Acum este Vin Mai 17, 2024 6:14 am

Ora este UTC + 2


CONCURS 3SE Propunere

Au fost si nu trebuie să se piardă

Moderatori: Dedeea, Dory

CONCURS 3SE Propunere

Mesajde Jaguaru » Mar Mar 13, 2007 2:18 pm

Ce ar fi sa incepem sa compunem texte ptr mel 3se si cea mai buna si frumoasa sa fie luata si prelucrata de baieti si sa o scoata pe un album 3se.
Jaguaru
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 25, 2005 11:39 am
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Andreea Dinu » Mar Mar 13, 2007 2:30 pm

Hmmm...dar e mai misto sa fie compuse de ei... noi nu suntem profesionisti :-k dar totusi...sa incercam :)
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Mar Mar 13, 2007 3:09 pm

Foarte misto ideea... :wink: Si nu trebuie nici sa fim profesionisti ca sa facem asa ceva, e suficient putin talent pe care il ai sau nu :lol: Super, sper ca baietii sa ia in considerare propunerea noastra!
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Mar Mar 13, 2007 3:14 pm

Da....ar fi misto. Incearca shi tu, Andyyyyyy :-P
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mar Mar 13, 2007 3:41 pm

Foarte frumoasã idee,doar sã le placã ºi bãieþilor.Însã poate putem mãcar sã îi convingem sã cânte piesa,chiar dacã nu o pun ºi pe vreun album.
"Great spirits have always found violent opposition from mediocrities. The latter can't understand it when a man does not thoughtlessly submit to hereditary prejudices but honestly and courageously uses his intelligence".- Albert Einstein
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vlady » Mar Mar 13, 2007 4:29 pm

Imagine susţin această idee ... Imagine
Avatar utilizator
Vlady
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1646
Membru din: Sâm Dec 10, 2005 6:36 pm
Localitate: 3seFAN.net
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alexsa » Mar Mar 13, 2007 8:40 pm

nice idee .... :)
Imagine
Avatar utilizator
alexsa
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 244
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 4:35 pm
Localitate: slatina
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adriana Alina » Mar Mar 13, 2007 8:43 pm

o intrebare am.. :D trebuie sa incercam fiecare dintre noi sa compunem cate o mel.. sau sa postam fiecare cateva versuri..cate reusim sa facem, iar altcineva dintre noi sa vina cu o eventuala continuare..? adik in final sa obtinem o melodie facuta de noi cei de pe forum..nu neaparat de o singura persoana..
O noapte alunga trei zile cu nori, un vis mi-e deajuns sa zambesc mii de ori..
Imagine
Avatar utilizator
Adriana Alina
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2440
Membru din: Joi Noi 09, 2006 8:58 pm
Localitate: Vaslui
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Mie Mar 14, 2007 3:09 pm

Hm,da...S-a apucat cineva? :-P
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

IDEEA MEA

Mesajde Jaguaru » Mie Mar 14, 2007 7:09 pm

Pey dak tot am lansat ideea asta,atunci merit si eu macar sa ma anuntati daca incepe concursul?Si sa ma intrebatzi qm sa se desfasoare?Parerea mea,eu am id lu Negrutzu da f. rar il prind on-line :?:
Jaguaru
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 25, 2005 11:39 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Mie Mar 14, 2007 10:18 pm

Idee buna, pana in toamna cand fac 10 ani poate va iesi ceva super. Nu trebuie sa ne grabim, sa iasa ceva bine :)
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Re: IDEEA MEA

Mesajde Andreea Dinu » Joi Mar 15, 2007 1:11 pm

Jaguaru scrie:
Pey dak tot am lansat ideea asta,atunci merit si eu macar sa ma anuntati daca incepe concursul?Si sa ma intrebatzi qm sa se desfasoare?Parerea mea,eu am id lu Negrutzu da f. rar il prind on-line :?:


Pai da, sta mai mult pe invisible 8) Oricum noi incercam ceva...
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

SAL

Mesajde Jaguaru » Joi Mar 15, 2007 3:57 pm

Dek ma sa intelegi ideea mea e sa facem fiecare kte o melodie intreaga,si cea mai buna sa fie aleasa de baietzi,am vb k Mihai pe mail si a spus k e de acord k ideea asa k sa ne apucam de lucru.

Cand soarele rasare,
Am o singura alinare,
Ca mai pot trai visand.

SUCCES FRATILOR :)
Jaguaru
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 25, 2005 11:39 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Joi Mar 15, 2007 4:59 pm

Ideea e nice....bine,nu va faceti prea multe sperante in legatura cu ceea ce creati voi,dar incercati Imagine
Parerea mea ca e nevoie de putin mai mult profesionalism si experienta pentru crea versuri...nu de alta,da sa nu iasa ceva in genul Ooops :mrgreen:
dar,poate ca ma insel eu,si userul Jaguaru,are cunostinte in domeni...in rest,succes Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Joi Mar 15, 2007 6:55 pm

Eu nu prea ma pricep la scris versuri, dar o sa incerc si chiar imi place ideea :wink:
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Joi Mar 15, 2007 7:04 pm

dedeea,sa inteleg ca tu ii crezi pe 3se profesionisti in versureala?nu cred...fac si ei sa suna bine ....is foarte putine mel cu versuri bune la ei....mai sunt mel cu versuri ok si restu is versuri proaste
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Joi Mar 15, 2007 7:16 pm

Nu am zis de 3SE,de acea nici nu am dat nume :lol: Vorbeam asa in general,si le cam spulberam sperantele la copii astia Imagine Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Joi Mar 15, 2007 8:50 pm

ma copii...versurile bune nu apar prin asezarea randomizata cuvintelor" te iubesc,te doresc,fara tine nu pot sa traiesc"...uitati,faceti un catre sau mai mult plecand de la cateva cuvinte" buze,vreme,tigara,sarut,ceas"
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Mar 15, 2007 9:02 pm

Dupa ce se fac nijte versuri ele trebuie adaptate pe piesa.Vor fi modificate.Nu stiu de ce se face aceasta incercare.S-a mai facut una cu acea compunere a unui imn si a esuat.Sper sa nu se intample la fel si cu asta.Din start asa nu va faceti iluzii,va sfatuiesc!Poate fi un topic in care sa ne jucam de-a textierii.Si mijto ideea lui Cerber.Care vrea sa faca versuri cu acele cuvinte enumerate de el ca sa vedem ce-o sa iasa.Pana la urma poate-l pastram ca joc topic-ul si facem versuri cu anumite cuvinte. :lol:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

3SE

Mesajde Jaguaru » Vin Mar 16, 2007 2:20 pm

Bai daca nu va convine ideea mea,atunci lasa si scoate topicu asta,eu i-am dat lu Mihai mail si a spus k e ok mel,si e de acord daca si tot criticati ideea mea,atunci lasati-o moarta. Si nu am cunostinte am o mel faqt d mn si cant chiar eu da modificat vocea mea asa k lasa,nu sunt expert sunt elev in clasa a XI la profil d mate-info anu trecut am fost olimpic la info. :?:
Jaguaru
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 25, 2005 11:39 am
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Vin Mar 16, 2007 4:09 pm

^ Calm,ca nu ti-a dat nimeni in cap :wink: Este un forum si toti avem dreptul sa ne spunem parerea,fie ca iti place sau nu. 8)
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Vin Mar 16, 2007 5:33 pm

eu nu am inteles care e smecheria cu olimpiada de info...daca e asa...si eu am maine olimpiada la istorie...cat despre acordul lui mihai si a celorlalti doi treaba e prea relativa aici...in mintea lor se declara o variabila booleana care in momentu in care vb cu noi ia valoarea true si ne raspund cu "da dragilor,ne puteti compune muzica si versurile...si puteti canta in locul nostru,si vom face banii jumi-juma"...dar cand se incrementeaza un anumit "i" si ajunge la o valoare declarata n....adica promisiunile lor ajung la un numar considerabil,acea variabila de tip boolean primeste "false" si gata cu promisiunile...sse da un clrscr in mintea lor,echivalentul procesului de tabula rasa si cam gata....asta e pt tine ca stii cum e cu info...iar restu stiu bine cum e cu promisiunile....si nu a zis nimeni ca nu e buna ideea..dar se discuta,se aduc imbunatatiri....fii mai clam ,esti tinerel ...nu te consuma degeaba
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde dely_3x » Vin Mar 16, 2007 9:12 pm

nota 10, cerber :D :lol: !

auzi, dai meditatzii la istorie pe mess?! :cry: [-o< sunt bataaa, am dat azi un test la istorie si cred k ma asteapta o prima nota sub 5... imi strik toata media

revenind la topic, nu sunt impotriva propunerii tale... da' atatea am incercat sa realizam in colaborare cu baietzii incat o simpla aprobare a lui mihai pe mail nu-mi atinge nici macar cea mai joasa limita a increderii... whatever, incercarea moarte n-are, da' pt a nu fi prea dezamagitzi va sfatuiesc sa nu va faceti prea multe sperantze...
privind si pe de alta parte... nu vreau sa va influentez, nu stiu ce parere aveti voi, da' eu nu mi-as vinde pe mok propriul efort pt niste oameni kre nu-s in stare...... de fapt nu k nu sunt in stare, ci nu ii intereseaza de noi , nu depun nici minimul efort pt a avea un site....
oh 3SE, when you sing you drive me crazy
Avatar utilizator
dely_3x
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 567
Membru din: Lun Iun 05, 2006 10:18 am
Puncte de reputaţie: 0


Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico