Acum este Vin Apr 19, 2024 12:23 am

Ora este UTC + 2


Fly Project,Funky Dj's&Geo DaSilva

Aici puteţi discuta despre muzică, poezie, pictură... tot ce ţine de artă şi cultură

Moderatori: Dedeea, Dory

Fly Project,Funky Dj's&Geo DaSilva

Mesajde Dory » Mar Feb 12, 2008 11:41 pm

Ce parere aveti despre Fly project?dar despre Funky DJ's?Geo DaSilva?
ascultati muzica lor?Scrieti aici tot ce vreti despre ei,ce stiti,daca va plac sau nu,noutati,poze etc...succes! :wink:
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Vlady » Mie Feb 13, 2008 12:07 am

De ce nu ne faci tu o prezentare despre ei daca tot ai deschis topicul? :twisted:
Daca ma pun si eu sa deschid cate un topic pentru fiecare formatie care-mi trece prin minte ... :roll:
Avatar utilizator
Vlady
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1646
Membru din: Sâm Dec 10, 2005 6:36 pm
Localitate: 3seFAN.net
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Mie Feb 13, 2008 9:40 pm

^ pun pariu ca stii cine sunt "aia" si nu trebuie neaparat sa le fac o prezentare...cel putin stii melodia "Striga" a lui Geo DaSilva pt ca ai dedicat-o :twisted:
si de ce nu deschizi topic pt fiecare formatie care iti trece prin minte???nu iti interzice nicio lege sa faci asta :twisted:

on :arrow: imi plac foarte mult melodiile "tasha"(Fly project) si "striga"(Geo DaSilva) :-P
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Feb 13, 2008 9:44 pm

Dory,de obicei cand se deschide un topic se face si o prezentare a lui.Nu era nimic rau daca puneai o biografie a trupelor,ceva despre ei..sa fii inceput de la o stire sau alta informatie Imagine
Vlady...e si ea mica si incepatoare Imagine Imagine....fii indurator de data asta Imagine...stiu ca poti Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vlady » Mie Feb 13, 2008 10:43 pm

faza e ca ma enerveaza cand se tot deschide cate un topic nou, in care ni se spune .. "Scrieti aici tot ce vreti despre ... "


I-am explicat asta si sper ca a inteles.Pe viitor presimt ca o sa le faca pe toate mai bine.Dedeea
Avatar utilizator
Vlady
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1646
Membru din: Sâm Dec 10, 2005 6:36 pm
Localitate: 3seFAN.net
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Vin Feb 15, 2008 12:17 pm

Fly Project: nu credeam ca facem trei ani

Acum doua seri insa, am ajuns, putin inainte de orele 22, in club Pat unde Fly Project urmau sa aniverseze 3 ani de existenta.

In club nu aparuse prea multa lume, in schimb era multa presa, iar mesele rezervate invitatilor nu erau inca ocupate.

Clubul a inceput incet-incet sa se populeze dupa 22.30, rand pe rand si-au facut aparitia atat performerii serii: Fly Project, Tom Boxer si Anca Parghel care urmau sa lanseze oficial single-ul "Brasil", cat si invitatii, adica toata "florea cea vestita" a Rotonului: Mandinga, Alex si Connect'R, Crush, dar si prieteni ai trupei: Kamara (Alb si Negru), Florin de la HiQ, si baietii de la Sistem.

Nu am stat degeaba si le-am pus cateva intrebari aniversatilor de la Fly Project care mi-au rapuns cu bunavointa:

Buna seara! Cum va simtiti azi la aniversarea a 3 ani de Fly Project?

Nu am crezut pana acum ca vom face 3 ani de Fly Project. Normal ca odata cu aceasta aniversare sa se intample si lansarea single-ului "Brasil"(primul produs Lala Music in Romania) care este un featuring Fly Project, Tom Boxer si Anca Parghel. Noi speram sa iasa bine si sa lase o impresie frumoasa, ramane de vazut.

Am vazut cu totii clipul "Brasil", am ascultat piesa; totusi nu stim cum a ajuns Fly Project sa colaboreze cu Tom Boxer si Anca Parghel?

In primul rand, noi suntem foarte buni prieteni si de la o prietenie foarte stransa am ajuns sa facem muzica; pentru ca asta stim sa facem. Daca as fi fost sculer-matriter, cu siguranta eram un bun sculer-matriter si traiam din asta.

Si cum ati ajuns de la aceasta colaborare la filmarea clipului tocmai in indepartata si exotica Brazilie?

Ideea nu a fost neaparat a noastra, cat a casei de productie Roton. Ei au venit cu ideea: "daca piesa tot se numeste Brasil, filmati in Brazilia!". Am ajuns acolo, ne-a placut foarte mult, am stat trei zile, am vazut foarte multe in acest rastimp, eu personal ma simt cu sufletul inca in Brazilia pentru ca lumea era foarte fericita, foarte vesela, era totul ok deci nu a existat nicio grija.

Sursa:Best Music
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Lun Apr 21, 2008 10:08 pm

Saptamana trecuta anunta la radio ca Tudor de la Fly Project a dat anunt ca si-a pierdut telefonul,si ofera o rascumparare de 1000 de euro pentru cel care il gaseste Imagine Dupa spusele lui avea acolo idei de melodii si versuri pentru noi hituri.

Oricum la ei seamana melodiile una cu alta,asa ca nu-si va da nimeni seama Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 


Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico