Acum este Joi Apr 18, 2024 2:54 am

Ora este UTC + 2


3se la final...

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde Andreea Dinu » Dum Feb 28, 2010 9:35 am

Da, ai dreptate. :D
Dar timpul trece....daca va fi prea tarziu ca sa se mai impace? :shok:
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Dory » Mar Mar 02, 2010 2:33 pm

night_ady89 scrie:
Ann@ scrie:
TREZITI-VA! Laur a dovedit ca poate avea succes si singur. Fanii il sprijina, iar melodiile lui ajung la suflet, au un mesaj.
Poate Mihai si Vio sa-si dea seama ca fara 3SE nu mai au succes. Mihai incearca sa revina dar melodiile lui nu ma conving. Mai mult de o data - de doua ori nu le ascult, mi se par o lalaiala fara sens. Pacat de vocea lui! Iar Vio ne-a amenintat ca va reveni, dar cred ca sunt doar vorbe.
Sper sa ma insel si timpul sa-mi demonstreze cu totul altceva. Le doresc la toti trei sa aiba succes, dar in momentul acesta doar Laur m-a convins ca are un proiect vandabil.
Despre Laur are un stil mai plangacios , dar in fine el a pus capac proiectului numit 3rei sud est , nu noi . Cel care ma tem ca o sa urce in topuri va fi Laur cu sigurantza Mihai se tine tare decand a urcat cu NARCOTIC SOUND in topuri , aici votam noi eu as vrea sa vad cum plagaciosul de Laur este detronat de Mihai ;) ar fi ceva ca Mihai cand a cantat cu Ramon piesa "in 2" deja urca furtunos si a reusit sa detroneze fostul 3rei sud est , abia astept sa il vad si pe Vio ... cantand dar pana acum tot in stadiu acela de vorbe sunt , adica nu se observa nimic din cele spuse de el . La Mihai ma astept in primu rand la urce in topuri exact ca o furtuna si sa il zdrobeasca pe Laur cu tot cu formatia lui , pe bune daca nu ar fi un escape pentru Laur sa copieze stilul lui Mihai , dar lasa ca imi place cat de cat stilul lui Laur de copchil mic :lol: si plangacios .



total de acord cu tine!!!ai toata sustinerea mea :-[[
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Sâm Mar 06, 2010 12:29 am

Stilul ala "de copchil mic si plangacios" il reprezinta. El lucreaza dupa cum simte, nu dupa ce se cere in cluburi sau la radio. Stati linistiti ca e capabil sa scoata si piese de club, dar nu vrea, pentru ca nu-l caracterizeaza. Mihai are voce, atat, la partea de compozitie mai are mult de lucru, si el si baietii lui de la studio. Normal ca n-o sa fiti de acord cu mine, dar in sinea voastra stiti ca am dreptate. Asa ca lasati la o parte frustrarile si vedeti realitatea, nu ce ati auzit de pe la altii (asta referitor la faza cu cine "a pus capac proiectului 3 Sud Est") ;) :-q Aaaa...si inca o treaba. Mihai cu Ramona a reusit sa detroneze fostul 3 Sud Est? Asta din ce film ai scos-o? :)
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Sâm Mar 06, 2010 9:20 pm

Andytzu scrie:
Stilul ala "de copchil mic si plangacios" il reprezinta. El lucreaza dupa cum simte, nu dupa ce se cere in cluburi sau la radio. Stati linistiti ca e capabil sa scoata si piese de club, dar nu vrea, pentru ca nu-l caracterizeaza.


Asta inseamna de fapt muzica :xx , cel putin din punctul meu de vedere... sa canti ceea ce simti, ce iti place, nu sa canti ce, cum ai spus tu, se cere in cluburi sau la radio, sau ce asculta majoritatea persoanelor (manelistii ]:P ) din romania, adica house... acest lucru (adica muzica comerciala/house romanesc) il fac cei care vor doar sa castige din asta. Si sincer nu mi se pare ca lor le place ceea ce fac (sau poate doar am impresia ca vad asta).
Laurentiu... piesa pe care a scos-o inainte de despartirea formatiei 3rei Sud Est, adica Visator, si cea de dupa despartirea lor, Impreuna... ei bine, ambele sunt minunate. De Freeman nu am aceiasi parere [-X ... poate doar mi se pare mie, dar pare a fi comerciala/house romanesc. De la pop-rock :xx :xx :xx a trecut la... ma rog.
Asta e doar parerea mea. :roll:
Ascultati Sonohra :xx :xx :xx ... asta e muzica... muzica pentru suflet :xx :xx :xx Asa o numesc eu... si din aceasta categorie fac parte si toate melodiile de la 3rei Sud Est, din Hight School Musical, piesele lui Jesse McCartney si ale lui Declan Galbraith, Jonas Brothers... chiar si Paramore :) si Evanescence, Avril Lavigne, Tokio Hotel si Justin Bieber :D...
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Sâm Mar 06, 2010 11:07 pm

Nu, Larisa, house nu asculta manelistii :) Exista si piese foarte bune de club, care sunt...pentru club. Iar stilul lui Laurentiu e pentru suflet. Nu suport sa vad pe aici personaje care se dau mari cunoscatori si care arunca in stanga si in dreapta cu noroi, cand de fapt nu stiu pe ce lume traiesc. Iar muzica pentru suflet, cum ii zici tu, depinde de personalitatea fiecaruia. De exemplu, pentru mine Tokio Hotel numai muzica de suflet nu e %-(
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Dum Mar 07, 2010 8:14 am

Andytzu, stii tu....pisica unde nu ajunge spune ca sunt strugurii acrii. Acelasi lucru se intampla cu cei care fara sa aiba habar de ceea ce s-a intamplat intre baieti, au inceput sa-l blameze pe Laur. Pana sa se desparta, toti 3 erau de neclintit si daca indrazneai sa spui ceva la adresa lor cel putin 10 persoane se gaseau sa iti sara in cap, desi aveai dreptate. Acum....sunt critici de muzica :lol:.

De Vio am citit ca s-a retras de tot din lumea muzicala si se ocupa de afacerea cu localul pe care il are deschis. Inteleapta decizie.

Laur are succes cu melodiile si asta se aude din difuzarile si topurile de la radio :P.

Mihai e pe drumul cel bun, are voce, dar trebuie sa-si gaseasca melodia care sa i-o puna in valoare. Mai multa promovare nu ar strica. Poate ca face ce ii place, dar cu siguranta si-ar dori ca melodiile lui sa fie mai cunoscute.

In acest moment voi alimentati rivalitatea dintre ei, asadar impacarea la care visati este foaaaarte departe.
Ultima oară modificat de Dedeea pe Dum Apr 11, 2010 7:01 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde 3SE_LariSa_3SE » Dum Mar 07, 2010 8:26 pm

Andytzu scrie:
Nu, Larisa, house nu asculta manelistii :) Exista si piese foarte bune de club, care sunt...pentru club. Iar stilul lui Laurentiu e pentru suflet. Nu suport sa vad pe aici personaje care se dau mari cunoscatori si care arunca in stanga si in dreapta cu noroi, cand de fapt nu stiu pe ce lume traiesc. Iar muzica pentru suflet, cum ii zici tu, depinde de personalitatea fiecaruia. De exemplu, pentru mine Tokio Hotel numai muzica de suflet nu e %-(


Stiu, doar ca in ultimul timp si manelistii (majoritatea) au inceput sa asculte asa ceva, din cate am observat... ma rog, in acel mesaj nu m-am exprimat eu prea bine. Mai sunt si multi care spun ca asculta numai house si ca urasc manelele, iar dupa ce se imbata merge orice, inclusiv manele :-& .
Tokio Hotel... ;)) ei bine, au cateva piese, cum ar fi "Don't jump" (mesaj pozitiv :lol: ) sau "Love is dead" sau "Forgotten children"... in rest nu prea ascult :) , deoarece melodiile de la Sonohra :xx :xx :xx au prioritate.
Imagine

"Să identifici fericirea când se află la picioarele tale, să ai curajul şi hotărârea de a te apleca pentru a o lua în braţe... şi a o păstra. Asta-i inteligenţa inimii. Inteligenţa singură, fără aceea a inimii este doar o simplă logică şi nu e mare lucru de ea." Marc Levy, Şi dacă e adevărat...
Avatar utilizator
3SE_LariSa_3SE
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 5875
Membru din: Mie Dec 12, 2007 8:45 pm
Localitate: In my world...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANNYBLONDY » Vin Mar 19, 2010 11:36 am

ce dor imi este de un concert 3se :xx ... :-[
Another day has gone
I'm still all alone
How could this be
You're not here with me
You never said goodbye
Avatar utilizator
ANNYBLONDY
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 661
Membru din: Vin Iul 22, 2005 8:21 pm
Localitate: CALARASI...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Vin Mar 26, 2010 5:59 pm

Si nici macar Laurentiu nu are asa multe concerte. Cum e posibil sa nu fi avut niciunul in Buc? :roll:
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde night_ady89 » Sâm Apr 10, 2010 4:17 pm

Lasa-ti aruncarile cu pietre in stanga si in dreapta ca noi in loc sa gasim o cale sa ii impacam pe cei 3rei baieti , aruncam cu pietre ba in Laur , Vio sau Mihai. Ia lasa-ti inhibitiile departe ca ala face , ala drege si sa facem un lucru pe care sa il tinem minte toata viata , daca reusim vom fi si noi alaturi de ei . Sanse teoretice ar exista dupa cum se aude , practic noi trebuie sa ne luptam sa ii readucem in primul plan ca fiecare dintre noi , imposibil sa nu fi auzit macar o piesa de a baietilor . Cand vad ca majoritatea userilor se dau destepti si daca ii iei la bani marunti nu fac nici un leu . Hai lasa-ti barfele si sa trecem la fapte ca alta cale numai exista teoretic . Ori suntem cu totii , ori 2 , 3 utilizatori care sa stie cum si cand sa vorbeasca ceea ce ne intereseaza . Deci sanse sunt haide-ti sa luptam pana la ultimul utilizator . Numai vreau sa mai vad ca aruncati cu pietre in ei ... lasa-ti alte preocupari si hade-ti sa rupem barierele care ne stau in fata sa facem ceva bun .
Avatar utilizator
night_ady89
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1819
Membru din: Lun Feb 09, 2009 1:34 pm
Localitate: Searching 4 An Angel
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Sâm Apr 10, 2010 6:45 pm

^slabe sanse sa nu mai vezi certuri pe aici,pt ca fiecare crede ce vrea si crede ca are dreptate in ceea ce zice.....unii habar nu au ce vorbesc,iar cei care spun adevarul de la surse sigure sunt luati de prosti.,..asta este.daca asa considera unii.... :-q
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Dum Apr 11, 2010 2:03 am

Asa e, Dory, unii chiar habar nu au ce vorbesc ;) Ady89, hai sa ne luam la bani marunti, sa vedem care "nu face un leu". Cum a zis si Dedeea, acum toti sunteti critici de muzica, dar daca zicea cineva ceva nu tocmai de bine despre 3 Sud Est acum ceva timp, sareati ca arsi in fund!
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ANNYBLONDY » Vin Apr 16, 2010 2:06 pm

aseara am visat k se reunesc :lol: :-[
Another day has gone
I'm still all alone
How could this be
You're not here with me
You never said goodbye
Avatar utilizator
ANNYBLONDY
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 661
Membru din: Vin Iul 22, 2005 8:21 pm
Localitate: CALARASI...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde night_ady89 » Mar Sep 21, 2010 3:19 pm

se poate spune ca singurul fapt din 3rei sud est ne-au ramas doar amintirile , teoretic & practic slabe sanse sa impace dar in fine .. am copilarit cu ei noi toti dar din pacate si-au uitat fanii acum care trage cu Mihai care cu Laur ... eu am vorbit personal cu managerul lui Mihai si cam stramba din nas cand iam spus de 3rei sud est .. Mihai cred ca va ramane singurul nume pentru mine valabil , nu prea cred in viitorul apropiat sa se impace dar nu se stie niciodata ...
Avatar utilizator
night_ady89
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1819
Membru din: Lun Feb 09, 2009 1:34 pm
Localitate: Searching 4 An Angel
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Mie Sep 22, 2010 3:52 pm

Mihai:"Daca Laur va considera ca pe viitor Trupa 3se se va reuni,e numai
alegerea lui,el stie ce are de facut.Daca el isi doreste lucrul asta,eu cu Viorel nu avem nimic impotriva"



sursa:RADIO IMPACT -
http://www.youtube.com/watch?v=tY5mTWnf ... re=related

:(
Intelegeti ce vreti!EU NU COMENTEZ :-$
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andytzu » Vin Sep 24, 2010 12:06 pm

Cool...da' te-ai uitat pe YouTube de cand e inregistrarea? :)
Plang in noapte, nu stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
Andytzu
Avansat
Avansat
 
Mesaje: 251
Membru din: Vin Oct 29, 2004 3:29 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dory » Vin Sep 24, 2010 8:56 pm

da.e demult...dar am vorbit cu mihai acum 2 saptamni la tel si mi-a zis acelasi lucru,,,iar pe youtube sunt o multime de interviuri cu el in care declara acelasi lucru...pana la urma nici nu cred ca r mai avea vreun rost :-[[ ;))
3se are the best!!!
Atunci cand va va fi mai greu,ascultati 3se!!!
ImagineImagine
http://nuuitasavisezi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Dory
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 2650
Membru din: Lun Dec 03, 2007 9:25 pm
Localitate: Alaturi de ingeri...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde night_ady89 » Dum Oct 03, 2010 10:21 pm

Dory scrie:
Mihai:"Daca Laur va considera ca pe viitor Trupa 3se se va reuni,e numai
alegerea lui,el stie ce are de facut.Daca el isi doreste lucrul asta,eu cu Viorel nu avem nimic impotriva"



sursa:RADIO IMPACT -
http://www.youtube.com/watch?v=tY5mTWnf ... re=related

:(
Intelegeti ce vreti!EU NU COMENTEZ :-$



Pana la urma sa vedem fapte nu vorbe ca acelea nu ne mai incalzesc la ora actuala intr-o industrie plina de popcorn muzical si pitipoance aparute ca ciupercile dupa ploaie , daca Laur a fost un mare idiot asta este treaba lui oricum pentru mine mai sunt doar doua nume valabile Mihai aka Beat Music & Animal X ... in rest toti sunt unul mai penibil ca celalalt ..
Ce atata bataie de cap ca nu vrea Laur exista o singura explicatie sa saturat de bine , nu este vorba sa ne plangem acum ca niste copilasi mici ca vai eu tin cu ala sau cu celalalt , ia priviti voi realitatea mai indeaproape ca nu este asa roz cum pare . Daca Laur nu era el macho , sau sa o iau pe extrema cealalta idiot ramanea 3rei sud est in picioare dar orgoliul asta . In fine faptul ca Mihai vrea sa se intoarca in 3rei sud est foarte bine face , dar daca s-ar pune problema inlocuirii lui Laur eu cred ca ar trebui sa vina cu Emil Lassaria cu care face proiectul Beat Music sa ii dea peste nas lu inganfatul asta de Laur ....
Avatar utilizator
night_ady89
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 1819
Membru din: Lun Feb 09, 2009 1:34 pm
Localitate: Searching 4 An Angel
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Anterior

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Ahrefs [Bot] şi 28 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico