Acum este Vin Mar 29, 2024 6:41 am

Ora este UTC + 2


Ce ne ofera 3 Sud-Est in schimb?

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Consideri ca primesti suficiente informatii legate de 3 sud-est?

1.Da.
17
32%
2.Nu.Sunt dezamagit(a).
8
15%
3.Se poate mai bine.
27
51%
4.Nu cred ca e asa de important.
1
2%
 
Voturi totale : 53

Ce ne ofera 3 Sud-Est in schimb?

Mesajde Sorrynita » Sâm Oct 28, 2006 5:00 pm

..vreau sa mi spuneti parerea voastra legata de felul in care va considerati tratati de 3 sud-est ..ce va deranjeaza la ei,ce atitudine,ce comportament,daca credeti ca nu va respecta indeajuns de mult sau nu va acorda atentia meritata..ce ar trebui sa faca sa fiti multumiti de ei,ce ne ofera ei in schimbul admiratiei noastre(daca ar trebui sa ne ofere ceva)..de ce nu exista comunicare intre 3 sud-est si fanii lor?..de ce ne lovim mereu de lipsa de informare din partea lor?..de ce noi contam mai putin?..
Sorrynita
Expert
Expert
 
Mesaje: 396
Membru din: Dum Oct 31, 2004 8:38 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde BaRoNu` » Sâm Oct 28, 2006 5:02 pm

am votat cu...se poate si mai bine
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Oct 28, 2006 5:15 pm

La fel si eu.Imagine
Ultima oară modificat de Kisss pe Sâm Oct 28, 2006 6:39 pm, modificat de 2 ori în total.
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde SZILAGYI CRISTIAN » Sâm Oct 28, 2006 5:41 pm

la fel si eu :D :D
33333333sssssssssseeeeeeeeeeee
SZILAGYI CRISTIAN
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 297
Membru din: Sâm Oct 30, 2004 12:21 pm
Localitate: LUPENI
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Sâm Oct 28, 2006 5:56 pm

normal daca a votat cel mai important om de pe forum,toti il urmeaza :wink:
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Sorrynita » Sâm Oct 28, 2006 5:59 pm

..poatre reusiti sa va si justificati raspunsul..
Sorrynita
Expert
Expert
 
Mesaje: 396
Membru din: Dum Oct 31, 2004 8:38 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mz-rulez » Sâm Oct 28, 2006 6:01 pm

Eu am votat cu da,pt ca intotdeauna am aflat ceea ce am avut nevoie sa stiu,legat de ei.Ma nemultumeste faptul ca nu apar foarte des postere cu ei,prin reviste,dar asta nu depinde numai de ei,insa in ceea ce priveste informatiile,eu sunt multumit.Consider ca se poarta normal cu fanii lor.Nu li se adreseaza din secunda in secunda,dar nu ii tin nici in ceata.Ei sunt undeva intre,adica exact cum trebuie sa si fii ca sa poti rezista in industria muzicala.
Imagine
Avatar utilizator
mz-rulez
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1030
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 12:40 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Oct 28, 2006 6:38 pm

Adela scrie:
La fel si eu.Imagine





Consider ca baietii nu dau informatii fanilor in legatura cu muzica lor atunci cand e nevoie.Plus ca aceasta amanare a demonstrat intr-un fel ca nu au cuvant.Au anuntat o data de lansare sigura,ei cu gurile lor(nu s-a aflat din alte surse sau zvonuri) de aceea consider ca din moment ce s-a produs aceasta amanare ar trebui sa dea si nijte explicatii in legatura cu ea.Alte trupe sunt mult mai apropiate de fanii lor.Ar trebui sa ne rasplateasca pt ca noi le-am fost alaturi mereu si le-am cumparat albumele,ceea ce e cel mai important pt ei.Un artist complet ar trebui sa faca asta.Se sustine de unii fani ca albumul este rasplata lor pt noi.Insa eu sunt de alta parere.Pt ca ei trebuie sa ofere mai mult....albumul contra banilor pe care noi ii dam pe el,devine ca un schimb,ceva rece....care nu da dovada de o relatie de prietenie intre artist si fan,asa cum ar trebui.E normal sa cer mai mult de la ei.EU cer si vreau mai mult de la ei in ceea ce priveste relatia cu fanii.Ei ar trebui sa tina cont mai mult de noi. :roll:
Ultima oară modificat de Kisss pe Dum Oct 29, 2006 2:08 pm, modificat 1 dată în total.
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Sâm Oct 28, 2006 6:53 pm

Adela scrie:
ei cu gura lor

:lol:
eu am votat asa pt ca am cam aceleasi motive pe care le are si adela
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Oct 28, 2006 6:55 pm

BaRoNu` scrie:
Adela scrie:
ei cu gura lor

:lol:
eu am votat asa pt ca am cam aceleasi motive pe care le are si adela

Ei cu gurile lor.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Sâm Oct 28, 2006 7:02 pm

te-am turnat :lol:
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Sâm Oct 28, 2006 7:12 pm

Primim muzica buna. Si cred ca asta e cel mai important. Restul e doar optional.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Sâm Oct 28, 2006 7:54 pm

Nu. sunt dezamagit de urmatoarele:

1. La concerte nu trebuie sa fuga ci sa stea sa vorbeasca putin cu fanii si sa dea autografe, nu sa ne rugam noi de ei sa stea.

2. Sa aiba o sectiune la site unde sa aiba concertele la zi.

3. Sa intre pe forum macar unul dintre ei si sa participe la discutii.

4. Macar 1 data pe luna se poate face o conferinta pe mess macar cu unul dintre baieti (ptr ca tot suntem in epoca moderna)

In rest totul bine :armyok:
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mariuca » Sâm Oct 28, 2006 7:58 pm

Eu am raspuns tot cu DA!
3se sunt cantareti, si tot ceea ce castiga se datoreaza faptului ca sunt profesionisti si isi fac treba foarte bine. Noi le cumparam albumele si mergem la concerte pentru ca vrem sa ascultam muzica lor (si nu ca sa poata ei sa-si ia masini). Noi facem asta pentru ca ne place, ne simtim bine si ne distram la concerte; nu cred ca merge cineva la concert ca sa-i ajute pe 3se sa castige bani. :?
In concluzie, ei nu ne datoreaza nimic noua, fanilor (pana la urma daca esti fanul unui artist strain, e o mare bucurie sa partici la un concert, nimeni nu are pretentia sa si vorbeasca cu artistul preferat).

Consider ca sunt niste oameni foarte amabili, se poarta tot timpul atent cu fanii la concerte, nu cred ca li se poate reprosa ceva la capitolul asta si dovada sunt zecile de poze cu ei de pe forum (nu li se poate reprosa daca se ia in considerare si faptul ca sunt si ei oameni, nu roboti).
Deci, parerea mea e ca 3se isi respecta fanii si nu trebuie sa ne ofere nimic in afara muzicii.
Raza de soare, tu prinzi culoare in inima mea
Ma-ncalzeste si-mi da curaj sa mai pot visa
Imagine
Avatar utilizator
mariuca
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 101
Membru din: Sâm Dec 25, 2004 10:59 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Sâm Oct 28, 2006 7:59 pm

cristian_medias scrie:
Nu. sunt dezamagit de urmatoarele:

1. La concerte nu trebuie sa fuga ci sa stea sa vorbeasca putin cu fanii si sa dea autografe, nu sa ne rugam noi de ei sa stea.

2. Sa aiba o sectiune la site unde sa aiba concertele la zi.


3. Sa intre pe forum macar unul dintre ei si sa participe la discutii.

4. Macar 1 data pe luna se poate face o conferinta pe mess macar cu unul dintre baieti (ptr ca tot suntem in epoca moderna)

In rest totul bine :armyok:

3.-ul si 4.-le sunt deja fitze
ei sunt artisti , nu bunicii tai pe care trebuie sa-i vezi lunar si sa vorbesti cu ei.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Sâm Oct 28, 2006 8:02 pm

NU sunt fitze. Degeaba ne zicem noi parerea pe forum daca ei nu citesc.

30 de minute pe saptamana nu moare nici un artist daca intra sa mai scrie 2 vorbe pe forum si sa raspunda la eventualele sugestii ale fanilor.
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Sâm Oct 28, 2006 8:05 pm

cristian_medias scrie:
30 de minute pe saptamana nu moare nici un artist daca intra sa mai scrie 2 vorbe pe forum si sa raspunda la eventualele sugestii ale fanilor.

De acord Imagine Cred ca nu ii doare tastatura sa lase un msj Imagine Alte formatii si solisti cum reusesc sa faca asta? Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Sâm Oct 28, 2006 8:05 pm

Deja e mult si faptul ca Viorel si Mihai vorbesc pe mess cu fanii. Nu este obligatia unui artist sa faca asa ceva, dar e in favoarea lui.
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Oct 28, 2006 8:08 pm

mariuca scrie:
Noi le cumparam albumele si mergem la concerte pentru ca vrem sa ascultam muzica lor (si nu ca sa poata ei sa-si ia masini). Noi facem asta pentru ca ne place, ne simtim bine si ne distram la concerte; nu cred ca merge cineva la concert ca sa-i ajute pe 3se sa castige bani. :?

Din faptul ca noi mergem la concertele lor,ei nu castiga bani. :roll: Asta mai rar,cand au loc cu bilete.Si cum aceste concerte nu sunt rentabile pt ei,pt ca nu ar veni decat fanii si ar castiga foarte putin,nu le fac.Asta a afirmat chiar unul dintre ei. :) Si nu trebuie sa mergem noi la concerte sa-i ajutam sa castige bani....nu e nevoie de asta.Explicatia tocmai am dat-o.ImagineCeea ce voiam eu sa scot in evidenta e faptul ca 3se nu ar exista pe piata daca nu am fi noi.Pt ca noua ne vand albumele iar daca noi nu le-am cumpara ei nu ar mai avea niciun venit din muzica,deci nici n-ar avea de ce sa existe pe piata.Ca din cate stiu vraghiile nu cumpara albume.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Cristysudest » Sâm Oct 28, 2006 8:09 pm

Vremurile s-au schimbat. Comunicarea dintre artist si fan e esentiala.
Avatar utilizator
Cristysudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 438
Membru din: Mar Noi 09, 2004 9:36 pm
Localitate: Constanta :X
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Oct 28, 2006 8:13 pm

elle scrie:
Deja e mult si faptul ca Viorel si Mihai vorbesc pe mess cu fanii. Nu este obligatia unui artist sa faca asa ceva, dar e in favoarea lui.

Nu e obligatie...insa asta ar demonstra un fel de respect pt fani.Un fel de interes ca el exista undeva acolo si merita si el un BUNA din moment ce-i baga cate 200 de mii de lei in buzunar pt albumul pe care-l scoate pe piata.Daca pe mess nu e nevoie sa intre ca el e artist,la concerte nu sta la autografe si de vorba,la tv nici nu aduce aminte ca mai existam,albume scot rar(si dupa parerea mea ultimele 2 proaste) atunci ce puii mei e ala fan?Bancomat din care se retrag sume anual?Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde elle » Sâm Oct 28, 2006 8:56 pm

cam asta ziceam cu "dar e in favoarea lui"
Avatar utilizator
elle
Painter/3sefan10
Painter/3sefan10
 
Mesaje: 1599
Membru din: Lun Mai 01, 2006 8:16 pm
Localitate: around you
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Oct 28, 2006 8:57 pm

Ma bucur. :)
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3se_GinaMaria » Dum Oct 29, 2006 2:02 am

eu am votat se poate mai bine adica ei nu prea colaboreaza cu fanii si nu numai nu anunta cand scot o noua melodie sau un videoclip da cand scot un album se alfa de la alte surse nu de la ei sau cand fac un turneu tot nu spun si tot de la alte surse se afla
mai mult Mihai si Vio ce mai intra pe mess si vorbesc cu fanii
3se_GinaMaria
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Sep 02, 2006 1:10 am
Localitate: Chicago
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Dum Oct 29, 2006 9:40 am

putem face o mie de chestionare de genu....ei o sa doarma la fel de linistiti....nu va mai chinuiti...nu is ei genu care sa tina fanii la curent cu concertele,cu evenimentele si etc...cand erau mai mici erau mai cu obraz....dar acum obrazul creste proportional cu banii din cont...si,asta e...fac multi bani din muzica...o ora pe saptamana,daca isi puneau ei capu la contributie si 20 ron cumparau singuri o carte de informatica si invatau cu sa repare site-ul...e jalnic...sunt trupe mult mai noi si mult mai slabe care au site-uri pe care intra si anunta si vb cu fanii si etc... is varza la multe chestii...daca ei au impresia ca eu ca fan am nevoie sa primesc 9 piese si gata se inseala...asa ma duc cu ochii inchisi la o taraba si iau unu(is sanse mari sa fie si mai bun si cu mai multe piese)....daca ei nu insufletesc relatia cu fanii atunci acel cd ramene doar o bucata de plastic.......apropos...care cumpara albume 3se originale vechi?
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico