Acum este Vin Mar 29, 2024 7:46 am

Ora este UTC + 2


Shakira

Aici puteţi discuta despre muzică, poezie, pictură... tot ce ţine de artă şi cultură

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde dely_3x » Mar Iul 18, 2006 9:46 am

nuj, asa am auzit la radio Imagine
ori a gresit el denumirea trupei ori nu mai stim noi....
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde mz-rulez » Mar Iul 18, 2006 9:48 am

Au gresit cei de la radio! :wink: Noi suntem oameni informati si stim tot ce misca! :wink: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mar Iul 18, 2006 1:53 pm

dely_3x scrie:
metalica nu au fost? :-s
daca venea Metalica, stiam si eu :?

ce micutza e Shakira :) (bine ca au pus ecranele alea mari ;) ) si ce frumos danseaza \:D/
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Hordy » Mar Iul 18, 2006 8:23 pm

Taci ca ihi buna rau ... doar asa cand ma mai vad si eo cu ea ... da mai inalta ca mine nu-i asta sigur ca de ... si in picioare pe pat tot mica pare ... asta era la mamaia acuma 2 veri ... :P
Imagine
Armata nu te face mai barbat
Avatar utilizator
Hordy
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Mai 20, 2006 11:17 pm
Localitate: Intr-o inima nevinovata
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ady_akcent » Mar Iul 18, 2006 8:25 pm

Doamne ce isterie a fost cu venirea Shakirei... :? :? Nu mai exista hotel liber in Timisoara frate. :?

Off: Hordy, te astept pe mess :P
Trimit un S.O.S., iubirea sa-mi salvez, vreau cineva sa-mi raspunda...3se
ady_akcent
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 167
Membru din: Joi Noi 10, 2005 6:52 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mar Iul 18, 2006 8:39 pm

:lol: fanii au preferat pensiunile
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Mar Iul 18, 2006 8:47 pm

pff ce bine k am scapat de toate reclamele despre shakira.. ma intreb cine urmeaza
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mar Iul 18, 2006 8:48 pm

urmeaza Fatboy Slim :) am vazut reclamele
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Mar Iul 18, 2006 8:57 pm

Da,prin august parca.
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mar Iul 18, 2006 9:01 pm

elle scrie:
:lol: fanii au preferat pensiunile

acum pe bune, au fost multi fani. nu stiu ce debiteaza jurnalistii. o fi zis unul ca nu au fost multi si imediat cu totii au zis la fel. am stat pe gazon si in timpul concertului m-am uitat prin spate: si era plin(aa..si eu am vazut bine-n spate, ca-s inalta). singurul loc unde nu au stat fanii a fost locul unde deobicei sta galeria, si asta pt ca de acolo nu se vedea scena (din cauza chestiei aleia de unde o filmau pe Shakira si unde stau deobicei sunetistii...si era cam imensa chestia asta)
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Mie Iul 19, 2006 9:02 am

Cum de te-ai hotarat Moni, sa te duci la concert? :-k
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mie Iul 19, 2006 11:18 am

sub dus m-am gandit ca daca nu ma duc, atunci o sa-mi para rau.... si m-am dus :lol:
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Mie Iul 19, 2006 6:46 pm

elle scrie:
sub dus m-am gandit ca daca nu ma duc, atunci o sa-mi para rau.... si m-am dus :lol:


si te-ai sters,ori ai plecat uda? Imagine joke.. btw: esti super simpatica... o dulce Imagine

pai... intreba cineva cate bilete au fost normal la Shakira... :40 000
nu, nu s-au vandut toate..pt k presa s-a trezit mancand aiurea k nu mai sunt bilete...cand ele erau o multime... :roll:
deci nu au fost 16 000 pers asa cum sustin unele ziare (sau 25 000), pt k stadionul era 3sf plin...numai in tribune...plus persoanele de langa scena...deci... :wink:
si ink ceva: concertul NU a fost un esec total! nu a fost vina Shakirei k nu toti stiau engleza ca sa se prinda la glumele ei Imagine, sau ca lumea nu stia toate piesele (decat "Whenever, whenever" , "La Tortura" , "Hips don't lie")
a fost superb... si luminile, si costumele ei, si ea a fost super simpatica... ce mai: Cel mai adevaraciune concert! Imagine
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Sâm Iul 22, 2006 9:28 am

romania libera scrie:
Sase spectatori vor banii inapoi pentru concertul Shakirei Sambata 22 Iulie 2006


TIMISOARA. Organizatorul concertului vedetei pop Shakira de la Timisoara s-a ales cu reclamatii de la sase spectatori.
Persoanele respective au reclamat la Oficiul Judetean pentru Protectia Consumatorilor proasta pozitionare a locurilor pentru care au dat banii. Ele s-au plans ca din locul unde au avut bilete au putut sa vada doar spatele scenei si WC-urile ecologice.
Cele sase persoane au platit fiecare 150 RON pentru bilet, cele mai scumpe puse in vanzare, iar acum isi cer banii inapoi.
"Noi am primt sesizarile respecti-ve. Prima data a fost o singura reclamatie, dar apoi au venit alti cinci. Vom trimite plangerile la Oficiul pentru Protectia Consu-matorului Bucuresti, pentru ca societatea care a organizat concertul de la Timisoara are sediul in Capitala", a declarat seful institutiei din orasul de pe Bega, Ion Brumar.


Un articol de Alina Sabou


Cata nesimtire. Si pun pariu ca aceste persoane sunt ziaristi. Nu-mi vine sa cred ca nu si-au putut muta fundul altundeva. Daca i-ar fi deranjat asa de mult, ar fi mers in alta parte :roll:
Cat despre intarziere: cat de prost poti fi incat sa nu stii ca pana si artistii din Romania intarzie putin? Iar cand stii ca vine Shakira, ar trebui sa te gandesti ca ea va intarzia cu siguranta foarte mult.
(de asta eram asa de linistita inca si la ora 21:00, cand am ajuns la stadion)

romania libera scrie:
Concertul Shakirei pune paie pe foc in rivalitatea provincie - capitala

Trecerea divei columbiene Shakira prin Timisoara nu mai este un secret pentru nimeni. Evenimentul din 18 iulie, de pe stadionul "Dan Paltinisanu", a fost catalogat de toata lumea drept "concertul anului in Romania". Organizatorii au anuntat desfasurari de forte impresionante, o scena imensa, sunet performant si jocuri de lumini nemaivazute in tara noastra.

Show-ul a trecut, vedeta a plecat spre Grecia, unde are alt concert, iar in tara au ramas fanii sau, dimpotriva, cei care nu agreeaza acest gen de muzica. Site-urile de Internet sunt pline de discutii in contradictoriu despre concert, despre organizatori si despre comportamentul cantaretei.

Bucurestenii, catalogati drept "invidiosi"

Concertul a pus paie pe foc in eterna rivalitate dintre Capitala si provincie, motivul fiind locul de organizare a evenimentului. Bucurestenii scot artileria grea cand vine vorba de Timisoara, ocazia perfecta pentru banateni de a-i cataloga pe locuitorii Capitalei drept "invidiosi".

Internautii compara doua evenimente ale aceluiasi organizator - "Depeche Mode" cu Shakira - si condamna timisorenii pentru atitudinea rece pe care au avut-o. Replica banatenilor "lasa ca s-au organizat destul concerte la Bucuresti.

Sa mai fie si prin alte orase ale tarii concerte mai importante, ca doar nu e Bucurestiul Romania insasi" nu tine ca si contra-argument in fata celor din alte zone ale tarii.

"La Bucuresti am avut de o luna incoace "Gotan Project", "Depeche Mode", Billy Idol si acusi vine Placebo. La mai multe concerte latino, dragii mosului timisoreni, poate va vin si "Gipsy Kings"!", posteaza un bucurestean. Acestia subliniaza ca nu au de ce sa fie invidiosi pe un asemenea concert pentru ca "evenimentul era pentru fetitele de 14-15 ani, care vor sa dea din solduri".

Replicile dure continua cu "soarele la Bucuresti rasare, nu noi am spus-o, voi vedeti-va de somnul vostru. Inca o data, Timisoara este supraevaluata", iar raspunsul este pe masura: "Mai, imbucurestenilor, cand la noi Lepa Brena aducea 50.000 de spectatori pe stadion, voi mergeati la Sala Palatului sa aplaudati congrese".

Spectatorii asteapta scuzele organizatorilor

Ziua de organizare a unui show de asemenea anvergura (lunea, intr-o zi de lucru si in vacanta studenteasca), distanta foarte mare fata de "locul unde se da ora exacta", asteptarea de peste doua ore pentru aparitia Shakirei pe scena, pretul mare al biletelor sunt doar cateva din bilele negre care se pun pe seama organizatorilor.

Acestia sustin ca nu se asteptau la un public atat de pasiv, dar spectatorii considera ca organizarea a fost facuta pe stilul Capitalei si ca firma promotoare si sponsorii nu au tinut cont de exigentele celor din Banat.

"Dupa doua ore de asteptare, nu prea iti mai arde sa fii foarte bine dispus. Frustrarea si-a spus cuvantul. Reactia spectatorilor nu privea concertul Shakirei, cat mai ales proasta organizare! Domnilor organizatori, asteptam scuze publice pentru situatia penibila in care ati pus publicul. Era evident ca stiati ca Shakira va incepe concertul dupa lasarea intunericului.

Or, nu ati fost onesti cu publicul. "Provincia" este educata, culturalizata, se vede acest lucru din modul in care ati fost sanctionati de public", a spus Mihaela, una dintre spectatoare.

Opinia tinerei a fost impartasita de foarte multi dintre cei care au fost pe stadion in seara de luni. "Eu cred ca Shakira si-a dat toata silinta, dar a incaput pe mana unor nepriceputi", a adaugat un alt participant la concert.

"Romania libera editia Transilvania Banat", Alina Sabou, 21 iul 2006


Inca odata ma repet: a fost o atmosfera superba, s-a vazut ca a avut un public civilizat, care stie ca nu trebuie sa isterizeze aiurea. Daca tipau prea mult, nu auzeam vocea superba a Shakirei. S-a aplaudat mult, si cred ca de asta are nevoie un artist, cand se aplauda ar trebui sa se simta apreciat.
Cat despre rivalitatea 'Bucuresti- Timisoara' eu zic doar: bullshit. O chestie inventata de presa.
Ah, si la concert au fost foarte multi adulti, iar majoritatea persoanelor aveau in jur de 20 de ani. Desigur, au fost si fete de 14 ani.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Sâm Iul 22, 2006 1:12 pm

si de 15 :mrgreen:
lor le-a fost ciuda k nu a fost in Bucuresti concertul... :roll:
knd am fost pe 19in buc... numai prostii scriau ziarele de scandal.. k a fost naspa.. etc :roll: le este ciuda :P
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Lun Iul 24, 2006 3:13 pm

poze de la concert: http://www.shakiragallery.com/thumbnail ... 982&page=1

Shakira charms thousands in Timisoara event concert
“Hips Don’t Lie” Shakira’s song, became the hit of one evening, in the year’s most anticipated concert.
published in issue 3725 page 12 at 2006-07-19
Timisoara - Columbian diva Shakira performed on Monday evening in her first Romanian concert, on the Dan Paltinisanu Stadium in Timisoara, in a concert that electrified an audience of about 20,000 people.

Although expected by fans from Romania and the neighboring countries as a sensation, the performance was shadowed by organisational lacks and almost an almost 90 minutes delay.

The show was opened by a local DJ, Ben Bognar, who tried to entertain the public for almost two hours with mixing several pop hits. After two hours, when the public was already lacking patience, there was another 30 minute delay, and the Diva finally came on stage.

Shakira’s appearance was marked by an angelic note, as the singer came on stage from behind a transparent white curtain. The opening song was one with a direct message, as Shakira wanted to ensure her public “I Am Here” (Estoy Aqui).

Immediately after, the singer said she had been intending to perform in Romania for a long time, and that she was feeling very well in Timisoara.

The artist enflamed the atmosphere with several hits from her 2005 albums Oral Fixation 1 and Oral Fixation 2. For “Don’t Bother,” the singer picked her famous electric guitar encrusted in thousands of Swarowski crystals. The moment that was mostly enjoyed by the public was the dancing performance the Diva delivered, on her incendiary hit “La Tortura.”

The well known hip and bust movements enflamed a whole stadium.

After a brief intermezzo, the singer came back on the stage dressed as an Oriental dancer, and sang her best known hit “Whenever Wherever.”

All through the concert, the singer was barefoot and her example was followed by several girls in the audience, who kept dancing and jumping around.

Overall, the atmosphere was electrifying, through her energy the Diva kept alive the people’s interest. She impressed through modesty and simplicity and proved a complete involvement in the performance.

Towards the end of the concert, the singer brought on stage Romania’s national flag, which she then threw in the audience and disappeared. She came back for en encore where she delivered “Hips Don’t Lie,” the hit that consecrated her.

Shakira is currently the best selling South American singer. “Oral Fixation: Vol. 1 was released on June 6, 2005 in Europe and on June 7, 2005 in North America and Australia. The lead single “La Tortura” (The Torture, featuring Alejandro Sanz) eventually reached number one in Spain and number twenty-three on the U.S. Billboard Hot 100. In Canada, “La Tortura” also became the highest-charting Spanish song when it debuted and peaked at number twenty-one. Before the release of Shakira’s second English album Oral Fixation Vol. 2, she appeared at the 2005 MTV Europe Music Awards ceremony and she was nominated in the category of “Best Female”, which she won to great shock since she had outmatched the international popularity of other artists such as Gwen Stefani. Shakira performed Oral Fixation Vol. 2’s lead single “Don’t Bother” amid dancers and a large car resting on the stage following her win.

sursa: http://www.nineoclock.ro/index.php?page ... 719-503376
________________________________________________

ce mi-am amintit: au fost anumite persoane care se uitau la mine ca la un extraterestru , cand incepeam sa cant si eu piesele pe care le stiam. crazy are dreptate, publicul nu cunostea doar piesele: La tortura si Hips don`t lie(shame on them). la un moment dat deja ma simteam aiurea si am plecat in alta parte pt ca gastele(de vreo 24 de ani) si iubitii lor nu au stiut sa o aprecieze pe Shakira si nici persoanele care faceau atmosfera. :roll:
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Lun Iul 24, 2006 3:33 pm

Ce urat din partea lor s-o reclame la OPC,pe cuvant! Imagine
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Lun Iul 24, 2006 3:58 pm

nu pe ea, ci pe organizatori. nu este ea de vina pt asta ;)
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Lun Iul 24, 2006 4:04 pm

Eu am citit undeva, nu mai stiu unde, k e posibil sa primeasca o amenda! :cry:
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Lun Iul 24, 2006 5:26 pm

Nu cred ca ea ar primi acea amenda ;)

Oircum, daca e asa, atunci: rusine sa le fie organizatorilor si celor care au depus plangere. Multe vedete au refuzat Romania, si nu m-ar mira ca dupa acest eveniment sa nu mai vina, doar astia mai aiurea. :roll:
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Vin Ian 26, 2007 9:54 pm

Shakira a castigat 4 + 1 Latin Grammy Awards
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mie Feb 28, 2007 8:48 pm

Ce mijto e piasa aia La pared a Shakirei.Mor dupa ea.ImagineSi o canta super-bine live.
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Joi Mar 29, 2007 9:02 pm

Va place piesa ei cu Beyonce?
Mie-mi place mai mult clipul, decat piesa.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Mar 29, 2007 9:05 pm

E super facut clipul.
La un moment dat nu poti sa le distingi decat daca te uiti cu atentie.
Au aceeasi culoare a parului,coafura si haine asemanatoare.
Combinatia intre Shakira si Beyonce mi se pare una dintre cele mai reusite.Imagine
Imi place si modul in care se misca in clip.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Lun Apr 02, 2007 1:29 pm

imi plac foarte mult si piesa si clipul "beautiful liar"...l-am pus pe hi5..asa de mult imi place
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico