Acum este Sâm Apr 20, 2024 12:21 pm

Ora este UTC + 2


Parintii!

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Va dau batai de cap?

Da
6
25%
Nu
1
4%
Cateodata
15
63%
Ii ador
2
8%
 
Voturi totale : 24

Parintii!

Mesajde Kisss » Sâm Apr 14, 2007 9:44 am

Cred ca nu mai exista un topic de acest gen.
Ar fi bine sa discutam aici despre parinti...poate asa invatam sa-i apreciem mai mult sau din contra.
Gasim noi subiecte.Imagine

Sunteti in relatii bune cu ai vostri?

Vorbiti despre orice cu ei?

Sunt prea duri cu voi,reticenti sau din contra:va sustin in toate?

Ce ati schimba la ai vostri?Cum v-ar placea ca ei sa fie?
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde elle » Sâm Apr 14, 2007 10:50 am

sunt in relatii bune cu ei , atata timp cat robotez ceea ce ei vor
de vorbit, pot vorbi orice cu ei, asta nu inseamna ca ma vor intelege
ma sustin in toate, daca fac ceea ce ei vor si viseaza(aici ma refer in special la scolile unde am fost si sunt). daca as fi facut ceea ce eu imi doream, m-ar fi aruncat in strada de mult.
acum ar fi prea tarziu sa mai schimb ceva la ei. am sa termin facultatea asta naspa si oricum am sa caut de lucru in ceea ce mie-mi place, chiar daca pt ei astea-s niste lucruri neserioase.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Sâm Apr 14, 2007 10:57 am

pff.. la minE e mai dificil.. mama a lipsit in perioada in care eU ma transformam ( ma rog, nu intr-un monstru, ma refer la adolescenta :mrgreen: ) si acum imi e cam greu sa vorbesc cu ea despre niste lucruri care in mod normal, i le-as spune.. iar tata :lol: eh.. a facut si el ce-a putut. :mrgreen:
la fel ca si elle, pot vorbi cu ei totul, chiar daca stiu ca nu vor intelege nimic. din fericire ai mei nu au intervenit in momentul in care am decis sa urmez liceul la care sunt, si desi s-au uitat cam cas la minE cand le-am zis ce meserie vreau sa am.. n-au zis nimic :mrgreen:
pt minE cuvantul lui taica-miu e lege :roll: ( stiu, naspa.. dar this is the deal.. mai bine cu el, decat impotriva lui).. dar ma descurc cu el

in rest.. pf... ii iubesc asa cum sunt, mai ales ca stiu cam ce sacrificii au facut pt minE.. ImagineImagine
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Apr 14, 2007 11:43 am

Eu am ramas in grija bunicilor cand eram in clasa a 7-a.Au avut grija de mine pana am mers la liceu si dupa aia mi-am purtat singura de grija.

Au fost multe momente in care am avut nevoie de ai mei si tot ce outeau face atunci pentru mine era sa ma sfatuiasca prin telefon.

Majoritatea lucrurilor despre viata le-am invatat singura,mi-am judecat singura situatiile,am ales singura si tot eu mi-am asumat cand am gresit.

Niciodata nu s-au bagat in deciziile mele cu privire la liceu sau facultate.M-au sustinut chiar si atunci cand mi-am dat seama ca prima facultate aleasa nu ma multumeste pe deplin.Au inteles ca mai putem gresi in viata si ca nu intotdeauna luam deciziile cele mai bune.

Cu ei vorbesc despre orice,cu amandoi.Ma inteleg...le cer sfaturi(nu intotdeauna le si urmez).
Ma enerveaza mult cand sunt eu in dubiu intr-o anumita chestiune,le cer sfaturi...imi zic ei ce e mai bine insa in final ma pun sa fac doar ce simt eu si cum vreau eu. :lol:
Sincer as prefera sa zica...uite asa e cel mai bine sa faci.
Nu sa-mi vina cu ideea...alege tu ca e mai bine !

Duri cu mine nu au fost niciodata.
Poate mami,cand eram mai mici eu si fratele meu ne certam mult si intervenea ea cu pedepsele. :lol:

Acum discutam la calm...plus ca ei ma considera matura,imi cer sfaturile cand vor sa schimbe ceva pe acasa sau in diferite situatii.Parca mai mult se consulta cu mine decat cu fratele meu care e mai mare. :?

Daca ar fi sa schimb ceva la ei ...cred ca pe tatal meu l-as vrea un pic mai rabdator,sa nu mai fie impulsiv(ca mine de altfel :roll: ).
Pe mami nu as schimba-o deloc.E cea mai buna mama din lume.Imagine
Si bineinteles i-as aduce aproape de mine.Acum nu i-am mai vazut din august anul trecut si o sa-i vad abia anul acesta in luna august.
In fine,eu am ales sa nu plec in vacanta de iarna la ei si logic ca ei nu au comentat. :lol:

Abia astept sa-i vad,imi este foarte dor de ei.Iar pentru mine luna august este minunatia anului.:lol:
Alaturi de ei simt ca nu mi se poate intampla nimic rau si fac toate nebuniile posibile....ma rasfat. :oops:

Si cam atat...o sa mai revin pe parcurs. :wink:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Sâm Apr 14, 2007 1:00 pm

Mai sunt momente cand ma cert cu ai mei, dar ma impac repede. Cu mama vb despre orice, pe cand cu tata nu vb toate ce vb cu mama k na nu trebuie sa stie tata totul si cred ca e mai bine sa ai o mama cicalitoare langa tine decat sa-ti lipseasca atunci cand ai cea mai mare nevoie de ea.
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Sâm Apr 14, 2007 3:34 pm

da....si eu...niciodata...uneori...oriunde
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Sâm Apr 14, 2007 5:18 pm

parintii mei...sunt departe iar uneori mi-e foarte dor de ei....nu pot sa spun k sunt cei mai buni parinti dar nici cei mai rai...sunt asa cum sunt si ii accept..au incercat sa ma sprijine in tot ceea ce vroiam eu sa fac...m-au lasat sa aleg liceul, facultatea(desi ei vroiau drept...neah!!!)...

dintre ei 2 cel mai bine ma inteleg cu mama...ii pot spune absolut orice si de cele mai multe ori ma intelege...i-am povestit chiar si cele mai intime lucruri si spre surprinderea mea a reactionat foarte bine, fara sa ma certe k am facut ceva rau...ci m-a sfatuit sa am grija la ceea ce fac, sa nu-mi pierd capul pentru k se pot intampla lucruri rele fara sa-ti dai seama...
imi spune mereu k pot avea incredere in ea si ca ii pot povesti orice pentru k ea nu a avut o sora cu care sa discute iar bunica....mai bine sa nu mai vb ..la ce vremuri comuniste erau...asa si mentalitatea ei...
cat despre tata....se simte un fel de zid in relatia noastra pentru k nu am curaj sa vorbesc cu el la fel de liber cum vorbesc cu mama...dar in rest e ok...incearca sa faca multe pentru mine si surorile mele...atat cat poate...

daca ma intreba cineva acum cativa ani cum ma inteleg cu parintii as fi raspuns:oribil...dar acum sunt mai matura si inteleg k ei de fapt nu ne vor raul....
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adriana Alina » Dum Apr 15, 2007 11:25 am

eu ma inteleg bine cu ai mei...cu mama in special...cu tata mai ma ciondanesc din cand in cand...mai avem cateodata schimb de replici cu tonul mai ridicat.. :D Cu mami meu vorbesc despre orice...aproape despre orice.. :D ea ma asculta..mai ma cearta cand gresesc..si-mi arata calea dreapta..nu stiu ce m-as face fara ea... :)
O noapte alunga trei zile cu nori, un vis mi-e deajuns sa zambesc mii de ori..
Imagine
Avatar utilizator
Adriana Alina
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2440
Membru din: Joi Noi 09, 2006 8:58 pm
Localitate: Vaslui
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Mady_fan 3SE_4ever » Dum Apr 15, 2007 1:59 pm

eu ma inteleg super bine cu parinti mei..in special cu mama.. :lol: daca as putea sa-mi aleg parintii tot pe ei i-as alege..bineinteles k ne mai contrazicem cate o data..poate k acesta e secretul unei familii aproape perfecte.. :lol: ce imi place cel mai mult la parintii mei este faptul k ma sustin in tot ceea ce fac..indiferent cat de nebuneasca ar parea ideea mea..bineinteles k uneori chiar e necesar sa-mi aduca cineva aminte cum sa procedez in anumite situatii, iar cei mai potriviti pentru aceasta sunt parintii mei..
Mady_fan 3SE_4ever
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3200
Membru din: Joi Noi 02, 2006 8:18 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Apr 15, 2007 2:58 pm

Ati visat vreodata sa aveti alti parinti?

Cum vi i-ati imaginat?

Credeti ca parintii fac diferenta intre voi si fratii vostri(in caz ca aveti)?
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Dum Apr 15, 2007 6:02 pm

Sincer nu mi-as fi dorit sa am alti parinti pt k ambii parintii mi-au facut aproape toate poftele, nu au facut niciodata diferente intre mine si fratele meu si nu mi-as dori pt nimic in lume sa am alti parinti, chiar daca uneori nu prea ma inteleg cu ei, dar sunt constienta k ei imi vor doar binele.
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adriana Alina » Lun Apr 16, 2007 7:57 pm

exact cum spune si mady...nu i-as schimba pt nimik in lume...Chiar daca se mai intampla sa ma mai cert cu ei..sunt constienta ca-mi vor binele.. :)
O noapte alunga trei zile cu nori, un vis mi-e deajuns sa zambesc mii de ori..
Imagine
Avatar utilizator
Adriana Alina
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2440
Membru din: Joi Noi 09, 2006 8:58 pm
Localitate: Vaslui
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Lun Apr 16, 2007 10:48 pm

nu m-am gandit dak vreau alti parinti....cat despre diferente...pot sa zic cu parere de rau k cam fac diferente intre noi...adik eu sunt mai mare si pot indura mai multe pe cand cea mik trebuie protejata..si nu vede nimeni k e o scorpie....asta e punctul slab al parintlor mei....dar nu e de ajuns inkat sa vreau sa-i schimb :-P
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Joi Apr 19, 2007 1:30 pm

Am votat "Cateodata" 8) Eu ma bucur k am asa parinti... adik sunt intelegatori shi ma ajuta in orice :-P In special tata, care ma lasa sa fac ce vreau... e de acord cu mine in anumite chestii shi ma lasa sa merg oriunde. Bine, mai putin in cluburi :x Pe mama sunt f suparata k mi-a citit jurnalul :? :cry: :cry: Ma inteleg destul de bine cu ei... :-P
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Joi Apr 19, 2007 9:27 pm

eu cu mama-mea nu ma inteleg deloc. orice fac nu e bine. :(
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Vin Apr 20, 2007 11:34 am

Mah in mare ma am pe bune cu ei. :lol:
I-am socat un pic vara trecuta (de fapt m-am socat si pe mine :? ) cand mi-am facut eu mari planuri ca ma mut cu ei.
Am luat toate hainele dupa mine,mi-am lasat lucrurile aranjate in Romania si toate puse la punct cum ca nu ma voi mai intoarce...prieteni uimiti...Imagine si tot asa.

Si in ultima zi din vacanta mea in Spania eram atata de bucuroasa ca ma intorc in tara Imagine ai mei la fel pentru vacanta pe care o vom petrece in Romania...si in ultimul moment vine mami si ma intreaba daca mi-am luat totul pentru drum si sa nu uit ceva.

Si eu am ramas in fata ei si ii zic...mami eu nu ma mai intorc in Spania!

Bineinteles ca s-a blocat asa pentru 2 minute si eu ma uitam la ea.Imagine Nu voiam sa-i fac rau mai ales ca stiu cat de mult isi doreste sa fie cu mine.
Si mi-a zis...Adi tu esti nebuna,mama?

Un fel de Razgandeanu sau Razgandescu mai nou.Imagine

Si nah...zice ea...pai atunci ia-ti toate hainele pe care le-ai adus ca au loc in masina!
Si am vazut-o asa de trista...ImagineImagine si i-am zis ca o sa ma mai gandesc in tara si ca nu iau hainele.
Mi-a fost foarte greu sa iau aceasta decizie pentru ca cel mai mult pe ea o iubesc si stiu ca are nevoie de mine,la fel cum si eu am de ea.

Si nah...despre despartiri nici nu vreau sa povestesc...pentru ca sunt cele mai grele momente din viata mea.Chiar zilele acestea ma uitam la un film si era vorba despre o despartire...si nah,mi-au venit mie in minte momentele despartirii pe care atat de mult le urasc. :x
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adriana Alina » Mie Apr 25, 2007 2:23 pm

eu ma bucur ca-i am pe'ai mei langa mine...mama voia sa plece in strainate si n-am lasat-o...cel putin nu acuma..vine cls a 12-a acusi...(ee..mai e ceva) si am mare nevoie de sprijinul ei..
O noapte alunga trei zile cu nori, un vis mi-e deajuns sa zambesc mii de ori..
Imagine
Avatar utilizator
Adriana Alina
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2440
Membru din: Joi Noi 09, 2006 8:58 pm
Localitate: Vaslui
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Mie Apr 25, 2007 2:37 pm

Ce ne-am face noi fara parinti? :? :cry:
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Iun 07, 2007 3:14 pm

Peste 2 saptamani ma vad cu ai mei.Am niste emotii de mor.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Joi Iun 07, 2007 5:29 pm

te inteleg Adela...eu pe ai mei ii voi vedea in august si deja simt ca ma trec o gramada de fiori...
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mady_u45 » Joi Iun 07, 2007 5:53 pm

^ Succes la amandoua la intalnirile cu parintii :D
Ultima oară modificat de mady_u45 pe Joi Iun 07, 2007 6:30 pm, modificat 1 dată în total.
Regizorul, către tânăra actriţă:
-În noua mea piesa, va trebui să joci rolul unei fete nevinovate, care nu a avut de-a face cu băr-baţii. Crezi că poţi juca acest rol?
-Nu pot, domnule regizor.
De ce?
-Nu am pic de experienţă în acest sens!
Avatar utilizator
mady_u45
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 7076
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:29 pm
Localitate: Oneşti, jud. Bacău
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Joi Iun 07, 2007 6:17 pm

Multumim Mady.ImagineSi Alice va avea.Deci suntem 3.O sa plangem o ţâră.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Violette » Joi Iun 07, 2007 7:25 pm

daaa..stiu si de Alice acum...


mami si tati..sa-mi aduceti portocale din alea bune si dulci de acolo k ale noastre se numesc lamai..asa de acre sunt :wink:
Imagine
Avatar utilizator
Violette
Trendy
Trendy
 
Mesaje: 3401
Membru din: Dum Mai 21, 2006 8:43 pm
Localitate: galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Hordy » Joi Iun 07, 2007 11:56 pm


Ideea e ca tot ce suntem acuma suntem din cauza parintilor. Ei ne0au crescut si educat dupa normele lor. Imaginati-va ca va nasteati intr-un trib. Ce fel de viata aveati voi ... sau stiu eo intrun clan de hoti ... aveati o mama prostituata ramasa gravida din greseala cu un sofer de tir. Asta ar fi influentat mult vietile voastre. Imagine
Imagine
Armata nu te face mai barbat
Avatar utilizator
Hordy
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Mai 20, 2006 11:17 pm
Localitate: Intr-o inima nevinovata
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde andr3utza » Lun Iun 11, 2007 10:19 pm

pe mine nu m-au batut parintii decat o singura data eram clasa a 2 a aveam o invatatoare foarte severa ( in sensul bun sa invatam) si nu am mers la scoala 3 zile \:D/ veneam acasa dupa 2 -3 ore ca ma pliciseam sa tot stau ...dupa blocurile gri ma intreba mami cum de vin asa repede acasa ..tot inventam eu multe ba k avea invatatoarea probleme ba k a mers la mormantare ...ma pricepeam eu ...si a 3 zi nustiu ce mi-a cerut fratele meu Dan si nu am vrut sa ii dau si m-a dat in gat ...vezi bataie de la mami...si ink odat de la bunica am primit o stanga peste fata k i-am omarat o gasca la vecina :armyok: nici acuma nu imi plac gastele ...in rest nu am primit ceaiu'...poate o sa imi fie sotu' beutor :lol: si apoi sa vezi eu cu oalele dupa el ...cu polonicul...
Avatar utilizator
andr3utza
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3893
Membru din: Dum Sep 24, 2006 3:11 pm
Localitate: Peste tot si nicaieri
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] şi 43 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico