Acum este Vin Apr 26, 2024 1:33 pm

Ora este UTC + 2


INFO

Discuţii despre 3 Sud Est şi muzica lor

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde Andreea Dinu » Dum Aug 20, 2006 9:18 am

Dar poze nu erau?
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Lily » Dum Aug 20, 2006 11:49 am

Viorel de la "3rei Sud-Est" vorbeºte cu fanii pe Internet

Alina CAPELARIU (alina.capelariu@telegrafonline.ro)
Viorel de la Mihai, Viorel ºi Laurenþiu stau prost la "capitolul"... timp liber

În aparenþã, viaþa de artist este uºoarã ºi înseamnã mai ales concerte, autografe, distracþie, bani... Cu toate acestea, foarte puþini ºtiu cã existã ºi o altã faþã a medaliei, obosealã, stres ºi foarte puþin timp liber. În aceastã situaþie se aflã ºi Viorel de la "3rei Sud-Est", care, cel puþin în perioada estivalã, a reuºit sã îºi petreacã foarte puþin timp alãturi de familia sa. Atunci cînd sînt momente de pauzã, cînd nu este în studio, la filmãri sau în concerte, Viorel îºi petrece timpul în faþa computerului, vorbind pe internet cu fanii din þarã ºi de peste hotare. "Îmi place sã vorbesc cu fanii pe internet. Ei vin cu propuneri, sugestii, îmi dau idei noi referitoare la videoclipuri ºi locaþiile pentru concerte" a explicat Viorel.

O altã modalitate de petrecere a timpului liber pentru interpret este grãdinãritul. Iubitor al naturii, Viorel preferã sã îºi aranjeze singur grãdina, sã planteze gazon ºi sã îngrijeascã florile. De altfel, pentru cît mai multã experienþã în acest domeniu ºi nu numai, artistul urmãreºte emisiunile culturale de pe posturi de televiziune de specialitate. "Îmi place sã mã uit la < Discovery >, sã vãd ce invenþii s-au mai fãcut ºi sã aflu date despre tot ce mã înconjoarã", a concluzionat cîntãreþul.
Imagine
http://www.telegrafonline.ro/1155934800 ... ernet.html
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde korynutza » Dum Aug 20, 2006 12:13 pm

Ba da erau si poze dar eu l-am scris din ziar si nu aveam cum sa pun si pozele
Avatar utilizator
korynutza
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 111
Membru din: Vin Mai 12, 2006 12:16 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde ana3se » Mar Aug 22, 2006 8:54 pm

3se vor sustine vineri recital in cadrul festivalului de la Mamaia incepanad cu ora 23.30 in afara de ei, in aceeasi seara vor mai fi paula seling, mihai traistariu,monica anghel, pepe, nicola,directia 5, catalin crisan, mirabela dauer, ana maria, ionut ungureanu,proconsul si silvia dumitrescu..deci e posibil sa cante o piesa cel mult 2.
Avatar utilizator
ana3se
Fan 3SE imperial
Fan 3SE imperial
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 31, 2004 10:16 am
Localitate: husi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mar Aug 22, 2006 9:43 pm

Pai si atunci,de ce se mai duc? :mrgreen: Presupun,ca piesa va fii "Iubire",cantat peste banda........zooooooper.......deja ma topesc de placere :roll: :mrgreen:
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde janinutza » Mar Aug 22, 2006 9:56 pm

nu conteaza cate piesa canta..eu zic k importanta e prezenta baietilor acolo.. 8) chiar era cazul sa mai vina p la mamaia..n-au mai fost de.. :roll:
Avatar utilizator
janinutza
Expert
Expert
 
Mesaje: 448
Membru din: Lun Iul 18, 2005 7:43 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mar Aug 22, 2006 10:02 pm

Ba conteaza,pt mine ca fan conteaza.Degeaba vin si imi da 1 piesa,ca la catei si apoi nu mai apara decat pe la festivaluri de bere si alte taieri de mot si avorturi :roll: :mrgreen: .
La Mamaia,daca imi amintesc,nu am mai fost din 2001,la recitatlul de deschidere.Asta pt ca au fost acuzati,ca au castigat in 2000 pe nedrept
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Mar Aug 22, 2006 10:09 pm

Dedeea scrie:
Pai si atunci,de ce se mai duc? :mrgreen: Presupun,ca piesa va fii "Iubire",cantat peste banda..

unu ca e cantata peste banda...si doi...vezi din nou prostia satului care consta in faptul ca mihai si viorel canta cu lau refrenul...parerea mea e ca tre sa fii prea tampit sa te bagi peste lau la un asemenea refren(ma refer la modul de interpretare) :?
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mar Aug 22, 2006 10:11 pm

BaRoNu` scrie:
Dedeea scrie:
Pai si atunci,de ce se mai duc? :mrgreen: Presupun,ca piesa va fii "Iubire",cantat peste banda..

unu ca e cantata peste banda...si doi...vezi din nou prostia satului care consta in faptul ca mihai si viorel canta cu lau refrenul...parerea mea e ca tre sa fii prea tampit sa te bagi peste lau la un asemenea refren(ma refer la modul de interpretare) :?


De acord......din nou!Imagine
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde alinasudest » Mie Aug 23, 2006 2:06 am

astazi s-a filmat clipul la ...:::iubire:::..
Imagine
Avatar utilizator
alinasudest
Expert
Expert
 
Mesaje: 469
Membru din: Sâm Noi 06, 2004 4:14 pm
Localitate: bacau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Mie Aug 23, 2006 12:57 pm

Yuppy, stiam euuuuuuu \:D/ shi la Tv cand il vedem? :-P
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Mie Aug 23, 2006 1:08 pm

[quote="BaRoNu`"][quote="Dedeea"]Pai si atunci,de ce se mai duc? :mrgreen: Presupun,ca piesa va fii "Iubire",cantat peste banda..[/quote]
unu ca e cantata peste banda...si doi...vezi din nou prostia satului care consta in faptul ca mihai si viorel canta cu lau refrenul...parerea mea e ca tre sa fii prea tampit sa te bagi peste lau la un asemenea refren(ma refer la modul de interpretare) :?[/quote]


de fapt baronule,prostia satului e sa scrii asa ceva...poate ca nu ai vazut prea multe concerte live...daca unul din ei pe o piesa are o replica ce o canta singur nu e obligatoriu sa o cante doar el in concert live...tine de cum hotarasc ei si cum suna mai bine...atunci"prea tampit"(am incheiat citatul) tre sa fie si laur pt ca in 2004 la mtv s-a bagat peste vio...si peste mihai...si mihai peste laur...si etc...sa stii si tu cxa nu mereu piesele cantate live pastreaza aceleasi reguli de impartire a versurilor...daca vrei exemplu clar asculta albumul antidrog si o sa vezi acolo cume treaba...asadar...fara mesaje la repezeala pt ca te cam contrazici cand ii faci tampiti si apoi in alte mesaje in cei mai tari si cei mai profesionisti din romania
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

info

Mesajde dia3se » Mie Aug 23, 2006 1:29 pm

aici toti isi spun parerea , dar de multe ori uni posteaza tot felu de umpluturi,''vezi postez zilnic'',mai rar da ceva cu continut decat aiureli, nu ma iau de nimeni, ii dau dreptate lui cerber
Avatar utilizator
dia3se
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 45
Membru din: Mie Feb 08, 2006 6:56 pm
Localitate: Onesti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lily » Mie Aug 23, 2006 1:30 pm

Este un clip de imagine,o sã vedem cât de reuºit.
Avatar utilizator
Lily
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 4170
Membru din: Vin Iun 02, 2006 11:46 pm
Localitate: Printre vise, pe un colþ de stea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Mie Aug 23, 2006 2:06 pm

offf mai cerber mai...oare de ce crezi tu ca esti cel mai destept? :lol: pai cam stiu ce inseamna un concert 3se live,si stiu ca se baga unul peste altul,si daca vrei iti zic si ce au de gand sa spuna la fiecare melodie pe langa versuri...pentru ca le stiu prea bine textele :? si sigur am vazut mai multe concerte ca tine,si sigur am ascultat mai multe ca tine asa ca stai linistit...dar la melodia asta nu se face asa ceva...daca ai sti putina muzica probabil ai fi de acord cu mine...
si daca-mi aratzi un mesaj unde am zis eu ca ei sunt cei mai tari si cei mai profesionisti,atunci esti pe tzeava ta(asta nu inseamna ca nu e asa)...
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Aug 23, 2006 2:46 pm

Viorel Sipos: SPECTACOLE 3SE: 25 -FESTIVAL MAMAIA,26 -SANDEORZ BAI, 27 CHISINAU........S-A FILMAT VIDEOCLIP LA PIESA IUBIRE PE DATA DE 22................IN 2-3 SAPTAMANI O SA-L VEDETI LA TV, A IESIT SUPER ,E VIDEO. DE IMAGINE FARA POVESTE
Mass de la Vio :-P
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde cerber » Mie Aug 23, 2006 3:44 pm

[quote="BaRoNu`"]offf mai cerber mai...oare de ce crezi tu ca esti cel mai destept? :lol: si sigur am vazut mai multe concerte ca tine,si sigur am ascultat mai multe ca tine asa ca stai linistit...dar la melodia asta nu se face asa ceva...daca ai sti putina muzica probabil ai fi de acord cu mine...
...[/quote]


1.poate ca sunt cel mai destept....
2.daca ai vazut si asc mai multe concerte 3se asta nu te face mai expert in muzica...daca ai ascultat si vazut mai multe concerte live adevarate cu trupe adevarate de afara cu vechime si etc(desi ma indoiesc amarnic) inseamna ca le-ai vazut si ascultat degeaba...fii atent si vezi ca poti invata cate ceva
3."daca as sti putina muzica"...adica?vrei sa spui ca tu stii cate ceva despre muzica?...cand o sa stii tu cum se tine o chitara electrica in mana si o sa stii sa canti la ea dupa o tabulatura,cand o sa stii cum arata niste bete adevarate de baterie si o sa poti reda un beat dupa ce il asculti de 2 ori...in fine cand stii cum arata un studio,ce inseamna o ora de canta si multe altele o sa stii cat mine...asa ca stai fara grija....eu stiu ce spun...nu am 2000 de mesaje ca altii...am vro 300 pt ca spun ceva numai daca am ce sa spun...si crede-ma ca stiu ce spun...iar mesajul tau pe care l-am comentat e penibil...atatia nervi si stres ca a cantat mihai si vio peste refren....pai bine ca esti tu ala care ii poate critica pe astia de la 3se dupa ap. 10 ai de activitate...iar maturitatea ta si puterea de exprimare is indoielnice daca pt un lucru atat de banal a trebuit sa bagi in context "prostia satului" si "tre sa fii prea tampit"...asa ca hai sa nu ne intrecem cu ala noastre cunoastinte in muzica pt ca urechea ta e formata probabil cu muzica de club,dance,hip-hop si etc(ceea ce e foarte cool,nimic de obiectat) si a mea e formata cu muzica acustica si live %100...sper ca discutai asta sa nu te faca sa te superi pe mine...nu asta mi-e tinta,dar crede-ma ca de data asta am dreptate... :)


de ce apare clipul in 2-3 sapt daca mai sus spuneati ca montajul e de 1 zi(ceea ce nu cred ac e adev)...?
fericire e cand ti-amintesti cat de fericit esti cand iubesti:)
Avatar utilizator
cerber
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 652
Membru din: Lun Mar 28, 2005 9:20 am
Localitate: la moldovenii mei:)
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Aug 23, 2006 3:47 pm

cerber scrie:
de ce apare clipul in 2-3 sapt daca mai sus spuneati ca montajul e de 1 zi(ceea ce nu cred ac e adev)...?


Asta nu pot sa-ti spun :mrgreen: Eu doar,am dat un copy-paste la ceea ce am primit de la Vio :oops:
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Andreea Dinu » Mie Aug 23, 2006 3:49 pm

Multa lume a primit asta :-P
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Aug 23, 2006 3:51 pm

Stiu.........dar am fost prima care l-a postat :mrgreen: Probleme Gogule? :mrgreen:
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde BaRoNu` » Mie Aug 23, 2006 4:51 pm

1.cerber poate chiar esti
2.nu am zis ca sunt expert in muzica pt ca am vazut si ascultat concerte live
3."cate ceva" ai zis bine...si de ce oare crezi tu ca nush cum se tine o ghidara in mana(si mie nu mi se pare prea grea electrica,sincer),si stiu cum arata 2 bete de baterie...si eu am tot cam atatea mesaje ca si tine...si bine ca-s eu ala care poate critica pe astia de la 3se,pt ca se auzea penal refrenul,daca-s fan tre sa zic "frate astia-s mortali...canta tzeava de cand ii stiu si niciodata n-au falsat" ? :roll: tocmai pt ca au 10 ani de activitate, modul de interpretare care l-au avut(ma refer numai si numai la refrenul "iubire") este o greseala...pe care bineinteles nu cred ca ai vazut-o in concertele alea pe care zici ca le-ai vazut si ai invatzat cate ceva...
ps:1.nu ma supar stai linistit...
2.parca esti moga :lol:
Imagine
Avatar utilizator
BaRoNu`
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1250
Membru din: Dum Iun 26, 2005 5:12 pm
Localitate: iasi
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde madalina_3se » Mie Aug 23, 2006 5:38 pm

dar d c nu continuati voi discutia asta in alta parte?......nu de alta dar aici e vorba despre noutati in ceea ce priveste 3se. :roll:
la cat offtopic de face pe forumul asta ar trebui sa se schimbe mai des numele unui topic.
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Aug 23, 2006 5:58 pm

Atata timp,cat Lily nu a zis nimik,inseamna ca nu a deranjat pe nimeni,cu nimic,aceasta discutie :roll: :roll:
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde madalina_3se » Mie Aug 23, 2006 6:01 pm

dar nu trebuie sa va zica Lily de fiecare data cum trebuie sa postati si unde.
Imagine
''Dream the impossible, because dreams do came true'' EW
Avatar utilizator
madalina_3se
Music Amateur
Music Amateur
 
Mesaje: 607
Membru din: Mie Iun 01, 2005 2:13 pm
Localitate: Giurgiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Aug 23, 2006 6:12 pm

Nu sa ne zica unde sa postam,ci sa ne certe pt off topic :|
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico