandu-i muzica de atata timp,am ajuns sa cunosc personalitatea lui Michael Jackson ceva mai bine decat alte persoane,de aceea imi voi permite sa scriu in continuare cateva lucruri care cred ca ar trebui sa le cunoasteti/sa le intelegeti mai bine(ma adresez mai ales celor ca SuperRoxy,care si-au format o anumita impresie despre MJ,fara a sti,in fapt,nimic despre el).
1.Aspectul fizic al lui Michael:
Michael sufera de o boala rara(doar 2% din populatia globului sufera de aceasta boala) numita Vitiligo.Aceasta boala este lipsita de un leac,medicii nestiind nici in acest moment ce anume o provoaca.Boala se manifesta prin distrugerea pigmentului pielii;in alte cuvinte vb,cel care are o astfel de boala,ajunge sa aiba pielea alba ca portelanul.
ImagineMichael a mostenit aceasta boala de la rudele de pe partea tatalui.LaToya Jackson(sora mai mare a acestuia) sufera,de asemena,de aceasta boala,dar de o forma mai usoara.Ce presupune,mai exact,aceasta boala?Bolnavul devine alergic la soare -> motiv pt care Michael umbla mereu cu umbrela la el,motiv pt care poarta acea masca chirurgicala,motiv pt care se machiaza din plin.Daca persoana care sufera de Vitiligo se expune prea mult razelor solare,boala da in cancer de piele.
Asadar,Michael nu si-a facut nici un fel de operatie estetica de schimbare a culorii pielii.Asta este o prostie,asa ceva fiind imposibil.Nu exista un asemena caz in istoria medicala,iar medici spun ca ar fi si imposibil de realizat asa ceva.
2.Operatiile estetice:
Este foarte adevarat ca Michael si-a facut multe operatii estetice...dar,in acelasi timp,este foarte adevarat ca s-a si exagerat extrem de mult.Adevarul ca el a inceput sa isi faca acest tip de operatii din necesitate medicala si nu ca asa si-ar fi dorit el.Prima operatie facuta la nas a fost facuta in perioada 82-83,dupa ce,in timpul unui concert alaturi de fratii sai,Michael a cazut de pe scena si si-a spart si taiat nasul in niste fiare de pe marginea scenei.In anul 1983,in timpul unei filmari pt o reclama la Pepsi,un set de artificii au explodat mult prea rapid,exact in fata sa,provocandu-i arsuri de gradul II si III pe intreaga fata,fapt care a dus la un nou set de interventii chirurgicale.Au mai fost si alte astfel de interventii,datorate de diferite alte boli/probleme de ordin medical,dar care oricum sunt irelevante.Ideea este ca nu e schimbat la fata atat de mult pe cat spune mass-media.In nici un caz nu isi face zeci de operatii pe an(asa cum se spune la TV sau in ziare).E destul doar sa comparati o poza actuala cu el si una de la mijlocul anilor 90 si veti descoperi ca singurele diferente ale aspectului sau fizic sunt datorate de imbatranire si agravarea bolii...
3.Problemele financiare ale lui Michael Jackson:
Michael a avut intr-adevar probleme financiare,dar nu pt ca ar fi sarac lipit pamantul(cum se zice la TV),ci pur si simplu pt ca nu avea bani cash sa plateasca datoriile avute,intrucat averea sa este investita in diferite bunuri.Datoriile au fost platite,insa,la inceputul verii,dupa ce Michael a renuntat la jumatate din catalogul Sony-ATV.El detinea 50% din acest catalog(acum 25%).Ce e cu acest catalog?!Simplu,el contine drepturile de autor ale numeroasor trupe si interpreti care au contract cu Sony,artisti cum ar fi:Beatles,Enrique Iglesias,Anastasia,Destiny's Child si chiar Michael insusi.Asta inseamna ca atunci cand cineva merge si cumpara un CD sau caseta cu Beatles,o parte din bani intra in contul lui Michael.Acest catalog e o sursa sigura de venit...e ca o mina de aur,si atata timp cat Michael va detine chiar si o mica parte din el,nu va fi niciodata falimentat.
4.Procesul din anul 2005:
Cu totii stiti verdictul dat,si anume nevinovat.Dar,pt cei in continuare sceptici,iata cateva detalii referitoare la desfasurarea procesului:
I)familia baiatului care afirma ca ar fi fost molestat,a schimbat de 2 ori perioada in care baiatul spunea ca Michael l-ar fi abuzat la Neverland,ranchul lui Jackson.De ce?!Pt ca Michael a adus dovezi clare(mai exact facturi de hotel,telefon,etc)prin care a demonstrat ca el NU era prezent la Neverland in perioadele respective,ci in Europa.Scuza baiatului?!A uitat data la care s-a intamplat tragedia....Sa fim seriosi,daca cineva abuzeaza sexual de tine,cu siguranta iti aduci aminte foarte bine ziua :P
II)Mama baiatului l-a acuzat pe Jackson ca ar fi tinut-o cu forta la Neverland vreme de 2 saptamani.Cativa angajati de la Neverland(printre care si portarul)au depus marturie si au zis ca in acea perioada de 2 saptamani,familia baiatului a venit si plecat de la Neverland de cateva ori...Cum vine asta?! :P
III)Baiatul i-a marturisit unuia dintre profesori sai de la scoala ca,de fapt,Michael nu i-a facut nimic rau niciodata,dar ca ii e rusine fata de colegi si de restul lumii sa recunoasca.Acesta a depus marturie pt Michael.La o zi dupa,baiatul isi modifica declaratia si spune,din nou,ca Michael a abuzat de el...
Ar fi multe de zis in legatura cu acest proces,dar consider ca nu se mai merita.Important e ca adevarul a iesit la iveala si ca s-a facut dreptate.

Toate lucrurile scrise mai sus sunt reale,sunt date luate de pe site-uri oficiale Michael Jackson.Michael va fi mereu un subiect de discutie pt multi,dar eu consider ca cel mai important lucru legat de el e muzica pe care o compune,si nu nr operatiilor estetice,aspectul sau hainele care le poarta.E un artist complet si adevarat,un adevarat geniu,un om cum nu va mai fi altul nici peste 1000 de ani! :wink: :D
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Dum Iul 16, 2006 8:54 pm

mai vreau un concert cu Michael Jacksooooon.
m-am saturat sa tot aud de shakira.... :x
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Dum Iul 16, 2006 9:31 pm

Pai,daca e adevarat ca in 2007 scoate noul album,atunci poate prin 2008?!Sa speram! :D
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Dum Iul 16, 2006 9:41 pm

E...mãcar putem visa...Imagine
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Dum Iul 16, 2006 9:42 pm

tre'sa fak presiune membrii fan clubului oficial la primarie, cred, k sa-l aduk asa repede... doar la un an dupa lansarea albumului
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Dum Iul 16, 2006 10:03 pm

Eu nu cred ca asta ar fi problema...Daca Michael nu vrea sa vina la noi,nu o va face.In 1992 si 1996 a facut-o pt ca era bun prieten cu Marcel Avram(care e roman)si care a insistat ca el sa treaca prin Romania.Dar acum ca s-au certat,nu stiu ce sa zic... :?
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Dum Iul 16, 2006 10:24 pm

a avut parte de atmosfera SUPER TARE la fiecare concert..... poate se indura sa ne mai fak o vizita si sa nu ne pedepseask din cauza unui roman :evil:
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Joi Iul 20, 2006 2:53 pm

Ok,fiti atenti...ca sa va demonstrez ca tot ce am scris mai sus e adevarat si ca presa infloreste EXTREM de mult povestile legate de Michael si aspectul sau fizic,vreau sa va arat fotografia aceasta:
Imagine
Poza din stanga a fost facuta in luna decembrie a anului 2005(deci e recenta).Cea din dreapta e din jurul anului 1996.Comparati imaginile...
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ky_l3ru » Dum Aug 20, 2006 12:07 am

asta ...aa avut o viataaaaaa.....a urcat pana la etaju 100 apoi a cazut ...de acolo pana la parter ..cam asa ceva :D
ky_l3ru
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2783
Membru din: Lun Iun 05, 2006 6:11 pm
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Dum Aug 27, 2006 9:22 pm

Mda,dar l-au prins fanii si l-au luat pe sus si acum se indreapta spre lift! :lol:
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

cine e interesat decum se poate lua legatura cu 3se?

Mesajde axismundi » Mar Sep 19, 2006 10:17 pm

Sunt prieten foarte bun cu Mihai si Laur dar am gandesc al fani.Cine vrea nr lor de tel sms la 0727563663.Haideti.Suntem fani 3se nu?[/b]
axismundi
Nou venit
Nou venit
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Sep 19, 2006 10:12 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: DotNetDotCom.org [Bot] şi 15 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico