Acum este Mar Mar 19, 2024 4:26 am

Ora este UTC + 2


Eurovision 2007

Au fost si nu trebuie să se piardă

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde Kisss » Mar Feb 06, 2007 2:51 pm

Sha la la...si ma simt fericita!Imagine
Am vazut si eu filmuletul la stiri. :mrgreen:
Tare piesa.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde elle » Mar Feb 06, 2007 3:36 pm

mergeti si acordati si voi o semnatura petitiei. :lol:
Ultima oară modificat de elle pe Mar Feb 06, 2007 5:54 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde skipy » Mar Feb 06, 2007 4:28 pm

:lol: :lol: :lol:

panarama mare si petitia aia... in primul rand k nu baga nimeni in seama kestia aia si in al 2-lea rand suntem descalicalificati fara macar a ajunge la Helsinki , dak participam cu ea :| :lol:
Avatar utilizator
skipy
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Ian 06, 2006 10:18 am
Localitate: Focsangeles
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Mar Feb 06, 2007 5:34 pm

voi faceti scandal ca au descalificat piesa...da nu prea inteleg de ce...odata ce se spune clar in regulament ca piesa nu trebuia difuzata nicaieri inainte de 1 octombrie,atunci descalificarea e absoluta corecta...ce petitie...ca te descalifica cei de la helsinki daca nu ne autodescalificam :lol:
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Mar Feb 06, 2007 5:47 pm

Da,si eu zic ca e destul de inutila petitia.A fost o decizie corecta,s-a incalcat regulamentul.
Oricum,nu pot sa zic ca imi pare rau,pt ca mie nu imi placea si nu imi place melodia,insa sunt de parere ca e melodia - de fapt interpretii - care ar fi avut cele mai multe sanse sa castige acest concurs si sa se descurce mai mult decat onorabil in Finlanda.
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde muscel raluca » Mar Feb 06, 2007 6:15 pm

nici mie nu mi pare rau AFARAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-P
muscel raluca
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 58
Membru din: Dum Iun 26, 2005 9:56 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Mar Feb 06, 2007 6:24 pm

Sincer mie imi pare rau pt piesa Andrei cu Simplu, era singura kre avea sanse sa merga la Eurovision, acum ramane de vazut cineva va merge k nu prea avem piese bune :cry:
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde muscel raluca » Mar Feb 06, 2007 10:21 pm

decat sa plece unii care nu sunt buni de nimic,mai bine ne retragem din competitie....sau ne ducem si ne luam un ultim loc asa cum a fost cu Sanda Ladosi ca acum nu stiu acum cati ani,asta e sa ne fie invatare de minte sa nu mai facem pe grozavii :^o ,adica nu eu "morga"(moga)fara suparare =; imi pare rau pt SUPER FANII ACESTOR "MINUNATE" TRUPE...." :cry: "
muscel raluca
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 58
Membru din: Dum Iun 26, 2005 9:56 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mar Feb 06, 2007 10:22 pm

ce treaba are Sanda Ladosi cu toate astea?^
:lol:
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde boogie » Mie Feb 07, 2007 2:27 am

eu zic ca e copiata :mrgreen:
boogie
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 39
Membru din: Vin Ian 20, 2006 2:48 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3seluver » Mie Feb 07, 2007 2:53 am

ofofo... pakt de melodie, k avea putin potential...acuma sa vdm ce-o iesi k nu avem melodii extraordinare... nu-s destul de bune pt eurovision :x
what goes around comes around... what goes up, must come down...
3seluver
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2072
Membru din: Lun Oct 16, 2006 5:58 am
Localitate: Vancouver, Canada
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde DonHacker » Mie Feb 07, 2007 12:54 pm

Everywhere around the world, 'io ti amo' e sempre uguale
Cada dia y cada noche lyubi-lyubi ti menya
Par mon coeur, par mon ame, ma vie, ma cherie
Inima imi spune ea, aicï e casa ta.
\:D/ Looooocooomooondooo :D
DonHacker
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 188
Membru din: Sâm Oct 14, 2006 9:08 am
Localitate: X Studio
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreya_3se » Mie Feb 07, 2007 3:31 pm

Non devessere speciale
Io ti amo sempre ugualle...Lo puoi dire come vuoi..:D
Locomondoooo!!:-P
Caut subtitarare la "Dialogue avec mon jardinier" daca are cineva sa-mi dea un PM pls!!
Andreya_3se
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5174
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 2:38 pm
Localitate: Pe net..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mie Feb 07, 2007 3:37 pm

Doamne ajuta! :-P
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Feb 07, 2007 5:03 pm

Vai de mama ei de melodie,si de noi de romani :mrgreen:
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mie Feb 07, 2007 5:13 pm

ar putea lua multe voturi pt ca showul a fost tare, la fel si al lui Ionut Ungureanu(sau cum il cheama).

si de unde stiti voi ca doar o piesa vesela poate castiga? poate lumea s-a saturat de piesele vesele si de data asta vor vota o piesa frumoasa ca piesa Time (cred ca e singura in care cel care canta, o canta bine in engleza... nu ca ceilalti cu romengleza lor, ca al lui Băse si Iliescu) . ce? data trecuta cum de a putut castiga Lordi? asa poate castiga acum si Time .
Ultima oară modificat de elle pe Mie Feb 07, 2007 5:14 pm, modificat de 2 ori în total.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Mie Feb 07, 2007 5:13 pm

Mie nu imi place piesa celor de la Locomondo.Pare genul de piesa facuta in joaca,in 30 de min...
Parerea mea. 8)
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde madalina_3se » Mie Feb 07, 2007 5:34 pm

Nu conteaza cine castiga finala sambata... :lol: anul asta putine sanse sa obtinem un loc bun la Helsinki ...direct in coada clasamentului vom ajunge (de rasul lumii :roll: ).Slab Eurovizionul 2007, piese ba plagiate, ba retrase...unele dintre ele ar fi fost bune pentru Mamaia nu pt.Eurovizion....deci adio...la anul poate va fi mai bine.
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Mie Feb 07, 2007 5:43 pm

'Andra e o victima'

A doua zi dupa ce comisia de selectie pentru Eurovision a decis eliminarea din competitie a pieselor "Well-o-Wee" si "Dracula, my Love", Radu Fornea si Marius Moga, compozitorii acestora, au organizat o conferinta de presa pentru a-si anunta intentiile.

Insotiti de avocati, ei au cerut o noua comisie care sa aiba in componenta sa juristi, declarand drept ilegala excluderea melodiilor in cauza.Desi nu va da pe nimeni in judecata, Moga a anuntat ca nu va lasa lucrurile asa. El e convins ca a fost vizat cu buna stiinta si ca a fost "ceva personal".

"Am stat patru ore pe Internet duminica seara citind legea si nu am gasit nici o prevedere care ar fi putut duce la eliminarea piesei cantate de Andra si Simplu. Conform legii europene pentru drepturile de autor, orice piesa care cuprinde un pasaj adaptat sau imprumutat este considerata opera noua. Probabil ca rezultatele obtinute in anii de cand compun ii deranjeaza pe unii". Singurul membru din comisia care a eliminat "Dracula my Love", "validat" de Moga, e compozitorul Dan Dediu pe care, indiferent de votul acordat, il considera un profesionist.
În schimb, despre Andrei Kerestely nu are prea multe lucruri admirative de spus: "Un membru al comisiei care declara despre un compozitor participant ca este frustrat si sustine ca Marius Moga a intrat in concurs cu trei piese plagiate, nu cred ca poate lua o decizie dreapta". Desi considera ca nu mai are decat 1% sanse sa ajunga in finala, Moga merge mai departe. Compozitorul e convins ca datorita acestui scandal, anul viitor organizatorii vor fi mai prudenti.

"Mi-e teama sa cant o melodie de-a lui Moga"

"Nu ma bucur pentru necazul lui Marius Moga. Mi-a placut mult melodia, in plus Andra este o artista talentata. Oricum, mie, personal, mi-ar fi teama sa cant vreodata o melodie de-a lui Moga, dupa atatea scandaluri. Eu vreau sa stiu insa cum e cu sistemul acesta de votare. Nu inteleg cum doar in 10 minute eu aveam 2.000 de voturi, iar Moga peste 10.000. Care e timpul tehnic efectiv de preluare a SMS-urilor? Poate imi explica si mie cineva", ne-a spus Marcel Pavel.

Trupa Rednex va fi aparata la tribunal

Radu Fornea, compozitorul piesei "Well-o-Wee", interpretata de Rednex si Ro-Mania, intentioneaza sa dea in judecata organizatorii selectiei nationale a Eurovision in cazul in care, pana la finala de sambata, 10 februarie, melodia nu va reintra in concurs. "Este inadmisibil sa spui despre o piesa ca a fost difuzata inainte de 1 octombrie 2006 cand ea a fost creata in ianuarie 2007. Iar asta dupa doua saptamani si trei jurii. Ne-am saturat de porcaria asta si intentionam sa ne facem dreptate in justitie". Trupa Rednex ar fi trebuit sa vina in Romania pentru ultimele pregatiri inainte de finala.

Nico, favorita in acest moment

În momentul de fata, favorita pentru finala Eurovison este Nico, interpreta piesei "Dulce amaruie". Cantareata a reusit pana in prezent sa evite orice fel de scandal si, se pare, isi mentine pozitia pentru a nu-si periclita participarea in cadrul competitiei. Intrebata ce parere are despre tot acest circ mediatic, Nico a evitat sa abordeze subiectul: "Nu comentez. Nici nu ma intereseaza."

"A fost o adevarata brambureala"

Florin Antoce, 19 ani, student: "Era buna piesa lui Marius Moga , trebuia lasata in concurs. Au fost eliminate, din pacate, melodiile cele mai bune.
Nu stiu daca dintre cantecele ramase in concurs merita vreunul sa reprezinte Romania la Eurovision".

Valentina Sandu, 27 de ani, traducator: "Am auzit de scandal, dar nu m-am uitat la televizor pentru ca nu am timp. Andra are voce buna, dar mai buni sunt Marcel Pavel si Nico. Asta e parerea mea. Unul dintre ei ar obtine un punctaj bun la Helsinki".

Constantin Zidarescu, operator: "Nu-mi pare rau ca Marius Moga a fost eliminat, au fost prea multe scandaluri in jurul piesei lui. Batalia pentru Eurovision se duce acum intre Nico si Marcel Pavel".

Mariana Iordan, 28 de ani, casnica: "A fost o adevarata brambureala cu piesele astea. Comisia care a analizat melodia lui Marius Moga cred ca a facut dreptate. Mizez pe Nico. Piesa e buna, are o voce de exceptie".

Sursa: Averea, 07 Februarie 2007
Autor: Sabina Ivanica



sursa: www.9am.ro
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreya_3se » Mie Feb 07, 2007 6:49 pm

Caut subtitarare la "Dialogue avec mon jardinier" daca are cineva sa-mi dea un PM pls!!
Andreya_3se
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5174
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 2:38 pm
Localitate: Pe net..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Mie Feb 07, 2007 7:23 pm

Daca asta seamana cu melodia lui Tibi atunci inseamna k astia de la Eurovision isi bat joc de noi, pana la urma daca stau ei sa te gandeasca mai bine toate pisele sunt plagiate, hai sa fim seriosi k nu seamana
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mie Feb 07, 2007 7:33 pm

Andreya_3se scrie:


Nu seamana. :-P
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreya_3se » Mie Feb 07, 2007 7:37 pm

:D eeeeh e bine...vroiam sa aud ce spune vocea poporului :-P
Caut subtitarare la "Dialogue avec mon jardinier" daca are cineva sa-mi dea un PM pls!!
Andreya_3se
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5174
Membru din: Sâm Iun 10, 2006 2:38 pm
Localitate: Pe net..
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Mie Feb 07, 2007 8:31 pm

Tibi Scobiola live - mp3

Ma gandeam ca unora le place :)

http://www.badongo.com/file/2184675
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mie Feb 07, 2007 10:27 pm

Piesa a fost analizatã de comisie,ºi s-a decis în unanimitate cã nu este plagiat.
Mulþumim pentru piesã.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: DotNetDotCom.org [Bot] şi 8 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico