Acum este Mie Mai 01, 2024 8:57 am

Ora este UTC + 2


Shakira

Aici puteţi discuta despre muzică, poezie, pictură... tot ce ţine de artă şi cultură

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde Dedeea » Mar Apr 03, 2007 3:11 pm

Piesa nu e cine stie ce,insa clipul e foarte misto Imagine
Mie personal imi place mult cum danseaza Shakira,si de departe se vede ca are miscarea in sange Imagine Detine un stil propriu si un timbru vocal,care o face foarte speciala si deosebita de restul cantaretelor Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Kisss » Sâm Mai 19, 2007 2:31 pm

O piesa care-mi place la nebunie(in special acoustic).

Shakira-La pared

Si un clip superb ca si piesa.La noi nu prea a fost difuzat.

Shakira y Alejandro Sanz-Te lo agradezco pero no
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Hordy » Vin Iun 08, 2007 9:46 am


O iubesc pe Shakira .. sunt fanul ei numarul 1 Imagine
Imagine
Armata nu te face mai barbat
Avatar utilizator
Hordy
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Mai 20, 2006 11:17 pm
Localitate: Intr-o inima nevinovata
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Dum Iul 08, 2007 9:22 pm

mai stiti de scandalul ala cu cerutul banilor inapoi de nush ce spectatori? din cate vedeti a fost doar o scorneala idioata a presei. s-a mai auzit ceva de asta? nu, pt ca a fost o minciuna. mi-ar fi rusine sa fiu jurnalist si sa incep sa scriu aberatii doar pt cativa bani in plus. prostitutie jurnalistica. nu se deosebesc nicicum de fetele care stau pe centura.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Joi Sep 20, 2007 10:57 am

Imi place noua ei melodie "Las de la intuicion" si videoclipul e destul de nice, insa nu prea imi place cum ii sta cu peruca aia mov in capImagine
Pt cei ce nu l-au vazut il pot viziona AICI

A castigat la MTV Video Music Award premiul "Most Earthshattering Collaboration" (Cea mai buna colaborare) pentru videoclipul cu Beyonce,iar in luna noiembrie va scoate un DVD filmat in timpul turneului sau Oral Fixation
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Joi Sep 20, 2007 11:48 am

am vazut clipul de vreo luna..mi-a spus sora mea ca videoclipul e difuzat in Spania de mai multa vreme..piesa imi place..si ii statea mai bine cu peruca neagra...sau un mov mai inchis..asa..e cam ciudat :?
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Joi Sep 20, 2007 3:27 pm

Shakira a luat lectii de istorie occidentala

Imediat ce a incheiat turneul "Oral Fixation", Shakira a inceput cursul de "Introducere in istoria civilizatiei vestice" in cadrul Universitatii California din Los Angeles.


Ea a studiat civilizatia occidentala, incepand cu preistoria si pana in anii 800 era noastra, conform news.yahoo.com. De cativa ani, Shakira a invatat singura si a participat la cateva cursuri de istorie si de limbi straine, potrivit declaratiilor managerului cantaretei, Fifi Kurzman, pentru Associated Press.

Shakira este atat de preocupata de cunostintele sale generale deoarece la 14 ani, cand a realizat primul album, a renuntat la scoala din lipsa timpului. Astfel, artista a urmat acest curs de istorie in perioada 6 august-13 septembrie.

Lectorul care a sustinut cursul, Robert Cleve, a declarat ca el nu stia ca Shakira este o celebritate si a fost foarte surprins cand a aflat ca este una din cele mai iubite cantarete de muzica pop. "Mi-a spus ca se afla in vizita in Los Angeles, ca este din Columbia si ca face acest curs doar pentru ca doreste sa invete cat mai multe lucruri noi. Arata ca oricare alt student. Nu era plina de ea... nu se purta ca o mare celebritate. Chiar am fost impresionat de inteligenta sa", a declarat lectorul.

Shakira va inregistra cateva piese pentru coloana sonora a productiei "El amor en los tiempos de colera" ("Love in The Time of Cholera"), care se bazeaza pe o nuvela scrisa de Gabriel Garcia Marquez. Artista va canta doua dintre melodiile care vor ilustra muzicalul "Love in The Time of Cholera" in duet cu Pedro Aznar.

Sursa:Revista Popcorn
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Joi Ian 03, 2008 8:38 pm

Shakira – alaturi de napastuitii din Bangladesh

Shakira a lasat deoparte muzica si concertele pentru a-si face datoria de ambasador UNICEF in Bangladesh, conform informativos.telecinco.es.

Cantareata columbiana a vizitat zonele cele mai afectate de uraganul Sidr, care a cauzat moartea a 3.000 de persoane pe data de 15 noiembrie 2007.

Shakira a mers sa verifice modul in care se desfasoara lucrarile de reconstructie a zonei si a fost profund impresionata de situatia copiilor de acolo.

`Sunt dezolata, am vazut lucruri foarte triste. Acum, ca am vazut cu ochii mei distrugerile de acolo, stiu ca e important ca toata lumea sa-i sprijine pe locuitorii din Bangladesh, pentru ca au nevoie de mai mult ajutor din afara pentru a reconstrui`, a declarat Shakira.

Imagine

Sursa:Bestmusic
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Anterior

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico