Acum este Vin Apr 19, 2024 10:59 pm

Ora este UTC + 2


urmatorul clip

Au fost si nu trebuie să se piardă

Moderatori: Dedeea, Dory

urmatorul clip

m-am indragostit
8
17%
doar tu
5
11%
fara ea
7
15%
ieri si azi
14
30%
marea
5
11%
toata lumea
2
4%
nu te las sa pleci
6
13%
 
Voturi totale : 47

Mesajde ilica » Mar Ian 24, 2006 10:08 pm

Pai stilul 3se era reprezentat de originalitate,bun gust,profesionalism...CALITATE. :P Noul clip nu se incadreaza. :(
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Yrynna » Mie Ian 25, 2006 8:42 am

Ilica, piesa este putzin diferita, e mai sentimentala, e altfel..si d-aia clipul e asa; mie mi se pare k e foarte reusit, transmite mesajul cantecului
O sinucidere fara durere...si fara sange...asculta manele!
A friend in need is a friend indeed, but da best of friends is a friend with weed!
Avatar utilizator
Yrynna
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1175
Membru din: Joi Mar 31, 2005 3:02 pm
Localitate: In da club!
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Mie Ian 25, 2006 2:07 pm

Piesa "Clipe" era la fel de sentimentala,dar clipul acela era bun.Bine acela era facut de un regizor bun...nu ca acum. :roll:
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Mie Ian 25, 2006 2:30 pm

ilica scrie:
Pai stilul 3se era reprezentat de originalitate,bun gust,profesionalism...CALITATE. :P Noul clip nu se incadreaza. :(


vrem exemple, draga, fi mai concret :mrgreen:
Vizitator
 

Mesajde ilica » Mie Ian 25, 2006 5:01 pm

Pai e simplu ,daca priviti clipuri anterioare 3se shi clipurile "Alaturi de ingeri" shi "Poveste de dragoste" o sa vedeti o mare discrepanta intre ele.Clipurile anterioare erau filmate bine,erau ...reprezentative,erau facute profesionist,nu doar asha...sa fie.
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Mie Ian 25, 2006 5:35 pm

CLAR :!: nu ne dai exemple concrete... inseamna k nu exista :mrgreen: => spui asta doar sa te afli in treaba :mrgreen:
Vizitator
 

Mesajde ilica » Mie Ian 25, 2006 8:45 pm

Pai...cred ca va trebui sa imi spui tu ce vrei sa detaliez caci eu nu ma prind. :? Am crezut ca am fost destul de clar.
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Joi Ian 26, 2006 8:37 am

sa dai exemple pe cateva clipuri: in clipul "alaturi d ingeri" nu sunt/este efecte/subiect interesant/etc mai bune/bun decat in clipul "x" pt k..... (si explici de ce efectele din clipul "x" sunt mai bune sau mai interesante decat in alaturi de ingeri) intzelegi? :) doar asa ne potzi convinge k "alaturi de ingeri" e cel mai prost clip ;) :!:
Vizitator
 

Mesajde BaRoNu` » Joi Ian 26, 2006 4:24 pm

"poveste de dragoste" e un clip de-a dreptul penal...asta e un videoclip asa...facut ca sa nu le uitam figurile...insa la "alaturi de ingeri" nu sunt de aceeasi parere...mi se pare bunicel clipul
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde the curse » Joi Ian 26, 2006 6:16 pm

stiti la ce m-am gandit adineauri ? ca oricum votam degeaba pt ca ...va fi o piesa a lui mihai <si e bine> chiar daca acum voturile arata altceva..chestionarul se poate.. "INFLUENTA" :D
Avatar utilizator
the curse
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 147
Membru din: Sâm Dec 03, 2005 11:23 am
Localitate: blah blah ....brasov e bine ?
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Joi Ian 26, 2006 8:59 pm

Da...acum am inteles.
Pai am sa incep cu modul in care a fost filmat clipul.Sa ne amintim cum era filmat clipul "Cand soarele rasare" shi sa ne uitam la acesta.Ii filmeaza muuuult prea de aproape,shi se shtie ca dezavantajul unui cadru foarte apropiat este acela ca scoate in evidenta toate defectele fetei,fiecare bubita,rid shi toate de genul acesta.Pe cand in "Cand soarele rasare" erau filmati astfel incat le dadea un aspect...cum sa ma exprim...de poveste,parca pictati.Era foarte frumos filmat.La fel "Amintirile" shi "Vreau sa te uit" care sunt filmate foarte bine.Deasemenea locatiile alese pentru "Amintirile" shi "Vreau sa te uit" au fost fantastice,foarte potrivite...deosebite. :P De haine...nici nu cred ca mai este cazul sa spun...dar totushi am sa o fac.Sa ne amintim de hainele folosite in clipurile "Clipe"shi "Cand soarele rasare",shi sa ne gandim la cele folosite acum.Acele piese erau tot triste...tot in genul "Alaturi de ingeri"dar...acolo regizorii au avut bun gust,au shtiut ce sa ii puna sa poarte.Originalitatea lipseshte din acest clip,mai toate clipurile 3se veneau cu ceva nou...asta nu.Sa ne gandim la "N-ai avut curaj" ,Viorel conducea o shalupa,"Te voi pierde" OZN-ul,"Vreau sa te uit" peisajul fantastic coregrafia in acea...ceata foarte deasa."Cu capu'n nori" cu intorsul in timp,"Se ashterne toamna" desen animat...mai are sens sa continuu?
Clipul asta ii face sa para batrani,saraci,shi ...depashiti.:(

Daca clipul e asha bun...cum de nu au reushit sa ajunga cu piesa asta sa in RT 100 nici macar pe locul 30?Piesa este buna,nu cred ca are cineva vreo indoiala,shi atunci care ar putea fi problema,oare nu clipul?
Daca mai vor scoate CANDVA un clip facut de acest regizor... :roll: eu cred ca ma reorientez,ca in stilul asta ma imbolnavesc de nervi.
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Joi Ian 26, 2006 9:46 pm

ilica,permite-mi sa te corectez un pic :)...alaturi de ingeri a urcat saptamana asta pana pe locul 8 in rt100 dupa o urcare de 25 de locuri...cat despre ce ai zis tu de clipuri...ca ii filmat de aproape nush in ce masura e ceva rau,eu nu am vazut nici un defect al fetei...si chiar daca aveau vrun defect tot se gasea un unghi bun sa ii filmeze de aproape ca doar nu au fetele botzite in proportie de 100%...imbracamintea mi se pare ok,acest gen de sacouri si jachete is la moda acum...probabil ca un punct slab al clipului e ca e mult prea static...e balada,e normal sa fie mai linistit dar parca e exagerat...apoi,asemanarea cu "clipe"...faza din autobuz e identica cu cea din tramvai...referitor la clipurile mai vechi,erau mai tinerei,faceau coregrafii mai mult sau mai putin complicate...acuma au si ei o varsta,nu mai pot fi aceasi copii jucausi....totusi,sper ca urmatorul clip sa fie unul care sa se ridice peste tot ce s-a scos in ultima vreme in romania...au inceput sa lipseasca investitiile in clipuri
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Joi Ian 26, 2006 10:21 pm

Ma bucur sa aud ca au urcat in RT100,acum o saptamana erau in coborare.
Eh eu fiind mai perfectionist...am vazut cateva defecte...shi nu dau bine deloc.Se gasea un unghi din care sa nu se vada acele mici defecte...dar acest regizor nu l-a gasit. :( Oricum in general...nu e preferabil sa faci cadre atat de apropiate...
Hainele...poate ca sunt la moda...dar tot urate sunt.In clipurile anterioare erau imbracati frumos.Am mai avut o mica retinere shi la "Cu capu'n nori" cand l-am vazut pe Laur cu tricoul ala roz cu floricele...dar aici e prea de tot.Poate ca sunt la moda dar nu ii avantajaza absolut deloc.Din moda trebuie sa iei idei,nu daca zice "x" ca se poarta pene,repede incepi sa porti pene.Trebuie sa ne gandim shi la ce ne avantajaza.Hai sa ne amintim cum ii statea lui...Viorel,de exemplu,in costumul acela din "Cand soarele rasare" shi sa ne uitam cum ii sta aici. :roll: Am spus,singurul care este imbracat acceptabil in acest clip este Mihai.
Efecte speciale practic nu are acest clip,shi ar fi fost loc de o multime de efecte.Ce frumoase efecte erau in "Te voi pierde"shi"N-ai avut curaj".Nici nu trebuia sa foloseasca nu shtiu ce efecte complicate,putea folosii unele foarte simple ,gen cele din "Cand soarele rasare".Dar unde nu este buna vointa... :roll:
Aici nu e vorba de bani.Asha...3se nici nu au avut niciodata un clip foarte scump,majoritatea au fost de cate 5 mii de euro.Oricum au ieshit clipuri ieftine dar bune,dar acum depinde shi cat de bun e regizorul.
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Vizitator » Vin Ian 27, 2006 4:02 pm

au urcat f mult in rt 100 ;)

cerber, nu cred k se poate pune problema varstei, deocamdata :roll:
ei nu aveau ce sa danseze in acest clip, nu au coregrafie, decat SE Style... si e adevarat k la faza asta m-au dezamagit si pe mine, pt k dansatorii au o coregrafie fff reusita si ar fi dat bine la imagine :!:

ilica... efecte speciale sunt folosite si aici ;) fata aia nu lumineaza asa de la mama natura :lol: :P
si totusi ideea clipului n-am mai intalnit-o! cel putzin in romania.... asa k nu potzi spune k nu au fost nici un pic originali :roll:
la "cu capu-n nori" intoarcerea in timp NU este originala..... s-au facut si in afara clipuri d'astea si au avut mare succes la noi ;) . yo imi amintesc de vreo doua: unul al lui Ricky Martin, in kre apartamenul ii luase foc, dak nu ma insel, dar clipul era filmat "pe dos", adik videoclipul incepe din momentul in kre focul deja "isi facuse treaba" si se termina atunci knd incepe incendiul (yo una asa imi aduc aminte, dar din pacate nici numele melodiei nu-l mai retzin), dar a fost cu muuluuut mai bine realizat
si al 2-lea clip, nici macar trupa/solistul nu mi-o/l mai amintesc..... dar stiu k TOT clipul, k si la Ricky Martin, se baza pe intoarcerea in timp.... dar si acesta a fost de nenumarate ori mai bun decat "cu capu-n nori" pt k o luau cu incetul.... e frumos sa vezi cum un cal alearga inapoi (in fine... intoarcerea in timp :P ), cum un mar se ridik d la pamant spre ramura din kre a cazut... si asa mai departe, au filmat in cateva minute multe lucruri interesante! si nu numai k aratau "pe dos", dar au lucrat cu profesionalism, nush ce i-au facut, dar itzi era mai mare dragul sa te uitzi la clip!
iar la "cu capu-n nori" au facut si ei cateva secunde, la sfarsitul clipului, aja... in viteza ...... si.... GATA CLIPUL! cik am venit si noi cu ceva nou in romania....... lol

ai mai spus de haine.....tu esti obsedat de ele :roll: , din moment ce se poarta (sau cel putzin asa a zis cerber, k yo n-am mai vazut la nimeni sacouri cu petice :lol: ... in schimb l-am vazut pe DIRECTOR cu sacou si hanorac pe dedesubt si cu gluga in cap p afara! ) e logic k exista persoane carora le place aceasta vestimentatzie! si mie chiar imi place!!! si nu o spun k asa s-au imbracat 3se, pur si simplu a inceput sa-mi plak! sau k nu-tzi place tzie tricoul roz.... pai yo itzi spun k s-au purtat foarte mult in bucuresti tricourile roz la baietzi ;) desi multzi ii luau la misto, s-au purtat :!:

deci nici de haine nu vorbesti bine pt k difera gusturile...... => nu m-ai convins :mrgreen:
Vizitator
 

Mesajde Elle » Vin Ian 27, 2006 6:31 pm

Ilica, tu vrei ca baietii sa-si puna 1 kg de gel pe cap , sa-si ia pantaloni in carouri de culoare albastra cu verde-fluorescent... si camasi mov(neaparat fluorescent) cu linii verticale si orizontale de culoare rosie? :lol:
Elle
 

Mesajde ilica » Sâm Ian 28, 2006 12:38 am

:lol: :lol: :lol:
Efecte am spus ca practic nu are,adica sunt muuuuult prea putine. :P
Au mai fost clipuri cu intors in timp,dar nu in Romania. :wink:
Imi pare rau ca nu am fost in Bucureshti cand purtau baietii de pe acolo tricouri roz cu floricele,m-ash fi amuzat copios. :lol:
Sigur ca nu te-am convins...nici nu am shanse,eshti nascuta in aceashi zi ca shi mine,shi vad ca eshti la fel de incapatanata ca mine. :P

Nu mai Elle, nu vreau sa poarte asha ceva,dar daca asha le zice nu shtiu ce creator de moda...sau stilist,tare mi-e ca asha o sa ii vedem pe baieti. :(
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde madalina_3se » Sâm Ian 28, 2006 11:57 pm

a vazut cineva emisiunea de pe U Tv in care se spunea povestea videoclipului -Alaturi de ingeri-? Cum a fost?.. ca eu nu prind acest post si n-am vazut. :P
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Dum Ian 29, 2006 12:59 am

Mda...eu il prind dar am uitat sa ma uit...de TREI ori. ](*,) ](*,) ](*,) #-o
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Yrynna » Sâm Feb 04, 2006 12:03 pm

Nasol!!!!!Yo la Orsova nu il prind :cry: , doar la Craiova, si eram la orsova knd era emisiunea.Cine a vazut-o sa ne spuna si noua qm a fost, pls!!!!!!!!!!!!!
O sinucidere fara durere...si fara sange...asculta manele!
A friend in need is a friend indeed, but da best of friends is a friend with weed!
Avatar utilizator
Yrynna
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1175
Membru din: Joi Mar 31, 2005 3:02 pm
Localitate: In da club!
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde SZILAGYI CRISTIAN » Dum Feb 05, 2006 1:36 am

apropo stiti ceva de noul album 3se? cand va aparea........sper sa apara cat de curand sunt curios cum va suna urmatorul album........voi ce ziceti.......... :D :D :D
33333333sssssssssseeeeeeeeeeee
SZILAGYI CRISTIAN
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 297
Membru din: Sâm Oct 30, 2004 12:21 pm
Localitate: LUPENI
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde madalina_3se » Dum Feb 05, 2006 11:01 pm

cred ca in aprilie-mai incolo.Mai e pana atunci. :)
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Yrynna » Dum Feb 05, 2006 11:07 pm

Yo auzisem cva de luna mai...off, kt mai trebuie sa asteptam :cry:
O sinucidere fara durere...si fara sange...asculta manele!
A friend in need is a friend indeed, but da best of friends is a friend with weed!
Avatar utilizator
Yrynna
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1175
Membru din: Joi Mar 31, 2005 3:02 pm
Localitate: In da club!
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ilica » Lun Feb 06, 2006 1:06 am

Da,Laurentiu a zis ca vor lansa noul album in Mai. :P
Imagine
Vand toate casetele si posterele cu mercenaru de Duta!Pentru informatii dati pm!
Avatar utilizator
ilica
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2520
Membru din: Lun Aug 22, 2005 8:13 pm
Puncte de reputaţie: 0

Urmatorul clip

Mesajde dia3se » Joi Feb 09, 2006 7:10 pm

:D Hei mie imi plac toate in special "Ieri si azi"dar au spus foarte clar k lucreaza la noul album k va aparea cat de curand. :D

nu mai scrie tot mesajul cu bold. dely
Avatar utilizator
dia3se
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 45
Membru din: Mie Feb 08, 2006 6:56 pm
Localitate: Onesti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Elle » Joi Feb 09, 2006 8:08 pm

Mai intai o reeditare la albumul Cu capu-n nori(care va cuprinde si remixul la Alaturi de ingeri) si abia apoi albumul nou.
Elle
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico